2020-01-20   22:59:43
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Carnival

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:16   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 tammikuu 2014         
 
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Verneri Viisanen  2002    248  40.78        1:22.59   
  Cetus Espoo                   
                     
Oskari Aalto  2002    237  42.20        1:23.84   
  Cetus Espoo                   
                     
Veikka Saren  2002    215  42.59        1:26.63   
  Someron Esa                   
                     
Rasmus Söderholm  2002    207  43.29        1:27.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Leo Mikkonen  2002    196  43.29        1:29.37   
  Cetus Espoo                   
                     
Oskari Arvo  2002    194  44.16        1:29.67   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Mihail Khanoukaev  2002    187  43.92        1:30.67   
  Cetus Espoo                   
                     
Joel Syrjä  2002    167  45.24        1:34.23   
  Cetus Espoo                   
                     
Thomas Grundström  2002    158  47.00        1:36.02   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Birger Niskanen  2002    150  47.00        1:37.72   
  Keravan Uimarit                   
                     
11  Eero Kakko  2002    147  47.35        1:38.20   
  Someron Esa                   
                     
12  Aki Holtari  2002    143  48.28        1:39.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Oscar Skjäl  2002    135  47.73        1:41.23   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Alexander Fyhr  2002    115  49.31        1:46.67   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Aapo Kivioja  2002    109  53.15        1:48.58   
  Keravan Uimarit                   
                     
Aarno Lind  2002              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Elias Jääskeläinen  2002              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Henri Jokinen  2002              DSQ   
  Keravan Uimarit                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
                     
Max Åström  2002              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergey Kuznetsov  2000    479  32.49        1:06.35   
  Cetus Espoo                   
                     
Firas El-Idi  2001    346  35.58        1:13.97   
  Lahden Kaleva                   
                     
Lauri Jämsén  2000    314  36.58        1:16.34   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Lassi Grönroos  2000    308  37.30        1:16.84   
  Salon Uimarit                   
                     
Martti Tervanen  2000    304  37.07        1:17.23   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Tuomas Jokinen  2001    296  38.72        1:17.88   
  Cetus Espoo                   
                     
Veeti Haikonen  2001    272  40.92        1:20.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jiri Järvinen  2001    259  39.38        1:21.46   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jere Nevalainen  2001    258  39.89        1:21.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Saku Suomalainen  2001    247  40.52        1:22.75   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Veeti Laine  2000    240  41.42        1:23.47   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Teemu Laaksonen  2000    239  40.52        1:23.68   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
13  Jere Ruuhonen  2001    235  41.35        1:24.11   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Kasper Vaittinen  2001    234  40.31        1:24.22   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Eerikki Laitala  2001    223  42.50        1:25.60   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Henrik Martola  2000    216  41.07        1:26.44   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Harald Åström  2001    213  42.91        1:26.90   
  Simmis Grani                   
                     
18  Joona Siren  2000    209  42.23        1:27.43   
  Keravan Uimarit                   
                     
19  Alex Lassila  2000    208  43.77        1:27.63   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Henri Koski  2000    207  41.95        1:27.73   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
20  Teemu Annala  2001    207  43.58        1:27.73   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Roni Törnqvist  2000    196  44.38        1:29.29   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
23  Samuli Hartikainen  2001    194  44.61        1:29.57   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Teemu Salminen  2001    185  44.91        1:31.00   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
25  Eetu Partanen  2001    174  45.28        1:33.01   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Santeri Tuomi  2001    172  45.71        1:33.30   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
27  Lauri Krapf  2001    170  45.09        1:33.66   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
28  Eemil Kylmä  2001    165  46.05        1:34.56   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Christoffer Lindström  2001    163  45.79        1:35.01   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Christian Kovanen  2001    157  47.67        1:36.08   
  Cetus Espoo                   
                     
31  Eero Jääskeläinen  2001    156  47.53        1:36.36   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Tuukka Lehtinen  2000    155  47.42        1:36.56   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Repe Kupila  2001    150  46.81        1:37.70   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
34  Joonas Kousa  2001    138  49.90        1:40.41   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Christofor Pavlidi  2001    134  48.64        1:41.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
36  Iikka Rajala  2001    127  50.46        1:43.15   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
37  Tuomas Hyvönen  2001    120  51.65        1:45.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
38  Jere Kärkäinen  2000    105  53.04        1:50.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Emil Reinikainen  2000              DSQ  DNS in event 6 
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niklas Reunanen  1998    538  30.94        1:03.86   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Alexei Kirzhemanov  1998    445  33.59        1:08.00   
  Ekran                   
                     
Antti Leiponen  1998    441  32.24        1:08.19   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Topi Suomalainen  1998    412  34.49        1:09.80   
  Cetus Espoo                   
                     
Rudolf Bauer  1999    409  33.29        1:09.93   
  Ekran                   
                     
Aaro Tähtivuori  1998    388  34.43        1:11.21   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Antti Myllynen  1999    378  35.60        1:11.83   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Aleksi Pohjois-Koivisto  1998    363  34.54        1:12.79   
  Salon Uimarit                   
                     
Markus Äijälä  1998    362  34.86        1:12.86   
  Salon Uimarit                   
                     
10  Joonas Kotiranta  1998    360  36.14        1:12.99   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Tristan Forslund  1998    355  34.39        1:13.32   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
12  Sami Kaipainen  1998    348  36.74        1:13.79   
  Salon Uimarit                   
                     
13  Jan-Henrik Haapiainen  1998    348  35.62        1:13.81   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
14  Miika Mäentaus  1998    314  38.01        1:16.39   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Jean-Mikael Avellán  1998    272  38.17        1:20.07   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Dmitry Nosov  1998    272  38.69        1:20.16   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
17  Aleksi Anttila  1999    268  38.43        1:20.52   
  Keravan Uimarit                   
                     
17  Antti Lehtinen  1999    268  40.22        1:20.52   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Severi Nieminen  1999    236  41.47        1:24.03   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
20  Kevin Andersson  1998    233  40.27        1:24.29   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Jani Savander  1999    223  44.25        1:25.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
22  Teemu Konttinen  1999    218  43.36        1:26.27   
  Keravan Uimarit                   
                     
Frans Antila  1998              DSQ  DNS in event 6 
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  13:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner