2020-01-23   07:37:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för David Lega Cup 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  David Lega Cup    Utskriftsdatum  18 januari 2014   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  15:35   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 januari 2014         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
Sponsor: Göteborgstryckeriet 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mass Mix 1  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:27.57   
  Kevin Tan  2002      32.70        32.70   
  Oscar Sjöström  2003      35.71        1:08.41   
  Boiana Gradinarska  2004      35.58        1:43.99   
  Elsa Sjöström  2006      43.58        2:27.57   
                     
Mass Mix 2  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:37.93   
  Saga Janzén  2002      32.95        32.95   
  Marcus Sundblad  2003      37.83        1:10.78   
  Sara Hopmark  2004      40.61        1:51.39   
  Max Hansson  2006      46.54        2:37.93   
                     
Elfsborg Mix 3  Simklubben Elfsborg            2:51.68   
  David Reinholdsson  2002      33.77        33.77   
  Tindra Moberg  2003      35.60        1:09.37   
  Agnes Wahlberg  2004      51.28        2:00.65   
  Elly Sjöberg  2005      51.03        2:51.68   
                     
Elfsborg Mix 2  2001  Simklubben Elfsborg            2:52.17   
  Bálint Deák  2002      38.60        38.60   
  Felicia Johansson Thörngren  2003      42.44        1:21.04   
  Gustav Askengren  2004      42.40        2:03.44   
  Signe Wahlberg  2005      48.73        2:52.17   
                     
SK Alingså Mix  Simklubben Alingsås            2:52.56   
  Neo Karlsson  2003      41.17        41.17   
  Hanna Andrén  2004      45.74        1:26.91   
  Angelica Olesen  2005      49.73        2:16.64   
  Erik Hjorth  2002      35.92        2:52.56   
                     
Alingsås Mix  Alingsås SLS            2:56.24   
  Emilia Esborn  2003      41.76        41.76   
  Hampus Klebom  2004      41.38        1:23.14   
  Nathalie Sahlin  2006      57.26        2:20.40   
  Christoffer Vandija  2002      35.84        2:56.24   
                     
Mass Mix 3  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:56.74   
  Ludwig Lundborg  2002      33.98        33.98   
  Elsa Lindhé  2003      38.59        1:12.57   
  Elsa Stenfeldt  2004      47.50        2:00.07   
  Erik Hillström  2005      56.67        2:56.74   
                     
Elfsborg Mix 1  2000  Simklubben Elfsborg            3:03.90   
  Cajsa Askengren  2002      40.05        40.05   
  Maja Christoffersson  2003      54.65        1:34.70   
  Kevin Söderqvist  2004      36.01        2:10.71   
  Karl Nilsson  2005      53.19        3:03.90   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  18 januari 2014 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  15:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner