2020-02-25   11:19:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L & DJM-L

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Onsdag

Resultat Løb 43 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 43 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-L & DJM-L 2015    Udskriftsdato  08 juli 2015   
  Stævne by  Bellahøj    Udskriftstidspunkt  11:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 juli 2015         
 
 
Løb 43, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Danmark (1900) 3:55.62 2014-08-24 
Nordisk Rekord Senior: Danmark (1900) 3:55.62 2014-08-24 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gentofte Girls  1999    671          4:25.10   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Emilie Falbe-Hansen  1999      32.11  1:05.95      1:05.95   
  Nikoline Nilsson Norby  2000      35.68  1:16.49      2:22.44   
  Jessica Yu Mortensen  2000      29.71  1:04.10      3:26.54   
  Signe Bro  1999      27.64  58.56      4:25.10   
                     
A6 Piger  1999    647          4:28.37   
  A6                   
  Julie Kepp Jensen  2000      30.85  1:05.45      1:05.45   
  Malene Bang  1999      35.37  1:16.50      2:21.95   
  Mira Mass  2000      30.76  1:06.84      3:28.79   
  Lærke Toft Ruby  1999      27.96  59.58      4:28.37   
                     
Kvik 1. Junior Kastrup  1999    638          4:29.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Sara Sylvest  2000      32.85  1:07.56      1:07.56   
  Liva Schmid  2000      36.30  1:17.78      2:25.34   
  Sofie Brøgger  2000      29.59  1:05.29      3:30.63   
  Josephine Holm  1999      28.58  59.07      4:29.70   
                     
Triton Junior Piger  1999    610          4:33.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Katharina Nekhorochko  2000      32.38  1:06.38      1:06.38   
  Katrine B. Hansen  1999      36.84  1:17.99      2:24.37   
  Nanna Sonne  1999      31.42  1:07.80      3:32.17   
  Amanda Duus  2000      29.30  1:01.49      4:33.66   
                     
Thisted Piger Junior  2000    607          4:34.20   
  Thisted Svømmeklub                   
  Louise Sørensen  2000      34.51  1:10.15      1:10.15   
  Anne Sofie Sølvkjær  2000      36.12  1:17.21      2:27.36   
  Katrine Bukh Villesen  2000      30.38  1:04.94      3:32.30   
  Smilla Lyhne  2000      29.92  1:01.90      4:34.20   
                     
Hovedstaden Piger  1999    588          4:37.11   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Emma Maagøe  1999      33.88  1:10.30      1:10.30   
  Eva Olsen  2000      36.98  1:19.76      2:30.06   
  Vera Staun Hansen  1999      30.47  1:05.88      3:35.94   
  Sofie Thunø Rasmussen  2000      29.32  1:01.17      4:37.11   
                     
Aalborg Piger 1  2000    581          4:38.23   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Maria M. Porsmose  2000      34.59  1:11.80      1:11.80   
  Rebecca Haahr Pallesen  2000      36.86  1:20.09      2:31.89   
  Lisa Schøn  1999      29.83  1:05.13      3:37.02   
  Amalie Bærentsen  2000      29.39  1:01.21      4:38.23   
                     
Silkeborg Piger  1999    580          4:38.29   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Celia Erikstad  1999      34.44  1:11.71      1:11.71   
  Julie Lundorff Larsen  2000      35.85  1:16.81      2:28.52   
  Helena V. Ellling  2000      30.68  1:09.90      3:38.42   
  Klaudia W. Mogensen  2000      28.67  59.87      4:38.29   
                     
Kvik 2. Junior Kastrup  1999    569          4:40.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Emily Brophy  1999      33.96  1:10.42      1:10.42   
  Sofie Kornbek  2000      37.43  1:21.05      2:31.47   
  Maria Olsen  2000      30.29  1:07.43      3:38.90   
  Phoebe Linde Atkins  2000      29.38  1:01.16      4:40.06   
                     
10  Sigma Junior Piger  1999    550          4:43.26   
  Sigma Swim                   
  Thit Bondo  2000      35.73  1:14.07      1:14.07   
  Amanda Egerod Lund  2000      38.05  1:21.13      2:35.20   
  Katrine Stampe  2000      31.59  1:09.18      3:44.38   
  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999      28.05  58.88      4:43.26   
                     
11  Stm Piger  1999    543          4:44.57   
  Swim Team Midtjylland                   
  Trine Guldberg  1999      35.46  1:12.63      1:12.63   
  Frederikke Asfeldt  1999      38.91  1:22.64      2:35.27   
  Mette Flaskager  1999      31.08  1:09.61      3:44.88   
  Stinne Sørensen  1999      28.17  59.69      4:44.57   
                     
12  Hvidovre Damer 2  1999    540          4:45.04   
  Hvidovre Svømme Klub                   
  Frederikke Mertins  2000      32.60  1:09.55      1:09.55   
  Signe Skousen  1999      36.51  1:20.42      2:29.97   
  Kristine Mikkelsen  2000      31.71  1:10.43      3:40.40   
  Simone Bukholt  1999      29.60  1:04.64      4:45.04   
                     
13  Farum Girl Squad  1999    501          4:52.21   
  Farum Svømmeklub                   
  Sara Krell Refn  1999      36.04  1:14.14      1:14.14   
  Emilie Buurgaard Westh  1999      37.07  1:20.41      2:34.55   
  Sarah Sejr Aagaard  2000      33.66  1:13.38      3:47.93   
  Anne Sofie Gadfelt  1999      30.46  1:04.28      4:52.21   
                     
14  Esv Junior Damer  2000    495          4:53.40   
  Elite Swim Vejle                   
  Anna Emilie Hansen  1999      34.56  1:11.12      1:11.12   
  Helene Olesen  2000      37.98  1:21.86      2:32.98   
  Christina Christensen  2000      34.01  1:17.23      3:50.21   
  Martha Andersen  1999      30.16  1:03.19      4:53.40   
                     
15  Hørsholm Junior Damer  1999    461          5:00.38   
  Hørsholm Svømmeforening                   
  Frederikke Arentoft  2000      37.29  1:15.92      1:15.92   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      39.35  1:26.40      2:42.32   
  Cecilie Salskov Jensen  2000      33.45  1:13.46      3:55.78   
  Caroline Schwenger  2000      30.12  1:04.60      5:00.38   
                     
Lyngby Piger  1999              DSQ  Akt flyben i brystsv 
  Lyngby Svømmeklub                   
  Sophie Amalie Schøn  1999      33.20  1:08.16      1:08.16   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  08 juli 2015 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark