2020-04-06   02:56:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Gr. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1530

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DÅM-K gruppe 1    Udskriftsdato  17 januar 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  20:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 januar 2014         
 
 
Løb 8, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gentofte Piger 1    662          8:43.05   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Nina Toft  2000      1:04.50  2:13.55      2:13.55   
  Caroline Hørlykke  2000      1:03.44  2:09.58      4:23.13   
  Jessica Yu Mortensen  2000      1:02.81  2:11.73      6:34.86   
  Sofie Louise Nimb  2001      1:01.95  2:08.19      8:43.05   
                     
Kvik Piger 1  2000    656          8:44.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Sofie Brøgger  2000      1:02.18  2:09.77      2:09.77   
  Sofie Kornbek  2000      1:02.66  2:11.89      4:21.66   
  Eline Victoria Rasmussen  2000      1:05.13  2:15.50      6:37.16   
  Sara Sylvest  2000      1:01.87  2:07.56      8:44.72   
                     
Triton Piger 1    599          9:00.81   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Helena Berg Wenk  2000      1:06.42  2:16.80      2:16.80   
  Katharina Nekhorochko  2000      1:05.73  2:16.90      4:33.70   
  Amanda Duus  2000      1:03.60  2:12.25      6:45.95   
  Josephine G. Lauridsen  2001      1:04.16  2:14.86      9:00.81   
                     
Thisted Piger  2000    598          9:00.89   
  Thisted Svømmeklub                   
  Katrine Bukh Villesen  2000      1:03.12  2:10.94      2:10.94   
  Smilla Lyhne  2000      1:04.22  2:13.29      4:24.23   
  Anne Sofie Sølvkjær  2000      1:06.84  2:20.28      6:44.51   
  Louise Sørensen  2000      1:05.80  2:16.38      9:00.89   
                     
Silkeborg Piger  2000    596          9:01.58   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Klaudia W. Mogensen  2000      1:02.26  2:09.98      2:09.98   
  Nicoline Bredahl  2000      1:05.84  2:18.31      4:28.29   
  Julie Lundorff Larsen  2000      1:05.47  2:14.00      6:42.29   
  Helena V. Ellling  2000      1:06.32  2:19.29      9:01.58   
                     
Hovedstad Piger Årgang  2000    578          9:07.18   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Sofie Thunø Rasmussen  2000      1:03.74  2:13.22      2:13.22   
  Josefine Strand Nielsen  2000      1:06.75  2:17.40      4:30.62   
  Nina Leisted Bertelsen  2000      1:06.91  2:16.98      6:47.60   
  Mathilde Hager  2001      1:07.43  2:19.58      9:07.18   
                     
Gentofte Piger 2    575          9:08.24   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Mathilde Nielsen  2001      1:08.63  2:20.96      2:20.96   
  Nikoline N. Norby  2000      1:06.00  2:16.06      4:37.02   
  Frida Hausting Jørgensen  2001      1:05.54  2:15.87      6:52.89   
  Nicole Bennetsen  2000      1:05.97  2:15.35      9:08.24   
                     
Kvik Piger 2  2000    574          9:08.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Kajsa Gregersen  2001      1:08.34  2:18.96      2:18.96   
  Regitze Gaard  2001      1:05.39  2:17.45      4:36.41   
  Laura Andersen  2001      1:06.16  2:16.30      6:52.71   
  Maria Olsen  2000      1:05.55  2:15.70      9:08.41   
                     
Vat Piger 1    559          9:13.28   
  VAT Copenhagen                   
  Alberte M Hansen  2000      1:07.23  2:19.42      2:19.42   
  Phoebe Linde Atkins  2000      1:02.44  2:10.05      4:29.47   
  Xandra Huryn  2001      1:10.24  2:26.08      6:55.55   
  Regitze Munch Nielsen  2000      1:07.13  2:17.73      9:13.28   
                     
10  As 1 Piger    540          9:19.65   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Amalie Bærentsen  2000      1:04.26  2:11.84      2:11.84   
  Emma A Andersen  2000      1:06.98  2:17.64      4:29.48   
  Caroline Schøn  2001      1:12.13  2:29.92      6:59.40   
  Ella Christensen Blanch  2000      1:07.28  2:20.25      9:19.65   
                     
11  Lyngby Piger    524          9:25.36   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Josefine Søgaard Andresen  2000      1:06.64  2:18.02      2:18.02   
  Emma Bjørnholdt  2000      1:07.46  2:20.38      4:38.40   
  Cassandra Hammershøj  2001      1:09.33  2:26.78      7:05.18   
  Mia Walter  2000      1:06.79  2:20.18      9:25.36   
                     
12  Stm 1    524          9:25.44   
  Swim Team Midtjylland                   
  Amalie Søby Mortensen  2001      1:07.23  2:17.01      2:17.01   
  Freya R. Andersen  2000      1:15.40  2:34.73      4:51.74   
  Mette Høgild Svane  2000      1:11.27  2:24.88      7:16.62   
  Trine Kjøngerskov  2000      1:02.21  2:08.82      9:25.44   
                     
13  Triton Piger 2    522          9:26.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Mille Hesselgren Ikov  2000      1:08.38  2:19.72      2:19.72   
  Julie Brandt  2001      1:07.73  2:21.01      4:40.73   
  Frederikke Jensen  2000      1:10.36  2:22.23      7:02.96   
  Kamille Auerbach-Lind  2001      1:09.06  2:23.27      9:26.23   
                     
14  de Bedste Heste    510          9:30.45   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
  Marie K. Mikkelsen  2000      1:10.16  2:25.10      2:25.10   
  Ellen Nielsen  2001      1:07.15  2:18.82      4:43.92   
  Johanne A. Christiansen  2000      1:10.68  2:28.36      7:12.28   
  Line J. V. Hededal  2001      1:07.69  2:18.17      9:30.45   
                     
15  Agf Piger 1    507          9:31.47   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Josefine Bladt Wichmann  2000      1:09.04  2:22.70      2:22.70   
  Nanna Rolle  2000      1:07.11  2:21.74      4:44.44   
  Natascha Alexandra Green  2000      1:06.65  2:18.67      7:03.11   
  Julie Lange Jørgensen  2000      1:09.42  2:28.36      9:31.47   
                     
16  Sto Piger  2001    488          9:38.86   
  Swim Team Odense                   
  Silja Ösp Logadottir  2001      1:09.89  2:27.83      2:27.83   
  Cecilie Baraviec  2000      1:09.86  2:26.30      4:54.13   
  Sif Floor  2000      1:08.81  2:23.51      7:17.64   
  Mette Bruun-Petersen  2001      1:07.53  2:21.22      9:38.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  17 januar 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark