2020-01-20   23:12:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för ÅSS Race 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  09:59   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    35.71        1:15.56   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    37.20        1:18.03   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    38.19        1:20.16   
Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    38.87        1:22.20   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås    40.42        1:24.26   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    40.18        1:24.40   
Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap    40.81        1:25.66   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    40.96        1:26.63   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    41.32        1:27.99   
10  Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb    42.18        1:28.30   
11  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02    41.79        1:29.22   
12  Stella Persengård  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    42.58        1:29.69   
13  Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap    42.02        1:29.72   
14  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg    42.30        1:32.03   
15  Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap    46.46        1:38.40   
16  Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg    45.53        1:41.89   
17  Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    48.49        1:43.00   
18  Nirvana Cavca  2004  Simklubben Elfsborg    47.76        1:46.95   
Ebba Nyberg  2004  Simklubben Elfsborg            DNF   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap    35.33        1:15.49   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap    36.64        1:17.70   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås    39.76        1:19.44   
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap    37.04        1:20.81   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    39.34        1:22.00   
Felicia Johansson Thörngren  2003  Simklubben Elfsborg    40.07        1:22.79   
Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02    39.92        1:23.22   
Jasmine Krüger  2003  Åsundens Simsällskap    39.28        1:25.29   
Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb    40.82        1:26.32   
10  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    42.16        1:28.91   
11  Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap    40.70        1:30.34   
12  Lovisa Engström  2003  Svenljunga Simklubb    43.92        1:35.41   
13  Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap    45.76        1:36.73   
14  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    45.90        1:36.98   
15  Emma Edman  2003  Åsundens Simsällskap    46.45        1:41.18   
16  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap    48.82        1:43.14   
Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap            DSQ   
Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    36.62        1:15.52   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    36.25        1:16.52   
Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb    36.74        1:18.09   
Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg    37.13        1:19.48   
Frida Wernmyr  2002  Falköpings Simsällskap    39.54        1:23.54   
Linn Benjamin  2002  Simklubben S 02    40.19        1:24.90   
Malva Antonsson  2002  Kungälvs Simsällskap    42.12        1:27.62   
Ida Hildebrand  2002  Kungälvs Simsällskap    41.33        1:28.22   
Mira Hedqvist  2002  Kungälvs Simsällskap    42.26        1:29.95   
10  Clara Karlsson  2002  Svenljunga Simklubb    44.07        1:33.33   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    31.02        1:05.84   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap    31.72        1:06.54   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap    33.93        1:09.45   
Tindra Richards  2001  Simklubben Alingsås    34.16        1:12.56   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap    36.90        1:15.94   
Nora Böke  2001  Simklubben Alingsås    40.70        1:26.95   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap    32.12        1:05.41   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap    31.64        1:07.00   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg    33.96        1:11.16   
Alma Johansson  2000  Simklubben Alingsås    37.53        1:21.50   
Thea Hilding  1999  Strömstads Simförening    42.33        1:30.41   
Linnea Lundqvist  2000  Strömstads Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  09:59 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  10:11   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
Sponsor: Ulricehamns Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    36.60        1:16.43   
Max Lidbom  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    37.05        1:17.70   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02    39.54        1:24.95   
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02    40.15        1:26.90   
Albin Rilby  2004  Simklubben S 02    42.23        1:32.92   
Håkan Hekmati  2004  Simklubben S 02    43.98        1:33.90   
Lukas Skåregård  2004  Simklubben S 02    47.74        1:49.01   
Gabriel Ljus  2004  Falköpings Simsällskap            DSQ   
Max Källvik  2004  Strömstads Simförening            DSQ   
Tintin Carlbohm Öhrström  2004  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Ulricehamns Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    34.58        1:13.41   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap    36.84        1:17.81   
Kevin Shen  2003  Simklubben S 02    37.01        1:20.06   
Danier Majed  2003  Simklubben S 02    38.36        1:21.68   
Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02    38.60        1:22.29   
Erik Andersson  2003  Skövde Simsällskap    38.90        1:24.98   
Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02    42.37        1:27.04   
Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    45.74        1:40.78   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Ulricehamns Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb    31.41        1:04.29   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    34.17        1:11.12   
Elias Saarela  2002  Åsundens Simsällskap    35.33        1:13.50   
Bálint Deák  2002  Simklubben Elfsborg    36.91        1:16.28   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap    37.92        1:19.11   
Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg    38.42        1:20.47   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02    39.00        1:22.29   
Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap    41.33        1:30.43   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Ulricehamns Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    29.85        1:01.06   
Ajdin Hidic  2001  Skövde Simsällskap    32.75        1:11.52   
Erik Johansson  2001  Strömstads Simförening    38.38        1:20.67   
Elias Simonsson  2001  Strömstads Simförening    39.52        1:25.13   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Ulricehamns Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonatan Sjölander  1985  Tranås Simsällskap    30.26        1:00.94   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    30.25        1:02.06   
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap    29.93        1:03.90   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap    32.08        1:08.48   
Victor Svedberg  1996  Falköpings Simsällskap    32.44        1:11.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  10:11 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  10:51   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 7 år och yngre 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            20.35   
Wilma Sening  2008  Simklubben Elfsborg            23.19   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            24.71   
Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap            25.72   
Emma Böhrén  2008  Simklubben Elfsborg            26.42   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            27.85   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 8 år 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            19.86   
Elsa Clark  2007  Åsundens Simsällskap            21.53   
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg            22.36   
Tilda Nygren  2007  Simklubben Elfsborg            23.88   
Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            23.97   
Märta Persson  2007  Simklubben Alingsås            25.61   
Nova Ankarin  2007  Simklubben Götene            29.87   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alea Hagert  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap            19.24   
Myra Andersson  2006  Simklubben Elfsborg            19.67   
Alma Larsson  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap            20.40   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            20.42   
Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            20.58   
Ida Franzén  2006  Simklubben S 02            20.71   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            20.76   
Jennifer Brink  2006  Åsundens Simsällskap            21.16   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            21.19   
10  Mailin Fändrik Prang  2006  Strömstads Simförening            21.51   
11  Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap            21.96   
12  Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            22.36   
13  Natalie Krüger  2006  Åsundens Simsällskap            22.56   
14  Enna Karanovic  2006  Svenljunga Simklubb            22.75   
15  Louise Knall  2006  Åsundens Simsällskap            22.85   
16  Milla Stark  2006  Åsundens Simsällskap            23.74   
17  Annie Nygren  2006  Simklubben Elfsborg            23.92   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            15.10   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            16.61   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            16.70   
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            16.79   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            17.13   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            17.22   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            17.22   
Viola Wesslund Möll  2005  Simklubben Elfsborg            17.29   
Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg            17.76   
10  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            18.43   
11  Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            18.92   
12  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            19.32   
13  Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            19.37   
14  Tindra Hjelm  2005  Åsundens Simsällskap            19.42   
15  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            19.53   
16  Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            19.90   
17  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg            20.29   
18  Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap            20.32   
19  Filippa Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            20.94   
20  Alexandra Tammjärv  2005  Simklubben Elfsborg            23.10   
21  Claudia Jägborn  2005  Simklubben Elfsborg            23.25   
22  Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            23.28   
23  Isabella Isnes  2005  Strömstads Simförening            27.79   
24  Olivia Andersson  2005  Skene Sim- och Idrottssällskap            28.73   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            DSQ   
Emma Forsell  2005  Skövde Simsällskap            DSQ   
Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening            DSQ   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  10:51 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  10:37   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 7 år och yngre 
Sponsor: Nybergs Entreprenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jack Clark  2009  Åsundens Simsällskap            27.73   
Lukas Brinck  2008  Åsundens Simsällskap            35.55   
Isak Nikumaa  2008  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 8 år 
Sponsor: Nybergs Entreprenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Lindh  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            21.50   
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap            22.80   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            26.90   
Emil Edman  2007  Åsundens Simsällskap            27.01   
Albin Jarhult  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            28.18   
Adel Sovsic  2007  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år 
Sponsor: Nybergs Entreprenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Sandwall  2006  Simklubben Alingsås            18.98   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            19.99   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            21.04   
Einar Arnell  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap            23.93   
Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            25.33   
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            25.87   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            28.03   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
Sponsor: Nybergs Entreprenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            18.10   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            18.12   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            19.46   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            19.79   
Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg            20.91   
Alvar Ejdersjö  2005  Simklubben Elfsborg            22.28   
Isac Zettergren  2005  Simklubben Elfsborg            23.54   
Olle Eriksson  2005  Mariestads Simsällskap            27.18   
Nils Jakobsson  2005  Mariestads Simsällskap            27.56   
Jacob Haggård  2005  Mariestads Simsällskap            DSQ   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  10:37 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  11:05   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Hökerum Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            40.52   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            40.66   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            40.77   
Stella Persengård  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            43.87   
Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap            44.17   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            50.26   
Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap            51.20   
Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            51.68   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            55.69   
10  Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            58.79   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Hökerum Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap            39.61   
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            40.62   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap            40.82   
Sandra Högström  2003  Skövde Simsällskap            42.99   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            43.96   
Felicia Johansson Thörngren  2003  Simklubben Elfsborg            46.40   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            50.01   
Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            50.18   
Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap            50.50   
10  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            51.24   
Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Hökerum Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            41.77   
Mira Hedqvist  2002  Kungälvs Simsällskap            48.75   
Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Hökerum Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            33.47   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap            34.77   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            35.60   
Tindra Richards  2001  Simklubben Alingsås            36.89   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Hökerum Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap            32.29   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap            33.33   
Linnea Sandin  1999  Åsundens Simsällskap            41.90   
Alma Johansson  2000  Simklubben Alingsås            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:05 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
Sponsor: Handlarn i Dalum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            43.35   
Max Lidbom  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            46.67   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Handlarn i Dalum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap            35.67   
Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            44.52   
Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            50.46   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Handlarn i Dalum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb            36.26   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            36.64   
Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg            37.93   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap            41.57   
Elias Saarela  2002  Åsundens Simsällskap            43.09   
Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap            DSQ   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Handlarn i Dalum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            31.80   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Handlarn i Dalum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap            31.89   
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap            32.24   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap            34.42   
Victor Svedberg  1996  Falköpings Simsällskap            35.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  11:26   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 7 år och yngre 
Sponsor: Björn Hälsan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            24.05   
Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap            26.97   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            27.61   
Wilma Sening  2008  Simklubben Elfsborg            33.48   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            34.54   
Emma Böhrén  2008  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 8 år 
Sponsor: Björn Hälsan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg            23.86   
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            25.24   
Märta Persson  2007  Simklubben Alingsås            25.96   
Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            28.55   
Tilda Nygren  2007  Simklubben Elfsborg            30.44   
Nova Ankarin  2007  Simklubben Götene            42.42   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år 
Sponsor: Björn Hälsan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            22.87   
Alea Hagert  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap            22.97   
Mailin Fändrik Prang  2006  Strömstads Simförening            23.68   
Ida Franzén  2006  Simklubben S 02            23.72   
Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            24.50   
Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            24.63   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            24.94   
Myra Andersson  2006  Simklubben Elfsborg            24.97   
Jennifer Brink  2006  Åsundens Simsällskap            25.17   
10  Natalie Krüger  2006  Åsundens Simsällskap            25.67   
11  Alma Larsson  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap            26.04   
12  Annie Nygren  2006  Simklubben Elfsborg            26.46   
13  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            26.90   
14  Milla Stark  2006  Åsundens Simsällskap            27.45   
15  Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap            29.77   
16  Enna Karanovic  2006  Svenljunga Simklubb            31.35   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
Sponsor: Björn Hälsan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            18.07   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            19.21   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            19.64   
Viola Wesslund Möll  2005  Simklubben Elfsborg            20.65   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            20.90   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            21.14   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            21.20   
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            21.26   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            21.90   
10  Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02            22.23   
11  Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            22.90   
12  Emma Forsell  2005  Skövde Simsällskap            23.19   
13  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            23.63   
14  Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg            23.77   
15  Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            24.46   
16  Tindra Hjelm  2005  Åsundens Simsällskap            24.70   
17  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg            24.74   
18  Filippa Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            24.80   
19  Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap            24.87   
20  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            25.13   
21  Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            25.29   
22  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            25.51   
23  Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening            25.54   
24  Isabella Isnes  2005  Strömstads Simförening            25.87   
25  Alexandra Tammjärv  2005  Simklubben Elfsborg            27.35   
26  Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            31.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:26 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  11:53   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 7 år och yngre 
Sponsor: Stubo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Nikumaa  2008  Skene Sim- och Idrottssällskap            44.10   
Lukas Brinck  2008  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år 
Sponsor: Stubo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adel Sovsic  2007  Simklubben Elfsborg            24.14   
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap            26.66   
Emil Edman  2007  Åsundens Simsällskap            27.65   
Albin Jarhult  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            33.89   
Hans Lundin  2007  Strömstads Simförening            35.95   
Alfred Lindh  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år 
Sponsor: Stubo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Sandwall  2006  Simklubben Alingsås            25.66   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            26.20   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            27.15   
Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            29.18   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            29.51   
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            33.35   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
Sponsor: Stubo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            20.99   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            22.34   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            22.38   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            23.60   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            24.35   
Alvar Ejdersjö  2005  Simklubben Elfsborg            24.61   
Olle Eriksson  2005  Mariestads Simsällskap            26.90   
Isac Zettergren  2005  Simklubben Elfsborg            28.31   
Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg            29.81   
Nils Jakobsson  2005  Mariestads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:53 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  11:50   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            41.16   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            42.83   
Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap            43.03   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            43.51   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            44.15   
Stella Persengård  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            45.18   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            45.38   
Nelly Lundberg  2004  Åsundens Simsällskap            46.20   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            46.99   
10  Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            49.38   
11  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap            49.49   
12  Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            50.22   
13  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            50.35   
14  Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg            51.62   
15  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            51.69   
16  Nirvana Cavca  2004  Simklubben Elfsborg            52.37   
17  Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb            53.85   
18  Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            54.89   
Julia Settergren  2004  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            39.69   
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap            41.17   
Aida Flensner  2003  Simklubben Vänersborg            41.45   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            41.73   
Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap            42.54   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap            43.59   
Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            44.73   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            46.30   
Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            47.03   
10  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            48.37   
11  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            48.90   
12  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            51.02   
13  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            51.08   
14  Lovisa Engström  2003  Svenljunga Simklubb            53.20   
15  Emma Edman  2003  Åsundens Simsällskap            54.68   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap            41.21   
Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg            41.27   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            41.36   
Ida Hildebrand  2002  Kungälvs Simsällskap            41.76   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap            44.46   
Linn Benjamin  2002  Simklubben S 02            44.77   
Clara Karlsson  2002  Svenljunga Simklubb            47.47   
Mira Hedqvist  2002  Kungälvs Simsällskap            50.74   
Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            35.45   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            35.62   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap            36.79   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            38.56   
Tindra Richards  2001  Simklubben Alingsås            38.75   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            43.85   
Nora Böke  2001  Simklubben Alingsås            47.73   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap            36.49   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap            37.28   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            37.45   
Linnea Lundqvist  2000  Strömstads Simförening            42.91   
Alma Johansson  2000  Simklubben Alingsås            46.12   
Thea Hilding  1999  Strömstads Simförening            47.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  11:50 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  12:00   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
Sponsor: Ulricehamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Lidbom  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            43.47   
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            44.75   
Håkan Hekmati  2004  Simklubben S 02            46.06   
Arvid Karlsson  2004  Simklubben Vänersborg            48.01   
Gabriel Ljus  2004  Falköpings Simsällskap            48.28   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            48.96   
Albin Rilby  2004  Simklubben S 02            52.58   
Albin Vikström  2004  Simklubben Vänersborg            53.03   
Lukas Skåregård  2004  Simklubben S 02            53.88   
10  Max Källvik  2004  Strömstads Simförening            56.08   
Tintin Carlbohm Öhrström  2004  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Ulricehamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap            39.54   
Kevin Shen  2003  Simklubben S 02            39.97   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap            41.10   
Erik Andersson  2003  Skövde Simsällskap            44.63   
Danier Majed  2003  Simklubben S 02            45.95   
Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02            46.94   
Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Ulricehamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb            36.81   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap            38.76   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            39.73   
Bálint Deák  2002  Simklubben Elfsborg            41.25   
Elias Saarela  2002  Åsundens Simsällskap            41.41   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            46.66   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap            47.69   
Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap            49.08   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Ulricehamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            33.35   
Ajdin Hidic  2001  Skövde Simsällskap            40.79   
Erik Johansson  2001  Strömstads Simförening            42.02   
Elias Simonsson  2001  Strömstads Simförening            45.33   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Ulricehamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap            33.56   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap            35.19   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap            36.05   
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  12:00 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  12:41   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 11, 4x50m Medley Damer D-I, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: LK Pex 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mariestad Damer [2003]  2003  Mariestads Simsällskap            2:41.09   
  Ellen Persson  2004      45.26        45.26   
  Tilde Zanderau  2005      43.53        1:28.79   
  Wilma Zanderau  2003      39.07        2:07.86   
  Ellen Kampe  2003      33.23        2:41.09   
                     
Damer Yngre  2003  Skövde Simsällskap            2:52.62   
  Ida Johansson  2003                 
  Molly Lund  2005                 
  Tilda Rosenqvist  2003                 
  Felicia Kvarnstedt  2005      2:52.62        2:52.62   
                     
S02 Damer [2003]  2003  Simklubben S 02            2:53.50   
  Nelly Gripfors  2005      43.92        43.92   
  Amanda Cederqvist  2005      49.17        1:33.09   
  Elna Magnusson  2004      43.17        2:16.26   
  Ronja Theorin  2005      37.24        2:53.50   
                     
Elfsborg Damer 1  2005  Simklubben Elfsborg            2:57.16   
  Signe Wahlberg  2005      42.68        42.68   
  Felicia Johansson Thörngren  2003      44.38        1:27.06   
  Agnes Wahlberg  2004      50.05        2:17.11   
  Sarah Nilsson  2003      40.05        2:57.16   
                     
Skene Sim Damer [2003]  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            3:26.05   
  Saga Nikumaa  2004      52.23        52.23   
  Alea Hagert  2006      57.52        1:49.75   
  Stella Persengård  2004      48.50        2:38.25   
  Alma Larsson  2006      47.80        3:26.05   
                     
Falköping Damer [2003]  2003  Falköpings Simsällskap            3:24.76  EXTRA 
  Julia Jonsson  2004                 
  Josefine Stensson  2003                 
  Filippa Lind  2004                 
  Clara Jonsson  2006      3:24.76        3:24.76   
                     
Damer Yngre Åsunden 1  2003  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
Damer Yngre Åsunden 2  2003  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
Elfsborg Damer 2  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  12:41 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  12:44   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 12, 4x50m Medley Herrar D-I, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Hemtex 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
S02 Herrar [2003]  2003  Simklubben S 02            2:47.28   
  Kevin Shen  2003      39.71        39.71   
  Alexandar Cicmil  2004      45.16        1:24.87   
  Peter Cederqvist  2003      47.14        2:12.01   
  Danier Majed  2003      35.27        2:47.28   
                     
Elfsborg Herrar 1  2005  Simklubben Elfsborg            3:23.77   
  Fredddie Johansson  2005      47.26        47.26   
  Hannes Bergnell  2006      55.46        1:42.72   
  Kevin Söderqvist  2004      42.85        2:25.57   
  Max Askengren Stråhle  2006      58.20        3:23.77   
                     
Elfsborg Herrar  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
Skene Sim1  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  12:44 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  12:47   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 13, 4x50m Medley Damer A-C, Finaler 13 - 99 år 
Sponsor: Lidl 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Falköping Damer [1916]  1916  Falköpings Simsällskap            2:23.96   
  Fanny Johansson  1999      34.57        34.57   
  Ida Johansson  2002      43.34        1:17.91   
  Tuva Samuelsson  2001      34.19        1:52.10   
  Alma Winberg  2001      31.86        2:23.96   
                     
Mariestad Damer [2000]  2000  Mariestads Simsällskap            2:29.52   
  Ebba Olsson  2001      35.05        35.05   
  Sofia Wallengren  2002      43.10        1:18.15   
  Matilda Eni  2002      37.03        1:55.18   
  Hilda Melin  2002      34.34        2:29.52   
                     
Damer Äldre Åsunden  1998  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  12:47 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  12:51   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 14, 4x50m Medley Herrar A-C, Finaler 13 - 99 år 
Sponsor: Ulricehamns Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Falköping Herrar [1916]  1916  Falköpings Simsällskap            2:31.23   
  Simon Svedberg  2001      33.69        33.69   
  Victor Svedberg  1996      43.09        1:16.78   
  Viktor Johansson  1998      32.84        1:49.62   
  Gabriel Ljus  2004      41.61        2:31.23   
                     
Herrar Åsunden  2000  Åsundens Simsällskap            2:35.33   
  Elias Saarela  2002      40.29        40.29   
  Kristoffer Grönhaug  2002      49.35        1:29.64   
  Dennis Hansson  2000      32.29        2:01.93   
  Sebastian Jönsson  2003      33.40        2:35.33   
                     
Herrar Äldre  2000  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  12:51 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  14:20   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 7 år och yngre 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            25.38   
Wilma Sening  2008  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 8 år 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            24.80   
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg            25.50   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            22.29   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            24.26   
Alea Hagert  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap            25.43   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            25.58   
Alma Larsson  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap            25.96   
Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            26.74   
Milla Stark  2006  Åsundens Simsällskap            27.53   
Natalie Krüger  2006  Åsundens Simsällskap            32.54   
Myra Andersson  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
Sponsor: PipeLife 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            16.35   
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            18.12   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            18.80   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            19.50   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            20.40   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            20.71   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            20.91   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            22.13   
Emma Forsell  2005  Skövde Simsällskap            22.31   
10  Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg            22.63   
11  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            22.95   
12  Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg            22.97   
13  Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            23.01   
14  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            25.17   
15  Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            25.48   
16  Filippa Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            25.71   
17  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            27.47   
Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg            DSQ   
Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            DSQ   
Olivia Andersson  2005  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  14:20 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  14:26   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 8 år 
Sponsor: Ulricehamns Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Lindh  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år 
Sponsor: Ulricehamns Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år 
Sponsor: Ulricehamns Sparbank 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            21.40   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            22.57   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            23.36   
Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg            23.63   
Alvar Ejdersjö  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  14:26 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  14:38   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            44.41   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            44.70   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            46.79   
Nirvana Cavca  2004  Simklubben Elfsborg            47.28   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            48.81   
Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            48.89   
Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg            49.26   
Stella Persengård  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            51.06   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            51.20   
10  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            51.68   
11  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap            52.12   
12  Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            53.22   
13  Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb            53.61   
14  Nelly Lundberg  2004  Åsundens Simsällskap            53.76   
15  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            53.93   
16  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            55.40   
17  Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            56.90   
18  Julia Settergren  2004  Simklubben Elfsborg            1:01.24   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap            42.58   
Felicia Johansson Thörngren  2003  Simklubben Elfsborg            45.28   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            46.73   
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            46.74   
Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap            47.50   
Sandra Högström  2003  Skövde Simsällskap            47.82   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            49.81   
Aida Flensner  2003  Simklubben Vänersborg            50.12   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            50.17   
10  Jasmine Krüger  2003  Åsundens Simsällskap            50.49   
11  Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap            50.61   
12  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            51.39   
13  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            52.00   
14  Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg            52.76   
15  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            53.43   
16  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            56.53   
17  Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap            56.74   
Emma Edman  2003  Åsundens Simsällskap            DSQ   
Lovisa Engström  2003  Svenljunga Simklubb            DSQ   
Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap            DSQ   
Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            42.89   
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap            43.67   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap            44.58   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap            44.68   
Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb            45.29   
Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg            46.37   
Linn Benjamin  2002  Simklubben S 02            50.12   
Malva Antonsson  2002  Kungälvs Simsällskap            51.83   
Ida Hildebrand  2002  Kungälvs Simsällskap            52.74   
10  Clara Karlsson  2002  Svenljunga Simklubb            55.03   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            39.42   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            40.46   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap            40.80   
Tindra Richards  2001  Simklubben Alingsås            44.21   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            45.55   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            46.66   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap            40.41   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            41.40   
Linnea Lundqvist  2000  Strömstads Simförening            45.08   
Alma Johansson  2000  Simklubben Alingsås            49.48   
Thea Hilding  1999  Strömstads Simförening            50.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  14:38 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  14:47   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
Sponsor: Nybergs Entreprenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            45.87   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            46.35   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            49.38   
Max Lidbom  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            49.94   
Arvid Karlsson  2004  Simklubben Vänersborg            52.50   
Håkan Hekmati  2004  Simklubben S 02            53.61   
Gabriel Ljus  2004  Falköpings Simsällskap            1:03.20   
Albin Vikström  2004  Simklubben Vänersborg            1:03.57   
Max Källvik  2004  Strömstads Simförening            1:03.71   
10  Lukas Skåregård  2004  Simklubben S 02            1:09.08   
Tintin Carlbohm Öhrström  2004  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Nybergs Entreprenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap            43.82   
Kevin Shen  2003  Simklubben S 02            45.53   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap            47.67   
Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            47.84   
Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            48.10   
Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02            48.67   
Danier Majed  2003  Simklubben S 02            50.40   
Erik Andersson  2003  Skövde Simsällskap            57.91   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Nybergs Entreprenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg            40.92   
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb            42.13   
Bálint Deák  2002  Simklubben Elfsborg            47.04   
Elias Saarela  2002  Åsundens Simsällskap            47.06   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            47.31   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap            52.25   
Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap            55.37   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Nybergs Entreprenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            40.91   
Ajdin Hidic  2001  Skövde Simsällskap            43.89   
Erik Johansson  2001  Strömstads Simförening            47.85   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Nybergs Entreprenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Svedberg  1996  Falköpings Simsällskap            42.39   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap            44.99   
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  14:47 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  15:02   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 19, 25m Bröstsim Damer, Finaler 7 år och yngre 
Sponsor: Hökerum Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            26.69   
Wilma Sening  2008  Simklubben Elfsborg            33.49   
Emma Böhrén  2008  Simklubben Elfsborg            36.17   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            38.01   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Damer, Finaler 8 år 
Sponsor: Hökerum Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            27.47   
Elsa Clark  2007  Åsundens Simsällskap            29.11   
Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            30.10   
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg            31.96   
Frida Skoglund  2007  Åsundens Simsällskap            34.99   
Nova Ankarin  2007  Simklubben Götene            35.08   
Märta Persson  2007  Simklubben Alingsås            DSQ   
Tilda Nygren  2007  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år 
Sponsor: Hökerum Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Enna Karanovic  2006  Svenljunga Simklubb            24.12   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            24.16   
Ida Franzén  2006  Simklubben S 02            25.08   
Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            27.15   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            27.17   
Mailin Fändrik Prang  2006  Strömstads Simförening            27.72   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            28.45   
Annie Nygren  2006  Simklubben Elfsborg            29.36   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            30.02   
10  Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            31.31   
11  Myra Andersson  2006  Simklubben Elfsborg            31.48   
12  Alma Larsson  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap            32.13   
13  Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap            32.51   
14  Milla Stark  2006  Åsundens Simsällskap            35.12   
15  Louise Knall  2006  Åsundens Simsällskap            35.66   
16  Natalie Krüger  2006  Åsundens Simsällskap            36.12   
Alea Hagert  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
Sponsor: Hökerum Fastigheter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            19.54   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            20.62   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            21.30   
Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg            22.11   
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            22.52   
Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening            23.26   
Viola Wesslund Möll  2005  Simklubben Elfsborg            23.27   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02            23.44   
Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg            23.46   
10  Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            23.93   
11  Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            24.31   
12  Tindra Hjelm  2005  Åsundens Simsällskap            24.33   
13  Alexandra Tammjärv  2005  Simklubben Elfsborg            24.37   
14  Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            24.71   
15  Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            24.82   
16  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            24.90   
17  Felicia Kvarnstedt  2005  Skövde Simsällskap            25.80   
18  Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            27.03   
18  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            27.03   
20  Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            27.54   
21  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            27.58   
22  Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            30.04   
23  Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            35.71   
24  Olivia Andersson  2005  Skene Sim- och Idrottssällskap            37.25   
Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg            DSQ   
Claudia Jägborn  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Emma Forsell  2005  Skövde Simsällskap            DSQ   
Isabella Isnes  2005  Strömstads Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  15:02 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  15:11   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 7 år och yngre 
Sponsor: Handlarn i Dalum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Nikumaa  2008  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år 
Sponsor: Handlarn i Dalum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Lindh  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            28.43   
Adel Sovsic  2007  Simklubben Elfsborg            29.47   
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap            30.17   
Albin Jarhult  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            31.87   
Emil Edman  2007  Åsundens Simsällskap            32.34   
Hans Lundin  2007  Strömstads Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år 
Sponsor: Handlarn i Dalum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            26.37   
Oscar Sandwall  2006  Simklubben Alingsås            27.67   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            28.28   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            31.01   
Einar Arnell  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap            32.59   
Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            33.98   
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
Sponsor: Handlarn i Dalum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            24.23   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            25.14   
Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg            25.40   
Axel Blom  2005  Mariestads Simsällskap            25.65   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            26.34   
Kacper Ertmanski  2005  Simklubben Elfsborg            27.79   
Alvar Ejdersjö  2005  Simklubben Elfsborg            27.84   
Olle Eriksson  2005  Mariestads Simsällskap            27.84   
Nils Jakobsson  2005  Mariestads Simsällskap            29.92   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            DSQ   
Jacob Haggård  2005  Mariestads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  15:11 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  15:48   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Björn Hälsan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            34.70   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            36.82   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            36.87   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            38.58   
Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap            38.66   
Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap            38.76   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            39.05   
Ebba Skoog  2004  Svenljunga Simklubb            39.35   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            40.18   
10  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            40.26   
11  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            40.44   
12  Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            41.04   
13  Stella Persengård  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            41.09   
14  Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            41.27   
15  Nelly Lundberg  2004  Åsundens Simsällskap            41.31   
16  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            42.16   
17  Kassandra Konstantoulas  2004  Simklubben Elfsborg            43.66   
18  Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            45.83   
19  Nirvana Cavca  2004  Simklubben Elfsborg            47.47   
20  Julia Settergren  2004  Simklubben Elfsborg            53.82   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Björn Hälsan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            33.73   
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap            33.74   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            33.99   
Sandra Högström  2003  Skövde Simsällskap            36.34   
Jasmine Krüger  2003  Åsundens Simsällskap            37.62   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            37.73   
Felicia Johansson Thörngren  2003  Simklubben Elfsborg            37.82   
Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            38.26   
Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap            40.24   
10  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            40.54   
11  Aida Flensner  2003  Simklubben Vänersborg            40.95   
12  Lovisa Engström  2003  Svenljunga Simklubb            41.33   
13  Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg            41.45   
14  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            43.29   
15  Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap            43.34   
16  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            44.32   
17  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            44.80   
18  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            45.21   
Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Björn Hälsan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap            31.85   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap            33.82   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            34.20   
Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg            34.57   
Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb            34.81   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap            37.35   
Linn Benjamin  2002  Simklubben S 02            37.54   
Frida Wernmyr  2002  Falköpings Simsällskap            37.74   
Ida Hildebrand  2002  Kungälvs Simsällskap            39.10   
10  Malva Antonsson  2002  Kungälvs Simsällskap            39.54   
11  Mira Hedqvist  2002  Kungälvs Simsällskap            39.93   
12  Clara Karlsson  2002  Svenljunga Simklubb            41.99   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Björn Hälsan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            30.01   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap            30.97   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            31.38   
Tindra Richards  2001  Simklubben Alingsås            31.54   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            32.73   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            33.59   
Nora Böke  2001  Simklubben Alingsås            40.50   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Björn Hälsan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap            30.24   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap            30.58   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            32.73   
Linnea Sandin  1999  Åsundens Simsällskap            36.33   
Linnea Lundqvist  2000  Strömstads Simförening            36.58   
Alma Johansson  2000  Simklubben Alingsås            37.13   
Thea Hilding  1999  Strömstads Simförening            39.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  15:48 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  15:59   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
Sponsor: Stubo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            34.92   
Max Lidbom  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            36.42   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            38.37   
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            38.54   
Arvid Karlsson  2004  Simklubben Vänersborg            41.85   
Håkan Hekmati  2004  Simklubben S 02            41.95   
Albin Rilby  2004  Simklubben S 02            42.59   
Gabriel Ljus  2004  Falköpings Simsällskap            45.24   
Max Källvik  2004  Strömstads Simförening            46.08   
10  Lukas Skåregård  2004  Simklubben S 02            47.10   
11  Tintin Carlbohm Öhrström  2004  Åsundens Simsällskap            47.67   
Albin Vikström  2004  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Stubo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap            32.17   
Kevin Shen  2003  Simklubben S 02            33.84   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap            34.44   
Danier Majed  2003  Simklubben S 02            36.43   
Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            36.60   
Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02            37.24   
Erik Andersson  2003  Skövde Simsällskap            37.99   
Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            42.00   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Stubo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb            30.40   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            32.48   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap            33.18   
Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg            34.55   
Elias Saarela  2002  Åsundens Simsällskap            34.68   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            35.11   
Bálint Deák  2002  Simklubben Elfsborg            35.12   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap            37.67   
Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap            40.95   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Stubo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            27.47   
Ajdin Hidic  2001  Skövde Simsällskap            31.11   
Erik Johansson  2001  Strömstads Simförening            36.12   
Elias Simonsson  2001  Strömstads Simförening            37.50   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Stubo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap            28.39   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap            28.72   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap            30.36   
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            DSQ   
Victor Svedberg  1996  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  15:59 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  16:32   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 8 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 9 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alma Larsson  2006  Skene Sim- och Idrottssällskap    58.80  2:02.15      2:02.15   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg    1:00.62  2:03.08      2:03.08   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg    55.73  2:04.67      2:04.67   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    1:01.05  2:06.93      2:06.93   
Myra Andersson  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 10 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap    37.71  1:24.01      1:24.01   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    43.20  1:34.35      1:34.35   
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02    43.16  1:35.59      1:35.59   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    49.53  1:42.60      1:42.60   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap    55.67  1:45.22      1:45.22   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg    49.05  1:45.85      1:45.85   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02    49.31  1:46.37      1:46.37   
Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg    53.39  1:47.34      1:47.34   
Emma Forsell  2005  Skövde Simsällskap    52.76  1:50.07      1:50.07   
10  Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg    56.77  1:53.17      1:53.17   
11  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    57.04  1:54.37      1:54.37   
12  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene    56.01  1:57.95      1:57.95   
13  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene    1:02.68  2:01.94      2:01.94   
14  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg    53.65  2:02.68      2:02.68   
Emma Bolsing  2005  Åsundens Simsällskap            DSQ   
Filippa Fritzson  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 11 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    41.41  1:27.72      1:27.72   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    42.35  1:28.44      1:28.44   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    43.08  1:31.66      1:31.66   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås    45.38  1:36.96      1:36.96   
Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    45.50  1:38.36      1:38.36   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    47.76  1:39.03      1:39.03   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    48.64  1:39.91      1:39.91   
Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap    51.03  1:42.06      1:42.06   
Stella Persengård  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    47.00  1:42.61      1:42.61   
10  Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap    50.32  1:44.13      1:44.13   
11  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg    50.70  1:45.88      1:45.88   
12  Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap    53.47  1:50.13      1:50.13   
Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            DSQ   
Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 12 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap    41.97  1:27.11      1:27.11   
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap    41.06  1:30.28      1:30.28   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap    41.80  1:32.24      1:32.24   
Felicia Johansson Thörngren  2003  Simklubben Elfsborg    47.45  1:34.16      1:34.16   
Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02    44.10  1:36.31      1:36.31   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    48.21  1:38.00      1:38.00   
Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap    47.17  1:39.89      1:39.89   
Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb    49.32  1:39.95      1:39.95   
Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    47.24  1:41.45      1:41.45   
10  Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg    48.27  1:43.71      1:43.71   
11  Aida Flensner  2003  Simklubben Vänersborg    49.03  1:44.12      1:44.12   
12  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap    50.32  1:45.30      1:45.30   
13  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    54.12  1:49.29      1:49.29   
Lovisa Engström  2003  Svenljunga Simklubb            DSQ   
Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap            DSQ   
Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 13 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap    37.39  1:20.35      1:20.35   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    42.29  1:26.66      1:26.66   
Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb    43.34  1:28.32      1:28.32   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    45.13  1:33.07      1:33.07   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    45.66  1:33.30      1:33.30   
Frida Wernmyr  2002  Falköpings Simsällskap    47.88  1:38.86      1:38.86   
Linn Benjamin  2002  Simklubben S 02    47.58  1:39.23      1:39.23   
Malva Antonsson  2002  Kungälvs Simsällskap    47.93  1:39.59      1:39.59   
Ida Hildebrand  2002  Kungälvs Simsällskap    47.92  1:41.63      1:41.63   
10  Mira Hedqvist  2002  Kungälvs Simsällskap    48.20  1:45.00      1:45.00   
Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 14 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap    35.03  1:15.97      1:15.97   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    35.88  1:17.08      1:17.08   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap    37.05  1:18.29      1:18.29   
Tindra Richards  2001  Simklubben Alingsås    38.52  1:25.70      1:25.70   
Nora Böke  2001  Simklubben Alingsås            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer A-I, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Klockmaster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap    35.22  1:17.70      1:17.70   
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap    36.68  1:24.43      1:24.43   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  16:32 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  16:51   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 8 år 
Sponsor: Ulricehamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alfred Lindh  2007  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 9 år 
Sponsor: Ulricehamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 10 år 
Sponsor: Ulricehamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap    50.22  1:43.82      1:43.82   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    48.97  1:44.92      1:44.92   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg            DSQ   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 11 år 
Sponsor: Ulricehamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    44.54  1:31.11      1:31.11   
Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02    43.94  1:32.53      1:32.53   
Max Lidbom  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    44.99  1:33.91      1:33.91   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02    47.92  1:40.39      1:40.39   
Håkan Hekmati  2004  Simklubben S 02    49.28  1:44.21      1:44.21   
Arvid Karlsson  2004  Simklubben Vänersborg            DSQ   
Tintin Carlbohm Öhrström  2004  Åsundens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 12 år 
Sponsor: Ulricehamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    38.52  1:25.31      1:25.31   
Kevin Shen  2003  Simklubben S 02    40.82  1:27.62      1:27.62   
Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02    44.79  1:32.97      1:32.97   
Danier Majed  2003  Simklubben S 02    45.58  1:33.87      1:33.87   
Isak Andersson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    47.58  1:43.54      1:43.54   
Erik Andersson  2003  Skövde Simsällskap            DSQ   
Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 13 år 
Sponsor: Ulricehamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb    38.42  1:18.78      1:18.78   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    39.51  1:26.23      1:26.23   
Elias Saarela  2002  Åsundens Simsällskap    41.52  1:28.09      1:28.09   
Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg    41.83  1:28.71      1:28.71   
Bálint Deák  2002  Simklubben Elfsborg    41.81  1:28.82      1:28.82   
Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02    46.65  1:34.29      1:34.29   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap    48.49  1:38.28      1:38.28   
Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap    49.88  1:50.02      1:50.02   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 14 år 
Sponsor: Ulricehamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    33.47  1:12.37      1:12.37   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar A-I, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Ulricehamns Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonatan Sjölander  1985  Tranås Simsällskap    33.07  1:11.31      1:11.31   
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap    33.52  1:13.21      1:13.21   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap    35.75  1:17.10      1:17.10   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    35.42  1:18.53      1:18.53   
Victor Svedberg  1996  Falköpings Simsällskap    39.53  1:25.60      1:25.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  16:51 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  17:23   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 25, 4x50m Frisim Damer D-I, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: LK Pex 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mariestad Damer [2003]  2003  Mariestads Simsällskap            2:24.15   
  Elsa Olsson  2003      36.88        36.88   
  Ellen Persson  2004      38.50        1:15.38   
  Wilma Zanderau  2003      33.78        1:49.16   
  Ellen Kampe  2003      34.99        2:24.15   
                     
Damer Yngre  2003  Skövde Simsällskap            2:25.03   
  Molly Lund  2005      34.36        34.36   
  Ida Johansson  2003      38.72        1:13.08   
  Tilda Rosenqvist  2003      35.21        1:48.29   
  Sandra Högström  2003      36.74        2:25.03   
                     
S02 Damer [2003]  2003  Simklubben S 02            2:34.53   
  Ronja Theorin  2005      37.25        37.25   
  Elna Magnusson  2004      39.47        1:16.72   
  Lia Bromander  2004      39.91        1:56.63   
  Sophie Svensson  2003      37.90        2:34.53   
                     
S02 Damer [2003] Lag 2  2003  Simklubben S 02            2:45.71   
  Amanda Cederqvist  2005      40.61        40.61   
  Nelly Gripfors  2005      42.46        1:23.07   
  Ellen Vråmo  2004      41.02        2:04.09   
  Miray Beybutov  2005      41.62        2:45.71   
                     
Damer Yngre Åsunden 2  2003  Åsundens Simsällskap            2:46.36   
  Rebecka Söderberg  2004      41.58        41.58   
  Elin Svensson  2004      43.65        1:25.23   
  Vilma Berglund  2003      38.13        2:03.36   
  Emma Edman  2003      43.00        2:46.36   
                     
Falköping Damer [2003] 1  2003  Falköpings Simsällskap            2:49.22   
  Julia Jonsson  2004      35.70        35.70   
  Filippa Lind  2004      36.99        1:12.69   
  Josefine Stensson  2003      45.83        1:58.52   
  Clara Jonsson  2006      50.70        2:49.22   
                     
Elfsborg Damer 1  2005  Simklubben Elfsborg            2:57.18   
  Elly Sjöberg  2005      38.88        38.88   
  Viola Wesslund Möll  2005      40.27        1:19.15   
  Svea Klasson  2006      49.25        2:08.40   
  Emmy Fjeld  2006      48.78        2:57.18   
                     
SK Götene  2005  Simklubben Götene            2:58.44   
  Kerstin Landahl  2008      46.06        46.06   
  Älwa Ankarin  2005      44.86        1:30.92   
  Tove Öjersson  2005      44.44        2:15.36   
  Lisa Andersson  2005      43.08        2:58.44   
                     
Skene Sim Damer [2003]  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            3:01.59   
  Stella Persengård  2004      40.87        40.87   
  Alea Hagert  2006      46.28        1:27.15   
  Alma Larsson  2006      48.18        2:15.33   
  Saga Nikumaa  2004      46.26        3:01.59   
                     
10  Elfsborg Damer 2  2006  Simklubben Elfsborg            3:01.92   
  Signe Wahlberg  2005      39.63        39.63   
  Sally Olsson  2005      45.92        1:25.55   
  Hilda Hou Vasiiliagou  2006      44.82        2:10.37   
  Alma Berge Kleber  2006      51.55        3:01.92   
                     
11  Damer Yngre Åsunden 1  2003  Åsundens Simsällskap            3:12.47   
  Emma Bolsing  2005      55.59        55.59   
  Nelly Lundberg  2004      39.36        1:34.95   
  Tindra Hjelm  2005      45.59        2:20.54   
  Natalie Krüger  2006      51.93        3:12.47   
                     
Elfsborg Damer  2003  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2015 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  17:23 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ÅSS RACE    Utskriftsdatum  04 oktober 2015   
  Tävlingsort  Ulricehamn    Utskriftstid  17:27   
  Arrangör  Åsundens Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2015         
 
 
Gren 26, 4x50m Frisim Herrar D-I, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Hemtex 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
S02 Herrar [2003]  2003  Simklubben S 02            2:26.88   
  Kevin Shen  2003      34.69        34.69   
  Danier Majed