2020-01-19   01:40:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Risösim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  RISÖSIM    Utskriftsdatum  07 juni 2014   
  Tävlingsort  Sollefteå    Utskriftstid  19:26   
  Arrangör  Sollefteå Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 juni 2014         
 
 
Gren 19, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m        Tid  Status 











 
Sundsvall Damer Lag 2  1996  Sundsvalls Simsällskap            4:21.97   
  Frida Hedlund  1999      1:02.70        1:02.70   
  Wilma Persson  2001      1:04.45        2:07.15   
  Maja Bollbring  1999      1:05.99        3:13.14   
  Gloria Muzito  2002      1:08.83        4:21.97   
                     
Umeå SS Damer 1  Umeå Simsällskap            4:28.59   
  Ronja Wikström  1996      1:05.36        1:05.36   
  Elvira Magnusson  1996      1:09.78        2:15.14   
  Elin Sandberg  1997      1:05.46        3:20.60   
  Saga Sandström  2000      1:07.99        4:28.59   
                     
Sundsvall Damer Lag 1  1996  Sundsvalls Simsällskap            4:39.19   
  Matilda Vestberg  1996      1:07.69        1:07.69   
  Amelia Lundblom  1999      1:11.95        2:19.64   
  Hanna Öberg  2000      1:10.51        3:30.15   
  Hanna Mattsson  1998      1:09.04        4:39.19   
                     
Sundsvall Damer Lag 3  1996  Sundsvalls Simsällskap            4:42.10   
  Cassandra Magnusson  1997      1:10.51        1:10.51   
  Tuva Balkerud  2001      1:09.76        2:20.27   
  Hanna Ekengren  1998      1:10.84        3:31.11   
  Joyce Muzito  2001      1:10.99        4:42.10   
                     
Öass Ice Cream  Örnsköldsviks Allmänna SS            4:43.89   
  Linn Strömberg  2002      1:13.97        1:13.97   
  Amanda Arnqvist  2000      1:06.84        2:20.81   
  Ella Barnoin  2002      2:23.08        4:43.89   
  Anna Norberg  1999              4:43.89   
                     
Njurunda Damer [1995]  1995  Njurunda Simsällskap            4:52.00   
  Ellen Näslund  2000      1:16.27        1:16.27   
  Maria Eriksson  1997      1:08.73        2:25.00   
  Vilma Olsson  1999      1:11.40        3:36.40   
  Tilde Forslund  2000      1:15.60        4:52.00   
                     
SK Ägir Damer  Simklubben Ägir            4:53.97   
  Paula Oscarsson  1999      1:06.01        1:06.01   
  Karolina Näsén  1996      1:19.61        2:25.62   
  Julia Åhlen  1997      1:09.56        3:35.18   
  Wilma Persson  1999      1:18.79        4:53.97   
                     
Sass Damer  1998  Sollefteå Allmänna Simsällskap            4:54.23   
  Linnea Sehlin  1999      1:07.90        1:07.90   
  Victoria Öberg  1999      1:13.26        2:21.16   
  Agnes Westerlund  1998      1:15.49        3:36.65   
  Isa Forsberg  2002      1:17.58        4:54.23   
                     
Umeå SS Damer 2  2000  Umeå Simsällskap            4:59.77   
  Tuva Sandström  2001      1:18.21        1:18.21   
  Tuva Orre Sandström  2001      1:14.14        2:32.35   
  Ingrid Sälg  2002      1:15.13        3:47.48   
  Clara Hedman  1999      1:12.29        4:59.77   
                     
10  Sundsvall Damer Lag 4  1996  Sundsvalls Simsällskap            5:06.68   
  Sofie Tolf  2002      1:13.64        1:13.64   
  Julia Danielsson  2000      1:15.91        2:29.55   
  Olivia Lindgren  1999      1:16.54        3:46.09   
  Emma Norlin  2002      1:20.59        5:06.68   
                     
11  Sandvik Damer  Sandviks Idrottsklubb            5:10.69   
  Karoline Lundgren  2001      1:21.26        1:21.26   
  Jenny Karlsson  1998      1:18.25        2:39.51   
  Elina Gullehag  2002      1:18.70        3:58.21   
  Emmy Sandberg  1999      1:12.48        5:10.69   
                     
12  Öass Marängsviss  Örnsköldsviks Allmänna SS            5:26.02   
  Elina Lehtinen  2003      1:19.57        1:19.57   
  Emmy Gulliksson  1998      1:23.48        2:43.05   
  Johanna Nilsson  1999      1:27.23        4:10.28   
  Emelia Boström  2000      1:15.74        5:26.02   
                     
13  Sundsvall Damer Lag 5  1996  Sundsvalls Simsällskap            5:30.62   
  Melina Sundström  2002      1:20.72        1:20.72   
  Emma Öberg  2003      1:22.42        2:43.14   
  Hanna Sahlin  2003      1:21.80        4:04.94   
  Sofia Lindkvist  2002      1:25.68        5:30.62   
                     
14  Umeå SS Damer 3  2000  Umeå Simsällskap            5:33.55   
  Elin Lindblom  1995      1:23.60        1:23.60   
  Stella Svedberg  2000      1:15.60        2:39.20   
  Isolde Svedjeland  2002      1:28.61        4:07.81   
  Emilia Konradsson  2002      1:25.74        5:33.55   
                     
15  Kometerna Damer  KFUK-KFUM Kometerna            5:39.48   
  Kristin Larsson  1999      1:17.54        1:17.54   
  Maja Jakobsson  2000      1:20.86        2:38.40   
  Felicia Andersson  2001      1:20.90        3:59.30   
  Ylva Söderholm  1993      1:40.18        5:39.48   
                     
16  Timrå SK Damer  Timrå Simklubb            6:10.37   
  Elin Åkerlund  2000      1:23.03        1:23.03   
  Tindra Olavi  2003      1:32.93        2:55.96   
  Nanna Westberg  2002      1:33.59        4:29.55   
  Emma Åkerlund  2003      1:40.82        6:10.37   
                     
17  Umeå SS Damer 4  1996  Umeå Simsällskap            6:14.71   
  Polina Zhirkova  2004      1:33.24        1:33.24   
  Nellie Luthman  2002      1:28.78        3:02.02   
  Elma Olofsson  2003      1:43.64        4:45.66   
  Agnes Gustafsson  2003      1:29.05        6:14.71   
                     
Sundsvall Damer Lag 6  2001  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  07 juni 2014 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  19:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner