2019-12-16   07:25:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H. C. Andersen Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HCA CUP 2014    Udskriftsdato  30 maj 2014   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:56   
  Arrangør  STO         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2014 
Sponsor: Cathering Engros 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 25.68 (2008) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bredal Larsen  2002    409          31.95   
  Nyborg Svømmeklub                   
Caroline Gøttrup Bagge  2003    346          33.79   
  Køge Svømmeklub                   
Melanie Eggertsen  2002    343          33.87   
  Nakskov Svømme Klub                   
Nanna Funch Martens  2002    327          34.43   
  O.S.L.F.                   
Philippa Hallengreen  2002    322          34.62   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Karen Hazell Brink  2002    307          35.14   
  O.S.L.F.                   
Maibritt Skjoldborg  2002    292          35.74   
  Odense Svømme Klub                   
Line Nøhr Petersen  2003    290          35.84   
  Køge Svømmeklub                   
Johanne A Andersson  2003    275          36.45   
  Frem Odense                   
10  Heidi Glintborg  2002    271          36.65   
  O.S.L.F.                   
11  Clara Dreier  2004    256          37.35   
  Køge Svømmeklub                   
12  Christine Krogh  2003    252          37.54   
  O.S.L.F.                   
13  Kathrine Sofie Jensen  2003    250          37.66   
  Køge Svømmeklub                   
14  Frida Grønhøj Burchardt  2002    233          38.56   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
15  Alma Burgaard  2003    230          38.73   
  Odense Svømme Klub                   
16  Katrine Brolykke Madsen  2003    228          38.84   
  O.S.L.F.                   
17  Isabella Berthelsen  2002    227          38.87   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
18  Josefine Mikkelsen  2002    227          38.89   
  Skanderborg Svømmeklub                   
19  Benedicte Them Jensen  2004    204          40.27   
  Køge Svømmeklub                   
20  Elisabeth Them Jensen  2004    197          40.77   
  Køge Svømmeklub                   
21  Lykke Munk  2002    197          40.78   
  Brædstrup Svømmeklub                   
22  Iben Lindal Overgaard  2003    187          41.44   
  O.S.L.F.                   
23  Mai Jørgensen  2003    181          41.95   
  Frem Odense                   
24  Emilie Weber Carlsen  2002    174          42.48   
  Skanderborg Svømmeklub                   
25  Elisabeth Stoltenborg  2002    140          45.69   
  Skanderborg Svømmeklub                   
26  Mia Andersen  2002    134          46.31   
  O.S.L.F.                   
27  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    122          47.76   
  Frem Odense                   
28  Marie Madsen  2003    113          49.08   
  Skanderborg Svømmeklub                   
29  Kathrine H Mackeprang  2004    104          50.40   
  Frem Odense                   
Anna Skovmand Rasmussen  2003              DSQ  tyvstart 
  Frem Odense                   
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
Sponsor: Cathering Engros 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 25.68 (2008) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Schade Cantby  2000    582          28.41   
  Slagelse Svømmeklub                   
Mette Bruun-Petersen  2001    533          29.25   
  Odense Svømme Klub                   
Amalie Frederiksen  2001    518          29.54   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Caroline Bo Nielsen  2001    501          29.87   
  Kolding SK                   
Anne Katrine Jørgensen  2000    467          30.57   
  Kolding SK                   
Amalie Olsen  2001    455          30.85   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Sarah Aarslew Jensen  2000    450          30.95   
  Køge Svømmeklub                   
Helena Splidt-Samuelsen  2000    445          31.08   
  Ishøj Svømme Klub                   
Cecilie Baraviec  2000    437          31.26   
  Odense Svømme Klub                   
10  Freja Nicholas  2000    434          31.34   
  Frem Odense                   
11  Pernille Pedersen  2001    421          31.64   
  Køge Svømmeklub                   
12  Emma Lykke Holm  2000    419          31.70   
  Delta Svøm                   
13  Silja Ösp Logadottir  2001    419          31.71   
  O.S.L.F.                   
14  Ida L. Bendtsen  2000    417          31.76   
  Delta Svøm                   
15  Mette Hegelund  2000    413          31.84   
  Køge Svømmeklub                   
16  Christine Nielsen  2001    409          31.95   
  Odense Svømme Klub                   
17  Sif Floor  2000    408          31.99   
  Odense Svømme Klub                   
18  Iben Bak  2001    407          32.01   
  Nyborg Svømmeklub                   
19  Line Pedersen  2001    395          32.32   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
20  Anna Andersen  2001    393          32.37   
  Køge Svømmeklub                   
20  Gry Floor  2000    393          32.37   
  Odense Svømme Klub                   
22  Gabriella Sjursen  2000    391          32.44   
  Nakskov Svømme Klub                   
23  Helena Avlaja Eriksen  2001    382          32.70   
  Odense Svømme Klub                   
24  Madeleine Thornsen  2001    380          32.75   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
25  Sofie Andersen  2001    379          32.79   
  Slagelse Svømmeklub                   
26  Frederikke Olsen  2000    357          33.42   
  O.S.L.F.                   
27  Charlotte Bisgaard  2001    354          33.52   
  Delta Svøm                   
28  Sophia Lindegaard  2001    351          33.61   
  Nakskov Svømme Klub                   
29  Sarah Emilie Praëm  2001    343          33.89   
  O.S.L.F.                   
30  Lærke Frederikke N Jensen  2000    341          33.94   
  Delta Svøm                   
31  Julie Galsgaard Hansen  2000    330          34.31   
  Nakskov Svømme Klub                   
32  Mille Marie Gydesen  2000    329          34.37   
  Svømmeklubben Opnør                   
33  Signe Juul Grønning  2001    326          34.47   
  Odense Svømme Klub                   
34  Liv Persson  2001    323          34.58   
  Frem Odense                   
35  Isabella Agnete Clausen  2001    311          34.99   
  Nakskov Svømme Klub                   
36  Sofie Rahbek Hansen  2000    304          35.29   
  Viborg Svømme Klub                   
37  Julie K Madsen  2001    297          35.53   
  Nakskov Svømme Klub                   
38  Frederikke Dølby  2000    296          35.58   
  Brædstrup Svømmeklub                   
39  Sif Rubæk  2001    279          36.30   
  Delta Svøm                   
40  Frederikke Honore  2001    277          36.37   
  O.S.L.F.                   
41  Marie Lund Henriksen  2001    270          36.70   
  O.S.L.F.                   
42  Linnea Paludan  2001    262          37.04   
  O.S.L.F.                   
43  Vivi Nguyen  2001    250          37.65   
  Frem Odense                   
44  Malea Benediktson  2001    247          37.82   
  Odense Svømme Klub                   
45  Anna Kathrine Skjøth  2001    240          38.15   
  O.S.L.F.                   
46  Marie Lunding  2001    224          39.04   
  Svømmeklubben Opnør                   
47  Frederikke Bager  2001    144          45.23   
  Frem Odense                   
48  Emilie Gaarsler Grønborg  2001    132          46.49   
  Frem Odense                   
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 
Sponsor: Cathering Engros 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 25.68 (2008) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amanda Højberg  1998    656          27.31   
  Lyngby Svømmeklub                   
Freja Hamann Larsen  1999    599          28.15   
  Kolding SK                   
Freja Gram  1999    590          28.29   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Laura Glerup Jensen  1998    576          28.51   
  Berns Swim Team                   
Mia Jensen  1998    571          28.60   
  Delta Svøm                   
Tenna Jensen  1998    568          28.64   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Anna Brandt Nielsen  1998    538          29.16   
  Lyngby Svømmeklub                   
Amalie Müller Lindemann  1999    537          29.19   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
Camilla Rask  1999    534          29.24   
  Odense Svømme Klub                   
10  Sophie Amalie Schøn  1999    533          29.26   
  Lyngby Svømmeklub                   
11  Amalie Gotthard  1999    531          29.30   
  Slagelse Svømmeklub                   
12  Ida Pedersen  1998    527          29.36   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
13  Emma Maagøe  1999    505          29.78   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
14  Rikke Knudsen  1998    503          29.83   
  VAT Copenhagen-MK31                   
15  Methea Wissing-Thornberg  1999    500          29.88   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
16  Emma Hansen  1999    494          30.01   
  Odense Svømme Klub                   
17  Lærke Højbjerg  1999    490          30.08   
  Kolding SK                   
18  Simone Bukholt  1999    490          30.09   
  Hvidovre Svømme Klub                   
19  Matilde Zaggai  1998    480          30.29   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
20  Amalie Lange  1998    480          30.30   
  Hvidovre Svømme Klub                   
20  Isabella Drest  1999    480          30.30   
  Odense Svømme Klub                   
22  Sofia Zachariassen  1999    476          30.38   
  O.S.L.F.                   
23  Mathilde Aagaard Hansen  1999    473          30.44   
  Frem Odense                   
24  Veronika Storm  1998    471          30.49   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
25  Katrine Hvid  1998    453          30.89   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
26  Mathilde Olsen  1998    452          30.91   
  Hvidovre Svømme Klub                   
27  Christie Prøhl  1998    452          30.92   
  Viborg Svømme Klub                   
28  Caroline Beck  1998    436          31.28   
  Viborg Svømme Klub                   
29  Maria Dollas  1998    435          31.30   
  Slagelse Svømmeklub                   
30  Lise Coermann Nygaard  1998    421          31.64   
  Haslev Svømmeklub                   
31  Majken Lillegaard Hansen  1998    419          31.71   
  Nakskov Svømme Klub                   
32  Delphine Møller  1999    414          31.83   
  Herlev Svømning                   
33  Sille Raahede Nielsen  1998    407          32.01   
  Delta Svøm                   
34  Julie Brosbøl Olsen  1999    405          32.07   
  Hvidovre Svømme Klub                   
35  Anna Lund Henriksen  1998    403          32.11   
  O.S.L.F.                   
36  Emma Walsh  1999    400          32.19   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
37  Maiken Jakobsen  1999    395          32.33   
  Herlev Svømning                   
38  Louise Buch Kjølby  1999    390          32.46   
  Delta Svøm                   
39  Camilla Buch  1999    388          32.53   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
40  Helena Terp  1999    384          32.63   
  Odense Svømme Klub                   
41  Katrine Bentin Riis  1999    382          32.69   
  Svømmeklubben Opnør                   
42  Nicoline Larsen  1999    371          33.00   
  Nakskov Svømme Klub                   
43  Emma Juul  1999    369          33.07   
  Odense Svømme Klub                   
44  Anne Hazell Brink  1999    359          33.37   
  O.S.L.F.                   
45  Marianne Petersen  1998    347          33.75   
  Odense Svømme Klub                   
46  Emma Jensen  1999    345          33.81   
  Frem Odense                   
47  Line Lohmann Rasmussen  1999    335          34.16   
  Brædstrup Svømmeklub                   
48  Sofie A. Pedersen  1999    314          34.91   
  Odense Svømme Klub                   
49  Ditte Petersen  1999    273          36.55   
  Svømmeklubben Opnør                   
Signe Skousen  1999              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1915-1997 
Sponsor: Cathering Engros 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 25.68 (2008) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Beckmann  1997    705          26.65   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
Line Kjær  1996    628          27.71  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Thea Hovmand Larsen  1997    628          27.71   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Ida Agerbak Trandum  1996    604          28.07   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Christina Munkholm  1996    596          28.19   
  Køge Svømmeklub                   
Didde Karstensen  1996    596          28.19   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Caroline Øhrstrøm  1995    585          28.36   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Anna Wermuth  1996    584          28.38   
  Odense Svømme Klub                   
Christina Kaas Elmgreen  1996    580          28.45   
  Lyngby Svømmeklub                   
10  Julie Lunau  1995    579          28.46   
  Lyngby Svømmeklub                   
11  Camilla Dufour  1996    560          28.78   
  Lyngby Svømmeklub                   
12  Marianne Duijm  1993    556          28.85   
  Lyngby Svømmeklub                   
13  Kristina Delff Andersen  1997    553          28.90   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
14  Stine Johansen  1997    543          29.07   
  Nyborg Svømmeklub                   
15  Iben Helstrup Jensen  1996    524          29.42   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
16  Thea Laurberg Simonsen  1997    515          29.60   
  Lyngby Svømmeklub                   
17  Cecilie Ravn Jensen  1994    495          29.98   
  Holstebro Svømme Club                   
18  Laura Cebula  1997    495          29.99   
  Viborg Svømme Klub                   
19  Camilla Linne  1997    492          30.04   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
20  Josefine Boisen  1996    490          30.08   
  Køge Svømmeklub                   
21  Natascha Zender  1997    490          30.09   
  Nyborg Svømmeklub                   
21  Natasja Simonsen  1995    490          30.09   
  O.S.L.F.                   
23  Xenia Bonnén Sjøgren  1997    479          30.32   
  Vest-Brøndby                   
24  Julie Bak  1997    471          30.48   
  Hvidovre Svømme Klub                   
25  Cecilie Lacour Brandstrup  1994    433          31.35   
  Frem Odense                   
26  Ida Marie Nielsen  1995    374          32.93   
  Viborg Svømme Klub                   
27  Trine G. Sørensen  1997    328          34.38   
  Brædstrup Svømmeklub                   
28  Ane Emilie Nielsen  1996    292          35.75   
  Viborg Svømme Klub                   
29  Sidsel Agger  1997    267          36.82   
  Odense Svømme Klub                   
Laura Andersen  1997              DNS   
  Køge Svømmeklub                   
Sarah Sannung  1996              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Kristina Thomsen  1991              DSQ  ej.brudt.vand15m 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 maj 2014 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark