2020-01-20   11:37:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L & DJM-L

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-L & DJM-L 2015    Udskriftsdato  04 juli 2015   
  Stævne by  Bellahøj    Udskriftstidspunkt  18:29   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 juli 2015         
 
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Anna Boutrup  1998    811  1:04.04  2:10.00  3:16.71  4:23.70  16:50.46   
  Sigma Swim Birkerød        5:31.25  6:38.85  7:46.73  8:54.79     
          10:02.91  11:11.37  12:19.26  13:27.91     
          14:36.14  15:44.66         
                     
Lisa Steen Duus  1997    757  1:04.41  2:11.22  3:18.82  4:27.25  17:14.10   
  Sigma Swim Birkerød        5:35.83  6:44.03  7:53.33  9:03.10     
          10:13.77  11:24.20  12:33.45  13:43.30     
          14:53.63  16:04.69         
                     
Emma Wael  1993    712  1:04.98  2:14.53  3:24.45  4:35.01  17:35.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup        5:45.80  6:56.50  8:07.39  9:18.48     
          10:29.28  11:40.47  12:51.57  14:02.83     
          15:14.04  16:25.50         
                     
Josefine Strand Nielsen  2000    661  1:07.34  2:18.64  3:30.79  4:43.03  18:01.99   
  Hovedstadens Svømmeklub        5:56.07  7:08.75  8:22.11  9:34.59     
          10:47.09  11:59.39  13:12.60  14:25.67     
          15:38.45  16:51.48         
                     
Isabella Drest  1999    659  1:09.22  2:21.45  3:34.27  4:47.08  18:02.82   
  Odense Svømme Klub        5:59.62  7:11.88  8:24.53  9:36.85     
          10:49.51  12:01.78  13:14.37  14:27.36     
          15:40.40  16:52.98         
                     
Jackie Gade  1998    657  1:06.62  2:17.06  3:28.68  4:40.38  18:03.95   
  Aalborg Svømmeklub        5:53.11  7:05.77  8:19.19  9:32.41     
          10:45.58  11:58.59  13:11.68  14:25.40     
          15:38.83  16:51.94         
                     
Nicoline Pontoppidan  1998    652  1:07.97  2:19.91  3:32.37  4:45.06  18:06.75   
  Silkeborg Svømmeklub        5:58.05  7:11.39  8:24.34  9:37.19     
          10:50.01  12:02.79  13:15.79  14:28.95     
          15:42.35  16:55.01         
                     
Frederikke Dons  1998    645  1:07.54  2:19.55  3:32.03  4:44.84  18:10.43   
  Hvidovre Svømme Klub        5:57.88  7:10.34  8:23.43  9:36.28     
          10:49.81  12:03.26  13:16.84  14:30.26     
          15:44.51  16:58.26         
                     
Helena Berg Wenk  2000    639  1:08.27  2:20.53  3:33.03  4:45.89  18:13.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup        5:58.83  7:12.24  8:25.29  9:38.95     
          10:52.66  12:06.38  13:19.45  14:33.69     
          15:47.34  17:01.37         
                     
10  Lærke Toft Ruby  1999    636  1:07.59  2:18.85  3:30.82  4:43.58  18:15.87   
  Svømmeklubben Laksen        5:57.17  7:10.49  8:24.14  9:38.03     
          10:51.83  12:05.99  13:19.89  14:33.93     
          15:48.34  17:02.87         
                     
11  Shanna Armstrong  1998    632  1:07.68  2:18.72  3:31.26  4:44.39  18:18.03   
  Esbjerg Svømmeklub        5:58.41  7:13.17  8:27.67  9:41.58     
          10:55.63  12:10.28  13:25.19  14:40.36     
          15:55.56  17:06.46         
                     
12  Katrine Bukh Villesen  2000    626  1:08.89  2:22.09  3:36.24  4:49.78  18:21.70   
  Thisted Svømmeklub        6:03.44  7:16.86  8:29.66  9:43.38     
          10:56.96  12:11.29  13:25.57  14:39.82     
          15:54.97  17:09.96         
                     
13  Amanda Egerod Lund  2000    612  1:08.51  2:21.21  3:34.42  4:48.15  18:29.86   
  Sigma Swim Allerød        6:02.09  7:16.60  8:31.79  9:46.56     
          11:01.55  12:16.80  13:31.63  14:47.72     
          16:01.86  17:16.87         
                     
14  Anna Aavang Brendstrup  2000    591  1:10.22  2:24.02  3:38.96  4:54.81  18:43.14   
  Roskilde Svømning        6:10.31  7:26.00  8:41.69  9:57.37     
          11:13.03  12:28.08  13:43.71  14:59.91     
          16:15.39  17:30.32         
                     
15  Frederikke Jensen  2000    587  1:10.81  2:25.88  3:40.63  4:55.93  18:45.43   
  Svømmeklubben Triton Ballerup        6:10.29  7:25.29  8:40.63  9:56.03     
          11:11.99  12:27.64  13:42.86  14:59.48     
          16:15.84  17:32.06         
                     
16  Thit Bondo  2000    583  1:10.38  2:24.95  3:40.88  4:56.42  18:47.77   
  Sigma Swim Birkerød        6:11.91  7:27.43  8:43.39  9:58.89     
          11:13.81  12:29.18  13:44.49  15:00.17     
          16:16.65  17:32.53         
                     
17  Kamilla Larsen  1996    582  1:09.95  2:25.04  3:40.27  4:55.55  18:48.55   
  Gladsaxe Idræts Forening        6:11.10  7:26.66  8:42.78  9:59.09     
          11:14.77  12:30.43  13:46.06  15:01.93     
          16:17.77  17:33.64         
                     
18  Cecilie Baraviec  2000    572  1:13.43  2:28.24  3:43.49  4:58.53  18:55.04   
  Odense Svømme Klub        6:14.03  7:29.58  8:45.30  10:00.73     
          11:16.79  12:32.82  13:49.32  15:06.12     
          16:22.78  17:39.72         
                     
19  Frederikke Asfeldt  1999    565  1:10.64  2:26.17  3:41.92  4:57.98  18:59.59   
  Herning Svømmeklub        6:14.38  7:30.56  8:47.20  10:03.68     
          11:20.55  12:37.81  13:54.67  15:11.28     
          16:27.89  17:44.12         
                     
20  Martha Andersen  1999    562  1:08.82  2:22.17  3:37.10  4:51.86  19:01.87   
  Vejle Svømmeklub Triton        6:08.51  7:24.92  8:41.77  9:58.81     
          11:16.09  12:34.17  13:52.27  15:10.45     
          16:28.40  17:45.95         
                     
21  Augusta Marie Christensen  2000    558  1:10.65  2:26.08  3:42.10  4:58.29  19:04.82   
  Hillerød Svømmeklub        6:14.57  7:31.02  8:48.01  10:04.96     
          11:22.74  12:40.59  13:56.71  15:12.86     
          16:30.98  17:48.45         
                     
22  Emma A Andersen  2000    533  1:11.31  2:27.56  3:44.34  5:01.36  19:22.20   
  Aalborg Svømmeklub        6:19.03  7:36.89  8:55.13  10:13.33     
          11:31.93  12:50.53  14:09.14  15:27.73     
          16:46.63  18:05.02         
                     
23  Caroline Steffensen  2000    503  1:13.95  2:32.77  3:52.05  5:11.62  19:44.63   
  Ringsted Svømme Klub        6:31.31  7:50.96  9:10.86  10:30.19     
          11:49.16  13:09.24  14:29.19  15:49.37     
          17:09.29  18:28.04         
                     
24  Andrea M. Lang Bolvig  2000    492  1:13.57  2:30.95  3:49.29  5:08.24  19:53.60   
  Sigma Swim Birkerød        6:27.59  7:47.68  9:07.73  10:27.63     
          11:48.59  13:09.20  14:30.14  15:51.55     
          17:12.18  18:33.61         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  04 juli 2015 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark