2020-01-23   07:22:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öresund Meeting 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag FM

Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Öresund Meeting 2014    Utskriftsdatum  22 mars 2014   
  Tävlingsort  Helsingborg    Utskriftstid  09:21   
  Arrangör  Helsingborgs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2014         
 
 
Gren 2, 200m Medley Fl. 12-13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap    33.57  1:14.38  2:00.61    2:37.80   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    34.72  1:15.78  2:02.73    2:38.35   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    34.38  1:16.73  2:02.81    2:39.35   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    34.36  1:16.19  2:03.81    2:41.14   
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    34.81  1:16.34  2:05.80    2:42.29   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    35.22  1:15.12  2:06.16    2:42.32   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    33.73  1:15.37  2:05.42    2:43.09   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    37.95  1:18.66  2:07.57    2:43.88   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    35.81  1:19.07  2:08.40    2:46.31   
10  Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    37.54  1:19.62  2:09.35    2:46.82   
11  Frida Taman  2001  Höganäs Simsällskap    34.71  1:17.32  2:08.22    2:47.30   
12  Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    37.95  1:21.18  2:10.79    2:47.92   
13  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    34.95  1:18.26  2:10.82    2:47.94   
14  Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen    34.65  1:19.23  2:08.15    2:48.34   
15  Mathilda Linné  2001  Landskrona Simsällskap    37.34  1:19.84  2:09.56    2:48.37   
16  Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.25  1:21.61  2:10.33    2:49.89   
17  Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg    35.64  1:18.32  2:11.29    2:50.43   
18  Julise Llupa  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.50  1:21.32  2:11.50    2:50.53   
19  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    36.23  1:20.44  2:13.52    2:51.97   
20  Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    35.60  1:18.18  2:10.78    2:52.05   
21  Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.48  1:18.64  2:13.18    2:52.84   
22  Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    36.42  1:22.91  2:14.53    2:52.91   
23  Felicity Fridh  2001  Simklubben Triton    37.55  1:22.97  2:13.84    2:53.31   
24  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.33  1:24.06  2:15.67    2:55.28   
25  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    38.38  1:18.69  2:13.23    2:55.70   
26  Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    36.79  1:22.14  2:15.56    2:55.75   
27  Klara Borgqvist  2001  Simklubben Poseidon    38.94  1:26.81  2:17.28    2:58.77   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
Livia Malmsten  2001  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  22 mars 2014 
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap  Utskriftstid  09:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner