2020-01-22   04:47:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2014 - Södertörn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag pass 1

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2014    Utskriftsdatum  25 januari 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:33   
  Arrangör  Södertörns SS & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 januari 2014         
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Åberg  1997  Täby Sim    29.37        1:02.60   
Sean Zhong  1998  Täby Sim    29.99        1:03.32   
Filip Hedman  1998  Täby Sim    29.53        1:03.80   
Shervin Ghahestani  1997  Täby Sim    29.79        1:04.04   
David Kruthammar  1997  Täby Sim    30.34        1:04.09   
Carl-Åke Willberg  1998  Täby Sim    29.95        1:04.14   
Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap    31.55        1:06.47   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    31.68        1:07.86   
Olle Österman  1998  Tyresö Simsällskap    31.29        1:08.09   
10  Daniel Soume  1996  Södertälje Simsällskap    30.89        1:08.79   
11  Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim    32.01        1:09.06   
12  Fredric Wernqvist  1998  Södertälje Simsällskap    32.73        1:09.49   
13  Adam Gräns  1996  Södertörns Simsällskap    32.65        1:09.82   
14  Henrik Postlind  1998  Väsby Simsällskap    31.54        1:11.27   
15  Leo Renman  1997  IF Åland    32.34        1:11.79   
16  Sebastian Holmerin  1998  Täby Sim    34.00        1:20.60   
Erik From  1996  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    29.17        1:03.48   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    31.99        1:08.41   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    31.40        1:08.99   
Isak Alin  1999  Täby Sim    31.16        1:09.51   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    32.92        1:10.69   
Samir Noory  1999  Södertälje Simsällskap    32.91        1:10.72   
Andreas Bergfeldt  1999  Väsby Simsällskap    33.30        1:11.56   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    32.84        1:11.67   
Rasmus Bjuresten  1999  Wisby Simsällskap    35.15        1:16.98   
10  Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    34.62        1:17.59   
11  David Manea  1999  Södertörns Simsällskap    40.11        1:29.55   
12  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    41.33        1:32.36   
13  Philip Welin-Berger  1999  Södertälje Simsällskap    42.74        1:35.85   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    30.38        1:05.35   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    31.72        1:10.17   
Daniel Redelius  2000  Tyresö Simsällskap    33.46        1:12.56   
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    33.33        1:13.29   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim    34.52        1:16.32   
Tobias Hörlin  2000  Väsby Simsällskap    36.57        1:20.48   
David Säll  2000  Järfälla Simsällskap    37.25        1:20.85   
Oscar Andersson  2000  Södertälje Simsällskap    37.17        1:21.45   
Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap    36.56        1:21.55   
10  Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap    35.82        1:21.58   
11  Rasmus Wensmark  2000  Järfälla Simsällskap    41.02        1:28.37   
12  Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    42.31        1:34.20   
13  Axel Modin  2000  Järfälla Simsällskap    39.40        1:36.03   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    32.66        1:10.90   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    33.46        1:12.21   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    33.30        1:12.97   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    36.75        1:18.34   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    36.89        1:22.00   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    36.35        1:23.34   
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap    38.93        1:27.20   
Dag Unevik  2001  Väsby Simsällskap    41.28        1:28.39   
David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap    38.65        1:28.77   
10  Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    42.83        1:32.35   
11  Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    42.98        1:35.83   
12  Anton Appelqvist  2001  Wisby Simsällskap    44.55        1:38.14   
13  Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap    47.71        1:39.08   
14  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    44.77        1:40.52   
15  Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim    46.92        1:40.53   
16  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    47.55        1:42.57   
17  Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    47.66        1:42.64   
18  Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap    50.55        1:48.09   
19  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    51.36        2:02.80   
Henry Tossavainen  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  25 januari 2014 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  11:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner