2020-01-20   22:59:05
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Carnival

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:46   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 tammikuu 2014         
 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Säämänen  2004    211          45.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
Ciara Wacklin  2004    199          46.32   
  Cetus Espoo                   
Saga Kovanen  2004    194          46.74   
  Cetus Espoo                   
Roona Karola  2004    174          48.46   
  Keravan Uimarit                   
Beata Niskanen  2004    171          48.74   
  Keravan Uimarit                   
Matilda Kuusniemi Fishwick  2004    163          49.53   
  Helsingfors Simsällskap                   
Wilma Långström  2004    157          50.06   
  Helsingfors Simsällskap                   
Liina Virta  2004    155          50.27   
  Cetus Espoo                   
Aamu Änkilä  2004    155          50.32   
  Simmis Grani                   
10  Auri Keurulainen  2004    154          50.41   
  Cetus Espoo                   
11  Tuuli Pippuri  2005    148          51.15   
  Cetus Espoo                   
12  Pinja Nieminen  2004    145          51.40   
  Cetus Espoo                   
13  Kira Lindroos  2005    137          52.49   
  Cetus Espoo                   
14  Helmi Haverinen  2004    134          52.75   
  Cetus Espoo                   
15  Vera Rouhiainen  2004    132          53.03   
  Nummelan Kisaajat                   
16  Cecilia Serovuo  2004    128          53.65   
  Helsingfors Simsällskap                   
17  Emily Cwirzen  2004    123          54.27   
  Cetus Espoo                   
18  Eevi Uitti  2004    107          56.85   
  Cetus Espoo                   
19  Kukka Peill  2005    99          58.39   
  Cetus Espoo                   
20  Venla Varvikko  2005    60          1:08.93   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jessica Kujanpää  2002    377          37.44   
  Aurajoen Uinti                   
Julia Koivisto  2002    368          37.74   
  Aurajoen Uinti                   
Verna Rostedt  2002    329          39.17   
  Cetus Espoo                   
Liisa Räikkönen  2002    318          39.64   
  Aurajoen Uinti                   
Ellen Antikainen  2003    315          39.76   
  Cetus Espoo                   
Lumi Linnakylä  2002    284          41.15   
  Cetus Espoo                   
Laura Kellberg  2003    270          41.86   
  Cetus Espoo                   
Sara Virtanen  2002    250          42.91   
  Swimming Jyväskylä                   
Sofia Långström  2003    224          44.54   
  Cetus Espoo                   
10  Elisabeth Marie Salm  2002    212          45.32   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
11  Martina Uusitalo  2003    195          46.62   
  Cetus Espoo                   
12  Mea Mäkelä  2003    151          50.80   
  Cetus Espoo                   
13  Elisabet Savolainen  2003    147          51.17   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  09:46 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:52   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 tammikuu 2014         
 
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henri Heikkilä  2003    194          41.50   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
Niklas Hatakka  2003    185          42.14   
  Cetus Espoo                   
Sami Uusikumpu  2003    184          42.23   
  Simmis Wanda                   
Akseli Leppänen  2004    153          44.88   
  Simmis Grani                   
Samuel Räty  2003    148          45.35   
  Keravan Uimarit                   
Tuukka Inkilä  2003    145          45.75   
  Nummelan Kisaajat                   
Luukas Vainio  2003    144          45.83   
  Cetus Espoo                   
Juuso Rahikainen  2003    143          45.89   
  Keravan Uimarit                   
Aki Hakkarainen  2003    142          46.03   
  Keravan Uimarit                   
10  Tuomas Peltola  2003    141          46.11   
  Cetus Espoo                   
11  Leevi Ylikulppi  2003    131          47.23   
  Cetus Espoo                   
12  Mattias Janhunen  2003    114          49.50   
  Cetus Espoo                   
13  Juho Elia Marjala  2003    113          49.67   
  Keravan Uimarit                   
14  Tony Heinola  2003    106          50.73   
  Cetus Espoo                   
15  Juuso Pulkkinen  2004    103          51.23   
  Cetus Espoo                   
16  Mio Heinola  2005    99          51.90   
  Nummelan Kisaajat                   
17  Sami Barhaila  2003    91          53.26   
  Cetus Espoo                   
18  Otso Kurikka  2003    88          53.98   
  Keravan Uimarit                   
19  Aapo Kaasinen  2003    83          55.06   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jiri Järvinen  2001    275          36.93   
  Swimming Jyväskylä                   
Saku Suomalainen  2001    266          37.37   
  Cetus Espoo                   
Oskari Aalto  2002    258          37.75   
  Cetus Espoo                   
Jere Ruuhonen  2001    250          38.16   
  Cetus Espoo                   
Jere Nevalainen  2001    245          38.38   
  Aurajoen Uinti                   
Kasper Vaittinen  2001    229          39.24   
  Cetus Espoo                   
Repe Kupila  2001    161          44.19   
  Gladius Kirkkonummi                   
Valtteri Vuori  2001    130          47.35   
  Keravan Uimarit                   
Timi Aaltonen  2001    126          47.91   
  Keravan Uimarit                   
10  Remo Kapanen  2002    76          56.66   
  Keravan Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  09:52 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:58   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 tammikuu 2014         
 
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanna Putkonen  2001    267  39.60  1:29.67  2:22.14    3:09.03   
  Cetus Espoo                   
                     
Emma Uusküla  2002    245  40.97  1:30.30  2:24.35    3:14.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Nea Winqvist  2002    194  40.59  1:33.15  2:30.86    3:30.19   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Stella Pajunen  2001    191  43.29  1:35.09  2:32.33    3:31.41   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Janette Setälä  2001    186  45.29  1:37.24  2:33.40    3:33.29   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Alexandra Arenius  2002    181  46.21  1:41.62  2:41.34    3:35.08   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lotta Auvinen  2001              DNF   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Nenonen  1999    547  31.62  1:09.34  1:48.87    2:28.91   
  Cetus Espoo                   
                     
Lyydia Kalenius  2000    493  33.33  1:12.13  1:52.32    2:34.15   
  Cetus Espoo                   
                     
Nea-Amanda Heinola  2000    417  33.45  1:13.81  1:58.39    2:42.98   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Aino Räike  1999    312  35.99  1:20.62  2:10.21    2:59.54   
  Salon Uimarit                   
                     
Linnea Eklund  2000    288  40.72  1:28.36  2:16.60    3:04.34   
  Cetus Espoo                   
                     
Marilla Parhiala  2000    255  37.98  1:25.85  2:18.71    3:11.84   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Aino Pere  2000    230  43.31  1:34.57  2:29.02    3:18.63   
  Cetus Espoo                   
                     
Diana Chernykh  2000              DNS   
  Ekran                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  09:58 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:08   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 tammikuu 2014         
 
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anton Nikitin  2000    459  29.93  1:05.99  1:44.97    2:24.54   
  Dolphin Spb                   
                     
Aaron Antikainen  2001    254  36.25  1:20.98  2:08.92    2:56.03   
  Cetus Espoo                   
                     
Kalle Hepojoki  2000    234  38.06  1:24.30  2:12.70    3:00.75   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Alex Lassila  2000    227  36.28  1:20.89  2:09.56    3:02.66   
  Cetus Espoo                   
                     
Oskari Hynynen  2001    218  39.36  1:25.90  2:16.65    3:05.19   
  Salon Uimarit                   
                     
Joona Ruuskanen  2000    218  36.57  1:20.98  2:11.96    3:05.23   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikhail Novikov  1998    368  31.84  1:09.71  1:51.83    2:35.47   
  Ekran                   
                     
Jean-Mikael Avellán  1998    349  32.14  1:11.35  1:54.08    2:38.24   
  Cetus Espoo                   
                     
Anton Helin  1999    331  33.51  1:13.76  1:56.81    2:41.20   
  Cetus Espoo                   
                     
Robert Jalonen  1998    300  32.19  1:14.27  2:00.43    2:46.47   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Elias Soukola  1999    270  36.94  1:20.36  2:06.24    2:52.34   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  10:08 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:22   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 tammikuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ellen Antikainen  2003    335  35.65        1:14.94   
  Cetus Espoo                   
                     
Vilhelmiina Leppänen  2003    325  36.20        1:15.71   
  Simmis Grani                   
                     
Sylvia Kuusisto  2003    317  35.27        1:16.34   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Juulia Käräjämies  2003    302  37.09        1:17.54   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Kaarin Rapinoja  2003    284  37.54        1:19.16   
  Cetus Espoo                   
                     
Oona Puolakka  2003    257  39.31        1:21.89   
  Cetus Espoo                   
                     
Iina Von Schrowe  2003    244  39.93        1:23.27   
  Cetus Espoo                   
                     
Essi Salokorpi  2003    237  39.27        1:24.05   
  Cetus Espoo                   
                     
Ida Lehtovaara  2003    235  39.05        1:24.30   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
10  Emma Johansson  2003    222  41.91        1:25.87   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Julia Peltola  2003    222  40.64        1:25.96   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Kielo Hankonen  2003    219  39.75        1:26.34   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Hanna Catalano  2003    216  41.62        1:26.68   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Snezhana Ilcheva  2003    210  40.20        1:27.50   
  Someron Esa                   
                     
15  Cindy Palm  2003    206  40.80        1:28.04   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Emma Härkönen  2003    188  39.84        1:30.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Stefania Pavlidi  2003    183  42.13        1:31.69   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
18  Henrietta Löfgren  2003    181  42.23        1:31.91   
  Keravan Uimarit                   
                     
19  Wilma Långström  2004    181  41.76        1:31.98   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
20  Jutta Jauhiainen  2004    178  42.19        1:32.43   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Riikka Silander  2003    177  42.94        1:32.59   
  Someron Esa                   
                     
22  Beata Niskanen  2004    161  44.99        1:35.71   
  Keravan Uimarit                   
                     
23  Martina Uusitalo  2003    154  45.82        1:37.10   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Piuni Iivanainen  2003    154  44.17        1:37.10   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
25  Siiri Töyri  2003    153  46.12        1:37.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Wilma Savonen  2004    152  45.11        1:37.54   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Aino Joki  2003    148  44.55        1:38.27   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Roona Karola  2004    143  45.80        1:39.44   
  Keravan Uimarit                   
                     
29  Emmi Partanen  2003    137  45.52        1:40.94   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Auri Keurulainen  2004    136  48.48        1:41.13   
  Cetus Espoo                   
                     
31  Nella Kukkonen  2003    132  47.33        1:42.03   
  Keravan Uimarit                   
                     
32  Emily Cwirzen  2004    130  47.01        1:42.54   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Aamu Änkilä  2004    126  47.92        1:43.65   
  Simmis Grani                   
                     
34  Cia Lehtinen  2003    124  46.99        1:44.29   
  Keravan Uimarit                   
                     
35  Kia Kivelä  2003    109  50.87        1:48.96   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
36  Helmi Haverinen  2004    103  51.31        1:50.76   
  Cetus Espoo                   
                     
37  Vera Rouhiainen  2004    97  51.74        1:53.13   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
38  Pinja Nieminen  2004    92  53.81        1:55.20   
  Cetus Espoo                   
                     
39  Mea Mäkelä  2003    90  53.78        1:55.97   
  Cetus Espoo                   
                     
40  Eevi Uitti  2004    73  56.97        2:04.03   
  Cetus Espoo                   
                     
Elisabet Savolainen  2003              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Nea Grundström  2003              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Lotta Lahti  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Tuuli Pippuri  2005              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peppi Siirtola  2002    453  32.27        1:07.76   
  Cetus Espoo                   
                     
Isabel Hagelin  2001    437  32.62        1:08.57   
  Simmis Wanda                   
                     
Jessika Rissanen  2001    424  32.51        1:09.28   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Aino Mononen  2001    415  33.81        1:09.78   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Lisa Maula  2001    396  34.22        1:10.87   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lena Maula  2002    393  33.94        1:11.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Paula Peltola  2001    387  34.62        1:11.42   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jaana Kaljunen  2002    378  33.72        1:11.98   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Ida Nordquist  2001    362  34.68        1:13.02   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Lydia Rintanen  2002    357  35.67        1:13.40   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Annika Toiviainen  2002    347  35.29        1:14.07   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Diana Lattu  2001    344  35.57        1:14.27   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Emma Jokilammi  2002    338  34.86        1:14.75   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Ella Heino  2001    336  35.10        1:14.88   
  Salon Uimarit                   
                     
15  Aada Pohjala  2001    332  35.70        1:15.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
16  Jonna Tiesmäki  2001    327  35.24        1:15.55   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Ida Slöör  2001    322  35.74        1:15.96   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
18  Siri Auvinen  2002    317  36.20        1:16.32   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Petra Uusikumpu  2001    312  34.80        1:16.74   
  Simmis Wanda                   
                     
20  Lumi Linnakylä  2002    308  36.56        1:17.03   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Ella Järvinen  2001    301  37.56        1:17.62   
  Salon Uimarit                   
                     
22  Sara Hätönen  2001    299  35.38        1:17.79   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Cecilia Johansson  2002    293  36.99        1:18.39   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
24  Jonna Vasara  2002    290  38.40        1:18.59   
  Simmis Grani                   
                     
25  Elisabeth Marie Salm  2002    280  36.99        1:19.56   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
26  Meri Pohjola  2001    279  38.48        1:19.62   
  Salon Uimarit                   
                     
27  Helmi Tossavainen  2002    275  38.33        1:19.99   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Anni Savolainen  2002    270  38.51        1:20.48   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Wenla Laaksonen  2001    268  39.37        1:20.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
30  Vilma Norja  2002    266  38.73        1:20.89   
  Cetus Espoo                   
                     
31  Lotta Linnea Partanen  2001    253  38.42        1:22.26   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
32  Veera Wallin  2002    243  39.88        1:23.40   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Sofia Harju  2002    242  40.24        1:23.48   
  Keravan Uimarit                   
                     
34  Milli Kosunen  2002    241  38.93        1:23.64   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Pinja Paulomo  2002    240  40.63        1:23.72   
  Cetus Espoo                   
                     
36  Saga Lindeberg  2002    235  40.53        1:24.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
37  Ella Haravuori  2002    227  39.88        1:25.26   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
38  Negiin Javadi  2002    222  41.59        1:25.93   
  Cetus Espoo                   
                     
39  Kiira Vuorinen  2001    214  40.90        1:27.00   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
40  Ada Salokannel  2002    210  39.97        1:27.60   
  Salon Uimarit                   
                     
41  Oona Siltala  2002    208  41.92        1:27.80   
  Cetus Espoo                   
                     
42  Irina Puukko  2001    204  40.63        1:28.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
43  Cami Wacklin  2002    202  42.15        1:28.72   
  Cetus Espoo                   
                     
44  Linnea Leskinen  2002    198  42.28        1:29.19   
  Cetus Espoo                   
                     
45  Emma Laasonen  2002    179  43.39        1:32.29   
  Cetus Espoo                   
                     
46  Helmi Niemelä  2001    176  40.88        1:32.75   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
47  Maria Hemmi  2002    170  46.05        1:33.93   
  Cetus Espoo                   
                     
48  Emmi Jaara  2001    159  43.08        1:36.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
49  Miisa Mäkelä  2002    157  45.20        1:36.52   
  Cetus Espoo                   
                     
50  Pilvi Pietikäinen  2002    125  47.43        1:44.08   
  Cetus Espoo                   
                     
Cecilia Nylund  2002              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Elsa Kotola  2001              DNS   
  Simmis Grani                   
                     
Iida Koskiluoto  2002              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mirva Kallström  1999    636  29.40        1:00.52   
  Cetus Espoo                   
                     
Wilma Jacobson  2000    606  29.09        1:01.50   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Vilma Havo  1999    576  30.31        1:02.56   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Ella Saarikko  2000    568  30.26        1:02.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alissa Eloranta  1999    553  30.55        1:03.40   
  Cetus Espoo                   
                     
Diana Chernykh  2000    491  31.21        1:05.98   
  Ekran                   
                     
Veronica Wahlstedt  2000    480  32.13        1:06.48   
  Cetus Espoo                   
                     
Ronja Riihinen  2000    474  32.42        1:06.74   
  Cetus Espoo                   
                     
Peppi Päiviö  1999    455  32.50        1:07.67   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Linda Wallenius  1999    446  32.75        1:08.12   
  Salon Uimarit                   
                     
11  Rebekka Holma  1999    446  31.13        1:08.14   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Kia Karike  1999    442  32.79        1:08.32   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Micaela Orellana  1999    440  32.51        1:08.45   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Nea Tiesmäki  2000    438  32.88        1:08.52   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Toini Kempinen  1999    435  32.98        1:08.70   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Sanni Kalliomäki  2000    430  32.72        1:08.95   
  Raision Urheilijat                   
                     
17  Alexandra Kapanen  2000    430  32.09        1:08.96   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Emma Ingberg  1999    412  32.80        1:09.94   
  Simmis Wanda                   
                     
19  Suvi Lehtonen  1999    390  34.12        1:11.24   
  Salon Uimarit                   
                     
20  Ella Auvinen  1999    383  33.67        1:11.64   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Jonna Jauhiainen  2000    374  34.07        1:12.25   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Emma-Sofia Hartman  2000    370  34.64        1:12.49   
  Simmis Wanda                   
                     
23  Iida Julin  2000    368  34.15        1:12.65   
  Simmis Wanda                   
                     
24  Siiri Salokorpi  2000    367  34.27        1:12.67   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Jenni Laukkanen  1999    365  34.06        1:12.80   
  Salon Uimarit                   
                     
26  Linda Mylly  1999    351  35.56        1:13.77   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Laura Kotiranta  1999    318  35.15        1:16.21   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
28  Riia Pyykkö  1999    304  37.39        1:17.43   
  Salon Uimarit                   
                     
29  Riikka Yli-Jama  2000    260  38.29        1:21.55   
  Salon Uimarit                   
                     
30  Ronja Järvinen  2000    258  38.98        1:21.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Linnea Saarikivi  2000              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Olivia Landén  2000              DSQ   
  Ekenäs Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  11:22 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:17   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 tammikuu 2014         
 
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leo Mikkonen  2002    277  34.32        1:11.92   
  Cetus Espoo                   
                     
Lari Tumanoff  2003    241  35.37        1:15.31   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Oskari Arvo  2002    236  37.00        1:15.87   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Mihail Khanoukaev  2002    221  36.25        1:17.57   
  Cetus Espoo                   
                     
Rasmus Söderholm  2002    220  37.60        1:17.59   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Joonas Kytömäki  2002    216  36.48        1:18.09   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
Henri Jokinen  2002    213  37.12        1:18.52   
  Keravan Uimarit                   
                     
Sami Uusikumpu  2003    213  37.05        1:18.52   
  Simmis Wanda                   
                     
Veikka Saren  2002    211  38.16        1:18.75   
  Someron Esa                   
                     
10  Max Åström  2002    204  36.79        1:19.68   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Leevi Ylikulppi  2003    195  39.13        1:20.88   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Georg Närjä  2002    180  38.68        1:23.06   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Leo Parviainen  2003    169  39.21        1:24.83   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
14  Juuso Rahikainen  2003    169  39.88        1:24.84   
  Keravan Uimarit                   
                     
15  Alexander Fyhr  2002    165  1:25.50        1:25.50   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Thomas Grundström  2002    164  39.21        1:25.62   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Birger Niskanen  2002    159  39.89        1:26.42   
  Keravan Uimarit                   
                     
18  Niklas Hatakka  2003    158  41.48        1:26.70   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Aarno Lind  2002    156  40.88        1:27.09   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Oscar Skjäl  2002    155  39.80        1:27.15   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Pyry Mäenpää  2002    154  40.18        1:27.47   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
22  Eero Kakko  2002    148  40.68        1:28.60   
  Someron Esa                   
                     
23  Aki Hakkarainen  2003    145  41.37        1:29.16   
  Keravan Uimarit                   
                     
24  Tuukka Inkilä  2003    140  41.27        1:30.26   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
25  Samuel Räty  2003    139  43.32        1:30.44   
  Keravan Uimarit                   
                     
26  Mio Munsterhjelm  2002    137  42.40        1:30.87   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
27  Juho Elia Marjala  2003    131  42.07        1:32.31   
  Keravan Uimarit                   
                     
28  Isak Jatkola  2003    129  43.69        1:32.70   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
29  Aaron Utulahti  2002    126  43.47        1:33.46   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
29  Leevi Lehtovaara  2002    126  43.58        1:33.46   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
31  Juuso Pulkkinen  2004    119  44.57        1:35.22   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Elias Jääskeläinen  2002    119  44.34        1:35.25   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Tony Heinola  2003    112  44.33        1:37.05   
  Cetus Espoo                   
                     
34  Topi Havo  2002    110  45.44        1:37.72   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
35  Aapo Kivioja  2002    99  45.07        1:41.40   
  Keravan Uimarit                   
                     
36  Mattias Janhunen  2003    89  47.00        1:45.05   
  Cetus Espoo                   
                     
37  Sami Barhaila  2003    86  49.09        1:46.05   
  Cetus Espoo                   
                     
38  Remo Kapanen  2002    86  50.81        1:46.15   
  Keravan Uimarit                   
                     
39  Otso Kurikka  2003    85  50.00        1:46.53   
  Keravan Uimarit                   
                     
40  Aapo Kaasinen  2003    68  52.35        1:54.59   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergey Kuznetsov  2000    585  26.77        56.07   
  Cetus Espoo                   
                     
Vlad Titov  2000    538  27.41        57.65   
  Dolphin Spb                   
                     
Niki Karlsson  2000    454  28.75        1:01.01   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Denis Pushkin  2000    453  29.22        1:01.07   
  Dolphin Spb                   
                     
Martti Tervanen  2000    382  31.01        1:04.61   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Victor Savateev  2001    369  31.49        1:05.35   
  Nevskaya Volna                   
                     
Lauri Jämsén  2000    364  31.44        1:05.67   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Lassi Grönroos  2000    360  31.33        1:05.92   
  Salon Uimarit                   
                     
Firas El-Idi  2001    359  31.22        1:05.97   
  Lahden Kaleva                   
                     
10  Tuomas Jokinen  2001    346  33.13        1:06.76   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Joona Salminen  2000    333  32.96        1:07.62   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Oliver Keho  2000    322  33.13        1:08.39   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Herman Widbom  2001    316  32.22        1:08.87   
  Simmis Grani                   
                     
14  Henri Koski  2000    309  32.65        1:09.36   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
15  Teemu Laaksonen  2000    301  34.14        1:09.96   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
16  Eerikki Laitala  2001    301  33.05        1:09.97   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Ivan Nechaev  2001    295  32.89        1:10.40   
  Nevsky Wave                   
                     
18  Veeti Haikonen  2001    290  34.48        1:10.85   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Jon Byskov  2000    286  33.93        1:11.18   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
20  Harald Åström  2001    271  35.15        1:12.45   
  Simmis Grani                   
                     
21  Kasper Vaittinen  2001    269  34.51        1:12.60   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Veeti Laine  2000    267  35.12        1:12.82   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Jetro Isotalo  2001    266  34.65        1:12.88   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Topi Rahikkala  2001    259  35.56        1:13.51   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
25  Joona Siren  2000    258  34.45        1:13.60   
  Keravan Uimarit                   
                     
26  Jere Ruuhonen  2001    257  36.30        1:13.74   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Juho Ruuskanen  2001    254  36.11        1:14.02   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Sami Seppälä  2000    244  35.96        1:15.05   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
29  Eemil Kylmä  2001    241  35.70        1:15.35   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Santeri Tuomi  2001    235  34.73        1:15.94   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
31  Markus Heino  2000    232  35.10        1:16.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
32  Saku Suomalainen  2001    229  37.10        1:16.61   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Eetu Partanen  2001    225  35.25        1:17.09   
  Cetus Espoo                   
                     
34  Ville Soininen  2000    224  34.97        1:17.15   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
35  Christian Kovanen  2001    219  37.45        1:17.71   
  Cetus Espoo                   
                     
36  Lauri Krapf  2001    217  36.12        1:17.98   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
37  Teemu Annala  2001    213  39.71        1:18.43   
  Cetus Espoo                   
                     
38  Kasper Uusitalo  2000    210  38.67        1:18.81   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
39  Alexander Beresten  2001    208  36.36        1:19.17   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
40  Niklas Linnanen  2001    201  38.58        1:19.95   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
41  Teemu Salminen  2001    197  38.54        1:20.54   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
42  Christoffer Lindström  2001    187  38.35        1:21.90   
  Cetus Espoo                   
                     
43  Igor Härkönen  2001    187  38.02        1:21.92   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
44  Valtteri Vuori  2001    185  38.11        1:22.22   
  Keravan Uimarit                   
                     
45  Tuomas Hyvönen  2001    183  38.41        1:22.50   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
46  Arne Moliis  2001    179  38.21        1:23.11   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
47  Samuli Hartikainen  2001    172  40.44        1:24.27   
  Cetus Espoo                   
                     
48  Oscar Mäkelä  2001    167  41.54        1:25.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
49  Jere Kärkäinen  2000    162  40.56        1:25.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
50  Tuukka Lehtinen  2000    161  40.12        1:26.07   
  Cetus Espoo                   
                     
51  Eero Jääskeläinen  2001    155  40.77        1:27.20   
  Cetus Espoo                   
                     
52  Joonas Kousa  2001    148  1:28.50        1:28.50   
  Cetus Espoo                   
                     
53  Timi Aaltonen  2001    145  42.76        1:29.26   
  Keravan Uimarit                   
                     
54  Iikka Rajala  2001    144  41.35        1:29.42   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
55  Christofor Pavlidi  2001    111  44.91        1:37.57   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Kirzhemanov  1998    558  27.24        56.97   
  Ekran                   
                     
Joonas Kotiranta  1998    519  28.08        58.36   
  Cetus Espoo                   
                     
Topi Suomalainen  1998    504  28.54        58.92   
  Cetus Espoo                   
                     
Aaro Tähtivuori  1998    489  28.25        59.54   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Antti Leiponen  1998    486  28.01        59.63   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Konsta Nenonen  1998    484  27.56        59.74   
  Cetus Espoo                   
                     
Tristan Forslund  1998    481  27.72        59.87   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Sami Kaipainen  1998    476  28.46        1:00.05   
  Salon Uimarit                   
                     
Rasmus Virta  1998    454  29.46        1:01.00   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Santeri Huhtala  1998    445  29.45        1:01.41   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Miika Mäentaus  1998    430  29.98        1:02.14   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Heikki Tervanen  1998    427  28.96        1:02.27   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
13  Antti Myllynen  1999    424  29.96        1:02.41   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
14  Rudolf Bauer  1999    420  29.38        1:02.60   
  Ekran                   
                     
15  Jan-Henrik Haapiainen  1998    414  29.72        1:02.92   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
16  Oskar Nordquist  1999    413  30.80        1:02.96   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Arttu Mäki  1998    406  30.68        1:03.31   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Aleksi Salminen  1998    382  30.14        1:04.60   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
19  Dmitry Nosov  1998    373  29.31        1:05.15   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
20  Ali Tahmasabi  1998    369  32.05        1:05.39   
  Salon Uimarit                   
                     
21  Antti Lehtinen  1999    357  31.74        1:06.09   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Nikolas Rissanen  1998    355  31.70        1:06.19   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
23  Jani Savander  1999    329  32.02        1:07.90   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
23  Joonatan Lindfors  1999    329  32.42        1:07.90   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Kevin Andersson  1998    322  31.91        1:08.38   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Alexi Taimela  1998    303  32.58        1:09.80   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
27  Severi Nieminen  1999    266  35.04        1:12.93   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
28  Aleksi Anttila  1999    241  34.87        1:15.31   
  Keravan Uimarit                   
                     
29  Santeri Oripelto  1999    238  34.75        1:15.64   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
30  Toni Virtanen  1999    223  37.14        1:17.27   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
31  Teemu Konttinen  1999    220  37.20        1:17.62   
  Keravan Uimarit                   
                     
Frans Antila  1998              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  11:17 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:56   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 tammikuu 2014         
 
 
Laji 7, 200m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reetta Rantakokko  2001    484  39.86  1:26.03  2:12.60    2:58.37   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Ada Nyström  2001    454  40.95  1:28.04  2:15.59    3:02.18   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Emma Kotiranta  2001    431  40.67  1:29.11  2:18.08    3:05.45   
  Cetus Espoo                   
                     
Mirka Mettinen  2002    394  43.59  1:31.86  2:22.70    3:11.03   
  Cetus Espoo                   
                     
Amanda Rapinoja  2001    386  44.17  1:33.59  2:23.14    3:12.29   
  Cetus Espoo                   
                     
Janette Setälä  2001    362  45.72  1:36.82  2:27.60    3:16.51   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Venla Salminen  2002    324  46.21  1:39.93  2:34.49    3:23.97   
  Someron Esa                   
                     
Jessica Kujanpää  2002    322  45.47  1:38.86  2:31.91    3:24.37   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Julia Koivisto  2002    319  48.99  1:41.08  2:35.29    3:24.96   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Nelli Ohvo  2001    310  47.94  1:42.37  2:36.20    3:27.01   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Maari Sinivuori  2001    303  47.98  1:42.98  2:36.20    3:28.60   
  Keravan Uimarit                   
                     
12  Aada Pohjala  2001    298  48.50  1:42.44  2:36.24    3:29.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
13  Hanna Hakuli  2001    291  48.72  1:43.57  2:39.99    3:31.43   
  Keravan Uimarit                   
                     
14  Liisa Räikkönen  2002    265  48.57  1:44.33  2:40.82    3:38.12   
  Aurajoen Uinti                   
                     
15  Kiira Vuorinen  2001    241  51.50  1:49.30  2:48.07    3:44.96   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
16  Venla Nieminen  2001    221  52.31  1:49.94  2:50.71    3:51.55   
  Keravan Uimarit                   
                     
17  Ciara Wacklin  2004    187  58.75  2:00.59  3:03.74    4:04.88   
  Cetus Espoo                   
                     
Emma Uusküla  2002              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 7, 200m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Nenonen  1999    632  37.67  1:19.48  2:01.88    2:43.21   
  Cetus Espoo                   
                     
Essi-Maria Lillman  2000    618  36.72  1:17.67  2:00.86    2:44.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aino Otava  1999    576  38.65  1:21.70  2:04.95    2:48.36   
  Cetus Espoo                   
                     
Ella Aalto  2000    574  39.08  1:22.32  2:06.13    2:48.58   
  Cetus Espoo                   
                     
Fanny Nyström  1999    477  39.31  1:24.22  2:11.22    2:59.25   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Helena Knaapi  1999    445  42.02  1:29.12  2:16.40    3:03.46   
  Cetus Espoo                   
                     
Myra Bengts  2000    352  45.35  1:35.16  2:26.92    3:18.29   
  Cetus Espoo                   
                     
Jessika Lehtonen  1999    351  43.70  1:33.48  2:26.05    3:18.53   
  Cetus Espoo                   
                     
Siiri Salokorpi  2000    349  46.16  1:37.41  2:27.99    3:18.94   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Eveliina Lajolinna  1999    278  47.53  1:42.31  2:38.60    3:34.51   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Jennetta Silvennoinen  2000    238  48.98  1:45.53  2:45.80    3:45.93   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  11:56 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:16   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 tammikuu 2014         
 
 
Laji 8, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vlad Vakhanelov  2000    498  34.93  1:16.02  1:58.80    2:40.61   
  Dolphin Spb                   
                     
Jussi Routila  2000    408  38.11  1:22.38  2:06.62    2:51.58   
  Raision Urheilijat                   
                     
Elias Herlevi  2000    377  39.64  1:25.56  2:11.54    2:56.12   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Anton Nuottajärvi  2000    344  40.04  1:26.55  2:14.16    3:01.64   
  Cetus Espoo                   
                     
Olli Aflecht  2000    272  44.75  1:34.42  2:25.40    3:16.36   
  Raision Urheilijat                   
                     
Eetu Isosuo  2000    257  45.12  1:37.34  2:30.31    3:20.11   
  Cetus Espoo                   
                     
Ville Kaipainen  2000    182  51.77  1:50.45  2:48.07    3:44.53   
  Salon Uimarit                   
                     
Kalle Hepojoki  2000              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Tuukka Lehtinen  2000              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 8, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Konsta Nenonen  1998    521  37.17  1:17.73  1:57.25    2:38.17   
  Cetus Espoo                   
                     
Alexei Gromov  1998    452  36.43  1:18.59  2:03.13    2:45.87   
  Ekran                   
                     
Jonni Aho  1999    410  37.49  1:23.17  2:08.33    2:51.28   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Aarne Santamäki  1998    322  40.42  1:28.76  2:17.69    3:05.67   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Teemu Järkkä  1999    243  42.57  1:33.54  2:29.20    3:23.77   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Otto Laitinen  1998    232  45.96  1:39.17  2:34.02    3:27.18   
  Salon Uimarit                   
                     
Santeri Oripelto  1999    224  45.36  1:39.18  2:35.61    3:29.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Aleksi Salminen  1998              DNS   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Joel Vaitilo  1998              DNF   
  Cetus Espoo                   
                     
Pavel Fedorov  1999              DSQ   
  Ekran                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  13:16 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:16   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 tammikuu 2014         
 
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sylvia Kuusisto  2003    344  39.97        1:22.90   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Ellen Antikainen  2003    314  42.44        1:25.49   
  Cetus Espoo                   
                     
Laura Kellberg  2003    281  44.01        1:28.67   
  Cetus Espoo                   
                     
Juulia Käräjämies  2003    280  43.60        1:28.74   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Ethel Piksilä  2003    243  45.36        1:33.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Iina Von Schrowe  2003    240  46.05        1:33.50   
  Cetus Espoo                   
                     
Essi Salokorpi  2003    226  46.89        1:35.30   
  Cetus Espoo                   
                     
Emma Johansson  2003    226  48.29        1:35.32   
  Cetus Espoo                   
                     
Snezhana Ilcheva  2003    222  45.67        1:35.89   
  Someron Esa                   
                     
10  Cindy Palm  2003    215  47.00        1:36.96   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Kaarin Rapinoja  2003    214  47.76        1:37.05   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Hanna Catalano  2003    212  48.23        1:37.37   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Sofia Långström  2003    211  48.34        1:37.49   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Oona Puolakka  2003    209  48.21        1:37.92   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Saga Kovanen  2004    201  48.98        1:39.16   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Julia Peltola  2003    201  48.66        1:39.20   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Ida Lehtovaara  2003    187  49.22        1:41.52   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
18  Henrietta Löfgren  2003    179  49.37        1:42.97   
  Keravan Uimarit                   
                     
19  Kielo Hankonen  2003    170  50.08        1:44.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
20  Emmi Partanen  2003    160  51.08        1:46.95   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Roona Karola  2004    158  51.93        1:47.41   
  Keravan Uimarit                   
                     
22  Aino Joki  2003    141  54.37        1:51.49   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Riikka Silander  2003    139  56.13        1:52.02   
  Someron Esa                   
                     
24  Lotta Heinimäki  2003    134  1:53.56        1:53.56   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
25  Lotta Lahti  2003    110  59.04        2:01.23   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Cia Lehtinen  2003    97  1:00.06        2:06.18   
  Keravan Uimarit                   
                     
27  Kia Kivelä  2003    75  1:06.01        2:17.33   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Nea Grundström  2003              DSQ  DNS in event 5 
  Cetus Espoo                   
                     
Nella Kukkonen  2003              DSQ   
  Keravan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raakel Bärlund  2001    502  35.39        1:13.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aino Mononen  2001    421  38.00        1:17.52   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Isabel Hagelin  2001    387  38.40        1:19.73   
  Simmis Wanda                   
                     
Aliisa Salokaarto  2001    381  39.85        1:20.17   
  Keravan Uimarit                   
                     
Ida Slöör  2001    377  39.48        1:20.43   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
Peppi Siirtola  2002    364  38.72        1:21.34   
  Cetus Espoo                   
                     
Pilvi Kilpeläinen  2002    361  40.25        1:21.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Cia Wacklin  2001    338  40.66        1:23.42   
  Cetus Espoo                   
                     
Milla Karinen  2001    326  41.36        1:24.38   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Sanna Putkonen  2001    326  41.83        1:24.43   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Jaana Kaljunen  2002    310  42.57        1:25.81   
  Aurajoen Uinti                   
                     
12  Verna Rostedt  2002    310  41.18        1:25.83   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Siri Auvinen  2002    309  41.90        1:25.94   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Jonna Tiesmäki  2001    303  41.88        1:26.47   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Petra Uusikumpu  2001    303  41.25        1:26.50   
  Simmis Wanda                   
                     
16  Ida Nordquist  2001    301  42.51        1:26.70   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Johanna Vieraankivi  2001    295  43.24        1:27.29   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Nea Eränpalo  2001    279  43.18        1:28.90   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Ella Heino  2001    278  43.29        1:29.05   
  Salon Uimarit                   
                     
20  Meri Pohjola  2001    277  45.19        1:29.14   
  Salon Uimarit                   
                     
21  Sara Hätönen  2001    271  42.97        1:29.71   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Vera Vartiainen  2002    264  43.43        1:30.50   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
23  Vilma Norja  2002    263  44.52        1:30.70   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Cecilia Johansson  2002    262  44.00        1:30.76   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
25  Pinja Paulomo  2002    256  45.31        1:31.51   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Annika Toiviainen  2002    251  45.85        1:32.08   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Helmi Tossavainen  2002    247  45.82        1:32.55   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Lotta Linnea Partanen  2001    245  44.85        1:32.79   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
29  Veera Wallin  2002    243  45.27        1:33.03   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Jonna Vasara  2002    237  48.58        1:33.91   
  Simmis Grani                   
                     
31  Anniina Uusitalo  2001    235  45.72        1:34.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
32  Aino Lehtinen  2001    229  1:34.87        1:34.87   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Ella Järvinen  2001    227  48.20        1:35.17   
  Salon Uimarit                   
                     
34  Lumi Linnakylä  2002    225  46.01        1:35.44   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Anni Savolainen  2002    223  47.48        1:35.78   
  Cetus Espoo                   
                     
36  Milli Kosunen  2002    201  48.95        1:39.18   
  Cetus Espoo                   
                     
37  Cami Wacklin  2002    195  48.41        1:40.22   
  Cetus Espoo                   
                     
38  Saga Lindeberg  2002    194  49.33        1:40.27   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
39  Irina Puukko  2001    192  47.59        1:40.62   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
40  Ada Aartela  2002    190  47.70        1:41.08   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
41  Negiin Javadi  2002    189  49.00        1:41.17   
  Cetus Espoo                   
                     
41  Sofia Harju  2002    189  48.67        1:41.17   
  Keravan Uimarit                   
                     
43  Linnea Leskinen  2002    174          1:44.05   
  Cetus Espoo                   
                     
44  Pilvi Pietikäinen  2002    168  50.87        1:45.32   
  Cetus Espoo                   
                     
45  Emmi Jaara  2001    162  52.39        1:46.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
46  Helmi Niemelä  2001    161  50.59        1:46.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
47  Miisa Mäkelä  2002    154  53.09        1:48.33   
  Cetus Espoo                   
                     
48  Emma Laasonen  2002    147  52.05        1:49.89   
  Cetus Espoo                   
                     
49  Iida Koskiluoto  2002    124  55.50        1:56.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Cecilia Nylund  2002              DSQ  DNS in event 5 
  Cetus Espoo                   
                     
Paula Peltola  2001              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mariia Bender  2000    626  33.04        1:07.92   
  Ekran                   
                     
Mirva Kallström  1999    561  34.53        1:10.44   
  Cetus Espoo                   
                     
Ronja Mehtonen  1999    539  34.69        1:11.41   
  Salon Uimarit                   
                     
Alissa Eloranta  1999    516  35.30        1:12.46   
  Cetus Espoo                   
                     
Iida Koiranen  2000    498  35.57        1:13.32   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Peppi Päiviö  1999    490  35.87        1:13.72   
  Cetus Espoo                   
                     
Wilma Jacobson  2000    475  35.99        1:14.44   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Nea Tiesmäki  2000    450  36.79        1:15.82   
  Cetus Espoo                   
                     
Aino Räike  1999    428  36.67        1:17.08   
  Salon Uimarit                   
                     
10  Lyydia Kalenius  2000    423  37.26        1:17.42   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Roosa Nieminen  1999    406  36.82        1:18.49   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Sofia Litsilä  1999    401  36.96        1:18.78   
  Salon Uimarit                   
                     
13  Emmi Kölhi  2000    391  38.30        1:19.44   
  Helsingin Uimarit                   
                     
14  Toini Kempinen  1999    387  38.93        1:19.72   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Olivia Hellsten  2000    385  37.47        1:19.87   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Samiira Al Ouatiq  2000    373  38.81        1:20.71   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Veronica Wahlstedt  2000    372  39.37        1:20.76   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Emma Ingberg  1999    366  39.45        1:21.21   
  Simmis Wanda                   
                     
19  Iiris Loukkola  1999    366  38.58        1:21.24   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Linda Wallenius  1999    359  40.04        1:21.72   
  Salon Uimarit                   
                     
21  Hanni Pratsch  1999    347  39.99        1:22.64   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Riina Karola  2000    342  39.95        1:23.06   
  Keravan Uimarit                   
                     
23  Jonna Jauhiainen  2000    341  39.83        1:23.17   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Micaela Orellana  1999    339  40.05        1:23.34   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Linnea Eklund  2000    328  42.03        1:24.26   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Millie Kuusniemi-Fishwick  2000    322  40.77        1:24.75   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
27  Ella Auvinen  1999    316  41.31        1:25.32   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Emma-Sofia Hartman  2000    298  41.77        1:26.97   
  Simmis Wanda                   
                     
29  Linda Mylly  1999    291  42.35        1:27.66   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Sara Kiuru  1999    262  42.13        1:30.72   
  Keravan Uimarit                   
                     
31  Jenni Surakka  2000    200  49.12        1:39.25   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Ronja Järvinen  2000    141  53.14        1:51.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Adelia Spångberg  1999              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  13:16 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:16   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 tammikuu 2014         
 
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Verneri Viisanen  2002    248  40.78        1:22.59   
  Cetus Espoo                   
                     
Oskari Aalto  2002    237  42.20        1:23.84   
  Cetus Espoo                   
                     
Veikka Saren  2002    215  42.59        1:26.63   
  Someron Esa                   
                     
Rasmus Söderholm  2002    207  43.29        1:27.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Leo Mikkonen  2002    196  43.29        1:29.37   
  Cetus Espoo                   
                     
Oskari Arvo  2002    194  44.16        1:29.67   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Mihail Khanoukaev  2002    187  43.92        1:30.67   
  Cetus Espoo                   
                     
Joel Syrjä  2002    167  45.24        1:34.23   
  Cetus Espoo                   
                     
Thomas Grundström  2002    158  47.00        1:36.02   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Birger Niskanen  2002    150  47.00        1:37.72   
  Keravan Uimarit                   
                     
11  Eero Kakko  2002    147  47.35        1:38.20   
  Someron Esa                   
                     
12  Aki Holtari  2002    143  48.28        1:39.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Oscar Skjäl  2002    135  47.73        1:41.23   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Alexander Fyhr  2002    115  49.31        1:46.67   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Aapo Kivioja  2002    109  53.15        1:48.58   
  Keravan Uimarit                   
                     
Aarno Lind  2002              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Elias Jääskeläinen  2002              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Henri Jokinen  2002              DSQ   
  Keravan Uimarit                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
                     
Max Åström  2002              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergey Kuznetsov  2000    479  32.49        1:06.35   
  Cetus Espoo                   
                     
Firas El-Idi  2001    346  35.58        1:13.97   
  Lahden Kaleva                   
                     
Lauri Jämsén  2000    314  36.58        1:16.34   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Lassi Grönroos  2000    308  37.30        1:16.84   
  Salon Uimarit                   
                     
Martti Tervanen  2000    304  37.07        1:17.23   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Tuomas Jokinen  2001    296  38.72        1:17.88   
  Cetus Espoo                   
                     
Veeti Haikonen  2001    272  40.92        1:20.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jiri Järvinen  2001    259  39.38        1:21.46   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jere Nevalainen  2001    258  39.89        1:21.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Saku Suomalainen  2001    247  40.52        1:22.75   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Veeti Laine  2000    240  41.42        1:23.47   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Teemu Laaksonen  2000    239  40.52        1:23.68   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
13  Jere Ruuhonen  2001    235  41.35        1:24.11   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Kasper Vaittinen  2001    234  40.31        1:24.22   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Eerikki Laitala  2001    223  42.50        1:25.60   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Henrik Martola  2000    216  41.07        1:26.44   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Harald Åström  2001    213  42.91        1:26.90   
  Simmis Grani                   
                     
18  Joona Siren  2000    209  42.23        1:27.43   
  Keravan Uimarit                   
                     
19  Alex Lassila  2000    208  43.77        1:27.63   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Henri Koski  2000    207  41.95        1:27.73   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
20  Teemu Annala  2001    207  43.58        1:27.73   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Roni Törnqvist  2000    196  44.38        1:29.29   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
23  Samuli Hartikainen  2001    194  44.61        1:29.57   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Teemu Salminen  2001    185  44.91        1:31.00   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
25  Eetu Partanen  2001    174  45.28        1:33.01   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Santeri Tuomi  2001    172  45.71        1:33.30   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
27  Lauri Krapf  2001    170  45.09        1:33.66   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
28  Eemil Kylmä  2001    165  46.05        1:34.56   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Christoffer Lindström  2001    163  45.79        1:35.01   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Christian Kovanen  2001    157  47.67        1:36.08   
  Cetus Espoo                   
                     
31  Eero Jääskeläinen  2001    156  47.53        1:36.36   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Tuukka Lehtinen  2000    155  47.42        1:36.56   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Repe Kupila  2001    150  46.81        1:37.70   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
34  Joonas Kousa  2001    138  49.90        1:40.41   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Christofor Pavlidi  2001    134  48.64        1:41.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
36  Iikka Rajala  2001    127  50.46        1:43.15   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
37  Tuomas Hyvönen  2001    120  51.65        1:45.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
38  Jere Kärkäinen  2000    105  53.04        1:50.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Emil Reinikainen  2000              DSQ  DNS in event 6 
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niklas Reunanen  1998    538  30.94        1:03.86   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Alexei Kirzhemanov  1998    445  33.59        1:08.00   
  Ekran                   
                     
Antti Leiponen  1998    441  32.24        1:08.19   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Topi Suomalainen  1998    412  34.49        1:09.80   
  Cetus Espoo                   
                     
Rudolf Bauer  1999    409  33.29        1:09.93   
  Ekran                   
                     
Aaro Tähtivuori  1998    388  34.43        1:11.21   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Antti Myllynen  1999    378  35.60        1:11.83   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Aleksi Pohjois-Koivisto  1998    363  34.54        1:12.79   
  Salon Uimarit                   
                     
Markus Äijälä  1998    362  34.86        1:12.86   
  Salon Uimarit                   
                     
10  Joonas Kotiranta  1998    360  36.14        1:12.99   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Tristan Forslund  1998    355  34.39        1:13.32   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
12  Sami Kaipainen  1998    348  36.74        1:13.79   
  Salon Uimarit                   
                     
13  Jan-Henrik Haapiainen  1998    348  35.62        1:13.81   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
14  Miika Mäentaus  1998    314  38.01        1:16.39   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Jean-Mikael Avellán  1998    272  38.17        1:20.07   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Dmitry Nosov  1998    272  38.69        1:20.16   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
17  Aleksi Anttila  1999    268  38.43        1:20.52   
  Keravan Uimarit                   
                     
17  Antti Lehtinen  1999    268  40.22        1:20.52   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Severi Nieminen  1999    236  41.47        1:24.03   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
20  Kevin Andersson  1998    233  40.27        1:24.29   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Jani Savander  1999    223  44.25        1:25.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
22  Teemu Konttinen  1999    218  43.36        1:26.27   
  Keravan Uimarit                   
                     
Frans Antila  1998              DSQ  DNS in event 6 
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  13:16 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:01   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 tammikuu 2014         
 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saga Kovanen  2004    172          45.02   
  Cetus Espoo                   
Veera Säämänen  2004    152          46.97   
  Helsingfors Simsällskap                   
Jutta Jauhiainen  2004    137          48.55   
  Cetus Espoo                   
Wilma Savonen  2004    128          49.62   
  Cetus Espoo                   
Beata Niskanen  2004    103          53.44   
  Keravan Uimarit                   
Liina Virta  2004    66          1:01.82   
  Cetus Espoo                   
Venla Varvikko  2005              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Winqvist  2002    344          35.75   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Annika Toiviainen  2002    301          37.39   
  Cetus Espoo                   
Alexandra Arenius  2002    295          37.65   
  Aurajoen Uinti                   
Lydia Rintanen  2002    283          38.18   
  Aurajoen Uinti                   
Mirka Mettinen  2002    282          38.20   
  Cetus Espoo                   
Vilhelmiina Leppänen  2003    184          44.05   
  Simmis Grani                   
Essi Salokorpi  2003    168          45.39   
  Cetus Espoo                   
Iina Von Schrowe  2003    164          45.74   
  Cetus Espoo                   
Ella Haravuori  2002    161          46.08   
  Järvenpään Uintiklubi                   
10  Stefania Pavlidi  2003    160          46.12   
  Helsingfors Simsällskap                   
11  Sofia Harju  2002    154          46.74   
  Keravan Uimarit                   
12  Kaarin Rapinoja  2003    145          47.63   
  Cetus Espoo                   
13  Sofia Långström  2003    145          47.70   
  Cetus Espoo                   
14  Vilja Laaksonen  2002    139          48.29   
  Järvenpään Uintiklubi                   
15  Riikka Silander  2003    118          50.98   
  Someron Esa                   
16  Hanna Catalano  2003