2020-02-28   14:20:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NUSS Äldre 2015 25m

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  NUSS Äldre    Utskriftsdatum  31 januari 2015   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  08:59   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2015         
 
 
Gren 11, 400m Frisim F Jun, Finaler 
NUSS-rekord: Eva Berglund (1984) 4:23.11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    1:03.85  2:12.03  3:20.23    4:25.50   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:04.71  2:12.58  3:20.59    4:26.03   
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    1:05.97  2:15.49  3:25.01    4:33.11   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:05.59  2:16.14  3:26.38    4:35.59   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    1:05.17  2:15.49  3:26.31    4:36.24   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    1:06.96  2:18.31  3:29.24    4:38.77   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    1:06.34  2:17.10  3:28.24    4:38.85   
Emma Bring  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    1:07.51  2:19.67  3:30.47    4:39.42   
Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:06.96  2:18.55  3:30.54    4:39.71   
10  Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    1:07.28  2:19.62  3:31.32    4:39.96   
11  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    1:05.96  2:17.46  3:29.69    4:40.54   
12  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    1:07.26  2:18.89  3:30.49    4:41.59   
13  Antonia Prior  1999  Jönköpings Simsällskap    1:07.20  2:20.28  3:34.26    4:47.17   
14  Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    1:07.97  2:21.16  3:35.87    4:49.65   
15  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.82  2:21.47  3:37.35    4:51.14   
16  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    1:06.17  2:18.10  3:32.57    4:51.33   
17  Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap    1:07.86  2:22.42  3:37.47    4:51.53   
18  Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:07.65  2:20.53  3:36.01    4:51.56   
19  Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:08.46  2:23.81  3:39.38    4:53.46   
20  Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:10.21  2:24.77  3:40.01    4:54.21   
21  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.78  2:25.83  3:40.19    4:54.88   
22  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    1:09.48  2:25.34  3:42.22    4:58.80   
23  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:08.88  2:25.04  3:41.04    4:59.39   
24  Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    1:09.23  2:25.06  3:43.43    5:02.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  31 januari 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner