2019-12-16   07:35:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2014    Udskriftsdato  01 februar 2014   
  Stævne by  Skagen    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2014         
 
 
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marcus Thøgersen  1995    520  1:03.05  2:19.51  3:46.64    4:52.85   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Alexander S. Halkjær  1994    437  1:10.05  2:27.31  3:57.76    5:10.21   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Marc Ochsendorf  1996    424  1:11.54  2:35.15  4:00.30    5:13.23   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Emil Poulsen  1997    344  1:15.75  2:45.21  4:19.42    5:35.92   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
 
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Leander Bonderup  1998    377  1:15.50  2:37.11  4:10.30    5:25.82   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Sebastian Brun Koch  1998    375  1:13.08  2:31.99  4:11.70    5:26.36   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Thomas Gosvig  1999    265  1:29.70  3:01.25  4:46.16    6:06.51   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Yde  2000    500  1:06.71  2:23.97  3:49.49    4:56.57   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Rune Nørgaard  2000    347  1:17.04  2:43.73  4:20.89    5:34.91   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mads L. Werther  2000    328  1:17.77  2:49.06  4:24.13    5:41.44   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Søren P. Rasmussen  2001    312  1:21.81  2:50.26  4:30.38    5:47.01   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 februar 2014 
Licens til Skagen Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2014    Udskriftsdato  01 februar 2014   
  Stævne by  Skagen    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2014         
 
 
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lenette Nielsen  1997    454  1:17.85  2:41.31  4:26.31    5:39.57   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Signe Svendsen  1996    336  1:19.46  2:58.51  4:44.23    6:15.45   
  Frederikshavn FI Svømning                   
                     
Karoline Nielsen  1997    331  1:24.65  3:02.83  4:51.49    6:17.30   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Bonde  1999    449  1:17.95  2:46.06  4:25.88    5:40.85   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Martha Moeslund  1998    422  1:24.61  2:47.96  4:27.82    5:47.84   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Amalie Falk Byrgesen  1999    278  1:43.75  3:17.90  5:10.71    6:39.91   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Gitta Nielsen  1999    276  1:34.44  3:18.14  5:06.86    6:40.92   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
Pernille Aagaard  1999              DSQ  Afslut ryg på mave 
  Sæby Svømmeklub SSK                   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Bach Andersen  2001    503  1:17.13  2:39.93  4:15.13    5:28.13   
  Brønderslev SK08                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 februar 2014 
Licens til Skagen Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2014    Udskriftsdato  01 februar 2014   
  Stævne by  Skagen    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2014         
 
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Yde  1996    583  27.41  57.84  1:28.64    1:58.89   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Alexander S. Halkjær  1994    451  30.97  1:03.84  1:36.79    2:09.50   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Benjamin Jørgensen  1996    395  31.34  1:06.66  1:41.78    2:15.38   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
Christian Rytter Nielsen  1996    394  31.25  1:05.16  1:40.13    2:15.47   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Rasmus Provstgaard  1994    380  31.14  1:06.34  1:42.80    2:17.11   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Emil Poulsen  1997    358  31.61  1:06.79  1:43.99    2:19.87   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Mathias Gjerløv Pedersen  1997              DNS   
  Brønderslev SK08                   
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Enevold Sørensen  1998    452  30.29  1:03.41  1:37.34    2:09.47   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Thomas Kjær  1998    421  30.04  1:03.77  1:38.12    2:12.55   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Emil Leander Bonderup  1998    393  31.65  1:06.79  1:41.97    2:15.59   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998    360  31.88  1:07.03  1:43.98    2:19.59   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Magnus Vestbjerg-Nielsen  1999    312  33.16  1:49.13  2:26.46    2:26.46   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Jacob Nyvang Jensen  1999    261  36.24  1:15.77  1:56.92    2:35.46   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Mathias Holme Pedersen  1999    189  39.73  1:23.39  2:08.97    2:53.14   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
Rasmus Grøn  1999    165  41.64  1:27.06  2:15.36    3:00.82   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Andreas Steffensen  1999              DNS   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lawrence Langley  2001    343  33.40  1:10.95  1:48.91    2:21.93   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Niklas T. Kristiansen  2000    322  33.03  1:09.98  1:48.58    2:24.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Thomas Schiby  2001    313  33.43  1:11.93  1:51.27    2:26.27   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mads L. Werther  2000    313  33.98  1:11.44  1:50.13    2:26.34   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Christian Bonde  2001    295  36.02  1:14.47  1:53.25    2:29.20   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Anders Vestergaard  2001    263  35.67  1:15.27  1:56.52    2:35.00   
  Brønderslev SK08                   
                     
Viktor Jensen  2000    263  34.62  1:13.31  1:53.79    2:35.06   
  Brønderslev SK08                   
                     
Scott Stegenborg  2000    221  35.54  1:18.38  2:02.26    2:44.20   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Rasmus Abildgaard  2000    216  37.95  1:20.91  2:05.45    2:45.40   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
10  Jonathan L Kristensen  2000    204  38.26  1:22.46  2:07.46    2:48.61   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  Nicklas Pedersen  2001    203  38.38  1:22.40  2:07.55    2:49.06   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Anders Storgaard Nielsen  2000    200  39.12  1:23.86  2:07.57    2:49.70   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
13  Oliver Andersen  2000    198  39.34  1:24.14  2:10.13    2:50.39   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
14  Jonas Ipsen  2000    176  38.66  1:23.95  2:11.23    2:56.99   
  Frederikshavn FI Svømning                   
                     
15  Rasmus Pedersen  2000    168  38.68  1:25.45  2:13.65    2:59.76   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
16  David Johansen  2001    161  42.06  1:28.85  2:17.64    3:02.47   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
17  Hjalte Lillevik Frost  2001    152  42.29  1:30.61  2:21.66    3:06.13   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
18  Rasmus Storgaard  2001    146  42.16  1:30.65  2:20.03    3:08.30   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
19  Nicklas M Jensen  2001    122  43.62  1:35.51  2:28.97    3:20.24   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Nørgaard Frost  2002    230  38.91  1:21.73  2:03.36    2:42.05   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Lucas T. Birkkjær  2002    204  38.37  1:22.35  2:07.29    2:48.72   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Jonas L. Werther  2002    186  39.82  1:24.51  2:09.89    2:53.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Christian Kornum  2003    175  39.37  1:26.33  2:14.12    2:57.49   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
Ruben C. Nørgaard  2002    165  40.38  1:26.67  2:15.27    3:00.97   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Christopher Z. Christense  2003    165  40.47  1:27.23  2:15.73    3:01.11   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mikkel H. Mølgaard  2002    159  40.13  1:26.73  2:16.95    3:03.25   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Valdemar G. Christensen  2002    158  41.15  1:27.73  2:16.36    3:03.72   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Jelmer de Zee  2003    150  40.72  1:28.69  2:19.06    3:06.71   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Joost Rijkhoff  2004    158  42.32  1:28.68  2:16.96    3:03.66   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 februar 2014 
Licens til Skagen Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2014    Udskriftsdato  01 februar 2014   
  Stævne by  Skagen    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2014         
 
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lenette Nielsen  1997    515  32.49  1:07.59  1:43.22    2:18.67   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Charlotte K. Jakobsen  1996    488  32.62  1:08.16  1:44.52    2:21.17   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Sofie Brøndum Bossen  1996    431  33.61  1:10.82  1:49.19    2:27.14   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Karoline Nielsen  1997    342  37.12  1:17.32  1:59.48    2:38.85   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
Sisse Grubak Simonsen  1996    328  34.21  1:14.60  1:57.38    2:41.06   
  Brønderslev SK08                   
                     
Sabina Christensen  1997    326  36.43  1:17.57  1:59.70    2:41.42   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Bonde  1999    498  33.40  1:08.92  1:44.59    2:20.16   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Camilla Johannesen  1999    467  33.06  1:08.82  1:46.25    2:23.21   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sarah Andersen  1999    448  33.88  1:10.88  1:48.56    2:25.24   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Anne Sofie Skjellerup  1999    445  32.93  1:09.36  1:47.09    2:25.52   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Josefine B. Rasmussen  1998    405  33.68  1:10.65  1:50.87    2:30.25   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
Anette Poulsen  1999    384  34.35  1:13.65  1:53.79    2:32.89   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Maria Ottesen  1999    334  36.91  1:17.00  1:59.19    2:40.17   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
Caroline Zimmer  1999    319  36.64  1:17.84  2:01.36    2:42.61   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Amalie Falk Byrgesen  1999    296  39.22  1:22.23  2:06.43    2:46.75   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Stine Boye Kristiansen  1998    284  37.23  1:20.88  2:06.46    2:49.11   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
11  Josephine Dunker  1999    273  39.83  1:24.12  2:09.88    2:51.35   
  Brønderslev SK08                   
                     
12  Trine Bak  1998    270  38.28  1:21.87  2:07.08    2:51.97   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
13  Pernille Aagaard  1999    170  44.15  1:34.56  2:27.92    3:20.54   
  Sæby Svømmeklub SSK                   
                     
Maiken Sørensen  1999              DSQ  ej berøring v/150m 
  Sæby Svømmeklub SSK                   
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Astrid Yde  2000    420  35.00  1:11.90  1:50.63    2:28.42   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Hannah Fleng M. Jensen  2000    417  33.91  1:11.53  1:50.75    2:28.72   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Line Sloth Holm  2001    380  35.31  1:15.40  1:55.82    2:33.46   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Lærke Juul Nielsen  2000    375  34.83  1:12.82  1:53.54    2:34.12   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Maja Meinert  2001    343  36.29  1:17.03  1:58.38    2:38.75   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Stine Frederiksen  2001    298  36.80  1:20.43  2:06.20    2:46.26   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Mie Mellerup  2000    279  37.53  1:21.58  2:06.40    2:49.97   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Maria Kornum  2001    272  40.17  1:24.57  2:09.26    2:51.38   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
Marie Kæseler Nielsen  2000    263  38.78  1:24.62  2:10.63    2:53.47   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
10  Anne Sofie Brodersen  2001    251  40.88  1:26.28  2:13.11    2:56.03   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
11  Ellen Damsgaard  2000    230  39.26  1:24.43  2:13.32    3:01.34   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Emma Viborg Larsen  2001    228  40.86  1:27.48  2:15.36    3:01.77   
  Brønderslev SK08                   
                     
13  Liv Lindberg Nielsen  2001    221  41.17  2:18.09  3:03.85    3:03.85   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Pernille Harbo  2001              DNS   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mille Moeslund Lausen  2002    406  34.31  1:13.13  1:53.03    2:30.05   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Ida S Olesen  2003    353  37.12  1:17.00  1:57.73    2:37.20   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Karoline Sørensen  2002    325  36.10  1:18.04  2:00.73    2:41.57   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Camilla Brøgger-Andersen  2002    304  37.20  1:19.29  2:03.01    2:45.25   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Lærke Høgsted  2003    283  39.39  1:23.19  2:06.65    2:49.27   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Sofie Hein Rimmen  2002    272  37.67  1:22.05  2:08.02    2:51.51   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Lea Serup Schøn  2002    262  39.17  1:23.38  2:10.81    2:53.58   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mitzi D. Jensen  2002    262  39.12  1:24.21  2:10.22    2:53.73   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Elisabeth Sølvkjær  2002    257  40.76  1:26.62  2:12.24    2:54.73   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
10  Selma Pruzljanin  2003    252  40.04  1:25.54  2:11.41    2:55.86   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
11  Caroline Rytter Nielsen  2002    234  41.62  1:28.88  2:16.79    3:00.19   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Emma Ildal Djørup  2002    226  41.12  1:28.51  2:16.83    3:02.37   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Lise Lindemann-Larsen  2002    226  41.62  1:29.70  2:19.02    3:02.42   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
14  Sofie Aastrup  2002    206  42.26  1:30.22  2:19.36    3:07.98   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
15  Freja Romanski  2003    189  40.83  1:29.79  2:22.11    3:13.56   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
16  Iben Kjær Bengtson  2002    187  44.55  1:34.09  2:25.50    3:14.13   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
17  Camilla Kjær  2003    184  43.26  1:35.21  2:27.58    3:15.38   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
18  Cecilie Holst  2002    171  44.29  1:35.85  2:29.00    3:20.19   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
19  Maiken Kjærsgaard  2002    164  45.92  1:38.08  2:30.91    3:23.09   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
20  Laura Rønde Balleby  2002    140  46.35  1:40.60  2:36.73    3:33.67   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
21  Angelina Nørgaard  2003    65  59.25  2:11.21  3:20.89    4:36.36   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Charlotte S. Jensen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Nord                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 februar 2014 
Licens til Skagen Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2014    Udskriftsdato  01 februar 2014   
  Stævne by  Skagen    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2014         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Dennis Madsen  1997    468          28.06   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
Christian Rytter Nielsen  1996    393          29.75   
  Aalborg Svømmeklub                   
Marc Ochsendorf  1996    355          30.76   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ludvig Lind  1998    369          30.38   
  Svømmeklubben Nord                   
Jens Søndergaard  1999    348          30.98   
  Brønderslev SK08                   
Frederik Marcussen  1999    339          31.26   
  Brønderslev SK08                   
Kristian Berthelsen  1999    273          33.58   
  Aabybro Idrætsforening                   
Magnus Vestbjerg-Nielsen  1999    237          35.19   
  Thisted Svømmeklub                   
Daniel Labuschagne  1999    165          39.69   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
Adam Søholm Hansen  1999    148          41.13   
  Skagen Svømmeklub                   
Max Lundum  1999    75          51.55   
  Skagen Svømmeklub                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Scott Stegenborg  2000    240          35.07   
  Aalborg Svømmeklub                   
Steffen Jes Vestergaard  2000    235          35.32   
  Brønderslev SK08                   
Viktor Jensen  2000    233          35.41   
  Brønderslev SK08                   
Lukas Kranker  2000    217          36.26   
  Brønderslev SK08                   
Nicolai Sand  2000    209          36.68   
  Brønderslev SK08                   
Morten Kolbe Thomsen  2001    201          37.17   
  Skagen Svømmeklub                   
Mathias R. F. K. Svendsen  2000    144          41.50   
  Frederikshavn FI Svømning                   
Jonathan L Kristensen  2000    121          44.04   
  Aalborg Svømmeklub                   
Simon Andersen  2000    119          44.21   
  Aabybro Idrætsforening                   
10  Rasmus Storgaard  2001    94          47.82   
  Svømmeklubben Søhesten                   
11  David Johansen  2001    88          48.92   
  Svømmeklubben Søhesten                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Nørgaard Frost  2002    246          34.79   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sebastian Sønderholm  2002    154          40.60   
  Hobro Svømmeklub                   
Christian Kornum  2003    143          41.60   
  Svømmeklubben Søhesten                   
Elias Hanghøj Jonsson  2002    141          41.86   
  Svømmeklubben S 68                   
Lucas T. Birkkjær  2002    132          42.81   
  Aalborg Svømmeklub                   
Christian Dunker  2002    113          45.02   
  Brønderslev SK08                   
Nikolai Sander  2003    108          45.71   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Fredrik Erasmus Bonderup  2002    103          46.40   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Christian E. Christensen  2002    89          48.75   
  Hobro Svømmeklub                   
10  Viktor Stage  2002    88          48.88   
  Aalborg Svømmeklub                   
11  Jacob Toft  2003    63          54.72   
  Aabybro Idrætsforening                   
12  Christopher Z. Christense  2003    59          55.94   
  Aalborg Svømmeklub                   
13  Jacob Lybech Christensen  2002    56          56.67   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
14  Johan Roderick  2003    55          57.09   
  Thisted Svømmeklub                   
15  Oliver Pedersen  2003    50          58.89   
  Aalborg Svømmeklub                   
16  Rune Worm  2003    49          59.18   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lucas Søholm Hansen  2004    26          1:12.85   
  Skagen Svømmeklub                   
Lasse Bilde  2004              DSQ  Asynkron arme 
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Markus Vang Kleist  2004              DSQ  Ej synkrone armtag 
  Svømmeklubben Nord                   
Sebastian B Lehmann  2004              DSQ  1 hånd i vend v25m 
  Aalborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 februar 2014 
Licens til Skagen Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2014    Udskriftsdato  01 februar 2014   
  Stævne by  Skagen    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2014         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michelle Munch Carlsen  1996    259          38.23   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
Sandra Sloth Østergaard  1997              DSQ  en hånd ved vendning 
  Svømmeklubben Nord                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emine Bjarup Thøgersen  1998    369          33.98   
  Svømmeklubben S 68                   
Camilla Johannesen  1999    316          35.78   
  Aalborg Svømmeklub                   
Josefine B. Rasmussen  1998    307          36.11   
  Svømmeklubben Søhesten                   
Jannie Burmeister  1998    285          37.04   
  Skagen Svømmeklub                   
Freja Emborg Sørensen  1999    262          38.07   
  Aabybro Idrætsforening                   
Josephine Dunker  1999    188          42.51   
  Brønderslev SK08                   
Caroline Zimmer  1999    183          42.94   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rebecca Haahr Pallesen  2000    354          34.46   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Signe Rosendal  2000    335          35.09   
  Aalborg Svømmeklub                   
Cecilie Tommerup Sørensen  2001    322          35.55   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
Anne Rasmussen Sand  2000    283          37.12   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Helena M. S. Sørensen  2001    277          37.38   
  Aalborg Svømmeklub                   
Line Teilberg Madsen  2000    274          37.50   
  Thisted Svømmeklub                   
Andrea Zanchetta  2000    233          39.57   
  Aabybro Idrætsforening                   
Marie Brandt Pedersen  2000    222          40.23   
  Svømmeklubben S 68                   
Maria Kornum  2001    195          42.02   
  Svømmeklubben Søhesten                   
10  Helena Kristensen  2000    184          42.86   
  Thisted Svømmeklub                   
11  Frederikke G. Christensen  2000    178          43.34   
  Aalborg Svømmeklub                   
12  Selina Munch Carlsen  2001    176          43.50   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
13  Sofie Amalie Bøss  2001    164          44.53   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
14  Anne Fruergaard  2001    157          45.18   
  Aalborg Svømmeklub                   
15  Anine B. Mariegaard  2001    154          45.45   
  Skagen Svømmeklub                   
16  Sofie S. Madsen  2001    149          45.97   
  Aabybro Idrætsforening                   
17  Line Tinggaard  2000    144          46.50   
  Thisted Svømmeklub                   
18  Liv Lindberg Nielsen  2001    112          50.44   
  Aalborg Svømmeklub                   
19  Ida Christensen  2001    99          52.61   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
20  Anne Kopp Drewsen  2001    84          55.65   
  Svømmeklubben S 68                   
Pernille Harbo  2001              DNS   
  Thisted Svømmeklub                   
Simone Sloth Østergaard  2000              DSQ  asymetrisk armtag 
  Svømmeklubben Nord                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sisse Fischer  2002    260          38.15   
  Sæby Svømmeklub SSK                   
Charlotte S. Jensen  2002    238          39.29   
  Svømmeklubben Nord                   
Cecilie Væver  2002    231          39.69   
  Svømmeklubben Nord                   
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    224          40.11   
  Brønderslev SK08                   
Sofie Hein Rimmen  2002    217          40.55   
  Aalborg Svømmeklub                   
Julie Kappel Petersen  2002    215          40.69   
  Thisted Svømmeklub                   
Lærke Bjerre Tange  2002    213          40.80   
  Svømmeklubben Nord                   
Karoline Sørensen  2002    198          41.76   
  Thisted Svømmeklub                   
Ida Rom Weikert  2002    173          43.74   
  Brønderslev SK08                   
10  Camilla Tommerup Sørensen  2003    155          45.36   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
11  Caroline Rytter Nielsen  2002    141          46.77   
  Aalborg Svømmeklub                   
12  Maibritt Christensen  2003    140          46.93   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
13  Signe Thomsen  2003    135          47.46   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
14  Freja Romanski  2003    126          48.51   
  Aalborg Svømmeklub                   
15  Lærke Høgsted  2003    125          48.66   
  Svømmeklubben S 68                   
16  Thea Holm Thomsen  2003    103          51.97   
  Aalborg Svømmeklub                   
17  Signe Christensen  2002    99          52.60   
  Sæby Svømmeklub SSK                   
18  Lærke Asmussen  2003    99          52.67   
  Svømmeklubben S 68                   
19  Josefine T.k Pedersen  2002    90          54.28   
  Skagen Svømmeklub                   
20  Iben Kjær Bengtson  2002    66          1:00.19   
  Aalborg Svømmeklub                   
21  Christine Nielsen  2002    52          1:04.96   
  Svømmeklubben Søhesten                   
Johanne E. Freundlich  2003              DSQ  1 hånd v/afslut 
  Svømmeklubben Nord                   
Maiken Kjærsgaard  2002              DSQ  en hånd ved indslag 
  Svømmeklubben S 68                   
Zarah Heden Mortensen  2002              DSQ  afslut med en hånd 
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Linea Kolbe Thomsen  2004    168          44.12   
  Skagen Svømmeklub                   
Astrid Hassing  2004    66          1:00.03   
  Svømmeklubben Søhesten                   
Marie Martens Christensen  2004    49          1:06.35   
  Svømmeklubben Nord                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 februar 2014 
Licens til Skagen Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2014    Udskriftsdato  01 februar 2014   
  Stævne by  Skagen    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2014         
 
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Thomas Kjær  1998    428  1:07.79  2:21.22  3:34.67  4:49.51  9:48.09   
  Aalborg Svømmeklub        6:04.11  7:19.01  8:34.11       
                     
Nikolaj Mikkelsen  1998    319  1:13.76  2:36.09  3:58.92  5:21.12  10:48.93   
  Svømmeklubben Søhesten        6:42.59  8:03.58  9:26.22       
                     
Thomas Gosvig  1999    298  1:15.64  2:38.74  4:04.10  5:28.86  11:03.15   
  Skagen Svømmeklub        6:55.31  8:20.00  9:44.22       
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Søren P. Rasmussen  2001    334  1:14.21  2:36.51  3:58.57  5:20.63  10:38.86   
  Aalborg Svømmeklub        6:41.69  8:02.41  9:22.59       
                     
Rasmus Abildgaard  2000    207  1:26.72  3:02.41  4:38.40  6:14.74  12:28.47   
  Aabybro Idrætsforening        7:50.75  9:27.27  11:02.86       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 februar 2014 
Licens til Skagen Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2014    Udskriftsdato  01 februar 2014   
  Stævne by  Skagen    Udskriftstidspunkt  13:09   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2014         
 
 
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Katrine Kristensen  1997    307  1:20.88  2:49.61  4:20.73  5:53.12  11:52.45   
  Svømmeklubben Søhesten        7:25.52  8:58.26  10:30.54       
                     
Rikke Blach  1997    254  1:25.42  2:59.89  4:36.43  6:13.48  12:39.52   
  Svømmeklubben Søhesten        7:51.14  9:28.62  11:05.60       
                     
Maria Andreasen  1994    219  1:27.84  3:07.94  4:49.77  6:32.91  13:17.45   
  Svømmeklubben Søhesten        8:14.70  9:55.22  11:38.94       
                     
 
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Anne Tollerup  1998    587  1:08.58  2:21.14  3:33.24  4:46.49  9:34.31   
  Svømmeklubben S 68        5:59.36  7:12.53  8:24.06       
                     
Sofie Rasmussen  1999    586  1:09.13  2:21.76  3:33.68  4:46.99  9:34.59   
  Svømmeklubben S 68        5:59.83  7:13.29  8:25.09       
                     
Sarah Andersen  1999    479  1:11.34  2:27.93  3:45.42  5:03.00  10:14.49   
  Thisted Svømmeklub        6:20.65  7:38.37  8:56.88       
                     
Martha Moeslund  1998    413  1:14.85  2:35.38  3:56.62  5:18.41  10:45.73   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup        6:40.47  8:02.77  9:25.08       
                     
Rikke M Pedersen  1998    325  1:20.71  2:48.26  4:17.36  5:46.09  11:39.61   
  Aalborg Svømmeklub        7:15.33  8:44.59  10:12.93       
                     
Freja Emborg Sørensen  1999    323  1:19.95  2:47.31  4:16.82  5:46.96  11:40.83   
  Aabybro Idrætsforening        7:17.52  8:48.07  10:17.07       
                     
Sigrid Jensen  1999    316  1:18.46  2:44.82  4:15.32  5:45.10  11:46.21   
  Svømmeklubben Nord        7:15.61  8:47.81  10:17.81       
                     
Jannie Burmeister  1998    257  1:17.97  2:46.95  4:22.85  6:02.23  12:35.98   
  Skagen Svømmeklub        7:40.62  9:18.26  10:58.17       
                     
Waraphorn Champeng  1999    174  1:32.08  3:19.85  5:08.91  6:56.72  14:20.41   
  Svømmeklubben Nord        8:51.16  10:40.24  12:30.75       
                     
 
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Louise Bach Andersen  2001    513  1:12.49  2:30.01  3:47.19  5:04.22  10:00.72   
  Brønderslev SK08        6:21.75  7:37.70  8:51.26       
                     
Marie Brandt Pedersen  2000    440  1:14.62  2:34.14  3:54.04  5:14.60  10:32.41   
  Svømmeklubben S 68        6:34.73  7:54.90  9:14.77       
                     
Camilla Outzen  2000    404  1:16.90  2:38.55  4:00.10  5:22.20  10:50.30   
  Aalborg Svømmeklub        6:45.33  8:08.75  9:29.87       
                     
Caroline Schøn  2001    374  1:14.30  2:36.60  4:01.51  5:28.57  11:07.46   
  Aalborg Svømmeklub        6:54.64  8:20.30  9:46.33       
                     
Lærke Juul Nielsen  2000    345  1:20.95  2:47.52  4:15.19  5:41.93  11:25.54   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen        7:10.17  8:37.42  10:03.54       
                     
Kirstine Frandsen  2001    317  1:23.86  2:53.41  4:23.61  5:53.10  11:44.87   
  Hobro Svømmeklub        7:22.25  8:50.17  10:18.58       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 februar 2014 
Licens til Skagen Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:09 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2014    Udskriftsdato  01 februar 2014   
  Stævne by  Skagen    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2014         
 
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marcus Thøgersen  1995    474  33.57        1:11.30   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Asger Mikkelsen  1997    256  40.94        1:27.53   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ludvig Lind  1998    383  35.06        1:16.51   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Frederik Marcussen  1999    344  36.26        1:19.33   
  Brønderslev SK08                   
                     
Frederik Peter Bager  1999    342  37.53        1:19.51   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Thomas Kjær  1998    327  37.55        1:20.64   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sebastian Brun Koch  1998    324  37.82        1:20.92   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998    322  38.26        1:21.05   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Jens Søndergaard  1999    316  37.77        1:21.59   
  Brønderslev SK08                   
                     
Kristian Berthelsen  1999    282  40.26        1:24.71   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Thomas Gosvig  1999    255  42.56        1:27.68   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
10  Ruben Højegaard Andreasen  1998    167  47.92        1:40.90   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
11  Jacob Nyvang Jensen  1999    165  48.55        1:41.19   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
12  Rasmus Grøn  1999    156  49.02        1:43.14   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
13  Adam Søholm Hansen  1999    116  54.02        1:53.70   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
14  Mathias Holme Pedersen  1999    116  54.30        1:53.75   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
15  Max Lundum  1999    110  55.71        1:55.89   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
Andreas Steffensen  1999              DNS   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Yde  2000    453  34.45        1:12.36   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Mads L. Werther  2000    290  40.30        1:23.98   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Lasse Jensen  2000    284  39.92        1:24.54   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Thomas Schiby  2001    275  40.68        1:25.50   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Anders Vestergaard  2001    237  42.31        1:29.74   
  Brønderslev SK08                   
                     
Marius Nørgaard  2001    219  42.69        1:32.14   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Mathias R. F. K. Svendsen  2000    212  43.47        1:33.13   
  Frederikshavn FI Svømning                   
                     
Simon Andersen  2000    195  44.91        1:35.76   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Viktor Jensen  2000    151  49.28        1:44.26   
  Brønderslev SK08                   
                     
10  Nicklas Pedersen  2001    116  54.37        1:53.80   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  David Johansen  2001    107  56.55        1:56.95   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
12  Jonas Gaardestrup  2001    92  57.80        2:03.08   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
Magnus M Knudsen  2000              DNS   
  Frederikshavn FI Svømning                   
                     
Daniel Vang Kleist  2000              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Niklas T. Kristiansen  2000              DSQ  1 hånd i vending v75 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jelmer de Zee  2003    138  50.32        1:47.54   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Christian Dunker  2002    137  52.18        1:47.75   
  Brønderslev SK08                   
                     
Valdemar G. Christensen  2002    116  53.30        1:53.76   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Malik Lodberg Klein  2003    105  54.37        1:57.68   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Lau Kæseler Nielsen  2002    86  59.00        2:05.64   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Oliver Pedersen  2003    78  1:03.47        2:10.14   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mikkel H. Mølgaard  2002              DSQ  Crawl armtag e/start 
  Svømmeklubben Nord                   
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Joost Rijkhoff  2004    139  51.06        1:47.10   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Andreas Torp  2004    99  54.60        1:59.95   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Jonas Lindberg Nielsen  2004    56  1:10.32        2:25.17   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Oscar Pedersen  2004              DSQ  Ej samt. berør v25m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 februar 2014 
Licens til Skagen Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:25 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2014    Udskriftsdato  01 februar 2014   
  Stævne by  Skagen    Udskriftstidspunkt  13:51   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2014         
 
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Signe Svendsen  1996    387  40.50        1:26.02   
  Frederikshavn FI Svømning                   
                     
Emilie Morberg Andersen  1997    253  46.31        1:39.13   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Christensen  1999    457  37.96        1:21.35   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Anette Poulsen  1999    380  40.51        1:26.50   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Mathilde Hedemand  1999    376  41.15        1:26.83   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
Anne Sofie Skjellerup  1999    333  42.03        1:30.42   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Cecilie N. Eftevand  1999    319  43.94        1:31.69   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Laura Ragnarsdottir  1998    318  43.58        1:31.80   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Gitta Nielsen  1999    317  43.16        1:31.92   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
Maria Ottesen  1999    252  46.78        1:39.24   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
Waraphorn Champeng  1999              DSQ  Plaster 
  Svømmeklubben Nord                   
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Signe Rosendal  2000    404  39.76        1:24.79   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Rebecca Haahr Pallesen  2000    397  40.63        1:25.29   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Helena M. S. Sørensen  2001    391  39.19        1:25.70   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Hannah Fleng M. Jensen  2000    371  40.95        1:27.19   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Camilla D. Hansen  2000    364  41.88        1:27.79   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Line Sloth Holm  2001    329  43.95        1:30.79   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Maja Meinert  2001    318  44.99        1:31.79   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Emma Lund  2000    296  44.39        1:34.01   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Maria Rye  2001    293  44.04        1:34.36   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
10  Kirstine Frandsen  2001    285  45.25        1:35.23   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
11  Ditte Toft Ibsen  2001    250  47.03        1:39.45   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
12  Anne Fruergaard  2001    243  47.35        1:40.45   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Emilia Nielsen  2000    238  48.57        1:41.11   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
14  Frederikke G. Christensen  2000    234  48.11        1:41.74   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
15  Cecilie Tommerup Sørensen  2001    229  48.38        1:42.35   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
16  Jessica Moric  2001    226  48.05        1:42.92   
  Frederikshavn FI Svømning                   
                     
17  Helena Kristensen  2000    221  48.72        1:43.55   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
18  Maria Kold Kristensen  2000    215  47.04        1:44.65   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
19  Marie Kæseler Nielsen  2000    213  49.72        1:44.92   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
20  Andrea Zanchetta  2000    207  50.49        1:45.91   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
21  Anne Sofie Brodersen  2001    207  50.38        1:45.95   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
22  Nete Madsen  2001    200  51.55        1:47.21   
  Sæby Svømmeklub SSK                   
                     
23  Ida Kristensen  2001    184  51.31        1:50.12   
  Sæby Svømmeklub SSK                   
                     
24  Ida Christensen  2001    151  55.39        1:57.70   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
25  Liv Lindberg Nielsen  2001    131  57.40        2:03.30   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
26  Sofie S. Madsen  2001    127  57.68        2:04.48   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
27  Sofie Elise Schmidt  2001    104  1:02.44        2:13.26   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victoria Haahr Pallesen  2002    304  45.33        1:33.15   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    291  44.87        1:34.59   
  Brønderslev SK08                   
                     
Elisabeth Sølvkjær  2002    281  46.31        1:35.72   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Camilla Brøgger-Andersen  2002    270  47.24        1:36.95   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Lea Serup Schøn  2002    225  49.15        1:43.05   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mitzi D. Jensen  2002    206  49.84        1:46.01   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Lise Lindemann-Larsen  2002    188  52.80        1:49.30   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Sofie Aastrup  2002    188  51.85        1:49.32   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
Cecilie Holst  2002    185  50.28        1:50.03   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Lærke Als  2002    181  52.29        1:50.65   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
11  Emma Rose Treney  2002    176  52.17        1:51.84   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
12  Sofia Bak  2002    169  54.85        1:53.38   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
13  Johanne Jensen  2002    164  53.06        1:54.54   
  Brønderslev SK08                   
                     
14  Cecilie V Jensen  2002    163  53.53        1:54.55   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
15  Sara Bundgaard  2003    159  54.71        1:55.71   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
16  Ida Troldborg  2003    150  56.98        1:57.97   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
17  Camilla Tommerup Sørensen  2003    141  57.41        2:00.43   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
18  Louise Høeg  2003    139  55.64        2:00.84   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
19  Amalie L Nielsen  2002    135  57.44        2:01.94   
  Brønderslev SK08                   
                     
20  Karoline L. Kristensen  2003    134  56.67        2:02.47   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
21  Laura Lund  2003    131  56.50        2:03.32   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
22  Emma Jensen  2003    116  1:01.33        2:08.51   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
23  Christine Nielsen  2002    95  1:02.15        2:17.29   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
24  Laura Rønde Balleby  2002    72  1:10.29        2:30.71   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Caroline Rytter Nielsen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Emma Ildal Djørup  2002              DSQ  1 hånd v/50m 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sandra Søborg Pedersen  2002              DSQ  1 hånd v/25m 
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Zille Haarh Svendsen  2004    102  1:03.30        2:13.96   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 februar 2014 
Licens til Skagen Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:51 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2014    Udskriftsdato  01 februar 2014   
  Stævne by  Skagen    Udskriftstidspunkt  13:59   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2014         
 
 
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marc Ochsendorf  1996    352  34.37  1:14.04  1:54.25    2:34.53   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Benjamin Jørgensen  1996    299  35.75  1:17.71  2:00.37    2:43.03   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
Emil Poulsen  1997    239  35.59  1:19.23  2:06.50    2:55.72   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Enevold Sørensen  1998    364  31.99  1:10.31  1:52.31    2:32.76   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Emil Leander Bonderup  1998    301  34.39  1:15.42  1:58.86    2:42.75   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rune Nørgaard  2000    270  36.01  1:18.71  2:04.90    2:48.65   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Christian Bonde  2001    192  41.65  1:30.05  2:19.62    3:08.99   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Morten Kolbe Thomsen  2001    185  41.55  1:30.82  2:21.85    3:11.25   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 februar 2014 
Licens til Skagen Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:59 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2014    Udskriftsdato  01 februar 2014   
  Stævne by  Skagen    Udskriftstidspunkt  14:02   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2014         
 
 
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lenette Nielsen  1997    410  35.41  1:16.64  1:59.50    2:42.47   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Karoline Nielsen  1997    258  41.42  1:29.72  2:20.29    3:09.66   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Bonde  1999    403  36.68  1:18.14  2:01.08    2:43.51   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Amalie Falk Byrgesen  1999    167  47.09  1:44.01  2:42.39    3:39.12   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Amalie Bøss  2001    157  46.93  1:45.03  2:44.96    3:43.58   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 februar 2014 
Licens til Skagen Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:02 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2014    Udskriftsdato  01 februar 2014   
  Stævne by  Skagen    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2014         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Dennis Madsen  1997    479          25.94   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
Rasmus Provstgaard  1994    474          26.03   
  Hobro Svømmeklub                   
Mathias Gjerløv Pedersen  1997    313          29.89   
  Brønderslev SK08                   
Asger Mikkelsen  1997    297          30.42   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Enevold Sørensen  1998    385          27.90   
  Thisted Svømmeklub                   
Kristian Berthelsen  1999    357          28.61   
  Aabybro Idrætsforening                   
Nikolaj Mikkelsen  1998    353          28.71   
  Svømmeklubben Søhesten                   
Magnus Vestbjerg-Nielsen  1999    288          30.73   
  Thisted Svømmeklub                   
Frederik Peter Bager  1999    267          31.52   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Jens Jensen  1999    232          33.03   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
Ruben Højegaard Andreasen  1998    231          33.04   
  Thisted Svømmeklub                   
Jacob Nyvang Jensen  1999    222          33.52   
  Thisted Svømmeklub                   
Adam Søholm Hansen  1999    206          34.34   
  Skagen Svømmeklub                   
Andreas Steffensen  1999              DNS   
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lawrence Langley  2001    337          29.17   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Rune Nørgaard  2000    337          29.17   
  Aalborg Svømmeklub                   
Marius Nørgaard  2001    324          29.54   
  Hobro Svømmeklub                   
Lukas Kranker  2000    317          29.76   
  Brønderslev SK08                   
Steffen Jes Vestergaard  2000    293          30.54   
  Brønderslev SK08                   
Scott Stegenborg  2000    268          31.45   
  Aalborg Svømmeklub                   
Niklas T. Kristiansen  2000    259          31.83   
  Aalborg Svømmeklub                   
Morten Kolbe Thomsen  2001    218          33.68   
  Skagen Svømmeklub                   
Oliver Andersen  2000    207          34.28   
  Hobro Svømmeklub                   
10  Rasmus Pedersen  2000    206          34.36   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
11  Daniel Vang Kleist  2000    195          34.95   
  Svømmeklubben Nord                   
12  Nicklas Pedersen  2001    181          35.85   
  Aalborg Svømmeklub                   
13  Simon Andersen  2000    181          35.88   
  Aabybro Idrætsforening                   
14  Anders Storgaard Nielsen  2000    171          36.56   
  Thisted Svømmeklub                   
15  Hjalte Lillevik Frost  2001    158          37.54   
  Svømmeklubben S 68                   
16  Jonas Gaardestrup  2001    157          37.58   
  Skagen Svømmeklub                   
17  Nicklas M Jensen  2001    110          42.30   
  Aabybro Idrætsforening                   
Magnus M Knudsen  2000              DNS   
  Frederikshavn FI Svømning                   
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Sønderholm  2002    199          34.74   
  Hobro Svømmeklub                   
Elias Hanghøj Jonsson  2002    173          36.41   
  Svømmeklubben S 68                   
Valdemar G. Christensen  2002    165          36.95   
  Aalborg Svømmeklub                   
Jonas L. Werther  2002    165          37.00   
  Aalborg Svømmeklub                   
Jacob Lybech Christensen  2002    160          37.35   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Nikolai Sander  2003    155          37.79   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Rune Worm  2003    142          38.85   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Jelmer de Zee  2003    135          39.51   
  Aalborg Svømmeklub                   
Fredrik Erasmus Bonderup  2002    129          40.08   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
10  Nikolai Levi Larsen  2003    128          40.25   
  Aalborg Svømmeklub                   
11  Asger Stahl Olsen  2002    116          41.54   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
12  Mathias Kjær  2003    114          41.78   
  Aalborg Svømmeklub                   
13  Aksel A. Høyer  2002    101          43.53   
  Aalborg Svømmeklub                   
14  Jimmy Nielsen  2003    88          45.54   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
15  Malik Lodberg Klein  2003    86          45.87   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
16  Lau Kæseler Nielsen  2002    85          46.12   
  Thisted Svømmeklub                   
17  Jacob Toft  2003    76          47.88   
  Aabybro Idrætsforening                   
18  Haris Bralic  2003    75          47.99   
  Frederikshavn FI Svømning                   
19  Johan Roderick  2003    64          50.57   
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kasper Johannesen  2004    98          43.92   
  Aalborg Svømmeklub                   
Elyas Hussein  2005    95          44.35   
  Aalborg Svømmeklub                   
Andreas Torp  2004    87          45.65   
  Svømmeklubben Nord                   
Oscar Pedersen  2004    83          46.51   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
Leonardo Da Silva  2004    82          46.58   
  Aalborg Svømmeklub                   
Lasse Bilde  2004    79          47.27   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Lucas Søholm Hansen  2004    55          53.35   
  Skagen Svømmeklub                   
Markus Vang Kleist  2004    46          56.27   
  Svømmeklubben Nord                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 februar 2014 
Licens til Skagen Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:35 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2014    Udskriftsdato  01 februar 2014   
  Stævne by  Skagen    Udskriftstidspunkt  14:57   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2014         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sisse Grubak Simonsen  1996    458          30.16   
  Brønderslev SK08                   
Sofie Brøndum Bossen  1996    452          30.28   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
Charlotte K. Jakobsen  1996    431          30.77   
  Svømmeklubben S 68                   
Katrine Kristensen  1997    421          31.00   
  Svømmeklubben Søhesten                   
Sabina Christensen  1997    334          33.49   
  Svømmeklubben S 68                   
Rikke Blach  1997    279          35.57   
  Svømmeklubben Søhesten                   
Sandra Sloth Østergaard  1997    269          36.01   
  Svømmeklubben Nord                   
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Rasmussen  1999    501          29.27   
  Svømmeklubben S 68                   
Anne Sofie Skjellerup  1999    471          29.88   
  Hobro Svømmeklub                   
Anne Tollerup  1998    447          30.40   
  Svømmeklubben S 68                   
Camilla Johannesen  1999    446          30.41   
  Aalborg Svømmeklub                   
Josefine B. Rasmussen  1998    416          31.13   
  Svømmeklubben Søhesten                   
Emine Bjarup Thøgersen  1998    413          31.20   
  Svømmeklubben S 68                   
Freja Emborg Sørensen  1999    407          31.35   
  Aabybro Idrætsforening                   
Mathilde Hedemand  1999    376          32.20   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
Stine Boye Kristiansen  1998    340          33.31   
  Aabybro Idrætsforening                   
10  Laura Ragnarsdottir  1998    331          33.61   
  Svømmeklubben S 68                   
11  Caroline Zimmer  1999    327          33.74   
  Aalborg Svømmeklub                   
12  Waraphorn Champeng  1999    286          35.25   
  Svømmeklubben Nord                   
13  Cecilie N. Eftevand  1999    273          35.82   
  Svømmeklubben S 68                   
14  Trine Bak  1998    259          36.46   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Schøn  2001    440          30.56   
  Aalborg Svømmeklub                   
Cecilie Tommerup Sørensen  2001    434          30.70   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
Anne Rasmussen Sand  2000    384          31.98   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Signe Rosendal  2000    381          32.07   
  Aalborg Svømmeklub                   
Ditte Toft Ibsen  2001    373          32.29   
  Hobro Svømmeklub                   
Astrid Yde  2000    369          32.40   
  Svømmeklubben S 68                   
Lærke Juul Nielsen  2000    365          32.52   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
Maja Meinert  2001    357          32.75   
  Aalborg Svømmeklub                   
Camilla Outzen  2000    349          33.02   
  Aalborg Svømmeklub                   
10  Caroline Sindal Bøgedal  2000    340          33.29   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
11  Emma Lund  2000    331          33.59   
  Aalborg Svømmeklub                   
12  Camilla D. Hansen  2000    330          33.62   
  Svømmeklubben S 68                   
13  Stine Frederiksen  2001    330          33.63   
  Hobro Svømmeklub                   
14  Line Teilberg Madsen  2000    309          34.37   
  Thisted Svømmeklub                   
15  Maria Rye  2001    301          34.66   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
16  Maria Kold Kristensen  2000    286          35.27   
  Svømmeklubben Nord                   
17  Emilia Nielsen  2000    285          35.29   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
18  Andrea Zanchetta  2000    282          35.44   
  Aabybro Idrætsforening                   
19  Anne Sofie Brodersen  2001    272          35.86   
  Thisted Svømmeklub                   
20  Anine B. Mariegaard  2001    259          36.44   
  Skagen Svømmeklub                   
21  Emma Viborg Larsen  2001    256          36.60   
  Brønderslev SK08                   
22  Ellen Damsgaard  2000    243          37.23   
  Aalborg Svømmeklub                   
23  Selina Munch Carlsen  2001    241          37.36   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
24  Sofie S. Madsen  2001    233          37.76   
  Aabybro Idrætsforening                   
25  Ida Christensen  2001    221          38.44   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
26  Simone Sloth Østergaard  2000    213          38.92   
  Svømmeklubben Nord                   
27  Sofie Elise Schmidt  2001    138          44.89   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
28  Anne Kopp Drewsen  2001    106          49.12   
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mille Moeslund Lausen  2002    391          31.78   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Ida S Olesen  2003    366          32.49   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sofie Hein Rimmen  2002    333          33.53   
  Aalborg Svømmeklub                   
Karoline Sørensen  2002    324          33.83   
  Thisted Svømmeklub                   
Lea Serup Schøn  2002    302          34.64   
  Aalborg Svømmeklub                   
Lærke Høgsted  2003    292          35.02   
  Svømmeklubben S 68                   
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    292          35.04   
  Brønderslev SK08                   
Mitzi D. Jensen  2002    284          35.37   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sisse Fischer  2002    284          35.37   
  Sæby Svømmeklub SSK                   
10  Lærke Bjerre Tange  2002    255          36.64   
  Svømmeklubben Nord                   
11  Ida Rom Weikert  2002    253          36.72   
  Brønderslev SK08                   
12  Selma Pruzljanin  2003    249          36.91   
  Thisted Svømmeklub                   
13  Julie Kappel Petersen  2002    245          37.13   
  Thisted Svømmeklub                   
14  Lise Lindemann-Larsen  2002    245          37.14   
  Thisted Svømmeklub                   
15  Cecilie V Jensen  2002    225          38.22   
  Svømmeklubben S 68                   
16  Maibritt Christensen  2003    212          38.99   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
17  Signe Thomsen  2003    206          39.33   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
18  Lærke Als  2002    199          39.77   
  Svømmeklubben Nord                   
19  Camilla Kjær  2003    193          40.19   
  Thisted Svømmeklub                   
20  Lærke Asmussen  2003    175          41.52   
  Svømmeklubben S 68                   
21  Sofia Bak  2002    175          41.56   
  Hobro Svømmeklub                   
22  Sandra Søborg Pedersen  2002    172          41.80   
  Svømmeklubben Søhesten                   
23  Zarah Heden Mortensen  2002    163          42.54   
  Svømmeklubben S 68                   
24  Laura Rønde Balleby  2002    160          42.74   
  Aalborg Svømmeklub                   
25  Sara Bundgaard  2003    149          43.82   
  Svømmeklubben S 68                   
26  Emma Rose Treney  2002    145          44.21   
  Aabybro Idrætsforening                   
27  Thea Holm Thomsen  2003    143          44.42   
  Aalborg Svømmeklub                   
28  Nikoline V Gallop  2003    137          45.03   
  Aalborg Svømmeklub                   
29  Johanne Jensen  2002    121          46.96   
  Brønderslev SK08                   
30  Signe Christensen  2002    121          46.98   
  Sæby Svømmeklub SSK                   
31  Josefine T.k Pedersen  2002    118          47.29   
  Skagen Svømmeklub                   
32  Naja Bralic  2002    114          47.87   
  Frederikshavn FI Svømning                   
33  Christine Nielsen  2002    110          48.45   
  Svømmeklubben Søhesten                   
34  Mathilde Aagaard  2002    104          49.33   
  Sæby Svømmeklub SSK                   
35  Louise Høeg  2003    102          49.66   
  Aalborg Svømmeklub                   
36  Ida Troldborg  2003    80          53.88   
  Aabybro Idrætsforening                   
37  Emma Jensen  2003    76          54.70   
  Svømmeklubben S 68                   
38  Angelina Nørgaard  2003    70          56.28   
  Thisted Svømmeklub                   
Cecilie Væver  2002              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben Nord                   
Emma Hansen  2002              DSQ  tyvstart 
  Frederikshavn FI Svømning                   
Johanne E. Freundlich  2003              DSQ  ej berøring v afslut 
  Svømmeklubben Nord                   
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Linea Kolbe Thomsen  2004    196          40.02   
  Skagen Svømmeklub                   
Anna Toft Petersen  2004    173          41.72   
  Aalborg Svømmeklub                   
Louise Lie Thisted  2005    133          45.47   
  Aalborg Svømmeklub                   
Laura S. Olesen  2005    133          45.48   
  Aalborg Svømmeklub                   
Helene Gaardestrup  2004    120          47.09   
  Skagen Svømmeklub                   
Astrid Hassing  2004    117          47.43   
  Svømmeklubben Søhesten                   
Marie Martens Christensen  2004    100          49.98   
  Svømmeklubben Nord                   
Thilde K. Ottesen  2005    71          56.01   
  Skagen Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 februar 2014 
Licens til Skagen Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:57 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2014    Udskriftsdato  01 februar 2014   
  Stævne by  Skagen    Udskriftstidspunkt  15:36   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2014         
 
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Yde  1996    491  29.44        1:02.03   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Marcus Thøgersen  1995    447  31.03        1:03.97   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Alexander S. Halkjær  1994    348  33.86        1:09.56   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Rasmus Provstgaard  1994    320  35.22        1:11.49   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Benjamin Jørgensen  1996    308  34.95        1:12.40   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
Christian Rytter Nielsen  1996    304  36.14        1:12.73   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mathias Gjerløv Pedersen  1997    254  37.96        1:17.18   
  Brønderslev SK08                   
                     
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Brun Koch  1998    414  32.17        1:05.66   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Nikolaj Mikkelsen  1998    274  37.59        1:15.28   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
Daniel Labuschagne  1999    211  40.69        1:22.16   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Mathias Holme Pedersen  1999    131  47.73        1:36.27   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Yde  2000    379  32.89        1:07.60   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Marius Nørgaard  2001    296  35.29        1:13.38   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Lawrence Langley  2001    272  37.44        1:15.47   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Nicolai Sand  2000    260  36.77        1:16.59   
  Brønderslev SK08                   
                     
Anders Vestergaard  2001    234  38.47        1:19.31   
  Brønderslev SK08                   
                     
Søren P. Rasmussen  2001    231  38.70        1:19.67   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Steffen Jes Vestergaard  2000    215  41.23        1:21.66   
  Brønderslev SK08                   
                     
Thomas Schiby  2001    211  40.32        1:22.20   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Christian Bonde  2001    192  42.27        1:24.74   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
10  Jonathan L Kristensen  2000    186  41.99        1:25.63   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  Jonas Ipsen  2000    177  42.59        1:27.15   
  Frederikshavn FI Svømning                   
                     
12  Oliver Andersen  2000    163  43.81        1:29.57   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
13  Jonas Gaardestrup  2001    106  50.00        1:43.30   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
14  Nicklas M Jensen  2001    89  55.31        1:49.53   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Nørgaard Frost  2002    191  42.38        1:24.87   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Christian Kornum  2003    169  42.50        1:28.47   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
Lucas T. Birkkjær  2002    167  42.52        1:28.71   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Elias Hanghøj Jonsson  2002    160  44.67        1:29.99   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Ruben C. Nørgaard  2002    140  46.12        1:34.03   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Jonas L. Werther  2002    135  46.16        1:35.37   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Christopher Z. Christense  2003    134  47.36        1:35.59   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Christian E. Christensen  2002    131  46.20        1:36.19   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Viktor Stage  2002    107  52.82        1:42.94   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Asger Stahl Olsen  2002    87  54.72        1:50.19   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
11  Nikolai Levi Larsen  2003    84  53.94        1:51.32   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Aksel A. Høyer  2002    58  59.49        2:05.92   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mathias Kjær  2003              DSQ  ej ryglig 25m 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mikkel H. Mølgaard  2002              DSQ  ej ryglig 25m 
  Svømmeklubben Nord                   
                     
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Joost Rijkhoff  2004    133  46.29        1:35.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sebastian B Lehmann  2004    114  48.52        1:40.78   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Elyas Hussein  2005    86  53.18        1:50.67   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Oscar Pedersen  2004    85  53.34        1:51.19   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Jonas Lindberg Nielsen  2004    79  57.51        1:53.61   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Leonardo Da Silva  2004    68  59.42        1:59.63   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Kasper Johannesen  2004              DSQ  ej forsat bevæg 25m 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 februar 2014 
Licens til Skagen Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:36 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2014    Udskriftsdato  01 februar 2014   
  Stævne by  Skagen    Udskriftstidspunkt  15:56   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2014         
 
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sisse Grubak Simonsen  1996    357  38.30        1:17.83   
  Brønderslev SK08                   
                     
Katrine Kristensen  1997    351  38.74        1:18.29   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
Sabina Christensen  1997    268  42.66        1:25.64   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Michelle Munch Carlsen  1996    238  43.48        1:29.08   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Rikke Blach  1997    225  45.49        1:30.79   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
Emilie Morberg Andersen  1997    218  44.11        1:31.71   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Maria Andreasen  1994    182  47.12        1:37.31   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Christensen  1999    414  35.73        1:14.08   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Anette Poulsen  1999    409  36.47        1:14.39   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Martha Moeslund  1998    407  36.20        1:14.50   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Sarah Andersen  1999    392  37.39        1:15.42   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Jannie Burmeister  1998    322  38.83        1:20.57   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
Rikke M Pedersen  1998    285  40.39        1:23.92   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sigrid Jensen  1999    279  39.83        1:24.52   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Josephine Dunker  1999    256  42.96        1:26.93   
  Brønderslev SK08                   
                     
Gitta Nielsen  1999    251  42.66        1:27.54   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
10  Maria Ottesen  1999    248  42.87        1:27.89   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
11  Stine Boye Kristiansen  1998    203  47.08        1:33.86   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line Sloth Holm  2001    357  38.44        1:17.80   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Caroline Schøn  2001    326  40.28        1:20.23   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Anne Rasmussen Sand  2000    311  40.39        1:21.48   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Kirstine Frandsen  2001    293  40.46        1:23.14   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Ditte Toft Ibsen  2001    289  42.01        1:23.52   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Emma Lund  2000    285  42.33        1:23.87   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Emma Viborg Larsen  2001    246  43.28        1:28.03   
  Brønderslev SK08                   
                     
Helena M. S. Sørensen  2001    243  42.71        1:28.45   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mie Mellerup  2000    242  42.65        1:28.55   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Line Teilberg Madsen  2000    238  43.11        1:29.01   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
11  Maria Kornum  2001    236  43.84        1:29.34   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
12  Frederikke G. Christensen  2000    223  44.76        1:31.01   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Ellen Damsgaard  2000    217  45.28        1:31.78   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
14  Caroline Sindal Bøgedal  2000    217  45.69        1:31.80   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
15  Helena Kristensen  2000    217  44.92        1:31.82   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
16  Ida Kristensen  2001    197  1:34.76        1:34.76   
  Sæby Svømmeklub SSK                   
                     
17  Ida Marie H. Christensen  2001    196  45.96        1:34.95   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
18  Anne Fruergaard  2001    195  47.05        1:35.23   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
19  Stine Frederiksen  2001    193  1:35.49        1:35.49   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
20  Sofie Amalie Bøss  2001    186  46.81        1:36.68   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
21  Line Tinggaard  2000    186  47.07        1:36.75   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
22  Simone Sloth Østergaard  2000    185  48.22        1:36.91   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
23  Josephine Strøm Hansen  2000    177  49.44        1:38.23   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
24  Selina Munch Carlsen  2001    167  48.24        1:40.20   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
25  Jessica Moric  2001    146  1:44.65        1:44.65   
  Frederikshavn FI Svømning                   
                     
Pernille Harbo  2001              DNS   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida S Olesen  2003    326  39.43        1:20.19   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mille Moeslund Lausen  2002    309  40.06        1:21.69   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    309  40.74        1:21.69   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Camilla Brøgger-Andersen  2002    230  44.67        1:30.11   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Emma Ildal Djørup  2002    219  45.29        1:31.62   
  Aalborg Svømmeklub