2020-01-19   07:00:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:30

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2014    Udskriftsdato  01 februar 2014   
  Stævne by  Skagen    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2014         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Dennis Madsen  1997    468          28.06   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
Christian Rytter Nielsen  1996    393          29.75   
  Aalborg Svømmeklub                   
Marc Ochsendorf  1996    355          30.76   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ludvig Lind  1998    369          30.38   
  Svømmeklubben Nord                   
Jens Søndergaard  1999    348          30.98   
  Brønderslev SK08                   
Frederik Marcussen  1999    339          31.26   
  Brønderslev SK08                   
Kristian Berthelsen  1999    273          33.58   
  Aabybro Idrætsforening                   
Magnus Vestbjerg-Nielsen  1999    237          35.19   
  Thisted Svømmeklub                   
Daniel Labuschagne  1999    165          39.69   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
Adam Søholm Hansen  1999    148          41.13   
  Skagen Svømmeklub                   
Max Lundum  1999    75          51.55   
  Skagen Svømmeklub                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Scott Stegenborg  2000    240          35.07   
  Aalborg Svømmeklub                   
Steffen Jes Vestergaard  2000    235          35.32   
  Brønderslev SK08                   
Viktor Jensen  2000    233          35.41   
  Brønderslev SK08                   
Lukas Kranker  2000    217          36.26   
  Brønderslev SK08                   
Nicolai Sand  2000    209          36.68   
  Brønderslev SK08                   
Morten Kolbe Thomsen  2001    201          37.17   
  Skagen Svømmeklub                   
Mathias R. F. K. Svendsen  2000    144          41.50   
  Frederikshavn FI Svømning                   
Jonathan L Kristensen  2000    121          44.04   
  Aalborg Svømmeklub                   
Simon Andersen  2000    119          44.21   
  Aabybro Idrætsforening                   
10  Rasmus Storgaard  2001    94          47.82   
  Svømmeklubben Søhesten                   
11  David Johansen  2001    88          48.92   
  Svømmeklubben Søhesten                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Nørgaard Frost  2002    246          34.79   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sebastian Sønderholm  2002    154          40.60   
  Hobro Svømmeklub                   
Christian Kornum  2003    143          41.60   
  Svømmeklubben Søhesten                   
Elias Hanghøj Jonsson  2002    141          41.86   
  Svømmeklubben S 68                   
Lucas T. Birkkjær  2002    132          42.81   
  Aalborg Svømmeklub                   
Christian Dunker  2002    113          45.02   
  Brønderslev SK08                   
Nikolai Sander  2003    108          45.71   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Fredrik Erasmus Bonderup  2002    103          46.40   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Christian E. Christensen  2002    89          48.75   
  Hobro Svømmeklub                   
10  Viktor Stage  2002    88          48.88   
  Aalborg Svømmeklub                   
11  Jacob Toft  2003    63          54.72   
  Aabybro Idrætsforening                   
12  Christopher Z. Christense  2003    59          55.94   
  Aalborg Svømmeklub                   
13  Jacob Lybech Christensen  2002    56          56.67   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
14  Johan Roderick  2003    55          57.09   
  Thisted Svømmeklub                   
15  Oliver Pedersen  2003    50          58.89   
  Aalborg Svømmeklub                   
16  Rune Worm  2003    49          59.18   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lucas Søholm Hansen  2004    26          1:12.85   
  Skagen Svømmeklub                   
Lasse Bilde  2004              DSQ  Asynkron arme 
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Markus Vang Kleist  2004              DSQ  Ej synkrone armtag 
  Svømmeklubben Nord                   
Sebastian B Lehmann  2004              DSQ  1 hånd i vend v25m 
  Aalborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 februar 2014 
Licens til Skagen Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark