2020-01-29   22:52:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Speedo Lyngby Open 2014 Trongården

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  21:12   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            24.86   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub            25.46   
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub            25.59   
Carl Fabiansen  1999  Lyngby Svømmeklub            26.48   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            27.66   
Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.75   
Lukas Storm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.95   
Nikola Mackic  1999  Simklubben Laxen            28.18   
Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            28.39   
10  Christopher Kiss  1999  Herlev Svømning            28.42   
11  Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            28.60   
12  Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen            28.77   
13  David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            28.82   
14  Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            28.97   
15  Phillip Riis  1998  Roskilde Svømning            29.09   
16  Gustav Frydensberg  1999  Lyngby Svømmeklub            29.18   
17  Anders Sørensen  1999  Vallensbæk IF Af 1939            29.32   
18  Mads Skøde Hansen  1999  Vallensbæk IF Af 1939            29.89   
19  August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31            30.29   
20  Andreas Foverskov  1999  Holbæk Svømme Klub            30.63   
21  Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen/MK31            30.98   
22  Ali El-Atbi  1998  VAT Copenhagen/MK31            31.48   
23  Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub            31.50   
24  Erik Kjærgaard  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.93   
25  Christoffer Drejer Mikkel  1999  Lyngby Svømmeklub            33.27   
26  Alikhan Bakashev  1998  Vordingborg Svømme Klub            35.33   
Jakob Deleuran  1998  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            27.33   
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening            27.47   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup            27.69   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub            27.79   
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            27.90   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            28.15   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            28.18   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            28.18   
Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.51   
10  Nicolai Yuon Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            28.56   
11  Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            28.59   
12  Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            28.70   
13  Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.82   
14  Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub            29.23   
15  Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub            29.54   
16  Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            29.81   
17  Ole Damgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.84   
18  Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning            29.86   
19  Felix Lund  2001  Herlev Svømning            29.92   
20  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            29.96   
21  Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.09   
22  Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            30.14   
23  Emil Johansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            30.18   
24  Rasmus Langvad  2000  Glostrup Svømme Klub            30.44   
24  Sipan Kawiani  2000  Swim Team Tåstrup            30.44   
26  Christopher Toftel Larsen  2000  Lyngby Svømmeklub            30.45   
27  Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            30.53   
28  Gustav Sidenius  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.65   
29  William Simonsen  2000  Lyngby Svømmeklub            30.70   
30  Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening            31.06   
31  Ludvig Schriever-Abeln  2000  Simklubben Laxen            31.26   
32  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.37   
33  Johan Theis Møller  2000  Roskilde Svømning            31.45   
34  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            31.50   
35  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub            31.53   
36  Mike Johansen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.60   
37  Rune Væver Hartvig  2000  Hørsholm Svømmeforening            31.64   
38  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            31.65   
39  Kristian Mortensen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.04   
40  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub            32.49   
40  Oskar Vårdal  2001  Gladsaxe Idræts Forening            32.49   
42  Alfred Steensen  2001  Lyngby Svømmeklub            32.92   
43  William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning            32.93   
44  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            32.94   
45  Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939            33.07   
46  Rasmus Schrøder  2000  Holbæk Svømme Klub            33.13   
47  Alexander Bendix Gosden  2000  Gladsaxe Idræts Forening            33.14   
48  Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            33.16   
49  Thorbjørn M. Wiinholt  2000  Gladsaxe Idræts Forening            33.32   
50  Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.69   
51  Gorm Topp Tholle  2001  Holbæk Svømme Klub            34.19   
52  Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            34.24   
53  Theodor Palmø  2002  Holbæk Svømme Klub            34.48   
54  Carl Palm-Henriksen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.53   
55  Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen/MK31            34.55   
56  Lukas Malvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.08   
57  Carl Peter Vittrup  2001  Herlev Svømning            35.12   
58  Arthur Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.58   
59  Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            35.71   
60  Fillip Schlichtkrull  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.80   
61  Lucas Sirek Larsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.03   
62  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning            36.08   
63  Andreas Zastrow Nygaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.19   
64  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            36.46   
65  Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen/MK31            37.49   
66  Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.54   
67  Oscar Bjerregaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            37.85   
68  Valentin Wahl  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.21   
69  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            38.32   
69  Rasmus Løwenstein  2001  Herlufsholm Svømmeklub            38.32   
71  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            38.61   
72  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            39.28   
73  Marius Larsen  2003  VAT Copenhagen/MK31            40.08   
74  Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            40.10   
75  Gustav Chappel  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.15   
76  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            40.30   
77  Rasmus Randall Østerholt  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.50   
78  Carl Rosenquist  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.54   
79  Rahul Singh Sekhon  2001  Gladsaxe Idræts Forening            40.65   
80  Rasmus Neumann  2002  Lyngby Svømmeklub            40.97   
81  Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.67   
82  Sebastian Magnus Schøn  2003  Lyngby Svømmeklub            47.14   
83  Albert B. B. Nielsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            49.25   
Gustav Schlichtkrull  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark