2020-02-19   02:22:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonttu-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tonttu-Uinnit 2013

Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  15:39   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
Laji 7, 100m RU N, T-14, 12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maija Hirvo  1997    545  37.16        1:16.75   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Lotta Mielonen  1996    531  36.24        1:17.40   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Janita Lappi  1997    489  37.79        1:19.56   
  Cetus Espoo                   
                     
Katarina Korpinen  1993    461  38.46        1:21.12   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Katja Malmi  1998    448  38.42        1:21.93   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Natalia Laugina  1998    415  39.40        1:24.01   
  St. Petersburg                   
                     
Elli Ylinen  1996    407  39.15        1:24.55   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Sanni Malinen  1998    382  40.58        1:26.41   
  Cetus Espoo                   
                     
Roosa Hjelm  1997    380  40.05        1:26.50   
  Poseidon                   
                     
10  Sanna Salonen  1995    372  41.39        1:27.12   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
11  Noora Koponen  1996    356  41.30        1:28.40   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
12  Heidi Huhdanmäki  1996    320  43.63        1:31.62   
  Porin Pyrintö                   
                     
13  Krista Bergbom  1998    309  43.82        1:32.66   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
14  Kianella Vainio  1998    308  43.16        1:32.80   
  Porin Pyrintö                   
                     
15  Rosalinda Vainio  1997    302  43.94        1:33.41   
  Porin Pyrintö                   
                     
Satu Mäkinen  1997              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
 
Laji 7, 100m RU N, T-14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alika Tsvetkova  2000    503  37.49        1:18.81   
  Top Uimaseura                   
                     
Mariel Saar  2000    473  37.37        1:20.42   
  Top Uimaseura                   
                     
Kia Karike  1999    414  39.51        1:24.06   
  Cetus Espoo                   
                     
Milla-Marita Anttila  2000    407  39.40        1:24.59   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
Helena Knaapi  1999    389  40.57        1:25.87   
  Cetus Espoo                   
                     
Emilia Kokko  1999    385  40.97        1:26.14   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Emilia Riipinen  2000    383  39.02        1:26.33   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Jasmin Vacker  1999    329  42.49        1:30.77   
  Poseidon                   
                     
Iida Vallenius  1999    301  44.10        1:33.53   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
10  Elina Nieminen  2000    281  45.38        1:35.62   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
11  Oona Hytö  1999    280  45.94        1:35.77   
  Keravan Uimarit                   
                     
12  Annika Niemi  2000    268  45.29        1:37.16   
  Simmis Wanda                   
                     
13  Oona Törmi  2000    238  48.12        1:41.16   
  Octopus Lohja                   
                     
14  Saara Savolainen  2000    194  50.64        1:48.22   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Jonna Eloranta  1999              DNF   
  Swimming Team Riksu                   
                     
 
Laji 7, 100m RU N, T-14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Tietz  2001    374  40.64        1:26.98   
  HTU Stadi                   
                     
Melissa Priidel  2002    362  42.09        1:27.94   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
Wenla Laaksonen  2001    347  43.09        1:29.17   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Vanja Snabb  2001    329  42.91        1:30.77   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
Mette Hyvärinen  2002    316  43.79        1:31.97   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Saija Mikkonen  2001    313  42.74        1:32.34   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Ida Grundström  2002    303  44.00        1:33.28   
  Poseidon                   
                     
Aada Pohjala  2001    285  45.60        1:35.25   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Roosa Lehtola  2001    283  45.00        1:35.43   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
10  Venla Hämäläinen  2001    279  44.30        1:35.90   
  Octopus Lohja                   
                     
11  Anna-Meria Keijonen  2001    274  45.17        1:36.48   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Hanna Marie Raag  2001    273  46.33        1:36.60   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
13  Elsa Kotola  2001    269  44.73        1:37.10   
  Simmis Grani                   
                     
14  Vilhelmiina Leppänen  2003    268  45.80        1:37.15   
  Simmis Grani                   
                     
15  Karoline Poska  2001    247  46.87        1:39.84   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
16  Vilma Adela Hottinen  2002    241  48.64        1:40.62   
  Simmis Wanda                   
                     
17  Elisabeth Marie Salm  2002    235  48.39        1:41.57   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
18  Jonna Vasara  2002    226  49.79        1:42.80   
  Simmis Grani                   
                     
19  Matilda Saario  2003    223  49.53        1:43.25   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
20  Mariel Mylly  2001    217  48.59        1:44.18   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
21  Ella Haravuori  2002    214  49.49        1:44.76   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
22  Liis Soon  2002    211  50.56        1:45.31   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
23  Ronja Vallenius  2001    206  51.42        1:46.05   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
24  Fanni Kansonen  2001    205  51.59        1:46.22   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
25  Iisa Kääpä  2002    192  50.99        1:48.60   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
26  Aino-Olivia Arola  2002    188  52.74        1:49.28   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
27  Anni Hyttinen  2004    186  52.89        1:49.65   
  Aurajoen Uinti                   
                     
28  Linnea Ström  2003    176  52.42        1:51.88   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
29  Fanny Meltovaara  2003    172  52.94        1:52.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
30  Anni Seppälä  2003    157  55.22        1:56.22   
  Helsingin Uimarit                   
                     
31  Tinka Rokka  2003    156  55.86        1:56.33   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
32  Nessa Järvinen  2004    144  57.75        1:59.49   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
33  Aino Vepsäläinen  2001    143  57.44        1:59.66   
  HTU Stadi                   
                     
34  Xiaohan Zhou  2004    143  58.60        1:59.70   
  Aurajoen Uinti                   
                     
35  Greta Kandolin  2003    142  55.72        2:00.15   
  Aurajoen Uinti                   
                     
36  Helka Suomäki  2003    141  57.20        2:00.27   
  Aurajoen Uinti                   
                     
37  Clea Rekula  2003    137  56.62        2:01.60   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
38  Milla Rintanen  2004    131  58.65        2:03.28   
  Aurajoen Uinti                   
                     
39  Ella Alanko  2003    130  59.61        2:03.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
40  Daniela Degenhardt  2003    123  58.28        2:06.02   
  Aurajoen Uinti                   
                     
41  Oona Mäenpää  2003    104  1:04.59        2:13.11   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Mette Hämeenaho  2002              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  15:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner