2020-01-18   22:32:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L & DJM-L

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-L & DJM-L 2015    Udskriftsdato  04 juli 2015   
  Stævne by  Bellahøj    Udskriftstidspunkt  18:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 juli 2015         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Ørskov Ipsen  1994    773  58.06  1:59.79  3:00.04    3:59.69   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Frans Johannessen  1992    762  57.75  1:59.68  3:01.05    4:00.91   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Nicolas Blanch  1997    753  58.21  2:00.43  3:01.55    4:01.89   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Daniel Skaaning  1993    734  58.52  2:00.76  3:02.87    4:03.90   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Marcus Krøyer Svendsen  1997    733  58.16  2:00.13  3:02.02    4:03.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Giano Grillo  1998    729  58.03  2:00.17  3:02.48    4:04.43   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mikael Thode Sørensen  1997    707  59.20  2:01.58  3:04.06    4:06.92   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Niklas Broch Thielemann  1994    705  58.68  2:00.36  3:03.51    4:07.23   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Andreas Mårtensson  1997    699  59.37  2:01.42  3:05.09    4:07.86   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
10  Viktor Holm  1996    696  59.93  2:02.62  3:05.54    4:08.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Mads Holm  1998    690  59.25  2:02.27  3:06.33    4:09.00   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
12  Bo Volf Brøchner  1996    686  59.59  2:03.39  3:06.65    4:09.49   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
13  Frederik Jessen  1998    684  59.34  2:02.48  3:06.36    4:09.72   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
14  Laust Moesgaard  1996    666  1:00.02  2:03.63  3:07.82    4:11.88   
  Herning Svømmeklub                   
                     
15  Hannibal Steenfos  1996    655  59.95  2:04.32  3:09.03    4:13.35   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
16  Johan Müller  1998    644  1:00.32  2:04.55  3:09.38    4:14.76  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
17  Alexander Wildenschild  1997    644  1:01.71  2:07.49  3:12.18    4:14.82   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
18  Jonas Gadegaard Hansen  1998    641  1:01.02  2:07.46  3:12.90    4:15.13   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
19  Magnus Lundgren  1996    639  1:00.54  2:04.69  3:10.08    4:15.50   
  Køge Svømmeklub                   
                     
20  Frederik Nerving  1997    636  58.67  2:02.43  3:08.25    4:15.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
21  William Matras  1998    634  1:01.48  2:06.17  3:11.98    4:16.05   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
22  Oskar Jørgensen  1998    634  1:00.76  2:05.92  3:11.50    4:16.06   
  Odder Svømmeklub                   
                     
23  Jens Saugmann  1996    630  1:00.76  2:05.95  3:12.04    4:16.71   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
24  Christian Røssel  1995    625  1:00.35  2:04.28  3:08.61    4:17.35   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
25  Mads Midtbøll  1998    623  1:01.13  2:06.58  3:12.76    4:17.66   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
26  Steffen Skipper Petersen  1996    620  1:00.12  2:06.60  3:13.36    4:18.07   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
27  Rasmus Larsen  1997    619  1:01.53  2:07.09  3:12.78    4:18.10   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
28  Mikkel B. Høgild  1998    615  1:01.97  2:07.76  3:13.46    4:18.65   
  Herning Svømmeklub                   
                     
29  Christian Rasmussen  1998    608  1:01.68  2:07.58  3:13.88    4:19.74   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
30  Nicklas Rasmussen  1997    605  1:01.88  2:08.27  3:15.73    4:20.20   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
31  Mads Steen Petersen  1997    599  1:01.83  2:07.65  3:14.32    4:20.95   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
32  Martin Nielsen  1997    599  1:00.86  2:08.05  3:15.42    4:20.98   
  Vest-Brøndby                   
                     
33  Jakob Kornmaaler  1995    598  1:00.51  2:06.09  3:13.38    4:21.21   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
34  Nikolai Skelsager  1996    594  58.75  2:03.68  3:11.99    4:21.71   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
35  Frederik H Thomsen  1997    590  1:00.95  2:07.26  3:14.76    4:22.26   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
36  Peter Mandrup Madsen  1997    587  1:01.41  2:08.00  3:15.41    4:22.80   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
37  Andreas Sehested  1996    586  1:01.63  2:08.77  3:16.30    4:22.97   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
38  Magnus Koch Sonnenborg  1997    584  1:01.81  2:09.03  3:16.55    4:23.15   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
39  Emil Toft  1998    584  1:03.17  2:11.00  3:16.50    4:23.21   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
40  Alexander Jensen  1998    566  1:01.06  2:07.74  3:16.35    4:25.99   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
41  Kaare Fisker Larsen  1998    557  1:04.25  2:12.42  3:19.75    4:27.36   
  O.S.L.F.                   
                     
42  Tobias Alstrup Kjær  1998    556  1:03.39  2:11.54  3:19.75    4:27.49   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
43  Mads Ørsted Nielsen  1999    520  1:02.08  2:10.48  3:21.16    4:33.61   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  04 juli 2015 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark