2020-01-22   10:47:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  30 november 2013   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2013         
 
 
Løb 16, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Vat-Cph Drenge 1  VAT Copenhagen            4:29.54   
  Mikkel Salmansen  2000      33.27  1:07.57      1:07.57   
  Frederik Hatting Petersen  2000      34.32  1:14.27      2:21.84   
  Oliver Thor Sørensen  2000      29.75  1:04.70      3:26.54   
  Yukia Hansen  2000      29.14  1:03.00      4:29.54   
                     
Triton Drenge  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:40.55   
  Mads Raaby Jensen  2001      34.97  1:13.95      1:13.95   
  Mikkel S. Hansen  2000      36.55  1:17.69      2:31.64   
  Johan Joensen  2000      30.24  1:06.05      3:37.69   
  Niels Paulli Sparholt  2000      29.78  1:02.86      4:40.55   
                     
Stv Drenge  2000  Swim Team Vestsjælland            4:43.21   
  Marcus Mantzius Mosegaard  2001      31.73  1:05.83      1:05.83   
  Magnus Nygaard  2000      38.33  1:21.54      2:27.37   
  Jonas Hansen  2001      33.02  1:12.64      3:40.01   
  Kasper Bitzer  2000      29.56  1:03.20      4:43.21   
                     
Gentofte Drenge 1  2000  Gentofte Svømme Klub            4:47.31   
  Christoffer Vang-Jensen  2001      35.84  1:13.35      1:13.35   
  Lucas Strøbæk  2001      38.64  1:22.45      2:35.80   
  Tomas Stensballe Larsen  2000      33.69  1:11.79      3:47.59   
  Peter Vangsgaard  2000      28.69  59.72      4:47.31   
                     
Helsingør Drenge  2000  Helsingør Svømmeklub            4:49.34   
  Nicklas Östman Pedersen  2002      33.79  1:10.75      1:10.75   
  Lucas Hoffmann  2000      40.30  1:26.29      2:37.04   
  Julius Thielst  2000      30.57  1:06.50      3:43.54   
  Andreas Eklundh Sørensen  2001      30.93  1:05.80      4:49.34   
                     
Sigma Drenge 1  2000  Sigma Swim            4:52.30   
  Oliver Schiellerup  2000      34.65  1:11.26      1:11.26   
  Ulrik Blach Petersen  2001      41.05  1:26.99      2:38.25   
  Frederik Eg Ibsen  2002      34.08  1:16.38      3:54.63   
  Sebastian Tullberg  2000      27.67  57.67      4:52.30   
                     
Kvik Drenge 1  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:52.33   
  Lucas Alexander Meng  2000      35.27  1:12.70      1:12.70   
  Ferdinand Wahl  2000      38.80  1:22.20      2:34.90   
  Gustav Schlichtkrull  2001      34.78  1:14.25      3:49.15   
  Jonas M. Jørgensen  2001      29.40  1:03.18      4:52.33   
                     
Kalundborg Drenge  Kalundborg SK            4:55.82   
  Mads Witthøft  2000      35.61  1:10.91      1:10.91   
  Tobias K Jørgensen  2000      39.97  1:24.36      2:35.27   
  Mads Møller  2000      31.98  1:10.10      3:45.37   
  Gustav Baarupdal  2000      33.57  1:10.45      4:55.82   
                     
Køge Drenge  2000  Køge Svømmeklub            4:56.51   
  Thor B. Hansen  2000      34.94  1:11.68      1:11.68   
  Jacob Holm  2000      38.14  1:21.85      2:33.53   
  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000      33.55  1:12.01      3:45.54   
  Mathias Luplau  2001      33.15  1:10.97      4:56.51   
                     
10  Ringsted Drenge  Ringsted Svømme Klub            4:59.53   
  Victor Grandjean  2001      35.86  1:13.00      1:13.00   
  Alexander Søgaard  2002      40.43  1:27.11      2:40.11   
  Mads Jensen  2001      34.11  1:12.91      3:53.02   
  Anders Nielsen  2001      31.69  1:06.51      4:59.53   
                     
11  Hs Drenge  2000  Hørsholm Svømmeforening            5:01.06   
  Magnus Bækgaard Andersen  2001      35.00  1:11.61      1:11.61   
  Rune Hartvig  2000      40.64  1:26.62      2:38.23   
  Jakob Kolberg  2000      34.12  1:14.73      3:52.96   
  Martin Vennick Haugbølle  2001      32.55  1:08.10      5:01.06   
                     
12  Lyngby Drenge  2000  Lyngby Svømmeklub            5:03.01   
  Mads Møller Bjørnskov  2001      36.51  1:16.09      1:16.09   
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      38.77  1:22.96      2:39.05   
  William Textor Broch  2001      34.53  1:14.32      3:53.37   
  Alfred Højberg  2002      32.95  1:09.64      5:03.01   
                     
13  Hovedstad Drenge  2000  Hovedstadens Svømmeklub            5:10.46   
  Marcus Skøtt Haslev  2002      38.39  1:18.74      1:18.74   
  August Weilguny  2001      40.14  1:25.90      2:44.64   
  Mathias Vestergaard  2001      36.20  1:20.78      4:05.42   
  August Bugge  2000      30.77  1:05.04      5:10.46   
                     
14  Gsc Drenge 2  2000  Gladsaxe Idræts Forening            5:12.39   
  Frederik Presskorn  2000      37.70  1:17.96      1:17.96   
  Alfred August Grubert  2001      42.24  1:31.03      2:48.99   
  William Christoffersen  2001      34.17  1:17.04      4:06.03   
  Christian Crone  2001      30.90  1:06.36      5:12.39   
                     
15  Sigma Drenge 2  2000  Sigma Swim            5:25.36   
  Christian K. Jensen  2000      38.87  1:22.27      1:22.27   
  Frederik Røginnd  2001      40.24  1:28.68      2:50.95   
  Christian Boutrup  2003      38.20  1:24.35      4:15.30   
  Mikkel Eg Ibsen  2002      32.06  1:10.06      5:25.36   
                     
Gsc Drenge 1  2000  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Tyvstart svømmer 3 
  Thor Nilsson Pedersen  2000      33.26  1:09.31      1:09.31   
  Rasmus Steenberg  2000              2:24.45   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 november 2013 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark