2020-04-06   03:41:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Gr. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DÅM-K gruppe 1    Udskriftsdato  17 januar 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  17:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 januar 2014         
 
 
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Christian  1998    650  1:03.51  2:11.73  3:27.64    4:31.74   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Johan Müller  1998    604  1:01.13  2:11.21  3:35.93    4:38.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Simon Lundby Pedersen  1998    601  1:04.45  2:15.08  3:35.03    4:38.92   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Jonas Bruun Sleiman  1998    542  1:07.34  2:20.26  3:40.45    4:48.77   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Mikkel Fogelberg Handberg  1998    534  1:06.36  2:19.23  3:44.80    4:50.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Christian Rasmussen  1998    534  1:08.94  2:23.18  3:45.24    4:50.22   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Mads Holm  1998    520  1:06.09  2:21.08  3:47.96    4:52.76   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Mads Midtbøll  1998    518  1:07.02  2:24.79  3:46.80    4:53.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Asbjørn Laksafoss Sparre  1998    509  1:08.81  2:23.93  3:48.10    4:54.77   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
10  Tobias Andersen  1998    506  1:07.87  2:24.43  3:48.02    4:55.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
11  Jonas Gadegaard Hansen  1998    499  1:06.99  2:25.16  3:49.94    4:56.84   
  Kolding SK                   
                     
12  Oskar Jørgensen  1998    497  1:08.43  2:24.21  3:50.08    4:57.21   
  Odder IGF                   
                     
13  Daniel Pallesen  1998    476  1:12.01  2:30.98  3:51.57    5:01.60   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
14  Martin Larsen  1998    472  1:08.25  2:23.20  3:53.79    5:02.31   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
15  Kristian Svenstrup  1998    471  1:08.73  2:26.21  3:54.94    5:02.63   
  Køge Svømmeklub                   
                     
16  Rune Holm Skovby  1998    471  1:08.83  2:28.22  3:56.17    5:02.67   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
17  Kasper Laursen  1998    461  1:07.41  2:26.75  3:53.93    5:04.64   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
18  Thomas Engdal  1998    456  1:09.28  2:26.43  3:55.49    5:05.90   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
19  Victor Emil Lundgaard  1998    438  1:15.87  2:31.66  4:01.35    5:09.87   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
20  Kaare Fisker Larsen  1998    428  1:10.50  2:32.12  4:03.12    5:12.34   
  O.S.L.F.                   
                     
21  Martin Harder Bruun  1998    420  1:15.17  2:34.94  4:02.31    5:14.24   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
22  Alexander Jensen  1998    409  1:11.13  2:32.95  4:05.13    5:17.02   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
23  Kasper Levring Andersen  1998    403  1:13.42  2:33.72  4:05.92    5:18.68   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
24  Tobias Alstrup Kjær  1998    396  1:16.41  2:38.45  4:09.59    5:20.51   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
25  Mikkel Sandberg Andersen  1998    380  1:15.59  2:37.82  4:11.98    5:25.08   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
26  Mathias Wilquin  1998    339  1:14.61  2:45.25  4:03.04    5:37.65   
  Vest-Brøndby                   
                     
Anton Olsen  1998              DSQ  Ej fort bevæg v 175m 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Frederik Galving  1998              DSQ  Flyben i bryst 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Malthe Bøg  1998              DSQ  Ej fort bevæg v 175m 
  Odense Svømme Klub                   
                     
Niels Ottosen  1998              DSQ  Ej fort bevæg v 175m 
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    614  1:00.50  2:10.20  3:33.67    4:37.07   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Marcus Dan Hansen  1999    592  1:02.19  2:15.74  3:35.18    4:40.34   
  VAT Copenhagen/MK31                   
                     
Anton Borring Andersen  1999    578  1:05.55  2:19.77  3:40.75    4:42.58   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Magnus B. Høgild  1999    569  1:05.84  2:17.42  3:38.93    4:44.19   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
Frederik Rindshøj  1999    549  1:04.39  2:18.08  3:39.13    4:47.53   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Emil Engels Henriksen  1999    523  1:06.89  2:23.08  3:46.53    4:52.28   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Magnus Carstensen  1999    521  1:05.71  2:23.45  3:44.92    4:52.63   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Toke Michaelsen  1999    508  1:05.02  2:22.33  3:42.92    4:54.99   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Frederik Lundgaard  1999    496  1:06.89  2:26.41  3:49.59    4:57.36   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
10  Oliver H. Andersen  1999    480  1:08.81  2:25.35  3:51.01    5:00.69   
  Kalundborg SK                   
                     
11  Oliver Christensen  1999    479  1:06.38  2:25.86  3:50.69    5:00.81   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
12  August Stamp Kirkeby  1999    477  1:06.89  2:21.73  3:52.87    5:01.22   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
13  Jakob Schmidt  1999    475  1:08.44  2:24.99  3:52.30    5:01.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Nikolaj Isdahl  1999    470  1:10.67  2:27.74  3:53.42    5:02.88   
  Odder IGF                   
                     
15  Lukas Storm  1999    458  1:11.55  2:30.38  3:56.64    5:05.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
16  Linus Koefoed Weiss  1999    448  1:11.45  2:27.14  3:56.35    5:07.55   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
17  Mathias Holdrup  1999    443  1:19.15  2:40.19  3:57.62    5:08.92   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
18  Valdemar Mariegaard  1999    442  1:07.33  2:28.86  4:00.06    5:09.06   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
19  Frederik Weiss  1999    434  1:09.74  2:31.02  3:57.04    5:10.90   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
20  Emil Knudsen  1999    431  1:13.71  2:39.76  4:00.41    5:11.56   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
21  Lukas Gustafson  1999    431  1:11.23  2:25.90  4:02.29    5:11.58   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
22  Philip Schiøtz  1999    429  1:11.79  2:32.88  3:58.72    5:12.13   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
23  Morten Due Nielsen  1999    428  1:10.89  2:31.37  3:57.44    5:12.27   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
24  Christian Andersen  1999    426  1:10.42  2:31.16  4:01.18    5:12.92   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
25  Jonas Hørslev Sørensen  1999    422  1:11.48  2:31.88  4:02.78    5:13.91   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
26  Tais Andkjær Kristensen  1999    418  1:12.00  2:33.45  4:02.05    5:14.78   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
27  Anders Engtorp Olesen  1999    418  1:14.02  2:33.89  4:02.35    5:14.86   
  Roskilde Svømning                   
                     
28  Mads Rishøj  1999    418  1:14.39  2:38.06  4:06.42    5:14.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
29  Arnas Jefimanka  1999    405  1:07.88  2:29.11  4:02.25    5:18.24   
  Herning Svømmeklub                   
                     
30  Emil D. Nielsen  1999    402  1:12.61  2:29.71  4:05.95    5:18.84   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
31  Troels D. Essendrop  1999    394  1:16.06  2:34.87  4:06.95    5:21.07   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
32  Johan Feld Sørensen  1999    392  1:17.12  2:39.52  4:09.42    5:21.53   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
33  Mikkel Kirkegaard  1999    386  1:13.14  2:38.41  4:08.57    5:23.28   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
34  Nicklas Hansen  1999    382  1:16.23  2:42.68  4:10.06    5:24.41   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
35  Oliver Phil Langsted  1999    374  1:14.09  2:34.16  4:11.88    5:26.61   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
36  Lukas Sieben  1999    371  1:18.83  2:36.97  4:12.00    5:27.66   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
37  Mikkel Steffensen  1999    366  1:18.47  2:41.19  4:14.39    5:28.93   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
38  Christian Mangaard  1999    361  1:16.67  2:39.84  4:14.57    5:30.62   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
39  Kasper Mertz Borum  1999    351  1:19.96  2:47.77  4:16.62    5:33.54   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
40  Marcus Rappenborg  1999    351  1:08.97  2:29.49  4:13.69    5:33.60   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
41  Frederik Krigbaum Madsen  1999    334  1:19.56  2:44.55  4:24.49    5:39.23   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Jakob Sixten Soja  1999              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
André Ballerini  1999              DSQ  Ej berør v 150m 
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Christoffer Kiss  1999              DSQ  afslut ryg på maven 
  Herlev Svømning                   
                     
Emil Hedegaard  1999              DSQ  1 hånd i vend v 250m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Johan Wentorf  1999              DSQ  Ej fort bevæg v 150m 
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Jonas Hyllested  1999              DSQ  Tyvstart 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Mads Thorenfeldt Poulsen  1999              DSQ  Ej forts. bev. 175m 
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Thor Hvid Ulrich  1999              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  17 januar 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:20 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DÅM-K gruppe 1    Udskriftsdato  17 januar 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 januar 2014         
 
 
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Eva Olsen  2000    632  1:08.90  2:26.89  3:54.08    5:04.04   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Sofie Thunø Rasmussen  2000    628  1:10.14  2:29.43  3:56.67    5:04.78   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Caroline Hørlykke  2000    627  1:12.95  2:32.28  3:58.11    5:04.93   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Sofie Brøgger  2000    597  1:11.00  2:29.57  3:58.46    5:09.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Nikoline N. Norby  2000    584  1:15.09  2:36.00  3:59.51    5:12.23   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Melanie Degner  2000    574  1:15.76  2:36.96  4:00.91    5:14.05   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Mille Hesselgren Ikov  2000    563  1:12.75  2:33.87  4:03.15    5:16.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Helena Rosendahl Bach  2000    562  1:11.80  2:33.12  4:05.63    5:16.19   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Julie Lundorff Larsen  2000    562  1:14.48  2:37.11  4:05.37    5:16.26   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
10  Maria Olsen  2000    531  1:09.79  2:31.49  4:08.52    5:22.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Nina Leisted Bertelsen  2000    529  1:14.36  2:35.33  4:10.18    5:22.60   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
12  Luna Donde Feilberg  2000    518  1:14.34  2:41.58  4:11.86    5:24.93   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
13  Augusta Marie Christensen  2000    510  1:21.66  2:47.92  4:12.56    5:26.67   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
14  Nicole Bennetsen  2000    506  1:16.15  2:40.63  4:10.14    5:27.52   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
15  Katrine Tetzschner Madsen  2000    500  1:12.34  2:37.29  4:10.26    5:28.79   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
16  Emma Bjørnholdt  2000    492  1:19.31  2:40.75  4:14.63    5:30.44   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
17  Josefine Bladt Wichmann  2000    487  1:17.02  2:38.93  4:13.35    5:31.71   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
18  Matilde Snitgaard  2000    479  1:18.40  2:43.86  4:16.11    5:33.43   
  Struer Svømmeklub                   
                     
19  Sarah Aarslew-Jensen  2000    474  1:19.16  2:44.30  4:17.89    5:34.79   
  Køge Svømmeklub                   
                     
20  Josefine Strand Nielsen  2000    468  1:22.17  2:50.12  4:23.42    5:36.04   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
21  Natasja Kepp  2000    468  1:16.67  2:42.78  4:20.40    5:36.10   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
22  Luna Juul Lentoft  2000    465  1:18.96  2:44.93  4:22.51    5:36.87   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
23  Mette Høgild Svane  2000    464  1:19.44  2:43.61  4:24.85    5:37.15   
  Herning Svømmeklub                   
                     
24  Thit Bondo  2000    457  1:25.16  2:47.83  4:24.06    5:38.84   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
25  Amalie Krogh Rohrberg  2000    454  1:21.58  2:49.92  4:22.63    5:39.60   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
26  Johanne A. Christiansen  2000    450  1:23.85  2:48.13  4:22.46    5:40.60   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
27  Christina Christensen  2000    447  1:19.01  2:45.62  4:18.23    5:41.32   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
28  Helena V. Ellling  2000    445  1:16.82  2:46.76  4:25.61    5:41.79   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
29  Ane Wildenschild  2000    440  1:20.57  2:46.50  4:24.37    5:42.95   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
30  Cecilie Salskov Jensen  2000    437  1:19.89  2:49.76  4:24.62    5:43.98   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
31  Caroline Schwenger  2000    420  1:22.57  2:53.02  4:28.98    5:48.38   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
32  Freja A. Skov  2000    387  1:23.49  2:55.40  4:37.97    5:57.93   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
33  Anne Katrine Jørgensen  2000    385  1:24.18  2:54.83  4:37.35    5:58.77   
  Kolding SK                   
                     
34  Freja Nicholas  2000    383  1:19.07  2:48.43  4:33.31    5:59.31   
  Frem Odense                   
                     
Helena Berg Wenk  2000              DSQ  1 hånd v vend v 225m 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Lea Alberte Olsen  2000              DSQ  Ryg afslut på maven 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Andersen  2001    609  1:11.63  2:31.41  3:57.24    5:07.86   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Sofie Louise Nimb  2001    601  1:11.96  2:31.36  4:01.10    5:09.22   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Regitze Gaard  2001    574  1:10.06  2:33.83  4:01.86    5:14.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Line J. V. Hededal  2001    559  1:14.08  2:30.10  4:05.93    5:16.77   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Josefine Brosbøl Olsen  2001    540  1:11.59  2:35.57  4:06.92    5:20.53   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Mathilde Nielsen  2001    517  1:14.67  2:36.89  4:08.38    5:25.13   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Mia Steen Duus  2001    501  1:16.54  2:44.10  4:12.39    5:28.54   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Kajsa Gregersen  2001    497  1:13.10  2:37.54  4:13.93    5:29.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Emma Bugge Fynbo  2001    493  1:14.10  2:34.55  4:13.02    5:30.41   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
10  Ingrid Bo Andersen  2001    489  1:18.46  2:38.10  4:14.71    5:31.25   
  Roskilde Svømning                   
                     
11  Julie Brandt  2001    462  1:21.59  2:45.84  4:21.71    5:37.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Kamille Auerbach-Lind  2001    444  1:20.14  2:49.12  4:26.36    5:41.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Xandra Huryn  2001    439  1:18.06  2:46.64  4:24.82    5:43.41   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
14  Line Johannsen  2001    427  1:19.84  2:51.27  4:28.12    5:46.48   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
15  Laura Lange  2001    426  1:14.74  2:45.54  4:28.10    5:46.80   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
16  Mette S. Køhler  2001    416  1:21.34  2:49.79  4:24.94    5:49.44   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
17  Lærke Toftgaard  2001    405  1:19.55  2:51.68  4:32.70    5:52.62   
  Kolding SK                   
                     
18  Maria Borre-Jacobsen  2001    402  1:23.66  2:52.78  4:33.41    5:53.49   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
19  Mille Bruun Høvring  2001    390  1:24.37  2:53.80  4:36.08    5:57.28   
  VAT Copenhagen/MK31                   
                     
20  Jamilla Bistrup  2001    385  1:21.52  2:53.50  4:36.58    5:58.60   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
21  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    384  1:27.62  2:53.86  4:36.84    5:59.12   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
22  Alberte Kjærsgaard  2001    383  1:25.44  2:58.70  4:37.04    5:59.34   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
23  Christine Nielsen  2001    382  1:24.96  2:55.65  4:34.94    5:59.71   
  Odense Svømme Klub                   
                     
24  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    376  1:26.45  2:57.07  4:39.56    6:01.59   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
25  Esther Flø  2001    354  1:30.16  3:02.21  4:47.01    6:08.92   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
26  Madison Guldborg  2001    350  1:25.71  3:00.26  4:45.11    6:10.27   
  Kolding SK                   
                     
27  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001    331  1:25.59  2:57.83  4:49.69    6:17.00   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
Benedikte Dam Hoffmann  2001              DSQ  Ej fort bevæg v 175m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Iben Bak  2001              DSQ  Ej rygligg sv v 175 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Line Strandby  2001              DSQ  Ryg ej afslut på ryg 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Lisa Rijkhoff  2001              DSQ  2 flyben v 200 m 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sille Ibsen  2001              DSQ  Tyvstart 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  17 januar 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:03 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DÅM-K gruppe 1    Udskriftsdato  17 januar 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:05   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 januar 2014         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tobias B. Bjerg  1998    606          23.98   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Philip Greve  1998    602          24.04   
  Farum Svømmeklub                   
Mathias Rysgaard  1998    598          24.09   
  Kalundborg SK                   
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    574          24.42   
  Sigma Swim Birkerød                   
Magnus Fallesen  1998    551          24.75   
  Herning Svømmeklub                   
Jonathan Kristensen  1998    536          24.98   
  Odder IGF                   
Sebastian Langhorn  1998    536          24.98   
  Farum Svømmeklub                   
Giano Grillo  1998    530          25.07   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Johannes Kjærgaard  1998    523          25.18   
  Agfs Svømmeafdeling                   
10  Søren Villumsen  1998    508          25.44   
  Aalborg Svømmeklub                   
11  Mikkel B. Høgild  1998    500          25.56   
  Herning Svømmeklub                   
12  Jon R. Pedersen  1998    496          25.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
13  Jonas Rohwedder  1998    495          25.66   
  Haderslev Svømme Klub                   
14  Mads Jørner  1998    492          25.70   
  Farum Svømmeklub                   
15  Bertil Binau-Uldal  1998    487          25.80   
  Helsingør Svømmeklub                   
16  Andreas Noer Sejrskild  1998    478          25.95   
  Hillerød Svømmeklub                   
17  Jonas Gadegaard Hansen  1998    469          26.11   
  Kolding SK                   
18  Thomas Bech  1998    467          26.15   
  Farum Svømmeklub                   
19  Christian Kaul  1998    461          26.27   
  Esbjerg Svømmeklub                   
20  Mads Due Kristensen  1998    452          26.45   
  Nyborg Svømmeklub                   
21  Oliver Sintayehu Jensen  1998    449          26.51   
  Slagelse Svømmeklub                   
22  Malthe Bøg  1998    446          26.56   
  Odense Svømme Klub                   
23  Mathias Wilquin  1998    439          26.70   
  Vest-Brøndby                   
24  Holger Boe Krogh  1998    439          26.71   
  Lyseng IF                   
25  Lauritz Bech  1998    430          26.89   
  Ringe Svømme Klub                   
26  Adam Hansen  1998    417          27.16   
  Gentofte Svømme Klub                   
27  Martin Wifstrand  1998    401          27.52   
  Vest-Brøndby                   
28  Ludvig Lind  1998    393          27.71   
  Svømmeklubben Nord                   
29  Andreas M. Porsmose  1998    354          28.69   
  Aalborg Svømmeklub                   
Jakob Deleuran  1998              DSQ  Tyvstart 
  Herlufsholm Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johan Bragason  1999    567          24.52   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Christian Holm Jørgensen  1999    557          24.67   
  Svømmeklubben Opnør                   
Andreas K Larsen  1999    552          24.74   
  Aalborg Svømmeklub                   
Frederik Rindshøj  1999    536          24.98   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Michael Terp Olesen  1999    533          25.03   
  Struer Svømmeklub                   
Mathias Nielsen  1999    529          25.09   
  Køge Svømmeklub                   
Asbjørn Lau Everland  1999    522          25.20   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Casper Eickhardt  1999    521          25.22   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Oliver Broholm  1999    520          25.24   
  Ringe Svømme Klub                   
10  Marcus Dan Hansen  1999    519          25.25   
  VAT Copenhagen/MK31                   
11  Marius Møldrup  1999    515          25.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
12  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    501          25.55   
  Herning Svømmeklub                   
13  Jacob F. Frederiksen  1999    498          25.61   
  Silkeborg Svømmeklub                   
13  Mathias I. Kristiansen  1999    498          25.61   
  Swim Team Tåstrup                   
15  Mads Ørsted Nielsen  1999    487          25.80   
  Swim Team Tåstrup                   
16  August Korsgaard  1999    485          25.83   
  Ringe Svømme Klub                   
16  Mikkel Gadgaard  1999    485          25.83   
  Esbjerg Svømmeklub                   
18  Carl Fabiansen  1999    468          26.14   
  Lyngby Svømmeklub                   
19  Frederik Weibel  1999    467          26.16   
  Hillerød Svømmeklub                   
19  Marcus Rappenborg  1999    467          26.16   
  Hvidovre Svømme Klub                   
21  Nikolaj Isdahl  1999    458          26.32   
  Odder IGF                   
22  Oliver H. Andersen  1999    455          26.38   
  Kalundborg SK                   
23  Frederik O. Møller  1999    451          26.46   
  Gentofte Svømme Klub                   
24  Magnus Stender Berg  1999    450          26.48   
  Haderslev Svømme Klub                   
25  Frederik Weiss  1999    442          26.64   
  Gentofte Svømme Klub                   
25  Marcus Boesen  1999    442          26.64   
  Thisted Svømmeklub                   
27  Søren B. Jeppesen  1999    440          26.67   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
28  August Stamp Kirkeby  1999    440          26.68   
  Agfs Svømmeafdeling                   
29  Anders Uhre Guldfeldt  1999    436          26.76   
  Hillerød Svømmeklub                   
30  Arnas Jefimanka  1999    432          26.84   
  Herning Svømmeklub                   
31  Markus Bøjsen  1999    418          27.15   
  Holbæk Svømme Klub                   
32  Frederik Marcussen  1999    417          27.16   
  Brønderslev SK08                   
32  Thomas Christiansen  1999    417          27.16   
  Haderslev Svømme Klub                   
34  Frederik Liljedahl  1999    414          27.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
35  David Jensen  1999    411          27.30   
  Hørsholm Svømmeforening                   
36  Lars Lyhne  1999    409          27.33   
  Aalborg Svømmeklub                   
37  Alexander Sejthen  1999    407          27.38   
  Hørsholm Svømmeforening                   
38  Nicolai Vad Kruse  1999    400          27.53   
  Horsens Svømmeklub                   
39  Andreas Hørmann  1999    393          27.71   
  Lyseng IF                   
40  Magnus Vinjebo  1999    381          27.99   
  Roskilde Svømning                   
41  Steffen Vesterø Uldal  1999    378          28.06   
  Haderslev Svømme Klub                   
42  Mark Jensby Madsen  1999    363          28.45   
  Thisted Svømmeklub                   
43  Rares Oprescu  1999    337          29.17   
  Esbjerg Svømmeklub                   
44  Andreas Norup  1999    303          30.21   
  VAT Copenhagen/MK31                   
Alexander F. Sørensen  1999              DNS   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
Jakob Knoblauch  1999              DNS   
  Svendborg Svømme Klub                   
Casper Davidsen  1999                Akut syg 
  Vest-Brøndby                   
Daniel Starup Falck  1999              DSQ  Tyvstart 
  Frederikssund Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  17 januar 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:05 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DÅM-K gruppe 1    Udskriftsdato  17 januar 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 januar 2014         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Kepp Jensen  2000    723          25.90   
  JGI Svømning                   
Klaudia W. Mogensen  2000    626          27.17   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Trine Kjøngerskov  2000    607          27.45   
  Herning Svømmeklub                   
Clara Schade Cantby  2000    586          27.77   
  Slagelse Svømmeklub                   
Victoria Bierre  2000    584          27.81   
  Herlev Svømning                   
Marie-Louise Stentved  2000    574          27.97   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Jessica Yu Mortensen  2000    563          28.15   
  Gentofte Svømme Klub                   
Amalie Bærentsen  2000    557          28.25   
  Aalborg Svømmeklub                   
Katrine Stampe  2000    554          28.30   
  Sigma Swim Allerød                   
10  Caroline Hørlykke  2000    552          28.33   
  Gentofte Svømme Klub                   
11  Katrine Bukh Villesen  2000    547          28.42   
  Thisted Svømmeklub                   
12  Phoebe Linde Atkins  2000    542          28.50   
  VAT Copenhagen/MK31                   
13  Nicoline Ahrentsen  2000    537          28.59   
  Ringe Svømme Klub                   
14  Yazmin B. Gürtler  2000    528          28.76   
  Køge Svømmeklub                   
15  Amanda Duus  2000    519          28.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
15  Josefine Søgaard Andresen  2000    519          28.92   
  Lyngby Svømmeklub                   
15  Kristine Mikkelsen  2000    519          28.92   
  Hvidovre Svømme Klub                   
15  Mira Mass  2000    519          28.92   
  Slangerup Svømmeklub                   
19  Nicole Bennetsen  2000    519          28.93   
  Gentofte Svømme Klub                   
20  Sofie Kornbek  2000    511          29.07   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
21  Smilla Lyhne  2000    506          29.17   
  Thisted Svømmeklub                   
22  My Weitling  2000    505          29.19   
  Hillerød Svømmeklub                   
23  Frederikke Mertins  2000    504          29.21   
  Hvidovre Svømme Klub                   
24  Snæfridur Sol  2000    497          29.34   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
25  Daniella Thea Johansen  2000    497          29.35   
  Slagelse Svømmeklub                   
26  Julie Højer Truelsen  2000    495          29.38   
  Hillerød Svømmeklub                   
27  Mia Walter  2000    490          29.49   
  Lyngby Svømmeklub                   
28  Cecilie Dalgas  2000    488          29.53   
  Odder IGF                   
29  Caroline Schwenger  2000    487          29.54   
  Hørsholm Svømmeforening                   
30  Matilde Snitgaard  2000    485          29.59   
  Struer Svømmeklub                   
31  Celine Brock  2000    484          29.60   
  Herlev Svømning                   
31  Regitze Munch Nielsen  2000    484          29.60   
  VAT Copenhagen/MK31                   
33  Therese Hovgaard Jensen  2000    484          29.61   
  Nyborg Svømmeklub                   
34  Ella Christensen Blanch  2000    480          29.68   
  Aalborg Svømmeklub                   
35  Amanda Bundgaard Pedersen  2000    475          29.79   
  Hillerød Svømmeklub                   
36  Ida Maria Nielsen  2000    474          29.80   
  Holbæk Svømme Klub                   
37  Anne Katrine Jørgensen  2000    473          29.84   
  Kolding SK                   
38  Nanna Kibsgaard Madsen  2000    470          29.90   
  Struer Svømmeklub                   
39  Marie K. Mikkelsen  2000    467          29.95   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
40  Nikoline Østerberg  2000    464          30.02   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
41  Helena V. Ellling  2000    463          30.04   
  Silkeborg Svømmeklub                   
42  Caroline Sofie Lund  2000    457          30.18   
  Hørsholm Svømmeforening                   
43  Lisa Hemme Nielsen  2000    456          30.19   
  Roskilde Svømning                   
44  Sofie West  2000    454          30.25   
  Esbjerg Svømmeklub                   
45  Dianna Au  2000    448          30.38   
  Silkeborg Svømmeklub                   
46  Xenia Huryn  2000    446          30.42   
  Swim Team Tåstrup                   
47  Mathilde Huberts  2000    444          30.46   
  Helsingør Svømmeklub                   
48  Camilla Strandqvist  2000    441          30.54   
  Aalborg Svømmeklub                   
49  Amalie Pedersen  2000    439          30.58   
  Ringe Svømme Klub                   
50  Alberte M Hansen  2000    436          30.66   
  VAT Copenhagen/MK31                   
51  Sif Floor  2000    426          30.88   
  Odense Svømme Klub                   
52  Helena Højsted Eriksen  2000    424          30.93   
  Helsingør Svømmeklub                   
53  Marina Jakobsen  2000    421          31.00   
  Hørsholm Svømmeforening                   
54  Nadia Nørskov Vogt  2000    389          31.84   
  Esbjerg Svømmeklub                   
55  Marta Kruse Johansen  2000    360          32.66   
  Helsingør Svømmeklub                   
56  Helena Larsen  2000    358          32.74   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Alice Gantriis  2000              DSQ  Tyvstart 
  Helsinge Svømmeklub                   
Liva Schmid  2000              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
 
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Hager  2001    579          27.88   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Frida Hausting Jørgensen  2001    558          28.23   
  Gentofte Svømme Klub                   
Cassandra Hammershøj  2001    533          28.67   
  Lyngby Svømmeklub                   
Amalie Søby Mortensen  2001    526          28.80   
  Herning Svømmeklub                   
Ellen Nielsen  2001    526          28.80   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
Sofie Louise Nimb  2001    521          28.88   
  Gentofte Svømme Klub                   
Louise Bach Andersen  2001    516          28.97   
  Brønderslev SK08                   
Michelle Jatta  2001    514          29.01   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
Josephine G. Lauridsen  2001    513          29.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
10  Mette Bruun-Petersen  2001    513          29.04   
  Odense Svømme Klub                   
11  Emilie Larsen  2001    505          29.19   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
12  Ida Just Mikkelsen  2001    502          29.25   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
13  Sarah Missing  2001    495          29.38   
  Vest-Brøndby                   
14  Mia Seehausen  2001    491          29.47   
  Lyseng IF                   
15  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    490          29.48   
  Hvidovre Svømme Klub                   
16  Amalie Frederiksen  2001    488          29.52   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
17  Caroline Schøn  2001    487          29.54   
  Aalborg Svømmeklub                   
18  Karina Høybye Olesen  2001    479          29.71   
  Nyborg Svømmeklub                   
19  Johanne Marie Poulsen  2001    467          29.96   
  Aalborg Svømmeklub                   
20  Josefine Nickelsen  2001    465          29.99   
  Swim Team Tåstrup                   
21  Julie Søgaard  2001    464          30.02   
  Viborg Svømme Klub                   
21  Michelle Franow  2001    464          30.02   
  Horsens Svømmeklub                   
23  Emma Poulsen  2001    462          30.07   
  Glostrup Svømme Klub                   
24  Katja Petersson  2001    461          30.08   
  JGI Svømning                   
25  Julie Stampe Meier  2001    461          30.09   
  Sigma Swim Birkerød                   
26  Alberte Kjærsgaard  2001    456          30.19   
  Hillerød Svømmeklub                   
27  Stefanie Brun Koch  2001    455          30.21   
  Aalborg Svømmeklub                   
28  Clara Neumann  2001    454          30.24   
  Svømmeklubben Syd                   
29  Frederikke Petri  2001    447          30.40   
  Søllerød Svømmeklub                   
30  Ida Sophie Ahm  2001    446          30.41   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
31  Andrea Paaske  2001    444          30.46   
  Roskilde Svømning                   
32  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    440          30.56   
  Lyngby Svømmeklub                   
33  Stine Eskebo Nielsen  2001    437          30.63   
  Vest-Brøndby                   
34  Karoline Kjær  2001    436          30.66   
  Ringe Svømme Klub                   
35  Maria Cleman Hatting  2001    435          30.68   
  Holstebro Svømme Club                   
36  Cecilie B. Andersen  2001    431          30.76   
  Horsens Svømmeklub                   
37  Cecilie Tommerup Sørensen  2001    429          30.81   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
38  Rebecca Hauerberg Terp  2001    429          30.82   
  JGI Svømning                   
39  Sofie Nielsen  2001    425          30.92   
  Slagelse Svømmeklub                   
40  Victoria Martensen Norden  2001    420          31.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
41  Vilde Schulze Matthisen  2001    418          31.08   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
42  Mathilde Kiilgaard  2001    402          31.49   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
43  Naja Holmgaard  2001    400          31.53   
  Struer Svømmeklub                   
44  Victoria K. Jespersen  2001    399          31.58   
  IHF Svømning                   
45  Signe Ilskov Pedersen  2001    396          31.64   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
46  Ida Bøgh Hald  2001    394          31.70   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
47  Lærke Toftgaard  2001    392          31.75   
  Kolding SK                   
48  Anna Fiedler  2001    383          32.00   
  Hørsholm Svømmeforening                   
49  Nikoline Nielsen  2001    380          32.08   
  Holbæk Svømme Klub                   
50  Emma Mikkelsen  2001    373          32.28   
  Vest-Brøndby                   
50  Lea Joensen  2001    373          32.28   
  Sigma Swim Birkerød                   
52  Ester Helth Møller  2001    366          32.50   
  Esbjerg Svømmeklub                   
53  Clara Qvade Rasmusen  2001    351          32.94   
  Hillerød Svømmeklub                   
54  Victoria Vorm  2001    349          33.02   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
55  Liv Persson  2001    347          33.06   
  Frem Odense                   
56  Alberte R. Jakobsen  2001    345          33.14   
  Glostrup Svømme Klub                   
57  Julie Fink  2001    328          33.70   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
58  Charlotte Bisgaard  2001    283          35.40   
  Delta Svøm                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  17 januar 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DÅM-K gruppe 1    Udskriftsdato  17 januar 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 januar 2014         
 
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simon Vingolf Larsen  1998    614  29.89  1:01.87  1:33.73    2:04.78   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Mathias Rysgaard  1998    610  29.77  1:01.14  1:32.78    2:05.05   
  Kalundborg SK                   
                     
Bjørn Hansen  1998    537  31.81  1:04.99  1:38.18    2:10.52   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Jonas B. Jørgensen  1998    535  31.24  1:04.27  1:37.60    2:10.67   
  Lyseng IF                   
                     
Frederik Jessen  1998    521  30.84  1:04.21  1:38.51    2:11.79   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Mads Christian Sandager  1998    514  30.34  1:03.06  1:37.31    2:12.40   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Jacob Samuel  1998    513  31.06  1:04.35  1:38.30    2:12.54   
  Køge Svømmeklub                   
                     
William Matras  1998    509  30.67  1:04.47  1:38.78    2:12.87   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Oskar Jørgensen  1998    486  31.48  1:04.89  1:39.80    2:14.89   
  Odder IGF                   
                     
10  Jon R. Pedersen  1998    482  32.55  1:06.68  1:41.61    2:15.33   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Victor Larsen  1998    466  31.67  1:06.19  1:41.17    2:16.78   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
12  Lasse Kriegel Skovrup  1998    458  32.03  1:06.42  1:41.77    2:17.56   
  Farum Svømmeklub                   
                     
13  Mads Andersen  1998    455  32.49  1:06.98  1:42.46    2:17.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
14  Mikkel Fogelberg Handberg  1998    452  32.90  1:08.03  1:43.86    2:18.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
15  Simon Noesgaard Nielsen  1998    448  32.39  1:07.56  1:43.26    2:18.64   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
16  Christian Aagaard  1998    443  31.84  1:06.70  1:42.90    2:19.16   
  Farum Svømmeklub                   
                     
17  Christian Kaul  1998    436  33.33  1:09.25  1:44.97    2:19.92   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
18  Victor Emil Lundgaard  1998    422  34.26  1:10.40  1:46.44    2:21.46   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
19  Rasmus Skalbo  1998    407  34.06  1:10.02  1:46.70    2:23.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
20  Emil Houlborg  1998    403  33.38  1:10.36  1:46.08    2:23.61   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
21  Lasse Harde  1998    386  33.68  1:11.50  1:49.05    2:25.63   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
22  Kenneth Abcell  1998    385  34.65  1:11.07  1:48.67    2:25.74   
  Vest-Brøndby                   
                     
Emil Toft  1998              DSQ  Ej fort bev v 75+125 
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johan Bragason  1999    584  31.21  1:04.05  1:36.42    2:06.90   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    558  29.97  1:01.90  1:34.71    2:08.88   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Casper Eickhardt  1999    534  31.13  1:04.36  1:37.89    2:10.77   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Mads Ejdrup Hansen  1999    501  30.86  1:04.28  1:38.92    2:13.58   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Marius Møldrup  1999    494  33.78  1:07.52  1:41.40    2:14.14   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Lukas Gustafson  1999    492  31.18  1:05.34  1:40.52    2:14.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Frederik O. Møller  1999    483  31.65  1:05.12  1:40.52    2:15.16   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Jonas Lange  1999    483  32.47  1:06.47  1:41.14    2:15.21   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Lars Lyhne  1999    445  32.35  1:06.70  1:42.82    2:18.97   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Alexander Jensen  1999    436  33.18  1:08.97  1:44.81    2:19.89   
  Odder IGF                   
                     
11  Andreas Vestergaard  1999    435  33.16  1:08.94  1:44.26    2:19.99   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
12  Sebastian Lodahl  1999    420  33.57  1:09.19  1:45.47    2:21.64   
  Herning Svømmeklub                   
                     
13  Nikolai Hougaard  1999    418  33.55  1:09.77  1:46.43    2:21.85   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
14  Simon Krøyer Svendsen  1999    416  33.96  1:09.99  1:46.15    2:22.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
15  Jacob Funch Jørgensen  1999    413  33.85  1:09.98  1:46.35    2:22.40   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
16  Linus Koefoed Weiss  1999    406  33.45  1:10.24  1:47.00    2:23.26   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
17  Mikkel Henriksen  1999    397  34.07  1:10.17  1:47.13    2:24.36   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
18  Emil D. Nielsen  1999    385  33.53  1:10.10  1:48.17    2:25.75   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
19  Daniel C. Bjørrith  1999    382  35.41  1:12.43  1:49.43    2:26.15   
  Roskilde Svømning                   
                     
20  Sebastian Bidstrup Lantz  1999    379  33.76  1:10.64  1:48.27    2:26.59   
  Vest-Brøndby                   
                     
21  Lukas Sieben  1999    376  35.23  1:12.62  1:50.17    2:26.99   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
22  Markus Bøjsen  1999    367  34.30  1:11.35  1:49.40    2:28.10   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
23  Thyge Ludvigsen  1999    361  34.70  1:12.46  1:51.10    2:28.93   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
24  Emil Johansen  1999    355  35.62  1:14.09  1:52.25    2:29.84   
  Roskilde Svømning                   
                     
25  Kristoffer Buus Langkilde  1999    347  34.82  1:12.30  1:51.32    2:30.99   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Alexander Eggers  1999                Akut syg 
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Jakob Knoblauch  1999              DSQ  +15m neddyk v start 
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Troels D. Essendrop  1999              DSQ  Ej fort bevæg v 75m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  17 januar 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:49 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DÅM-K gruppe 1    Udskriftsdato  17 januar 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  19:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 januar 2014         
 
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Kepp Jensen  2000    676  33.30  1:08.11  1:42.68    2:16.93   
  JGI Svømning                   
                     
Victoria Bierre  2000    637  32.76  1:08.18  1:44.07    2:19.65   
  Herlev Svømning                   
                     
Katharina Nekhorochko  2000    624  32.87  1:08.23  1:45.02    2:20.58   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sara Sylvest  2000    611  33.97  1:09.64  1:45.48    2:21.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Victoria Wolsted  2000    571  34.13  1:10.28  1:47.54    2:24.79   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Louise Sørensen  2000    556  34.72  1:11.65  1:49.20    2:26.12   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Natascha Alexandra Green  2000    554  33.00  1:09.54  1:47.96    2:26.31   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Nina Toft  2000    545  34.08  1:10.49  1:48.88    2:27.06   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Emma A Andersen  2000    536  35.34  1:12.17  1:50.15    2:27.89   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Eline Victoria Rasmussen  2000    514  35.78  1:13.58  1:52.04    2:29.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Frederikke Jensen  2000    510  35.83  1:14.02  1:52.49    2:30.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Maria M. Porsmose  2000    509  36.20  1:14.00  1:52.16    2:30.48   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Caroline Samuel  2000    503  35.21  1:12.67  1:51.50    2:31.11   
  Køge Svømmeklub                   
                     
14  Cecilie Wiuff  2000    502  35.79  1:14.14  1:52.65    2:31.21   
  Herlev Svømning                   
                     
15  Phoebe Linde Atkins  2000    497  35.50  1:13.70  1:52.92    2:31.65   
  VAT Copenhagen/MK31                   
                     
16  Marie-Louise Stentved  2000    493  34.67  1:13.60  1:52.84    2:32.12   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
17  Johanna Berthelsen  2000    490  36.19  1:14.53  1:53.36    2:32.38   
  VAT Copenhagen/MK31                   
                     
18  Anna Mathiasen  2000    481  36.74  1:15.13  1:54.22    2:33.32   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
19  My Weitling  2000    478  36.55  1:15.66  1:54.90    2:33.70   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
20  Jennifer Thorius Bek  2000    474  37.36  1:16.20  1:55.92    2:34.06   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
21  Freya R. Andersen  2000    472  37.80  1:16.95  1:56.19    2:34.25   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
22  Snæfridur Sol  2000    466  36.80  1:15.78  1:55.47    2:34.91   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
23  Astrid Dyrmose Kestner  2000    466  36.68  1:15.81  1:55.38    2:34.95   
  JGI Svømning                   
                     
24  Rosemarie Blicher  2000    464  36.73  1:15.75  1:55.99    2:35.21   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
25  Nicoline Bredahl  2000    459  36.83  1:16.41  1:56.80    2:35.77   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
26  Frederikke Arentoft  2000    455  37.09  1:16.66  1:57.33    2:36.23   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
27  Mette Høgild Svane  2000    451  38.56  1:19.09  1:58.47    2:36.62   
  Herning Svømmeklub                   
                     
28  Nanna Kibsgaard Madsen  2000    450  38.66  1:18.24  1:58.11    2:36.82   
  Struer Svømmeklub                   
                     
29  Nanna Rolle  2000    447  36.56  1:16.02  1:56.87    2:37.07   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
30  Josefine Bladt Wichmann  2000    443  37.62  1:17.16  1:57.35    2:37.55   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
31  Clara Marott Schelde  2000    438  38.03  1:17.81  1:58.41    2:38.15   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
32  Camilla Taylor  2000    432  36.54  1:16.53  1:57.51    2:38.87   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
33  Sarah Aarslew-Jensen  2000    431  39.35  1:19.51  2:00.47    2:39.05   
  Køge Svømmeklub                   
                     
34  Kathrine Pii Frederiksen  2000    430  36.91  1:17.11  1:58.37    2:39.20   
  Farum Svømmeklub                   
                     
35  Cecilie Dalgas  2000    428  39.07  1:19.13  1:59.24    2:39.38   
  Odder IGF                   
                     
36  Jasmin Boe Rasmussen  2000    427  37.06  1:16.82  1:58.43    2:39.48   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
37  Kristine Lønne  2000    427  36.90  1:17.15  1:58.41    2:39.51   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
38  Christina Christensen  2000    424  38.88  1:19.80  2:00.55    2:39.86   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
39  Nanette Nikolajsen  2000    421  37.73  1:17.87  1:59.22    2:40.34   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
40  Line Aunstrup  2000    420  37.75  1:18.41  2:00.47    2:40.44   
  JGI Svømning                   
                     
41  Maria Holst Hansen  2000    417  37.67  1:18.64  2:00.44    2:40.79   
  VAT Copenhagen/MK31                   
                     
42  Fie Holzmann  2000    416  37.34  1:17.35  1:58.92    2:40.90   
  Kolding SK                   
                     
43  Johanne A. Christiansen  2000    416  38.48  1:18.64  1:59.98    2:40.98   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
44  Nicoline Toth Nielsen  2000    414  36.82  1:17.70  1:59.98    2:41.20   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
45  Natascha Bonnen Sjøgren  2000    402  38.07  1:18.67  2:00.97    2:42.73   
  Vest-Brøndby                   
                     
46  Sofie West  2000    402  36.82  1:17.61  2:00.43    2:42.79   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
47  Karina Garne Larsen  2000    401  39.56  1:20.75  2:02.08    2:42.96   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
48  Julie Højer Truelsen  2000    400  36.49  1:16.67  1:59.70    2:43.08   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
49  Mette Hegelund  2000    393  36.82  1:17.06  1:59.97    2:44.02   
  Køge Svømmeklub                   
                     
50  Anna Aavang Brendstrup  2000    340  40.43  1:23.96  2:08.08    2:52.04   
  Roskilde Svømning                   
                     
Ella Christensen Blanch  2000              DSQ  Ej fort bevæg v 100m 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Helena Splidt-Samuelsen  2000              DSQ  Ej fort bevæg v 175m 
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line J. V. Hededal  2001    556  34.29  1:11.73  1:49.06    2:26.12   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Camille Erichsen  2001    546  34.43  1:11.73  1:49.76    2:27.00   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Josephine G. Lauridsen  2001    524  34.33  1:11.87  1:50.49    2:29.02   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emma Bugge Fynbo  2001    518  34.70  1:12.66  1:51.26    2:29.62   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Laura Andersen  2001    504  36.10  1:14.19  1:52.58    2:30.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    496  36.01  1:14.80  1:54.56    2:31.80   
  Vest-Brøndby                   
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    495  36.21  1:15.12  1:54.19    2:31.91   
  Roskilde Svømning                   
                     
Anna Andersen  2001    466  36.07  1:14.53  1:54.02    2:35.00   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Karina Høybye Olesen  2001    449  37.20  1:16.82  1:57.30    2:36.87   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
10  Caroline Mathiesen  2001    448  38.12  1:18.20  1:58.69    2:36.99   
  Albertslund IF                   
                     
11  Mia Seehausen  2001    446  37.86  1:17.54  1:58.21    2:37.27   
  Lyseng IF                   
                     
12  Sofie Nielsen  2001    441  36.80  1:16.81  1:58.07    2:37.86   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
13  Josefine H. Lundstrøm  2001    438  37.91  1:18.07  1:58.70    2:38.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Ida Just Mikkelsen  2001    438  37.26  1:17.36  1:58.14    2:38.19   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
15  Maria Cleman Hatting  2001    432  37.31  1:17.97  1:58.98    2:38.96   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
16  Johanne Marie Poulsen  2001    429  37.85  1:18.17  1:59.04    2:39.33   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
17  Cecilie B. Andersen  2001    428  38.58  1:19.47  2:00.62    2:39.46   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
18  Ellen Nielsen  2001    426  38.90  1:19.57  2:00.80    2:39.61   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
19  Caroline Bo Nielsen  2001    426  37.67  1:17.78  1:58.87    2:39.69   
  Kolding SK                   
                     
20  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    425  37.98  1:18.62  1:59.60    2:39.80   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
21  Josefine Nickelsen  2001    423  38.07  1:18.46  1:59.45    2:39.98   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
22  Louise Hvarre  2001    413  38.47  1:19.44  2:00.79    2:41.28   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
23  Mathilde Laugesen  2001    408  37.11  1:18.17  2:00.51    2:41.99   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
24  Julie Søgaard  2001    404  38.81  1:20.25  2:02.80    2:42.46   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
25  Stefanie Brun Koch  2001    403  38.24  1:19.05  2:01.60    2:42.62   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
26  Line Strandby  2001    393  39.38  1:20.98  2:02.87    2:43.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
27  Emilie Larsen  2001    391  38.75  1:19.59  2:01.30    2:44.28   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
28  Laura Mathilde Hansen  2001    389  37.80  1:18.98  2:01.25    2:44.54   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
29  Zenia Aarestrup  2001    388  39.21  1:20.74  2:02.88    2:44.68   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
30  Caroline Schøn  2001    381  39.97  1:22.76  2:05.12    2:45.67   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
31  Julie Bojesen  2001    379  39.31  1:21.49  2:04.40    2:45.99   
  JGI Svømning                   
                     
32  Mette S. Køhler  2001    367  39.86  1:22.29  2:05.39    2:47.77   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
33  Sille Ibsen  2001    361  39.51  1:22.71  2:06.60    2:48.71   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
34  Sibel Simonsen  2001    355  40.51  1:23.41  2:07.61    2:49.58   
  Randers GF Neptun                   
                     
35  Cecilie Elkjær  2001    355  39.36  1:21.69  2:06.40    2:49.64   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
36  Iben Bak  2001    352  41.40  1:25.22  2:07.81    2:50.09   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
37  Michelle Jatta  2001    332  39.15  1:22.61  2:08.84    2:53.46   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
38  Caroline Sofie Hermannsen  2001    323  41.95  1:26.85  2:12.00    2:55.04   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
39  Charlotte Gravgaard  2001    300  42.62  1:27.57  2:12.91    2:59.33   
  Kolding SK                   
                     
Emma Brogaard  2001              DSQ  Ej fort bev v 75+125 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Matilde Bodilsen  2001              DSQ  Ej fort bevæg v 100m 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Victoria Martensen Norden  2001              DSQ  Ej fort bevæg v 75m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  17 januar 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:36 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DÅM-K gruppe 1    Udskriftsdato  17 januar 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  20:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 januar 2014         
 
 
Løb 7, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Farum Miniguns  1998    638          7:55.10   
  Farum Svømmeklub                   
  Philip Greve  1998      54.62  1:54.33      1:54.33   
  Daniel Christian  1998      54.42  1:54.50      3:48.83   
  Lasse Kriegel Skovrup  1998      59.38  2:03.53      5:52.36   
  Sebastian Langhorn  1998      57.45  2:02.74      7:55.10   
                     
Esbjerg Drenge 1    638          7:55.12   
  Esbjerg Svømmeklub                   
  Simon Lundby Pedersen  1998      59.23  2:02.68      2:02.68   
  Casper Eickhardt  1999      56.49  1:59.26      4:01.94   
  Simon Vingolf Larsen  1998      55.67  1:56.44      5:58.38   
  Jonas Bruun Sleiman  1998      56.69  1:56.74      7:55.12   
                     
Gsc Drenge  1998    631          7:56.78   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
  Anton Olsen  1998      55.67  1:57.73      1:57.73   
  William Matras  1998      55.97  1:59.26      3:56.99   
  Asbjørn Lau Everland  1999      55.74  2:01.08      5:58.07   
  Frederik Rindshøj  1999      57.20  1:58.71      7:56.78   
                     
Sigma Drenge  1998    613          8:01.33   
  Sigma Swim                   
  Frederik Dalhøj Paulsen  1998      55.88  1:55.46      1:55.46   
  Anton Borring Andersen  1999      56.58  1:59.42      3:54.88   
  Mads Christian Sandager  1998      57.65  2:03.33      5:58.21   
  Emil Engels Henriksen  1999      58.30  2:03.12      8:01.33   
                     
Vat Drenge    612          8:01.67   
  VAT Copenhagen                   
  Marcus Dan Hansen  1999      57.12  1:58.25      1:58.25   
  Mads Ørsted Nielsen  1999      58.14  2:01.75      4:00.00   
  Mathias I. Kristiansen  1999      58.13  2:03.61      6:03.61   
  Johan Bragason  1999      56.22  1:58.06      8:01.67   
                     
Stm 1    606          8:03.15   
  Swim Team Midtjylland                   
  Mikkel B. Høgild  1998      56.35  1:57.73      1:57.73   
  Sebastian Lodahl  1999      1:00.49  2:06.61      4:04.34   
  Magnus B. Høgild  1999      58.91  2:01.33      6:05.67   
  Magnus Fallesen  1998      55.84  1:57.48      8:03.15   
                     
Triton Drenge 1    590          8:07.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Marius Møldrup  1999      58.33  1:59.48      1:59.48   
  Tobias Andersen  1998      1:00.00  2:03.47      4:02.95   
  Johan Müller  1998      56.64  1:57.06      6:00.01   
  Jakob Schmidt  1999      1:02.34  2:07.68      8:07.69   
                     
Kvik Drenge 1  1998    588          8:08.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Jon R. Pedersen  1998      57.65  1:59.74      1:59.74   
  Frederik Liljedahl  1999      59.81  2:04.42      4:04.16   
  Frederik Galving  1998      58.68  2:01.75      6:05.91   
  Mads Midtbøll  1998      59.56  2:02.29      8:08.20   
                     
Agf Drenge 1    581          8:10.11   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Tobias B. Bjerg  1998      57.19  1:58.46      1:58.46   
  August Stamp Kirkeby  1999      57.96  2:02.23      4:00.69   
  Johannes Kjærgaard  1998      58.59  2:03.69      6:04.38   
  Simon Noesgaard Nielsen  1998      1:00.93  2:05.73      8:10.11   
                     
10  As 1 Drenge    572          8:12.57   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Søren Villumsen  1998      57.81  2:01.09      2:01.09   
  Nikolaj J. Jørgensen  1998      59.92  2:04.46      4:05.55   
  Andreas K Larsen  1999      1:00.10  2:02.72      6:08.27   
  Martin Larsen  1998      59.32  2:04.30      8:12.57   
                     
11  Lyngby Drenge    562          8:15.43   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      56.92  1:57.51      1:57.51   
  Andreas Kaas Elmgreen  1999      59.24  2:02.65      4:00.16   
  Carl Fabiansen  1999      58.38  2:03.70      6:03.86   
  Simon Ajken Hansen  1999      1:02.87  2:11.57      8:15.43   
                     
12  Stm 2    514          8:30.53   
  Swim Team Midtjylland                   
  Toke Michaelsen  1999      1:02.87  2:10.43      2:10.43   
  Søren B. Jeppesen  1999      1:00.80  2:05.94      4:16.37   
  Arnas Jefimanka  1999      1:02.40  2:09.06      6:25.43   
  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999      1:00.90  2:05.10      8:30.53   
                     
13  Haderslev Drenge    509          8:32.04   
  Haderslev Svømme Klub                   
  Magnus Stender Berg  1999      59.51  2:03.57      2:03.57   
  Rune Holm Skovby  1998      1:01.71  2:08.36      4:11.93   
  Steffen Vesterø Uldal  1999      1:05.44  2:17.97      6:29.90   
  Jonas Rohwedder  1998      59.49  2:02.14      8:32.04   
                     
14  Esbjerg Drenge 2    508          8:32.54   
  Esbjerg Svømmeklub                   
  Mikkel Gadgaard  1999      58.74  2:00.99      2:00.99   
  Nicolai Grene  1998      1:04.62  2:11.23      4:12.22   
  Christian Kaul  1998      1:02.20  2:11.30      6:23.52   
  Kristian Hermiz  1998      1:02.62  2:09.02      8:32.54   
                     
15  Frederikssund Drenge 1  1999    463          8:48.48   
  Frederikssund Svømmeklub                   
  André Ballerini  1999      1:05.16  2:15.52      2:15.52   
  Mikkel Steffensen  1999      1:08.45  2:21.36      4:36.88   
  Johan Wentorf  1999      1:02.12  2:08.93      6:45.81   
  Frederik Lundgaard  1999      58.17  2:02.67      8:48.48   
                     
Hovedstad Drenge Årgang  1998              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Giano Grillo  1998      56.92  2:00.22      2:00.22   
                     
Kvik Drenge 2  1998              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Køge Drenge  1998              DSQ  Tyvstart 
  Køge Svømmeklub                   
  Mathias Nielsen  1999      57.13  2:00.54      2:00.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  17 januar 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:17 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DÅM-K gruppe 1    Udskriftsdato  17 januar 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  20:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 januar 2014         
 
 
Løb 8, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gentofte Piger 1    662          8:43.05   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Nina Toft  2000      1:04.50  2:13.55      2:13.55   
  Caroline Hørlykke  2000      1:03.44  2:09.58      4:23.13   
  Jessica Yu Mortensen  2000      1:02.81  2:11.73      6:34.86   
  Sofie Louise Nimb  2001      1:01.95  2:08.19      8:43.05   
                     
Kvik Piger 1  2000    656          8:44.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Sofie Brøgger  2000      1:02.18  2:09.77      2:09.77   
  Sofie Kornbek  2000      1:02.66  2:11.89      4:21.66   
  Eline Victoria Rasmussen  2000      1:05.13  2:15.50      6:37.16   
  Sara Sylvest  2000      1:01.87  2:07.56      8:44.72   
                     
Triton Piger 1    599          9:00.81   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Helena Berg Wenk  2000      1:06.42  2:16.80      2:16.80   
  Katharina Nekhorochko  2000      1:05.73  2:16.90      4:33.70   
  Amanda Duus  2000      1:03.60  2:12.25      6:45.95   
  Josephine G. Lauridsen  2001      1:04.16  2:14.86      9:00.81   
                     
Thisted Piger  2000    598          9:00.89   
  Thisted Svømmeklub                   
  Katrine Bukh Villesen  2000      1:03.12  2:10.94      2:10.94   
  Smilla Lyhne  2000      1:04.22  2:13.29      4:24.23   
  Anne Sofie Sølvkjær  2000      1:06.84  2:20.28      6:44.51   
  Louise Sørensen  2000      1:05.80  2:16.38      9:00.89   
                     
Silkeborg Piger  2000    596          9:01.58   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Klaudia W. Mogensen  2000      1:02.26  2:09.98      2:09.98   
  Nicoline Bredahl  2000      1:05.84  2:18.31      4:28.29   
  Julie Lundorff Larsen  2000      1:05.47  2:14.00      6:42.29   
  Helena V. Ellling  2000      1:06.32  2:19.29      9:01.58   
                     
Hovedstad Piger Årgang  2000    578          9:07.18   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Sofie Thunø Rasmussen  2000      1:03.74  2:13.22      2:13.22   
  Josefine Strand Nielsen  2000      1:06.75  2:17.40      4:30.62   
  Nina Leisted Bertelsen  2000      1:06.91  2:16.98      6:47.60   
  Mathilde Hager  2001      1:07.43  2:19.58      9:07.18   
                     
Gentofte Piger 2    575          9:08.24   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Mathilde Nielsen  2001      1:08.63  2:20.96      2:20.96   
  Nikoline N. Norby  2000      1:06.00  2:16.06      4:37.02   
  Frida Hausting Jørgensen  2001      1:05.54  2:15.87      6:52.89   
  Nicole Bennetsen  2000      1:05.97  2:15.35      9:08.24   
                     
Kvik Piger 2  2000    574          9:08.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Kajsa Gregersen  2001      1:08.34  2:18.96      2:18.96   
  Regitze Gaard  2001      1:05.39  2:17.45      4:36.41   
  Laura Andersen  2001      1:06.16  2:16.30      6:52.71   
  Maria Olsen  2000      1:05.55  2:15.70      9:08.41   
                     
Vat Piger 1    559          9:13.28   
  VAT Copenhagen                   
  Alberte M Hansen  2000      1:07.23  2:19.42      2:19.42   
  Phoebe Linde Atkins  2000      1:02.44  2:10.05      4:29.47   
  Xandra Huryn  2001      1:10.24  2:26.08      6:55.55   
  Regitze Munch Nielsen  2000      1:07.13  2:17.73      9:13.28   
                     
10  As 1 Piger    540          9:19.65   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Amalie Bærentsen  2000      1:04.26  2:11.84      2:11.84   
  Emma A Andersen  2000      1:06.98  2:17.64      4:29.48   
  Caroline Schøn  2001      1:12.13  2:29.92      6:59.40   
  Ella Christensen Blanch  2000      1:07.28  2:20.25      9:19.65   
                     
11  Lyngby Piger    524          9:25.36   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Josefine Søgaard Andresen  2000      1:06.64  2:18.02      2:18.02   
  Emma Bjørnholdt  2000      1:07.46  2:20.38      4:38.40   
  Cassandra Hammershøj  2001      1:09.33  2:26.78      7:05.18   
  Mia Walter  2000      1:06.79  2:20.18      9:25.36   
                     
12  Stm 1    524          9:25.44   
  Swim Team Midtjylland                   
  Amalie Søby Mortensen  2001      1:07.23  2:17.01      2:17.01   
  Freya R. Andersen  2000      1:15.40  2:34.73      4:51.74   
  Mette Høgild Svane  2000      1:11.27  2:24.88      7:16.62   
  Trine Kjøngerskov  2000      1:02.21  2:08.82      9:25.44   
                     
13  Triton Piger 2    522          9:26.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Mille Hesselgren Ikov  2000      1:08.38  2:19.72      2:19.72   
  Julie Brandt  2001      1:07.73  2:21.01      4:40.73   
  Frederikke Jensen  2000      1:10.36  2:22.23      7:02.96   
  Kamille Auerbach-Lind  2001      1:09.06  2:23.27      9:26.23   
                     
14  de Bedste Heste    510          9:30.45   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
  Marie K. Mikkelsen  2000      1:10.16  2:25.10      2:25.10   
  Ellen Nielsen  2001      1:07.15  2:18.82      4:43.92   
  Johanne A. Christiansen  2000      1:10.68  2:28.36      7:12.28   
  Line J. V. Hededal  2001      1:07.69  2:18.17      9:30.45   
                     
15  Agf Piger 1    507          9:31.47   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Josefine Bladt Wichmann  2000      1:09.04  2:22.70      2:22.70   
  Nanna Rolle  2000      1:07.11  2:21.74      4:44.44   
  Natascha Alexandra Green  2000      1:06.65  2:18.67      7:03.11   
  Julie Lange Jørgensen  2000      1:09.42  2:28.36      9:31.47   
                     
16  Sto Piger  2001    488          9:38.86   
  Swim Team Odense                   
  Silja Ösp Logadottir  2001      1:09.89  2:27.83      2:27.83   
  Cecilie Baraviec  2000      1:09.86  2:26.30      4:54.13   
  Sif Floor  2000      1:08.81  2:23.51      7:17.64   
  Mette Bruun-Petersen  2001      1:07.53  2:21.22      9:38.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  17 januar 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:37 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DÅM-K gruppe 1    Udskriftsdato  18 januar 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 januar 2014         
 
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Phoebe Linde Atkins  2000    658  1:02.55  2:10.82  3:20.22    4:30.01   
  VAT Copenhagen/MK31                   
                     
Katrine Bukh Villesen  2000    638  1:04.39  2:14.43  3:24.90    4:32.75   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Amalie Bærentsen  2000    636  1:05.70  2:15.20  3:25.05    4:33.15   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Caroline Hørlykke  2000    614  1:05.61  2:15.88  3:26.77    4:36.38   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Marie-Louise Stentved  2000    612  1:04.73  2:15.36  3:26.79    4:36.61   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Sara Sylvest  2000    612  1:05.71  2:15.80  3:26.15    4:36.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Smilla Lyhne  2000    583  1:05.94  2:17.39  3:29.59    4:41.12   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Nina Toft  2000    580  1:07.09  2:18.67  3:30.64    4:41.55   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Mira Mass  2000    571  1:09.04  2:21.51  3:33.17    4:43.04   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
10  Sofie Kornbek  2000    565  1:07.48  2:19.82  3:32.63    4:44.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Julie Lundorff Larsen  2000    564  1:08.22  2:21.31  3:34.28    4:44.28   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
12  Helena Berg Wenk  2000    558  1:08.48  2:21.78  3:34.49    4:45.28   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Josefine Strand Nielsen  2000    555  1:09.28  2:22.47  3:35.47    4:45.81   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
14  Kristine Mikkelsen  2000    553  1:06.21  2:17.68  3:31.23    4:46.08   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
15  Regitze Munch Nielsen  2000    540  1:09.94  2:24.02  3:37.62    4:48.37   
  VAT Copenhagen/MK31                   
                     
16  Nina Leisted Bertelsen  2000    540  1:09.55  2:23.12  3:36.51    4:48.42   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
17  Helena Rosendahl Bach  2000    538  1:08.57  2:21.72  3:35.33    4:48.77   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
18  Luna Juul Lentoft  2000    537  1:08.15  2:21.11  3:35.08    4:48.86   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
19  Nikoline N. Norby  2000    535  1:09.58  2:23.11  3:36.49    4:49.21   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
20  Maria Olsen  2000    529  1:09.78  2:22.62  3:36.81    4:50.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
21  Alberte M Hansen  2000    529  1:08.01  2:22.32  3:37.33    4:50.37   
  VAT Copenhagen/MK31                   
                     
22  Thit Bondo  2000    510  1:10.09  2:24.07  3:39.12    4:54.00   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
23  Yazmin B. Gürtler  2000    508  1:10.13  2:24.12  3:37.90    4:54.23   
  Køge Svømmeklub                   
                     
24  Anne Sofie Sølvkjær  2000    508  1:11.90  2:26.54  3:40.08    4:54.25   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
25  Augusta Marie Christensen  2000    508  1:10.32  2:25.08  3:40.17    4:54.41   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
26  Natasja Kepp  2000    506  1:10.48  2:26.20  3:41.76    4:54.73   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
27  Maria Caroline Krumbak  2000    503  1:10.18  2:24.84  3:39.12    4:55.34   
  Køge Svømmeklub                   
                     
28  Nanna Rolle  2000    500  1:10.17  2:24.80  3:40.44    4:55.84   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
29  Amanda Egerod Lund  2000    496  1:11.01  2:26.48  3:42.31    4:56.61   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
30  Camilla Taylor  2000    493  1:10.11  2:25.25  3:41.56    4:57.31   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
31  Nicoline Bredahl  2000    484  1:10.09  2:25.29  3:42.73    4:59.03   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
32  Maria M. Porsmose  2000    484  1:12.20  2:29.29  3:44.84    4:59.13   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
33  Josefine Søgaard Andresen  2000    483  1:11.57  2:27.26  3:43.97    4:59.24   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
34  Matilde Snitgaard  2000    475  1:11.09  2:26.84  3:44.36    5:00.94   
  Struer Svømmeklub                   
                     
35  Kristine Lønne  2000    473  1:13.00  2:30.12  3:46.66    5:01.49   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
36  Jennifer Thorius Bek  2000    465  1:12.57  2:29.69  3:48.05    5:03.08   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
37  Cecilie Baraviec  2000    463  1:13.69  2:30.11  3:47.44    5:03.45   
  Odense Svømme Klub                   
                     
38  Rebbeca Hansen  2000    462  1:11.61  2:28.87  3:47.01    5:03.68   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
39  Helena V. Ellling  2000    458  1:12.17  2:30.24  3:48.05    5:04.59   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
40  Johanne A. Christiansen  2000    458  1:12.28  2:30.19  3:48.41    5:04.63   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
41  Marie K. Mikkelsen  2000    457  1:11.08  2:26.37  3:44.97    5:04.91   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
42  Nikoline Mathiesen  2000    407  1:13.99  2:34.55  3:56.10    5:16.74   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
43  Julie Lange Jørgensen  2000    391  1:12.92  2:33.76  3:57.36    5:21.10   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Louise Nimb  2001    653  1:04.45  2:13.63  3:22.94    4:30.68   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Sarah Missing  2001    557  1:07.07  2:20.50  3:34.09    4:45.43   
  Vest-Brøndby                   
                     
Laura Andersen  2001    553  1:07.52  2:20.64  3:34.59    4:46.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Line J. V. Hededal  2001    550  1:08.44  2:22.55  3:35.25    4:46.65   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Josephine G. Lauridsen  2001    537  1:08.48  2:22.72  3:35.60    4:48.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    537  1:08.90  2:22.68  3:36.15    4:48.94   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Frida Hausting Jørgensen  2001    535  1:08.70  2:22.14  3:36.15    4:49.34   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Kajsa Gregersen  2001    513  1:09.92  2:24.54  3:39.64    4:53.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Ellen Nielsen  2001    512  1:10.25  2:24.80  3:40.12    4:53.58   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
10  Mathilde Nielsen  2001    508  1:08.81  2:22.49  3:38.68    4:54.38   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
11  Louise Bach Andersen  2001    497  1:09.20  2:23.64  3:37.19    4:56.51   
  Brønderslev SK08                   
                     
12  Mia Steen Duus  2001    491  1:13.10  2:29.30  3:44.08    4:57.76   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
13  Sofie Nielsen  2001    476  1:13.18  2:30.06  3:46.21    5:00.71   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
14  Katja Petersson  2001    475  1:11.90  2:29.94  3:45.72    5:00.98   
  JGI Svømning                   
                     
15  Andrea Paaske  2001    473  1:09.72  2:25.47  3:44.04    5:01.43   
  Roskilde Svømning                   
                     
16  Xandra Huryn  2001    462  1:12.43  2:29.88  3:47.50    5:03.86   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
17  Clara Neumann  2001    459  1:11.18  2:28.52  3:46.95    5:04.38   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
18  Michelle Franow  2001    459  1:11.57  2:29.24  3:47.20    5:04.39   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
19  Benedikte Dam Hoffmann  2001    453  1:12.92  2:31.79  3:49.09    5:05.75   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
20  Julie Brandt  2001    452  1:13.58  2:31.99  3:49.56    5:05.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
21  Sofia Qvade Rasmusen  2001    451  1:11.64  2:30.24  3:47.48    5:06.12   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
22  Line Johannsen  2001    448  1:13.70  2:31.60  3:50.60    5:06.94   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
23  Maria Cleman Hatting  2001    444  1:12.38  2:31.94  3:50.67    5:07.93   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
24  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    442  1:14.86  2:34.15  3:51.63    5:08.39   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
25  Zoe Henningsen  2001    440  1:12.09  2:31.75  3:49.91    5:08.84   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
26  Louise Hvarre  2001    439  1:12.31  2:31.84  3:50.81    5:09.03   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
27  Karina Høybye Olesen  2001    439  1:11.82  2:29.51  3:49.91    5:09.08   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
28  Line Pedersen  2001    438  1:14.01  2:33.58  3:53.59    5:09.13   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
29  Jannie Eickhardt  2001    437  1:12.11  2:30.12  3:49.78    5:09.39   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
30  Michelle Jatta  2001    433  1:12.28  2:30.57  3:47.86    5:10.50   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
31  Maria Munch-Menzer  2001    426  1:14.82  2:33.89  3:54.90    5:12.06   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
32  Caroline Waage Nowak  2001    415  1:12.76  2:33.01  3:54.01    5:14.78   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
33  Sif Nikoline Madsen  2001    410  1:15.90  2:36.68  3:56.51    5:16.13   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
34  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    404  1:14.35  2:34.87  3:56.33    5:17.53   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  18 januar 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DÅM-K gruppe 1    Udskriftsdato  18 januar 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 januar 2014         
 
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    692  27.24  55.22  1:23.45    1:52.30   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Frederik Jessen  1998    627  27.42  57.06  1:26.81    1:56.06   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Anton Olsen  1998    618  27.57  56.52  1:26.72    1:56.62   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Mikkel B. Høgild  1998    598  27.34  56.92  1:26.76    1:57.91   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Simon Vingolf Larsen  1998    597  27.91  57.78  1:28.21    1:58.00   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Magnus Fallesen  1998    593  26.92  56.99  1:27.99    1:58.24   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Johan Müller  1998    593  27.54  57.68  1:28.15    1:58.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Giano Grillo  1998    592  27.06  57.56  1:27.50    1:58.30   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
William Matras  1998    591  27.26  57.54  1:28.43    1:58.39   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
10  Mads Holm  1998    576  28.10  58.29  1:29.12    1:59.42   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
11  Jon R. Pedersen  1998    571  27.86  58.21  1:29.02    1:59.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
12  Søren Villumsen  1998    562  28.34  59.38  1:30.48    2:00.37   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Jonas Gadegaard Hansen  1998    557  27.75  58.07  1:29.53    2:00.72   
  Kolding SK                   
                     
14  Jonas B. Jørgensen  1998    550  28.29  58.36  1:29.43    2:01.27   
  Lyseng IF                   
                     
15  Jonas Rohwedder  1998    547  28.30  59.38  1:31.07    2:01.49   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
16  Jonathan Kristensen  1998    535  28.37  59.53  1:30.76    2:02.35   
  Odder IGF                   
                     
17  Lasse Kriegel Skovrup  1998    528  28.05  59.24  1:31.53    2:02.89   
  Farum Svømmeklub                   
                     
18  Nikolaj J. Jørgensen  1998    527  29.28  59.50  1:30.82    2:02.97   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
19  Andreas Noer Sejrskild  1998    520  28.74  1:00.33  1:32.63    2:03.53   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
20  Emil Toft  1998    517  28.79  59.69  1:31.50    2:03.78   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
21  Mads Midtbøll  1998    511  28.80  1:00.56  1:33.15    2:04.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
22  Victor Larsen  1998    506  28.23  59.74  1:32.49    2:04.67   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
23  Martin Bruun Andersen  1998    505  28.94  1:00.88  1:32.87    2:04.72   
  Køge Svømmeklub                   
                     
24  Kristian Svenstrup  1998    499  29.11  1:00.27  1:32.11    2:05.21   
  Køge Svømmeklub