2020-02-21   04:07:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L & DJM-L

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Tirsdag

Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-L & DJM-L 2015    Udskriftsdato  07 juli 2015   
  Stævne by  Bellahøj    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 juli 2015         
 
 
Løb 34, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Storbrittanien (1900) 7:45.51 2009-07-30 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 7:53.83 2008-08-13 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kvik 1. Junior Kastrup  1999    691          8:42.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Phoebe Linde Atkins  2000      1:02.88  2:09.34      2:09.34   
  Sofie Kornbek  2000      1:04.00  2:14.62      4:23.96   
  Josephine Holm  1999      1:00.34  2:08.06      6:32.02   
  Sara Sylvest  2000      1:03.05  2:10.63      8:42.65   
                     
Silkeborg Piger  1999    686          8:43.84   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Sofie W. Bunten  1999      1:04.97  2:13.21      2:13.21   
  Julie Lundorff Larsen  2000      1:03.18  2:11.66      4:24.87   
  Nicoline Bredahl  2000      1:04.96  2:15.45      6:40.32   
  Klaudia W. Mogensen  2000      58.68  2:03.52      8:43.84   
                     
Sigma Junior Piger  1999    670          8:47.85   
  Sigma Swim                   
  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999      1:02.75  2:08.78      2:08.78   
  Thit Bondo  2000      1:05.49  2:16.95      4:25.73   
  Amanda Egerod Lund  2000      1:03.12  2:10.98      6:36.71   
  Katrine Stampe  2000      1:02.95  2:11.14      8:47.85   
                     
Lyngby Piger  1999    666          8:48.97   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Klara Reeh  1999      1:02.49  2:08.82      2:08.82   
  Sophie Amalie Schøn  1999      1:05.20  2:14.40      4:23.22   
  Emma Bjørnholdt  2000      1:03.38  2:11.95      6:35.17   
  Helena Kornerup Klejstrup  1999      1:05.26  2:13.80      8:48.97   
                     
Hovedstaden Piger  1999    659          8:50.79   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Emma Maagøe  1999      1:04.03  2:13.07      2:13.07   
  Sofie Thunø Rasmussen  2000      1:03.95  2:12.44      4:25.51   
  Josefine Strand Nielsen  2000      1:05.62  2:14.69      6:40.20   
  Eva Olsen  2000      1:02.82  2:10.59      8:50.79   
                     
Triton Junior Piger  1999    638          8:56.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Katrine B. Hansen  1999      1:03.33  2:09.25      2:09.25   
  Amanda Duus  2000      1:03.97  2:16.38      4:25.63   
  Katharina Nekhorochko  2000      1:05.19  2:16.56      6:42.19   
  Helena Berg Wenk  2000      1:04.51  2:14.43      8:56.62   
                     
Gentofte Girls  1999    627          8:59.62   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Caroline Hørlykke  2000      1:04.75  2:19.50      2:19.50   
  Signe Bro  1999      1:03.78  2:11.80      4:31.30   
  Jessica Yu Mortensen  2000      1:03.73  2:13.61      6:44.91   
  Emilie Falbe-Hansen  1999      1:03.88  2:14.71      8:59.62   
                     
Stm Piger  1999    609          9:05.03   
  Swim Team Midtjylland                   
  Trine Guldberg  1999      1:05.95  2:17.87      2:17.87   
  Stinne Sørensen  1999      1:02.62  2:09.71      4:27.58   
  Frederikke Asfeldt  1999      1:08.30  2:20.58      6:48.16   
  Mette Flaskager  1999      1:06.82  2:16.87      9:05.03   
                     
Kvik 2. Junior Kastrup  1999    585          9:12.35   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Sofie Brøgger  2000      1:03.94  2:13.02      2:13.02   
  Emily Brophy  1999      1:03.98  2:17.11      4:30.13   
  Maria Olsen  2000      1:06.97  2:20.64      6:50.77   
  Liva Schmid  2000      1:08.56  2:21.58      9:12.35   
                     
10  Hørsholm Junior Damer  1999    528          9:31.68   
  Hørsholm Svømmeforening                   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      1:06.16  2:21.35      2:21.35   
  Caroline Schwenger  2000      1:08.11  2:22.92      4:44.27   
  Cecilie Salskov Jensen  2000      1:08.64  2:23.52      7:07.79   
  Caroline Sofie Lund  2000      1:08.70  2:23.89      9:31.68   
                     
11  Esv Junior Damer  2000    516          9:35.93   
  Elite Swim Vejle                   
  Martha Andersen  1999      1:05.51  2:17.64      2:17.64   
  Helene Olesen  2000      1:08.84  2:28.21      4:45.85   
  Anna Emilie Hansen  1999      1:09.61  2:19.85      7:05.70   
  Christina Christensen  2000      1:12.91  2:30.23      9:35.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 juli 2015 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark