2019-12-16   07:31:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Risösim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

PASS 1 Lördag 7/6 FM

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  RISÖSIM    Utskriftsdatum  07 juni 2014   
  Tävlingsort  Sollefteå    Utskriftstid  11:45   
  Arrangör  Sollefteå Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 juni 2014         
 
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Söderberg  2004  Sollefteå Allmänna Simsällskap            36.25   
Anja Lind  2004  Härnösands Simsällskap            38.54   
Sofia Lindgren  2004  Sundsvalls Simsällskap            39.32   
Polina Zhirkova  2004  Umeå Simsällskap            40.47   
Nadja Rautiainen  2004  Sundsvalls Simsällskap            41.11   
Moa Eriksson  2004  Kramfors-Alliansen            42.03   
Ebba Hann  2004  Simklubben Ägir            42.29   
Ebba Westin  2004  Simklubben Ägir            42.72   
Lova Tjernström  2004  Njurunda Simsällskap            44.01   
10  Agnes Jakobsson  2005  Simklubben Ägir            44.38   
11  Sanna Rosberg  2004  Simklubben Ägir            45.32   
12  Leia Beijron  2004  Sundsvalls Simsällskap            46.97   
13  Alice Nilsson  2005  Sundsvalls Simsällskap            47.07   
14  Hanna Berglund  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            47.73   
15  Ella Kretz  2004  Kramfors-Alliansen            48.14   
16  Elin Öberg  2004  Umeå Simsällskap            49.14   
17  Beda Skylare Berglöf  2004  Simklubben Ägir            49.66   
18  Isabelle Åström  2004  Timrå Simklubb            49.77   
19  Kaisa Ervasti  2005  KFUK-KFUM Kometerna            52.49   
20  Linnea Engström  2004  Sollefteå Allmänna Simsällskap            52.51   
21  Alvina Hardegård  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            53.12   
22  Ebba Lindblom  2004  Njurunda Simsällskap            54.05   
23  Isabelle Grönlund  2004  Njurunda Simsällskap            54.70   
24  Maja Martinsson  2005  Simklubben Ägir            54.93   
25  Ida Sundholm  2005  Njurunda Simsällskap            55.58   
26  Cassandra Wörman  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            55.77   
27  Agnes Frestadius  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            56.25   
28  Hannah Granholm  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            58.02   
29  Zuzanna Wojtowicz  2004  Sollefteå Allmänna Simsällskap            58.33   
30  Kristina Vestman  2004  Härnösands Simsällskap            1:05.28   
31  Ebba Ervasti  2007  KFUK-KFUM Kometerna            1:06.03   
32  Linnea Ljung  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            1:22.67   
33  Cassandra Larsson  2006  KFUK-KFUM Kometerna            1:23.34   
34  Elsa Bergqvist  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            1:25.71   
Signe Domeij  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elina Lehtinen  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            33.58   
Hanna Sahlin  2003  Sundsvalls Simsällskap            36.19   
Greta Blücher  2003  Simklubben Ägir            36.57   
Emma Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap            36.68   
Alice Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap            37.43   
Johanna Persson  2003  Härnösands Simsällskap            37.52   
Anna Skylare Berglöf  2003  Simklubben Ägir            37.58   
Ebba Worander  2003  Sundsvalls Simsällskap            37.88   
Tindra Olavi  2003  Timrå Simklubb            38.00   
10  Wilma Fahlgren  2003  Njurunda Simsällskap            38.17   
11  Tilde Wiborg  2003  Sundsvalls Simsällskap            38.77   
12  Tess Viggeborn  2003  Simklubben Ägir            39.54   
13  Sofia Boije  2003  Simklubben Ägir            39.64   
14  Emelie Carlzén  2003  Timrå Simklubb            39.83   
15  Malva Svedberg  2003  Njurunda Simsällskap            39.99   
16  Mette Bohman  2003  Härnösands Simsällskap            40.29   
17  Agnes Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap            40.60   
18  Kajsa Söderlind  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            40.89   
19  Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir            41.10   
20  Lovisa Lundblad  2003  Njurunda Simsällskap            41.57   
21  Elma Olofsson  2003  Umeå Simsällskap            42.82   
22  Saga Persson  2003  Njurunda Simsällskap            43.33   
23  Tyra Rolandsen  2003  Njurunda Simsällskap            43.70   
24  Emma Åkerlund  2003  Timrå Simklubb            43.89   
25  Line Björlin  2003  Härnösands Simsällskap            47.30   
26  Felicia Tubbin  2003  Sundsvalls Simsällskap            48.62   
27  Julia Byberg  2003  Njurunda Simsällskap            49.11   
28  Ida Lindgren  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            51.49   
29  Aurora Nyberg  2003  Sollefteå Allmänna Simsällskap            55.61   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsällskap            29.90   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap            30.43   
Tuva Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap            31.45   
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsällskap            31.79   
Linn Strömberg  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.16   
Ella Pettersson  2001  Härnösands Simsällskap            32.28   
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap            32.89   
Ingrid Sälg  2002  Umeå Simsällskap            32.92   
Elise Öberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap            33.02   
10  Tuva Orre Sandström  2001  Umeå Simsällskap            33.14   
11  Tuva Sandström  2001  Umeå Simsällskap            33.23   
12  Isa Forsberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap            33.99   
13  Karoline Lundgren  2001  Sandviks Idrottsklubb            34.53   
14  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap            34.69   
14  Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap            34.69   
16  Elina Gullehag  2002  Sandviks Idrottsklubb            34.82   
17  Lisa Sandberg  2002  Sandviks Idrottsklubb            35.34   
18  Wiktoria Poznanska  2001  Simklubben Ägir            36.02   
19  Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna            36.05   
20  Tilde Carlsson  2001  Sollefteå Allmänna Simsällskap            36.62   
21  Karin Hallén  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            36.89   
22  Hanna Skårstedt  2001  Simklubben Ägir            36.90   
23  Nicolina Heed  2001  Härnösands Simsällskap            37.04   
24  Isabelle Sahlin  2001  Sundsvalls Simsällskap            37.15   
24  Isolde Svedjeland  2002  Umeå Simsällskap            37.15   
26  Melina Sundström  2002  Sundsvalls Simsällskap            37.23   
27  Sofia Lindkvist  2002  Sundsvalls Simsällskap            37.47   
28  Felicia Qvist  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap            38.02   
29  Nanna Westberg  2002  Timrå Simklubb            38.17   
30  Emilia Konradsson  2002  Umeå Simsällskap            38.20   
31  Sara Persson  2001  Härnösands Simsällskap            38.21   
32  Ella Barnoin  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            38.40   
33  Klara Marntell  2001  Sundsvalls Simsällskap            38.59   
34  Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsällskap            39.13   
35  Saga Evander  2002  Umeå Simsällskap            39.17   
36  Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap            39.28   
37  Agnes Lideskog  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            40.68   
38  Alexandra Engstedt  2001  Sundsvalls Simsällskap            42.57   
39  Josefine Nilsson  2002  Sundsvalls Simsällskap            42.73   
40  Linn Lidström  2001  Umeå Simsällskap            45.71   
41  Emelie Clarin  2002  Njurunda Simsällskap            46.05   
42  Eriele Molina  2002  Härnösands Simsällskap            51.72   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Hedlund  1999  Sundsvalls Simsällskap            28.27   
Paula Oscarsson  1999  Simklubben Ägir            30.06   
Maja Bollbring  1999  Sundsvalls Simsällskap            30.34   
Linnea Sehlin  1999  Sollefteå Allmänna Simsällskap            30.81   
Sanna Stenberg  1999  Piteå Sim            31.28   
Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap            31.36   
Victoria Öberg  1999  Sollefteå Allmänna Simsällskap            31.50   
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb            31.61   
Clara Hedman  1999  Umeå Simsällskap            32.17   
10  Vilma Olsson  1999  Njurunda Simsällskap            32.64   
11  Emelia Boström  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.83   
12  Stella Svedberg  2000  Umeå Simsällskap            32.99   
13  Julia Danielsson  2000  Sundsvalls Simsällskap            33.01   
14  Olivia Lindgren  1999  Sundsvalls Simsällskap            33.14   
15  Johanna Nilsson  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS            33.22   
16  Kristin Larsson  1999  KFUK-KFUM Kometerna            33.53   
17  Anna Norberg  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS            33.64   
18  Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsällskap            34.33   
19  Wilma Persson  1999  Simklubben Ägir            34.56   
20  Maja Jakobsson  2000  KFUK-KFUM Kometerna            35.74   
21  Elin Åkerlund  2000  Timrå Simklubb            36.01   
22  Amanda Arnqvist  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS            37.31   
23  Elin Sjölund  2000  Kramfors-Alliansen            38.12   
24  Ruth Robertsson  1999  IKSU Simning            41.52   
Therese Henriksson  2000  Kramfors-Alliansen            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ronja Wikström  1996  Umeå Simsällskap            28.10   
Linda Holmgren  1993  Skellefte Simsällskap 34            28.13   
Karolina Näsén  1996  Simklubben Ägir            29.98   
Elin Sandberg  1997  Umeå Simsällskap            30.03   
Emmy Gulliksson  1998  Örnsköldsviks Allmänna SS            30.39   
Julia Åhlen  1997  Simklubben Ägir            30.53   
Maria Eriksson  1997  Njurunda Simsällskap            30.58   
Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsällskap            31.32   
Sara Nilsson  1996  IKSU Simning            31.51   
10  Cassandra Magnusson  1997  Sundsvalls Simsällskap            31.55   
11  Fanny Lindblom  1997  Härnösands Simsällskap            33.40   
12  Jenny Karlsson  1998  Sandviks Idrottsklubb            34.39   
13  Pernilla Karhu  1996  IKSU Simning            34.68   
14  Martina Dahlbom  1998  Härnösands Simsällskap            34.75   
15  Ylva Söderholm  1993  KFUK-KFUM Kometerna            42.03   
16  Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap            46.12   
17  Caroline Näslund  1988  KFUK-KFUM Kometerna            54.23   
Elin Lindblom  1995  Umeå Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  07 juni 2014 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  11:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner