2020-02-21   05:27:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød    30.54        1:05.00   
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    32.35        1:05.16   
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    31.48        1:07.02   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup    32.16        1:07.42   
Julius Thielst  2000  Helsingør Svømmeklub    30.80        1:07.86   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.04        1:09.57   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub    36.76        1:09.76   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    33.29        1:10.26   
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    33.33        1:11.33   
10  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    33.68        1:11.93   
11  Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub    34.84        1:12.51   
12  Mads Møller  2000  Kalundborg SK    33.39        1:12.60   
13  Anton Haugaard Nielsen  2000  Frederikssund Svømmeklub    34.62        1:13.38   
14  Viktor Kielstrup  2000  Hvidovre Svømme Klub    35.65        1:13.59   
15  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    34.45        1:13.98   
16  Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød    33.87        1:14.07   
17  Owais Hamid  2000  Hvidovre Svømme Klub    34.27        1:14.08   
18  Mads Haugård Hansen  2000  Hvidovre Svømme Klub    34.81        1:14.31   
19  Kasper Bitzer  2000  Korsør Sv & Livr. Klub    33.85        1:15.45   
20  Lucas Hoffmann  2000  Helsingør Svømmeklub    36.01        1:16.13   
21  Markus B. Hajdu  2000  Svømmeklubben MK 31    34.34        1:16.69   
22  Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub    37.84        1:17.20   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001  Slagelse Svømmeklub    30.54        1:05.85   
Hans Mølbak Petersen  2001  Greve Svømmeklub    30.80        1:10.24   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub    32.35        1:12.17   
Victor Grandjean  2001  Ringsted Svømme Klub    33.29        1:12.41   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning    34.72        1:12.59   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    36.51        1:14.67   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød    34.84        1:15.06   
Mads Jensen  2001  Ringsted Svømme Klub    34.41        1:15.14   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub    36.18        1:15.25   
10  August Weilguny  2001  Hovedstadens Svømmeklub    35.65        1:15.29   
11  Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub    36.76        1:15.89   
12  Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    35.21        1:16.65   
13  Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.29        1:16.85   
14  Matthias Hansen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    34.15        1:17.86   
15  William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub    37.36        1:18.05   
16  Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    36.78        1:18.28   
17  Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening    36.97        1:18.67   
18  Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    34.15        1:18.69   
19  Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    37.27        1:18.70   
20  Asger Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening    38.83        1:18.71   
20  William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    35.64        1:18.71   
22  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    35.32        1:19.33   
23  Gustav Schlichtkrull  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.34        1:19.40   
24  Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    37.05        1:19.47   
25  Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Skytte & IF    36.46        1:19.51   
26  Frederik Røginnd  2001  Sigma Swim Birkerød    35.94        1:19.66   
27  Benjamin Nørgaard Eriksen  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling    36.33        1:19.80   
28  Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub    38.12        1:20.02   
29  Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.83        1:20.23   
30  Frederik Bojesen  2002  JGI Svømning    36.34        1:20.57   
31  Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939    37.22        1:20.76   
32  Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub    39.18        1:22.31   
33  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub    36.47        1:22.33   
34  Carl Terp Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31    37.96        1:22.63   
35  Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød    37.78        1:22.75   
36  Andreas Thybo Ganzhorn  2001  Vest-Brøndby    38.26        1:23.04   
37  Tobias Hufeldt  2001  Hvidovre Svømme Klub    40.11        1:27.41   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark