2020-02-19   01:58:39
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonttu-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tonttu-Uinnit 2013

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  14:15   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
Laji 4, 100m SKU M, P-14, 12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Pakarinen  1992    640  26.85        58.89   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Priidik Laid  1996    599  27.98        1:00.21   
  Top Uimaseura                   
                     
Tapio Junninen  1995    597  29.01        1:00.25   
  Poseidon                   
                     
Vladislav Vorobiev  1996    557  28.68        1:01.67   
  Cetus Espoo                   
                     
Joni Lairola  1992    557  29.44        1:01.69   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lauri Tolvanen  1988    549  30.78        1:01.96   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Miko Lilleorg  1998    541  28.17        1:02.28   
  Top Uimaseura                   
                     
Henri Kämäräinen  1997    526  29.89        1:02.86   
  Keravan Uimarit                   
                     
Jasper Järvelä  1996    512  28.48        1:03.42   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Tommi Wallenius  1994    510  28.86        1:03.50   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Sakari Levola  1996    456  30.38        1:05.93   
  Porin Pyrintö                   
                     
12  Ossi Airaksinen  1996    454  30.86        1:06.03   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Daniel Forslund  1995    451  30.23        1:06.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
14  Ahti Kosonen  1994    432  32.41        1:07.12   
  Vantaan Uimarit                   
                     
15  Herman Adamsoo  1995    408  31.24        1:08.40   
  Top Uimaseura                   
                     
16  Tomas Saariketo  1996    393  31.57        1:09.29   
  Porin Pyrintö                   
                     
17  Heikki Tervanen  1998    389  32.48        1:09.51   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
18  Aleksi Salmi  1996    383  31.67        1:09.85   
  Keravan Uimarit                   
                     
19  Nestori Koskinen  1996    379  30.96        1:10.09   
  Porin Pyrintö                   
                     
20  Roberto Honni  1998    363  34.72        1:11.12   
  HTU Stadi                   
                     
21  Henri Helin  1997    351  31.79        1:11.93   
  Keravan Uimarit                   
                     
22  Sami Westman  1998    349  33.71        1:12.09   
  Keravan Uimarit                   
                     
23  Joel Vaitilo  1998    328  34.37        1:13.60   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Jesse Viljanen  1996    325  34.32        1:13.81   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
25  Antti Nieminen  1997    304  34.26        1:15.46   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Arthur Visulainen  1998    300  34.86        1:15.77   
  HTU Stadi                   
                     
27  Dmitry Nosov  1998    298  33.43        1:15.94   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
28  Juuso Huppunen  1997    262  36.46        1:19.23   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
29  Alexi Taimela  1998    222  40.11        1:23.79   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
 
Laji 4, 100m SKU M, P-14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Tervanen  2000    349  32.48        1:12.09   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Lauri Jämsén  2000    342  33.05        1:12.56   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Andreas Luhala  2000    335  33.74        1:13.05   
  Top Uimaseura                   
                     
Venni Rastas  1999    329  33.86        1:13.51   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Vinski Pyykönen  2000    254  36.02        1:20.06   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Henri Koski  2000    247  37.05        1:20.86   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Paul Arvid Sei  2000    241  37.19        1:21.56   
  Ram/tallinn                   
                     
Eemil Kattelus  2000    225  38.45        1:23.37   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Jon Byskov  2000    223  39.13        1:23.63   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
10  Nesja Seppälä  2000    219  40.15        1:24.10   
  Haminan Uimaseura                   
                     
11  Robin Aloe  2000    206  40.96        1:25.84   
  Keila Swimclub                   
                     
12  Severi Nieminen  1999    190  41.95        1:28.19   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
13  Jani-Kristian Rantala  2000    120  46.61        1:42.73   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 4, 100m SKU M, P-14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mark Sovtsa  2001    360  33.07        1:11.34   
  Top Uimaseura                   
                     
Erik Nurmi  2001    315  35.82        1:14.54   
  HTU Stadi                   
                     
Risto Laisi  2001    289  34.91        1:16.71   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Timi Torkkel  2001    266  36.05        1:18.92   
  Swimming Team Riksu                   
                     
Kalle Mäkinen  2002    264  35.08        1:19.05   
  Poseidon                   
                     
Ott Orro  2001    257  36.42        1:19.79   
  Ram/tallinn                   
                     
Roland Erich Uriko  2001    233  37.77        1:22.45   
  Ram/tallinn                   
                     
Aleksander Kampus  2001    219  39.07        1:24.10   
  Top Uimaseura                   
                     
Jan Markus Kaabel  2002    218  39.29        1:24.25   
  Top Uimaseura                   
                     
10  Teodor Juko Hiiemaa  2001    216  37.12        1:24.47   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
11  Elias Kukkonen  2002    213  40.42        1:24.90   
  Stadin Delfiinit                   
                     
12  Juho Laukkanen  2001    210  39.68        1:25.35   
  Simmis Wanda                   
                     
13  Joona Mikkola  2001    210  38.59        1:25.39   
  Simmis Wanda                   
                     
14  Kaspar Helde  2002    206  40.51        1:25.93   
  Top Uimaseura                   
                     
15  Elmar Kaska  2002    200  40.73        1:26.76   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
16  Olli Malmberg  2001    199  39.48        1:26.85   
  Octopus Lohja                   
                     
17  Aleksander Konovalov  2002    198  41.52        1:26.96   
  Top Uimaseura                   
                     
18  Danila Shishinin  2002    191  42.08        1:28.04   
  Stadin Delfiinit                   
                     
19  Samuli Hartikainen  2001    185  39.58        1:28.97   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Panu Salonen  2002    179  41.90        1:30.00   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Mihkel Eiso  2001    178  42.59        1:30.16   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
22  Erik Talts  2002    164  45.10        1:32.58   
  Top Uimaseura                   
                     
23  Juss-Joosep Jaagu  2002    164  43.16        1:32.67   
  Keila Swimclub                   
                     
24  Kalle Kinnala  2001    156  44.37        1:34.24   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
25  Anton-Theo Girlin  2001    154  44.65        1:34.53   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
26  Atte Oikari  2001    154  44.13        1:34.66   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
27  Tarvi Suur  2002    153  44.22        1:34.70   
  Ram/tallinn                   
                     
28  Teemu Salminen  2001    151  45.31        1:35.13   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
29  Aleksi Seger  2001    147  45.03        1:36.01   
  Octopus Lohja                   
                     
30  Cristopher Palvadre  2003    145  45.57        1:36.55   
  Top Uimaseura                   
                     
31  Aarne Myllynen  2002    143  43.65        1:37.00   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
32  Oliver Annus  2003    137  46.54        1:38.23   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
33  Rasmus Paal  2003    137  46.63        1:38.40   
  Ram/tallinn                   
                     
34  Repe Kupila  2001    133  45.78        1:39.37   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
35  Veeti Vainionpää  2001    126  46.12        1:41.18   
  Simmis Wanda                   
                     
36  Lukas Vahtera  2001    122  48.65        1:42.31   
  Simmis Wanda                   
                     
37  Thor Erik Tikand  2002    119  49.01        1:42.97   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
38  Fedor Podlipski  2003    118  45.11        1:43.31   
  Top Uimaseura                   
                     
39  Eemil Kankare  2003    116  51.10        1:43.87   
  Aurajoen Uinti                   
                     
40  Hans-Mikk Kuulpak  2004    114  47.53        1:44.61   
  Top Uimaseura                   
                     
41  Freddy Gunin  2002    94  49.34        1:51.26   
  Top Uimaseura                   
                     
42  Oscar Taht  2003    87  57.86        1:54.19   
  Simmis Wanda                   
                     
43  Tatu Kunttila  2003    84  57.01        1:55.51   
  Aurajoen Uinti                   
                     
44  Roope Niittymäki  2002    82  56.28        1:56.67   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
45  Otto Lindroos  2001    78  59.10        1:58.52   
  Aurajoen Uinti                   
                     
46  Sampo Leppänen  2004    58  1:00.84        2:11.02   
  Simmis Wanda                   
                     
Ali Gardberg  2001              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Arthur Tobler  2004              DSQ   
  Top Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Mikael Hirsiniemi  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Roman Valt  2004              DSQ   
  Top Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Sami Uusikumpu  2003              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  14:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner