2020-01-20   23:07:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Klubmesterskaber Nyborg Svømmeklub

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  02 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  18:25   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karina Høybye Olesen  2001    465  35.69  1:15.02  1:55.05    2:34.84   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Iben Bak  2001    375  39.48  1:21.16  2:03.90    2:46.37   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Maria Bredal Larsen  2002    361  39.96  1:22.87  2:05.63    2:48.54   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Maria Lorenzen  2001    329  41.40  1:26.41  2:09.96    2:53.73   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anna Lund Petersen  2001    295  44.63  1:32.24  2:18.17    3:00.27   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Randi Jørgensen  2002    268  43.14  1:30.01  2:18.16    3:06.14   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Amalie Lund  2001    267  43.92  1:32.69  2:20.85    3:06.26   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Cille Ingemann Halkjær  2001    188  48.20  1:41.64  2:36.27    3:29.32   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bebe Hansen  2004    264  44.77  1:32.06      3:07.08   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Kaysen  2004    186  49.26  1:43.39      3:30.20   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Barbara Ammentorp  2003    182  48.64  2:37.92  3:31.62    3:31.62   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Kirstine R. Rosenkilde  2003    163  50.08  2:43.36  3:39.64    3:39.64   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Freja S. Falkenstrøm  2004    140  53.65  3:51.11      3:51.11   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Laura Riber Memborg  2004    135  55.95  1:55.17      3:53.56   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Cathrine Høst  2004    129  55.71  1:56.32  2:58.02    3:57.47   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Helga Bak  2004              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Chelsea Nielsen  2004              DSQ  2 armtag på mave 75m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Johanne Pedersen  2005    190  49.55  2:37.33  3:28.69    3:28.69   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Carr  1999    575  34.46  1:11.33  1:47.88    2:24.32   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Stine Johansen  1997    540  34.04  1:11.61  1:48.96    2:27.33   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Thea Lund Petersen  1998    469  35.84  1:15.08  1:54.47    2:34.40   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Asvatha P. Veerasingham  1993    466  34.89  1:13.71  1:53.45    2:34.71   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Silke Meyer  1998    465  37.09  1:16.59  1:56.03    2:34.85   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Therese Hovgaard Jensen  2000    442  36.50  1:15.97  1:56.43    2:37.53   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Signe Stærmose  1999    266  43.64  1:31.38  2:19.56    3:06.52   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Camilla Vestergaard  2000    264  42.40  1:29.05  2:18.62    3:06.95   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Louise Lykke Hansen  2000              DSQ  Ej fortsat bev 50m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  02 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:25 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  02 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  18:45   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tais Andkjær Kristensen  1999    392  34.06  1:10.62  1:47.77    2:24.91   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Thomas Kristensen  2000    299  37.95  1:18.31  1:59.68    2:38.67   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Ejby  2000    287  38.77  1:19.77  2:00.24    2:40.73   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Karl-Emil Elnegaard  1999    273  38.70  1:20.24  2:01.38    2:43.52   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nikolaj Madsen  2000    268  37.56  1:19.29  2:02.29    2:44.43   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nikki Trustrup  1999              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999              DSQ  j fortsat bev. 150m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carl M Gadegaard  2001    244  40.86  1:23.84  2:07.34    2:49.64   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mingus Okkerholm  2002    223  42.00  1:26.81  2:11.49    2:54.82   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nicolai Graff  2001    180  44.35  1:31.86  2:20.16    3:07.60   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Hans-Ejnar Elnegaard  2001    127  49.21  1:43.98  2:39.74    3:30.98   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mikkel Nissen  2002    126  51.45  1:45.41  2:39.78    3:31.46   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Oliver Hinrichsen  2002    86  1:57.04  3:59.59      3:59.59   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lukas Stæhr Bentsen  2003    266  37.76  1:19.65  2:02.87    2:44.98   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    185  42.80  1:30.13  2:18.21    3:05.89   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Andreas Pedersen  2003    129  52.28  2:40.07  3:29.94    3:29.94   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jacob Thomsen  2003    108  51.84  1:50.54  3:42.33    3:42.33   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marc Nøhr Andersen  1996    485  31.47  1:05.64  1:40.38    2:15.04   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anton Holten Lambert  1997    377  32.41  1:08.74  1:47.40    2:26.85   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jens Høj Jørgensen  1996    334  33.78  1:11.65  1:51.96    2:32.87   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jacob Holst  1991    311  36.20  1:15.38  1:55.76    2:36.49   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jacob Schøler  1998    286  37.59  1:18.75  2:00.65    2:40.88   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nicolai Andersen  1998    243  39.30  1:23.10  2:07.05    2:49.82   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Nibe Klit  1994    198  43.30  1:29.54  2:15.66    3:02.05   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  02 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:45 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  02 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  18:59   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karina Høybye Olesen  2001    492          29.43   
  Nyborg Svømmeklub                   
Maria Bredal Larsen  2002    456          30.18   
  Nyborg Svømmeklub                   
Iben Bak  2001    445          30.44   
  Nyborg Svømmeklub                   
Maria Lorenzen  2001    393          31.72   
  Nyborg Svømmeklub                   
Amalie Lund  2001    369          32.38   
  Nyborg Svømmeklub                   
Julie Ejby  2002    336          33.42   
  Nyborg Svømmeklub                   
Anna Lund Petersen  2001    321          33.94   
  Nyborg Svømmeklub                   
Randi Jørgensen  2002    282          35.43   
  Nyborg Svømmeklub                   
Cille Ingemann Halkjær  2001    224          38.22   
  Nyborg Svømmeklub                   
10  Agnes Kaia Clasen  2002    212          38.92   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bebe Hansen  2004    307          34.42   
  Nyborg Svømmeklub                   
Barbara Ammentorp  2003    227          38.09   
  Nyborg Svømmeklub                   
Sofie Kaysen  2004    204          39.44   
  Nyborg Svømmeklub                   
Kirstine R. Rosenkilde  2003    173          41.69   
  Nyborg Svømmeklub                   
Freja S. Falkenstrøm  2004    154          43.28   
  Nyborg Svømmeklub                   
Laura Riber Memborg  2004    154          43.28   
  Nyborg Svømmeklub                   
Chelsea Nielsen  2004    145          44.14   
  Nyborg Svømmeklub                   
Laura Schøler  2004    133          45.44   
  Nyborg Svømmeklub                   
Cathrine Høst  2004    111          48.33   
  Nyborg Svømmeklub                   
10  Marie Mühring-Nielsen  2004    72          55.62   
  Nyborg Svømmeklub                   
Helga Bak  2004              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Johanne Pedersen  2005    215          38.75   
  Nyborg Svømmeklub                   
Freja Klithammer  2005    96          50.60   
  Nyborg Svømmeklub                   
Kamille Mikkelsen  2006    87          52.44   
  Nyborg Svømmeklub                   
Julie Johansen  2005    72          55.62   
  Nyborg Svømmeklub                   
Signe Kern Hagensen  2006    69          56.60   
  Nyborg Svømmeklub                   
Frederikke Mejser Christe  2006    59          59.68   
  Nyborg Svømmeklub                   
Katrine Elholm Juliussen  2006    50          1:02.71   
  Nyborg Svømmeklub                   
Freja Kern Hagensen  2006    49          1:03.11   
  Nyborg Svømmeklub                   
Nina Seirup  2005    35          1:10.50   
  Nyborg Svømmeklub                   
10  Louise Kipper Pedersen  2006    32          1:12.76   
  Nyborg Svømmeklub                   
11  Dicte S. Falkenstrøm  2008    24          1:19.84   
  Nyborg Svømmeklub                   
12  Anna Eilby Heldt  2006    23          1:20.90   
  Nyborg Svømmeklub                   
Ella Hedegaard Rasmussen  2008              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
Julie Petersen  2006              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stine Johansen  1997    545          28.44   
  Nyborg Svømmeklub                   
Thea Lund Petersen  1998    535          28.62   
  Nyborg Svømmeklub                   
Johanne Carr  1999    524          28.82   
  Nyborg Svømmeklub                   
Natascha Zender  1997    492          29.42   
  Nyborg Svømmeklub                   
Therese Hovgaard Jensen  2000    489          29.48   
  Nyborg Svømmeklub                   
Silke Meyer  1998    464          30.00   
  Nyborg Svømmeklub                   
Signe Stærmose  1999    335          33.46   
  Nyborg Svømmeklub                   
Camilla Vestergaard  2000    311          34.29   
  Nyborg Svømmeklub                   
Anne Christensen  1977    265          36.16   
  Nyborg Svømmeklub                   
10  Nadja Holst  1992    248          36.95   
  Nyborg Svømmeklub                   
11  Louise Lykke Hansen  2000    229          37.98   
  Nyborg Svømmeklub                   
12  Hanne Dyrhøj  1969    201          39.66   
  Nyborg Svømmeklub                   
13  Christina Madsen  1983    156          43.11   
  Nyborg Svømmeklub                   
14  Helle Toftgaard  1965    105          49.13   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  02 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:59 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  02 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tais Andkjær Kristensen  1999    486          25.81   
  Nyborg Svømmeklub                   
Jonas Ejby  2000    368          28.32   
  Nyborg Svømmeklub                   
Karl-Emil Elnegaard  1999    320          29.66   
  Nyborg Svømmeklub                   
Nikolaj Madsen  2000    306          30.12   
  Nyborg Svømmeklub                   
Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999    296          30.44   
  Nyborg Svømmeklub                   
Thomas Kristensen  2000    269          31.43   
  Nyborg Svømmeklub                   
Nikki Trustrup  1999              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mingus Okkerholm  2002    266          31.55   
  Nyborg Svømmeklub                   
Carl M Gadegaard  2001    247          32.32   
  Nyborg Svømmeklub                   
Hans-Ejnar Elnegaard  2001    186          35.51   
  Nyborg Svømmeklub                   
Nicolai Graff  2001    182          35.82   
  Nyborg Svømmeklub                   
Mikkel Nissen  2002    181          35.83   
  Nyborg Svømmeklub                   
Oliver Hinrichsen  2002    117          41.48   
  Nyborg Svømmeklub                   
Victor Trasbo  2002              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Lykke Sandison  2004    234          32.90   
  Nyborg Svømmeklub                   
Lukas Stæhr Bentsen  2003    208          34.22   
  Nyborg Svømmeklub                   
Andreas Pedersen  2003    186          35.51   
  Nyborg Svømmeklub                   
Jacob Thomsen  2003    168          36.77   
  Nyborg Svømmeklub                   
Mark Kronbæk Nancke  2004    87          45.73   
  Nyborg Svømmeklub                   
Christopher Nyby Killerup  2004    85          46.16   
  Nyborg Svømmeklub                   
Sebastian Graff  2004    80          47.03   
  Nyborg Svømmeklub                   
Frederik Nielsen  2006    70          49.05   
  Nyborg Svømmeklub                   
Mikkel Bredal Larsen  2005    65          50.42   
  Nyborg Svømmeklub                   
10  Theodor Thuelund  2005    63          50.84   
  Nyborg Svømmeklub                   
11  Mathias Lykke Sandison  2007    58          52.33   
  Nyborg Svømmeklub                   
12  Oskar Mühring  2006    45          56.72   
  Nyborg Svømmeklub                   
13  Willas Kazhel  2006    42          57.98   
  Nyborg Svømmeklub                   
14  Marko Falkø  2005    15          1:21.17   
  Nyborg Svømmeklub                   
Gustav Christoffersen-Tho  2005              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marc Nøhr Andersen  1996    541          24.90   
  Nyborg Svømmeklub                   
Jacob Holst  1991    517          25.29   
  Nyborg Svømmeklub                   
Anton Holten Lambert  1997    439          26.70   
  Nyborg Svømmeklub                   
Tobias T. Jensen  1988    429          26.90   
  Nyborg Svømmeklub                   
Jacob Schøler  1998    419          27.12   
  Nyborg Svømmeklub                   
Jens Høj Jørgensen  1996    406          27.40   
  Nyborg Svømmeklub                   
Rolf Kjærby  1966    364          28.42   
  Nyborg Svømmeklub                   
Nicolai Andersen  1998    322          29.60   
  Nyborg Svømmeklub                   
Martin Okkerholm  1974    205          34.38   
  Nyborg Svømmeklub                   
10  Jonas Nibe Klit  1994    203          34.53   
  Nyborg Svømmeklub                   
11  Martin Christensen  1978    153          37.94   
  Nyborg Svømmeklub                   
12  Carsten Steen  1997    125          40.50   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  02 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:05 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  02 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  19:13   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karina Høybye Olesen  2001    477  33.23        1:10.41   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Iben Bak  2001    431  34.35        1:12.86   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Randi Jørgensen  2002    269  39.68        1:25.25   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Maria Lorenzen  2001    254  40.94        1:26.90   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Maria Bredal Larsen  2002    223  40.26        1:30.74   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Amalie Lund  2001    184  42.78        1:36.73   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anna Lund Petersen  2001    140  48.77        1:45.96   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Cille Ingemann Halkjær  2001    106  53.98        1:55.97   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bebe Hansen  2004    178  45.21        1:37.69   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Barbara Ammentorp  2003    157  46.44        1:41.89   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Kirstine R. Rosenkilde  2003    99  50.26        1:58.64   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Kaysen  2004    81  2:07.00        2:07.00   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Freja S. Falkenstrøm  2004    78  57.49        2:08.44   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Laura Riber Memborg  2004    77  1:00.13        2:09.18   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Laura Schøler  2004    75  56.36        2:10.32   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Chelsea Nielsen  2004    70  57.05        2:13.48   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Cathrine Høst  2004    62  1:04.40        2:18.87   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Johanne Pedersen  2005              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Carr  1999    565  31.77        1:06.58   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Thea Lund Petersen  1998    548  32.30        1:07.25   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Stine Johansen  1997    494  32.61        1:09.61   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Silke Meyer  1998    465  33.59        1:11.02   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Therese Hovgaard Jensen  2000    398  34.65        1:14.83   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  02 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:13 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  02 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  19:23   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tais Andkjær Kristensen  1999    476  29.32        1:02.07   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Ejby  2000    354  32.70        1:08.51   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999    176  37.94        1:26.46   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Thomas Kristensen  2000    174  40.30        1:26.82   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nikki Trustrup  1999              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carl M Gadegaard  2001    165  39.47        1:28.36   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mingus Okkerholm  2002    124  44.21        1:37.08   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mikkel Nissen  2002    65  54.10        2:00.50   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lukas Stæhr Bentsen  2003    136  43.84        1:34.10   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    98  46.02        1:44.84   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Andreas Pedersen  2003    65  52.82        2:00.35   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jacob Thomsen  2003    58  55.38        2:04.94   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jacob Holst  1991    520  29.07        1:00.26   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anton Holten Lambert  1997    396  30.59        1:05.99   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Tobias T. Jensen  1988    381  31.42        1:06.85   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Marc Nøhr Andersen  1996    329  32.35        1:10.21   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jacob Schøler  1998    318  33.43        1:11.02   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nicolai Andersen  1998    292  33.76        1:13.03   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Nibe Klit  1994    158  40.30        1:29.65   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  02 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:23 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  02 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  19:39   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bredal Larsen  2002    364          40.32   
  Nyborg Svømmeklub                   
Karina Høybye Olesen  2001    306          42.71   
  Nyborg Svømmeklub                   
Iben Bak  2001    295          43.22   
  Nyborg Svømmeklub                   
Maria Lorenzen  2001    260          45.11   
  Nyborg Svømmeklub                   
Amalie Lund  2001    231          46.93   
  Nyborg Svømmeklub                   
Anna Lund Petersen  2001    195          49.64   
  Nyborg Svømmeklub                   
Randi Jørgensen  2002    175          51.43   
  Nyborg Svømmeklub                   
Agnes Kaia Clasen  2002    145          54.74   
  Nyborg Svømmeklub                   
Cille Ingemann Halkjær  2001    134          56.16   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bebe Hansen  2004    348          40.93   
  Nyborg Svømmeklub                   
Barbara Ammentorp  2003    263          44.90   
  Nyborg Svømmeklub                   
Sofie Kaysen  2004    107          1:00.63   
  Nyborg Svømmeklub                   
Cathrine Høst  2004    104          1:01.10   
  Nyborg Svømmeklub                   
Kirstine R. Rosenkilde  2003    104          1:01.23   
  Nyborg Svømmeklub                   
Laura Schøler  2004    78          1:07.16   
  Nyborg Svømmeklub                   
Laura Riber Memborg  2004    78          1:07.28   
  Nyborg Svømmeklub                   
Freja S. Falkenstrøm  2004    70          1:09.56   
  Nyborg Svømmeklub                   
Marie Mühring-Nielsen  2004    38          1:24.98   
  Nyborg Svømmeklub                   
Chelsea Nielsen  2004              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
Helga Bak  2004              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Johanne Pedersen  2005    150          54.13   
  Nyborg Svømmeklub                   
Julie Johansen  2005    79          1:07.11   
  Nyborg Svømmeklub                   
Kamille Mikkelsen  2006    67          1:10.89   
  Nyborg Svømmeklub                   
Freja Klithammer  2005    54          1:16.16   
  Nyborg Svømmeklub                   
Louise Kipper Pedersen  2006    22          1:41.98   
  Nyborg Svømmeklub                   
Julie Petersen  2006              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
Anna Eilby Heldt  2006              DSQ  Ej synk. arme 
  Nyborg Svømmeklub                   
Katrine Elholm Juliussen  2006              DSQ  Ej 2 hænder v. 25m 
  Nyborg Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Silke Meyer  1998    537          35.43   
  Nyborg Svømmeklub                   
Johanne Carr  1999    498          36.31   
  Nyborg Svømmeklub                   
Stine Johansen  1997    476          36.87   
  Nyborg Svømmeklub                   
Thea Lund Petersen  1998    431          38.10   
  Nyborg Svømmeklub                   
Therese Hovgaard Jensen  2000    403          38.96   
  Nyborg Svømmeklub                   
Signe Stærmose  1999    292          43.37   
  Nyborg Svømmeklub                   
Camilla Vestergaard  2000    283          43.83   
  Nyborg Svømmeklub                   
Louise Lykke Hansen  2000    222          47.52   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  02 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:39 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  02 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  20:00   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Ejby  2000    436          33.28   
  Nyborg Svømmeklub                   
Tais Andkjær Kristensen  1999    393          34.46   
  Nyborg Svømmeklub                   
Karl-Emil Elnegaard  1999    290          38.13   
  Nyborg Svømmeklub                   
Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999    272          38.96   
  Nyborg Svømmeklub                   
Nikolaj Madsen  2000    181          44.63   
  Nyborg Svømmeklub                   
Thomas Kristensen  2000    167          45.82   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mingus Okkerholm  2002    276          38.75   
  Nyborg Svømmeklub                   
Carl M Gadegaard  2001    270          39.03   
  Nyborg Svømmeklub                   
Hans-Ejnar Elnegaard  2001    127          50.15   
  Nyborg Svømmeklub                   
Mikkel Nissen  2002    77          59.11   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Lykke Sandison  2004    174          45.16   
  Nyborg Svømmeklub                   
Lukas Stæhr Bentsen  2003    128          50.04   
  Nyborg Svømmeklub                   
Andreas Pedersen  2003    98          54.62   
  Nyborg Svømmeklub                   
Jacob Thomsen  2003    79          58.71   
  Nyborg Svømmeklub                   
Sebastian Graff  2004    64          1:02.88   
  Nyborg Svømmeklub                   
Willas Kazhel  2006    51          1:07.89   
  Nyborg Svømmeklub                   
Marko Falkø  2005    49          1:08.95   
  Nyborg Svømmeklub                   
Mathias Lykke Sandison  2007    39          1:13.89   
  Nyborg Svømmeklub                   
Theodor Thuelund  2005    37          1:15.28   
  Nyborg Svømmeklub                   
10  Christopher Nyby Killerup  2004    36          1:16.42   
  Nyborg Svømmeklub                   
11  Frederik Nielsen  2006    32          1:19.24   
  Nyborg Svømmeklub                   
12  Mikkel Bredal Larsen  2005    29          1:21.54   
  Nyborg Svømmeklub                   
13  Oskar Mühring  2006    27          1:23.76   
  Nyborg Svømmeklub                   
14  Mark Kronbæk Nancke  2004    12          1:47.60   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jacob Holst  1991    447          33.02   
  Nyborg Svømmeklub                   
Anton Holten Lambert  1997    381          34.80   
  Nyborg Svømmeklub                   
Marc Nøhr Andersen  1996    369          35.20   
  Nyborg Svømmeklub                   
Jacob Schøler  1998    293          38.00   
  Nyborg Svømmeklub                   
Nicolai Andersen  1998    216          42.05   
  Nyborg Svømmeklub                   
Jonas Nibe Klit  1994    67          1:02.12   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  02 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:00 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  02 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  20:04   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karina Høybye Olesen  2001    456  34.48  1:15.42  2:04.33    2:40.06   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Iben Bak  2001    406  34.68  1:18.71  2:10.84    2:46.32   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Maria Bredal Larsen  2002    398  39.95  1:25.02  2:10.44    2:47.39   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Julie Ejby  2002    309  44.40  1:29.25  2:19.47    3:02.15   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Maria Lorenzen  2001    306  39.95  1:27.48  2:22.20    3:02.81   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Amalie Lund  2001    295  41.64  1:30.65  2:24.36    3:04.98   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Randi Jørgensen  2002    272  41.04  1:29.65  2:27.76    3:10.05   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anna Lund Petersen  2001    243  47.56  1:35.98  2:34.67    3:17.36   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Agnes Kaia Clasen  2002    174  48.54  1:45.63  2:52.61    3:40.64   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
10  Cille Ingemann Halkjær  2001    169  52.34  1:47.45  2:56.50    3:42.41   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bebe Hansen  2004    239  46.27  1:42.97  2:35.43    3:18.48   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Barbara Ammentorp  2003    210  48.00  1:44.03  2:38.90    3:27.26   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Kirstine R. Rosenkilde  2003    158  48.95  1:45.89  2:55.44    3:47.82   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Kaysen  2004    140  56.62  1:53.17  3:04.06    3:56.75   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Cathrine Høst  2004    120  1:02.79  2:04.01  3:16.03    4:09.33   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Laura Riber Memborg  2004    120  1:02.60  2:03.34  3:19.42    4:09.37   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Freja S. Falkenstrøm  2004    120  1:03.12  2:03.55  3:20.65    4:09.68   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Laura Schøler  2004    98  1:03.89  2:08.08  3:25.71    4:27.05   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Helga Bak  2004              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Johanne Pedersen  2005              DSQ  Asynk. arme 50 m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Carr  1999    601  32.30  1:10.07  1:52.15    2:25.94   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Stine Johansen  1997    527  32.31  1:08.98  1:54.62    2:32.52   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Thea Lund Petersen  1998    518  33.01  1:13.60  1:58.20    2:33.34   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Silke Meyer  1998    501  34.11  1:16.16  1:59.37    2:35.04   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Therese Hovgaard Jensen  2000    486  34.41  1:15.01  1:59.97    2:36.65   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  02 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:04 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  02 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  20:19   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tais Andkjær Kristensen  1999    455  30.39  1:08.40  1:49.47    2:22.49   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Ejby  2000    365  33.05  1:16.16  1:56.94    2:33.33   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Thomas Kristensen  2000    290  38.36  1:19.87  2:09.03    2:45.53   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999    263  37.21  1:22.73  2:11.94    2:51.02   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carl M Gadegaard  2001    258  41.50  1:26.68  2:14.82    2:52.13   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mingus Okkerholm  2002    257  43.04  1:28.33  2:14.35    2:52.21   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Hans-Ejnar Elnegaard  2001    152  46.75  1:42.28  2:41.01    3:25.30   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mikkel Nissen  2002    106  55.92  1:50.07  3:00.70    3:50.95   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lukas Stæhr Bentsen  2003    199  45.17  1:27.82  2:25.63    3:07.71   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    156  48.72  1:38.78  2:36.53    3:23.41   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Andreas Pedersen  2003    109  54.33  1:57.61  3:02.72    3:49.31   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jacob Thomsen  2003              DSQ  Afslut ryg på mave 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jacob Holst  1991    497  29.26  1:06.31  1:45.80    2:18.36   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Marc Nøhr Andersen  1996    467  31.67  1:07.30  1:49.53    2:21.22   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anton Holten Lambert  1997    400  30.43  1:08.27  1:54.60    2:28.77   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jacob Schøler  1998    355  33.06  1:14.79  2:00.38    2:34.81   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nicolai Andersen  1998    300  33.16  1:18.93  2:08.33    2:43.63   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Nibe Klit  1994              DSQ  Udsvøm mave 75m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  02 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:19 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  03 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  19:53   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Iben Bak  2001    546  1:06.66  2:19.98  3:34.62    4:46.88   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Karina Høybye Olesen  2001    544  1:08.77  2:22.48  3:35.11    4:47.15   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Maria Bredal Larsen  2002    467  1:11.42  2:28.78  3:46.29    5:02.26   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Maria Lorenzen  2001    348  1:16.67  2:43.07  4:09.12    5:33.31   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anna Lund Petersen  2001    309  1:24.46  2:55.03  4:22.45    5:46.53   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Amalie Lund  2001    297  1:26.57  2:59.87  4:27.56    5:51.11   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Randi Jørgensen  2002    289  1:22.50  2:54.40  4:25.27    5:54.38   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Cille Ingemann Halkjær  2001    210  1:32.22  3:14.58  4:56.04    6:34.24   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bebe Hansen  2004    272  1:27.75  3:01.90  4:33.50    6:01.83   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Barbara Ammentorp  2003    211  1:34.56  3:16.37  4:55.33    6:33.33   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Kaysen  2004    158  1:45.92  3:39.63  5:29.34    7:13.37   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Freja S. Falkenstrøm  2004    157  1:44.46  4:35.38  6:25.17    7:14.27   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Kirstine R. Rosenkilde  2003    150  1:45.84  3:38.12  5:31.84    7:20.52   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Laura Riber Memborg  2004    146  1:50.86  3:44.71  5:38.01    7:24.47   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Laura Schøler  2004    143  2:01.17  4:14.88  6:30.66    7:28.05   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Chelsea Nielsen  2004              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Helga Bak  2004              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Johanne Pedersen  2005    128  6:45.50        7:44.96   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Carr  1999    606  1:07.19  2:18.19  3:28.07    4:37.01   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Thea Lund Petersen  1998    520  1:08.01  2:22.42  3:37.68    4:51.59   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Therese Hovgaard Jensen  2000    474  1:09.70  2:25.39  3:43.08    5:00.78   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Stine Johansen  1997    454  1:08.43  2:25.22  3:45.15    5:05.01   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Louise Lykke Hansen  2000    183  1:33.13  3:20.21  5:07.91    6:52.35   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Christina Madsen  1983    104  1:54.28  4:03.66  6:12.18    8:17.68   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  03 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:53 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  02 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  21:08   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tais Andkjær Kristensen  1999    475          4:32.00   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Ejby  2000    383          4:52.26   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999    300  1:16.09  2:38.64  3:58.02    5:16.78   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Thomas Kristensen  2000    292  1:15.95  2:37.47  3:59.16    5:19.72   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nikki Trustrup  1999              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carl M Gadegaard  2001    271  1:17.59  2:42.09  4:06.17    5:27.70   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mingus Okkerholm  2002    267  1:22.24  2:48.05  4:09.72    5:29.24   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nicolai Graff  2001    186  1:26.99  3:01.75  4:36.42    6:11.30   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mikkel Nissen  2002    128  1:39.28  3:26.44  5:11.67    7:00.54   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lukas Stæhr Bentsen  2003    260  1:18.83  2:45.32  4:10.18    5:32.36   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Andreas Pedersen  2003    136  1:38.43  3:25.62  5:09.94    6:52.02   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jacob Thomsen  2003    132  1:38.19  3:26.15  6:00.55    6:56.85   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jacob Holst  1991    564          4:16.76   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Marc Nøhr Andersen  1996    504          4:26.64   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anton Holten Lambert  1997    427          4:41.72   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jacob Schøler  1998    399          4:48.22   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nicolai Andersen  1998    314  1:13.53  2:34.68  3:53.82    5:11.98   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Nibe Klit  1994    259  1:19.44  2:45.56  5:32.71    5:32.71   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  02 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:08 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  04 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  18:18   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karina Høybye Olesen  2001    456  34.69  1:14.60  1:55.52    2:36.91   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Iben Bak  2001    413  36.22  1:18.24  2:00.57    2:42.11   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Randi Jørgensen  2002    246  41.52  1:31.19  2:22.07    3:12.69   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Maria Bredal Larsen  2002    221  39.94  1:28.65  2:22.99    3:19.66   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Maria Lorenzen  2001    197  43.07  1:35.29  2:31.32    3:27.56   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Amalie Lund  2001    154  47.91  1:45.42  2:45.41    3:45.04   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anna Lund Petersen  2001    149  49.90  1:47.95  2:47.29    3:47.67   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Cille Ingemann Halkjær  2001    115  55.05  2:00.08  3:04.71    4:07.83   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kirstine R. Rosenkilde  2003    101  52.68  2:01.68  3:12.28    4:19.25   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Barbara Ammentorp  2003              DSQ  Crawlben v. 125m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Carr  1999    595  32.50  1:08.87  1:45.93    2:23.55   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Thea Lund Petersen  1998    573  32.80  1:09.37  1:46.95    2:25.40   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Stine Johansen  1997    445  33.53  1:13.42  1:55.85    2:38.15   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Therese Hovgaard Jensen  2000    425  34.40  1:15.09  1:57.41    2:40.64   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Silke Meyer  1998              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  04 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:18 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  04 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  18:29   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tais Andkjær Kristensen  1999    505  28.94  1:03.13  1:39.49    2:16.25   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Ejby  2000    339  34.16  1:14.12  1:55.29    2:35.58   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Thomas Kristensen  2000    224  38.64  1:24.13  2:11.35    2:58.66   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nikki Trustrup  1999    172  39.09  1:27.71  2:20.16    3:15.02   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999    154  38.10  1:29.39  2:25.54    3:22.41   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carl M Gadegaard  2001    162  40.80  1:30.94  2:24.97    3:19.07   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mingus Okkerholm  2002    111  49.23  1:47.44  2:46.47    3:45.61   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lukas Stæhr Bentsen  2003    159  44.02  1:38.03  2:30.71    3:20.14   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jacob Holst  1991    470  30.83  1:05.23  1:41.12    2:19.62   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anton Holten Lambert  1997    358  30.53  1:09.80  1:51.42    2:32.86   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nicolai Andersen  1998    335  34.71  1:15.25  1:56.91    2:36.21   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Marc Nøhr Andersen  1996    326  34.13  1:13.99  1:55.93    2:37.58   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jacob Schøler  1998    302  35.19  1:16.39  1:58.67    2:41.79   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Nibe Klit  1994    133  43.09  1:35.48  2:33.67    3:32.31   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  04 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:29 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  04 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  18:44   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karina Høybye Olesen  2001    445          33.65   
  Nyborg Svømmeklub                   
Iben Bak  2001    331          37.14   
  Nyborg Svømmeklub                   
Maria Bredal Larsen  2002    302          38.28   
  Nyborg Svømmeklub                   
Amalie Lund  2001    301          38.34   
  Nyborg Svømmeklub                   
Maria Lorenzen  2001    272          39.64   
  Nyborg Svømmeklub                   
Anna Lund Petersen  2001    261          40.19   
  Nyborg Svømmeklub                   
Randi Jørgensen  2002    232          41.80   
  Nyborg Svømmeklub                   
Cille Ingemann Halkjær  2001    170          46.37   
  Nyborg Svømmeklub                   
Agnes Kaia Clasen  2002              DSQ  Udsvøm mave 25m 
  Nyborg Svømmeklub                   
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bebe Hansen  2004    242          41.22   
  Nyborg Svømmeklub                   
Sofie Kaysen  2004    177          45.76   
  Nyborg Svømmeklub                   
Kirstine R. Rosenkilde  2003    155          47.75   
  Nyborg Svømmeklub                   
Barbara Ammentorp  2003    149          48.39   
  Nyborg Svømmeklub                   
Chelsea Nielsen  2004    138          49.69   
  Nyborg Svømmeklub                   
Freja S. Falkenstrøm  2004    135          50.03   
  Nyborg Svømmeklub                   
Laura Riber Memborg  2004    134          50.21   
  Nyborg Svømmeklub                   
Cathrine Høst  2004    132          50.44   
  Nyborg Svømmeklub                   
Laura Schøler  2004    103          54.82   
  Nyborg Svømmeklub                   
10  Marie Mühring-Nielsen  2004    77          1:00.32   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Johanne Pedersen  2005    204          43.62   
  Nyborg Svømmeklub                   
Kamille Mikkelsen  2006    114          52.89   
  Nyborg Svømmeklub                   
Julie Johansen  2005    64          1:04.09   
  Nyborg Svømmeklub                   
Nina Seirup  2005    59          1:05.94   
  Nyborg Svømmeklub                   
Katrine Elholm Juliussen  2006    39          1:15.17   
  Nyborg Svømmeklub                   
Louise Kipper Pedersen  2006    35          1:18.18   
  Nyborg Svømmeklub                   
Dicte S. Falkenstrøm  2008    32          1:20.41   
  Nyborg Svømmeklub                   
Anna Eilby Heldt  2006    19          1:35.34   
  Nyborg Svømmeklub                   
Ella Hedegaard Rasmussen  2008    17          1:39.00   
  Nyborg Svømmeklub                   
Frederikke Mejser Christe  2006              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
Freja Klithammer  2005              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
Julie Petersen  2006              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Asvatha P. Veerasingham  1993    550          31.35   
  Nyborg Svømmeklub                   
Stine Johansen  1997    532          31.71   
  Nyborg Svømmeklub                   
Johanne Carr  1999    502          32.33   
  Nyborg Svømmeklub                   
Thea Lund Petersen  1998    471          33.02   
  Nyborg Svømmeklub                   
Silke Meyer  1998    431          34.02   
  Nyborg Svømmeklub                   
Therese Hovgaard Jensen  2000    419          34.33   
  Nyborg Svømmeklub                   
Camilla Vestergaard  2000    294          38.64   
  Nyborg Svømmeklub                   
Signe Stærmose  1999    255          40.51   
  Nyborg Svømmeklub                   
Louise Lykke Hansen  2000    187          44.91   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  04 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  04 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  18:52   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tais Andkjær Kristensen  1999    383          31.12   
  Nyborg Svømmeklub                   
Nikolaj Madsen  2000    315          33.22   
  Nyborg Svømmeklub                   
Thomas Kristensen  2000    255          35.65   
  Nyborg Svømmeklub                   
Jonas Ejby  2000    251          35.81   
  Nyborg Svømmeklub                   
Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999    222          37.34   
  Nyborg Svømmeklub                   
Nikki Trustrup  1999    156          41.99   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carl M Gadegaard  2001    208          38.16   
  Nyborg Svømmeklub                   
Mingus Okkerholm  2002    190          39.28   
  Nyborg Svømmeklub                   
Nicolai Graff  2001    180          40.04   
  Nyborg Svømmeklub                   
Mikkel Nissen  2002    146          42.89   
  Nyborg Svømmeklub                   
Victor Trasbo  2002    119          45.88   
  Nyborg Svømmeklub                   
Oliver Hinrichsen  2002    94          49.65   
  Nyborg Svømmeklub                   
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lukas Stæhr Bentsen  2003    233          36.73   
  Nyborg Svømmeklub                   
Jonas Lykke Sandison  2004    183          39.79   
  Nyborg Svømmeklub                   
Andreas Pedersen  2003    116          46.29   
  Nyborg Svømmeklub                   
Mathias Lykke Sandison  2007    79          52.59   
  Nyborg Svømmeklub                   
Marko Falkø  2005    77          53.14   
  Nyborg Svømmeklub                   
Christopher Nyby Killerup  2004    68          55.29   
  Nyborg Svømmeklub                   
Mark Kronbæk Nancke  2004    66          55.88   
  Nyborg Svømmeklub                   
Mikkel Bredal Larsen  2005    58          58.18   
  Nyborg Svømmeklub                   
Frederik Nielsen  2006    48          1:01.79   
  Nyborg Svømmeklub                   
10  Oskar Mühring  2006    47          1:02.43   
  Nyborg Svømmeklub                   
11  Willas Kazhel  2006    42          1:04.64   
  Nyborg Svømmeklub                   
12  Theodor Thuelund  2005    42          1:04.89   
  Nyborg Svømmeklub                   
Jacob Thomsen  2003              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
Sebastian Graff  2004              DSQ  Ej fortsat bev. 25m 
  Nyborg Svømmeklub                   
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marc Nøhr Andersen  1996    428          29.99   
  Nyborg Svømmeklub                   
Anton Holten Lambert  1997    425          30.06   
  Nyborg Svømmeklub                   
Jacob Holst  1991    417          30.25   
  Nyborg Svømmeklub                   
Jens Høj Jørgensen  1996    411          30.39   
  Nyborg Svømmeklub                   
Nicolai Andersen  1998    237          36.53   
  Nyborg Svømmeklub                   
Jonas Nibe Klit  1994    140          43.49   
  Nyborg Svømmeklub                   
Jacob Schøler  1998              DSQ  Ej fortsat bev. 50m 
  Nyborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  04 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:52 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  04 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karina Høybye Olesen  2001    442  34.49        1:15.37   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Maria Bredal Larsen  2002    385  38.48        1:18.97   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Iben Bak  2001    384  36.33        1:19.03   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Julie Ejby  2002    327  39.45        1:23.36   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Maria Lorenzen  2001    317  40.06        1:24.21   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Amalie Lund  2001    309  39.94        1:24.97   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Randi Jørgensen  2002    271  40.65        1:28.77   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anna Lund Petersen  2001    258  41.38        1:30.17   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Agnes Kaia Clasen  2002    177  48.42        1:42.18   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
10  Cille Ingemann Halkjær  2001    166  48.43        1:44.49   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bebe Hansen  2004    282  44.26        1:27.60   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Barbara Ammentorp  2003    210  46.39        1:36.65   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Kaysen  2004    178  48.31        1:42.11   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Kirstine R. Rosenkilde  2003    150  49.44        1:48.01   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Chelsea Nielsen  2004    139  55.69        1:50.82   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Freja S. Falkenstrøm  2004    135  51.87        1:51.75   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Cathrine Høst  2004    124  53.90        1:55.09   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Laura Riber Memborg  2004    121  53.59        1:55.87   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Laura Schøler  2004    109  57.08        2:00.00   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
10  Marie Mühring-Nielsen  2004    58  1:08.62        2:27.85   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Johanne Pedersen  2005    186  47.48        1:40.49   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Kamille Mikkelsen  2006    89  53.29        2:08.34   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Carr  1999    582  32.16        1:08.80   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Thea Lund Petersen  1998    561  32.19        1:09.65   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Stine Johansen  1997    560  31.41        1:09.69   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Silke Meyer  1998    524  33.75        1:11.22   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Therese Hovgaard Jensen  2000    518  33.54        1:11.53   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Asvatha P. Veerasingham  1993    507  32.01        1:12.01   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Signe Stærmose  1999    287  41.16        1:27.05   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Louise Lykke Hansen  2000    227  45.98        1:34.12   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Christina Madsen  1983    111  58.24        1:59.40   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  04 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:05 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  04 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  19:21   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tais Andkjær Kristensen  1999    518  29.41        1:03.11   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Ejby  2000    374  34.55        1:10.36   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Karl-Emil Elnegaard  1999    317  34.89        1:14.32   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Thomas Kristensen  2000    268  37.20        1:18.64   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999    266  36.46        1:18.83   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nikolaj Madsen  2000    256  35.11        1:19.83   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nikki Trustrup  1999    188  40.79        1:28.44   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carl M Gadegaard  2001    256  38.69        1:19.77   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mingus Okkerholm  2002    231  42.09        1:22.58   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Hans-Ejnar Elnegaard  2001    169  43.09        1:31.57   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nicolai Graff  2001    169  43.13        1:31.59   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mikkel Nissen  2002    119  47.89        1:42.82   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lukas Stæhr Bentsen  2003    212  39.68        1:25.04   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    210  38.66        1:25.18   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Andreas Pedersen  2003    126  1:41.10        1:41.10   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Sebastian Graff  2004    69  1:01.74        2:03.47   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Marko Falkø  2005    62  58.91        2:07.87   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mathias Lykke Sandison  2007    60  1:01.24        2:09.46   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Christopher Nyby Killerup  2004    56  1:01.72        2:12.28   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mark Kronbæk Nancke  2004    56  1:04.85        2:12.34   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005    48  1:01.23        2:18.66   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
10  Willas Kazhel  2006    45  1:07.82        2:22.44   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
11  Oskar Mühring  2006    36  1:11.10        2:32.85   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
12  Theodor Thuelund  2005    34  1:17.51        2:36.24   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Frederik Nielsen  2006    30  2:41.96        2:41.96   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jacob Holst  1991    505  29.63        1:03.64   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Marc Nøhr Andersen  1996    503  30.07        1:03.74   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anton Holten Lambert  1997    464  29.78        1:05.50   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jacob Schøler  1998    363  33.48        1:11.06   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nicolai Andersen  1998    290  35.17        1:16.57   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Nibe Klit  1994    181  41.21        1:29.54   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  04 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:21 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  04 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  19:38   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karina Høybye Olesen  2001    557  31.65  1:05.98  1:40.39    2:15.05   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Maria Bredal Larsen  2002    501  32.45  1:08.09  1:44.11    2:19.89   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Iben Bak  2001    495  32.15  1:07.56  1:44.58    2:20.48   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Maria Lorenzen  2001    360  35.68  1:15.57  1:56.28    2:36.18   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Amalie Lund  2001    324  37.57  1:19.03  2:01.61    2:41.83   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anna Lund Petersen  2001    321  38.87  1:22.73  2:02.86    2:42.30   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Randi Jørgensen  2002    297  37.85  1:21.11  2:05.08    2:46.58   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Agnes Kaia Clasen  2002    199  43.26  1:31.92  2:22.62    3:10.35   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Cille Ingemann Halkjær  2001    196  42.84  1:32.42  2:22.06    3:11.23   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bebe Hansen  2004    272  41.51  1:25.79  2:09.59    2:51.51   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Barbara Ammentorp  2003    208  42.16  1:31.32  2:20.59    3:07.37   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Kaysen  2004    182  46.69  1:38.65  2:29.56    3:15.86   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Freja S. Falkenstrøm  2004    162  46.98  1:40.65  2:34.73    3:23.78   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Kirstine R. Rosenkilde  2003    157  47.28  1:43.39  2:36.36    3:25.78   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Laura Riber Memborg  2004    146  49.82  1:44.64  2:40.36    3:31.02   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Chelsea Nielsen  2004    128  51.16  2:46.72  3:40.19    3:40.19   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Cathrine Høst  2004    112  51.68  1:51.15  2:52.63    3:49.96   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Laura Schøler  2004    90  54.96  2:02.39  3:06.57    4:07.42   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Johanne Pedersen  2005    166  44.40  1:37.72  2:32.49    3:21.96   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Carr  1999    585  31.54  1:05.28  1:39.43    2:12.87   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Thea Lund Petersen  1998    582  31.42  1:05.36  1:39.60    2:13.11   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Silke Meyer  1998    518  32.15  1:07.17  1:42.91    2:18.41   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Therese Hovgaard Jensen  2000    497  32.06  1:07.30  1:43.87    2:20.31   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Stine Johansen  1997    447  33.36  1:09.13  1:47.04    2:25.39   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Camilla Vestergaard  2000    273  37.32  1:20.05  2:05.95    2:51.29   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Louise Lykke Hansen  2000    235  39.77  1:25.17  2:12.29    2:59.91   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Christina Madsen  1983    108  53.29  1:52.49  2:55.18    3:53.24   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  04 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:38 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  04 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  19:52   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tais Andkjær Kristensen  1999    507  29.70  1:01.78  1:32.92    2:04.57   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Ejby  2000    364  31.04  1:06.37  1:42.45    2:19.14   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Karl-Emil Elnegaard  1999    329  34.88  1:09.96  1:47.08    2:23.84   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Thomas Kristensen  2000    318  33.49  1:10.29  1:49.08    2:25.55   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999    291  34.38  1:13.49  1:52.90    2:29.79   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nikki Trustrup  1999    264  36.95  1:16.58  1:56.70    2:34.87   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nikolaj Madsen  2000    258  34.99  1:14.70  1:55.72    2:35.95   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carl M Gadegaard  2001    274  35.98  1:15.39  1:54.82    2:32.99   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mingus Okkerholm  2002    249  38.70  1:20.53  2:00.76    2:37.75   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Hans-Ejnar Elnegaard  2001    208  39.81  1:22.62  2:06.59    2:47.71   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nicolai Graff  2001    187  38.82  1:23.72  2:09.45    2:53.54   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mikkel Nissen  2002    152  40.68  1:28.95  2:19.26    3:06.15   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Oliver Hinrichsen  2002    97  48.36  2:41.02  3:36.18    3:36.18   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lukas Stæhr Bentsen  2003    240  37.12  1:18.15  1:59.01    2:39.68   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    188  38.74  1:26.24  2:11.84    2:53.39   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Andreas Pedersen  2003    158  40.96  1:29.96  2:17.14    3:03.47   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jacob Thomsen  2003              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jacob Holst  1991    556  29.61  1:00.78  1:31.38    2:00.80   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Marc Nøhr Andersen  1996    541  28.58  1:00.05  1:31.04    2:01.92   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anton Holten Lambert  1997    427  29.70  1:02.34  1:36.43    2:11.92   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jacob Schøler  1998    414  30.09  1:03.86  1:38.48    2:13.32   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nicolai Andersen  1998    322  33.00  1:10.15  1:48.36    2:24.83   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Nibe Klit  1994    283  35.08  1:13.72  1:51.97    2:31.18   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  04 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:52 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  04 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  20:05   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bredal Larsen  2002    400  40.17        1:24.59   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Julie Ejby  2002    347  41.67        1:28.73   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Karina Høybye Olesen  2001    318  43.60        1:31.35   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Iben Bak  2001    279  45.54        1:35.35   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Maria Lorenzen  2001    263  46.85        1:37.26   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Amalie Lund  2001    203  50.45        1:46.08   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anna Lund Petersen  2001    195  52.37        1:47.42   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Randi Jørgensen  2002    190  52.26        1:48.32   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Agnes Kaia Clasen  2002    129  58.43        2:03.16   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
10  Cille Ingemann Halkjær  2001    110  1:01.92        2:10.06   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bebe Hansen  2004    344  42.51        1:28.92   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Barbara Ammentorp  2003    239  47.77        1:40.40   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Chelsea Nielsen  2004    129  59.28        2:03.24   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Kirstine R. Rosenkilde  2003    108  1:02.76        2:10.70   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Kaysen  2004    107  1:03.05        2:11.30   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Cathrine Høst  2004    101  1:04.63        2:13.89   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Freja S. Falkenstrøm  2004    78  1:09.61        2:25.60   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Laura Schøler  2004    76  1:13.01        2:26.99   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Laura Riber Memborg  2004              DSQ  Overlap. hænder 25m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Johanne Pedersen  2005    126  58.75        2:04.36   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Silke Meyer  1998    530  36.55        1:17.02   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Stine Johansen  1997    447  38.10        1:21.55   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Therese Hovgaard Jensen  2000    436  38.73        1:22.18   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Thea Lund Petersen  1998    427  39.47        1:22.76   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Johanne Carr  1999    385  40.40        1:25.66   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Louise Lykke Hansen  2000    211  49.50        1:44.65   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Camilla Vestergaard  2000              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Signe Stærmose  1999              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  04 juni 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:05 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber, NSK    Udskriftsdato  04 juni 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  20:17   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 juni 2015         
 
 
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået&nb