2020-01-18   22:24:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Dronksim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Staffanstorp    Utskriftstid  09:50   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Öresund 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Trelleborg Sim  2004  Trelleborg Sim            2:40.96   
  Linnea Liljenfors  2004      40.76        40.76   
  Simon Mosén  2005      39.21        1:19.97   
  Vilma Andersson  2004      39.83        1:59.80   
  Max Ringström  2004      41.16        2:40.96   
                     
Äss Lag 1  2004  Ängelholms Simsällskap            2:43.77   
  Gustaf Stokholm  2004                 
  Alice Troedsson  2004                 
  Frida Pekberg  2004                 
  Noa Rydén  2004      2:43.77        2:43.77   
                     
Trelleborg Sim Lag 2  2004  Trelleborg Sim            2:51.62   
  Karolina Clair  2004      42.62        42.62   
  Ludvig Romare  2004      42.97        1:25.59   
  Tova Kjellberg  2004      41.12        2:06.71   
  Adam Olsson-Lindhé  2004      44.91        2:51.62   
                     
SK Lödde Lag 1  2004  Simklubben Lödde            2:52.34   
  Albert Sivtoft  2004      38.43        38.43   
  Isabel Smideberg  2004      43.31        1:21.74   
  Aron Paulsson  2006      46.79        2:08.53   
  Julia Nilsson  2004      43.81        2:52.34   
                     
Landskrona Simsällskap 2  2004  Landskrona Simsällskap            2:52.53   
  Ella Röiseth  2005      41.76        41.76   
  Viggo Thomsen  2004      39.38        1:21.14   
  Jack Wiveus  2004      45.00        2:06.14   
  Tova Sivertsson  2005      46.39        2:52.53   
                     
Lag 1 SK Hajen  2012  Simklubben Hajen            2:54.33   
  Olivia Pantzar  2004      2:54.33        2:54.33   
  Alma Mårtensson  2004                 
  Malte Laurén  2004                 
  Ella Gutenwik  2004      2:54.33        2:54.33   
                     
SK Triton Lag 1  2004  Simklubben Triton            3:07.76   
  Malin Olofsson  2004      47.35        47.35   
  Markus Qvarfordh  2004      50.95        1:38.30   
  Anna Stenberg  2005      44.22        2:22.52   
  Maja Björnström  2005      45.24        3:07.76   
                     
Landskrona Simsällskap 1  2004  Landskrona Simsällskap            3:10.57   
  Emma Hassling  2004      4:14.38        4:14.38   
  Fanny Hess  2004                 
  Livia Sjunnesson  2005                 
  Ludvig Hoff  2005      3:10.57        3:10.57   
                     
SK Triton Lag 2  2004  Simklubben Triton            3:20.56   
  Victor Borg  2005      53.29        53.29   
  Theo Ceplitis  2004      1:41.85        2:35.14   
  Julia Oskarsson  2004      45.42        3:20.56   
  Ebba Ringström  2004              3:20.56   
                     
10  SK Triton Lag 3  2004  Simklubben Triton            3:33.91   
  Frans Larsson  2004      56.09        56.09   
  Isabel Persson  2004      46.52        1:42.61   
  Alicia Holmberg Gyllarp  2005      51.68        2:34.29   
  Amelie Holmgren  2005      59.62        3:33.91   
                     
Idens  2004  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
SK Sydsim Mixlag 2  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
SS Delfin Lag 1 Mix Fr  2004  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  09:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner