2020-01-22   10:46:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonttu-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tonttu-Uinnit 2013

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  13:34   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
Laji 3, 100m SKU N, T-14, 12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riina Strengell  1997    551  33.50        1:10.42   
  Cetus Espoo                   
                     
Kertrud Järg  1995    539  33.59        1:10.93   
  Top Uimaseura                   
                     
Maria Ripatti  1987    530  32.68        1:11.32   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Vilma Venäläinen  1996    529  32.89        1:11.36   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Katarina Korpinen  1993    485  34.02        1:13.44   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Maija Hirvo  1997    462  36.02        1:14.66   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Wilma Westerholm  1996    456  36.15        1:15.00   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Kianella Vainio  1998    453  34.83        1:15.17   
  Porin Pyrintö                   
                     
Satu Mäkinen  1997    452  34.30        1:15.23   
  Octopus Lohja                   
                     
10  Sanna Salonen  1995    447  34.45        1:15.51   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
11  Rosalinda Vainio  1997    434  34.55        1:16.21   
  Porin Pyrintö                   
                     
12  Krista Mettinen  1997    430  35.77        1:16.49   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Hanna Ikonen  1998    417  35.35        1:17.24   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
14  Anna Niemikotka  1998    411  35.49        1:17.61   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Sanna Saarinen  1998    405  37.15        1:18.04   
  Simmis Wanda                   
                     
16  Vera Haarakangas  1998    403  36.23        1:18.13   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
17  Elli Ylinen  1996    401  36.78        1:18.28   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
18  Anni Raussi  1998    396  36.46        1:18.58   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
19  Sara Lehtolainen  1996    387  35.18        1:19.23   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Noora Koponen  1996    384  36.77        1:19.39   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
21  Elina Karen  1997    378  38.74        1:19.81   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
22  Jenna Brunila  1996    373  38.33        1:20.16   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
23  Iina Siren  1997    351  37.94        1:21.78   
  Keravan Uimarit                   
                     
24  Janita Yli-Villamo  1997    350  38.42        1:21.86   
  Keravan Uimarit                   
                     
25  Maria Ojala  1995    349  37.13        1:22.00   
  Helsingin Uimarit                   
                     
26  Heidi Huhdanmäki  1996    348  38.85        1:22.06   
  Porin Pyrintö                   
                     
27  Ida Hyytiäinen  1998    329  38.64        1:23.59   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
28  Milja Korte  1998    328  38.12        1:23.72   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Julia Huhtala  1998    315  39.91        1:24.80   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
30  Veera Penttilä  1997    307  40.74        1:25.52   
  Haminan Uimaseura                   
                     
31  Julia Vaahtera  1996    266  39.93        1:29.78   
  Porin Pyrintö                   
                     
32  Krista Bergbom  1998    254  44.11        1:31.13   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Elain Hesse  1996              DSQ   
  Nurmijärven Kunto                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 3, 100m SKU N, T-14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Margaret Markvardt  2000    596  31.55        1:08.58   
  Top Uimaseura                   
                     
Mai Riin Salumaa  2000    550  31.87        1:10.47   
  Top Uimaseura                   
                     
Lotta Räisänen  1999    515  34.13        1:12.01   
  Keravan Uimarit                   
                     
Hanna Kareinen  2000    500  35.72        1:12.74   
  Keravan Uimarit                   
                     
Julia Korva  1999    461  35.69        1:14.72   
  Octopus Lohja                   
                     
Reeli Marta Siimar  2000    451  34.15        1:15.29   
  Top Uimaseura                   
                     
Saara Vesa  1999    443  34.43        1:15.73   
  ORCA Helsinki                   
                     
Hanni Pratsch  1999    417  35.49        1:17.24   
  Cetus Espoo                   
                     
Marilla Parhiala  2000    413  36.28        1:17.48   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
10  Oona Forsblom  1999    391  37.09        1:18.91   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Milla-Marita Anttila  2000    366  39.63        1:20.65   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
12  Emilia Riipinen  2000    361  39.99        1:21.08   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
13  Noora Kanerva  2000    350  37.73        1:21.90   
  Simmis Wanda                   
                     
14  Iida Vallenius  1999    349  39.17        1:22.01   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
15  Grete Eerikson  2000    345  37.52        1:22.27   
  Keila Swimclub                   
                     
16  Sara Taskinen  2000    345  38.79        1:22.28   
  Simmis Wanda                   
                     
17  Elli Koivunen  2000    344  38.38        1:22.37   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
18  Sanni Salminen  1999    334  39.99        1:23.20   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
19  Nitta Rantanen  2000    324  38.66        1:24.05   
  Poseidon                   
                     
20  Enna Simola  1999    322  39.72        1:24.17   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Verna Laaksonen  2000    318  39.73        1:24.56   
  Aurajoen Uinti                   
                     
22  Vilma Ruulio  1999    313  39.16        1:24.98   
  Helsingin Uimarit                   
                     
23  Laura Kotiranta  1999    308  40.97        1:25.43   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
24  Meri Ojala  2000    308  40.58        1:25.46   
  Helsingin Uimarit                   
                     
25  Saara Hirvo  1999    302  39.55        1:26.04   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
26  Daniela Helanne  2000    300  39.90        1:26.24   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
27  Oona Hytö  1999    296  40.73        1:26.60   
  Keravan Uimarit                   
                     
28  Elina Nieminen  2000    265  42.00        1:29.79   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
29  Lotta Aho  2000    239  44.29        1:32.99   
  Aurajoen Uinti                   
                     
30  Emilia Saario  2000    236  41.67        1:33.38   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
31  Elisa Hilden  1999    215  44.88        1:36.25   
  HTU Stadi                   
                     
32  Tara Hintsanen  2000    215  45.70        1:36.35   
  Simmis Wanda                   
                     
33  Enni Kanerva  2000    201  49.16        1:38.55   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Emma Kataja  2000              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Olivia Landén  2000              DSQ   
  Ekenäs Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 100m SKU N, T-14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sarah Hürden  2001    459  34.75        1:14.80   
  Top Uimaseura                   
                     
Melissa Priidel  2002    394  37.83        1:18.74   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
Jenni Rantanen  2001    361  37.36        1:21.04   
  HTU Stadi                   
                     
Lisanne Nurk  2001    354  36.84        1:21.60   
  Keila Swimclub                   
                     
Brita Maria Maripuu  2001    351  38.01        1:21.85   
  Top Uimaseura                   
                     
Milla Nikkanen  2002    347  37.89        1:22.11   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Petra Uusikumpu  2001    343  38.60        1:22.47   
  Simmis Wanda                   
                     
Ida Slöör  2001    318  41.29        1:24.58   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
Annika Tietz  2001    315  41.53        1:24.81   
  HTU Stadi                   
                     
10  Wenla Laaksonen  2001    311  41.86        1:25.17   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
11  Jenny Kareinen  2002    310  39.88        1:25.24   
  Keravan Uimarit                   
                     
12  Emma Maria Metsandi  2001    310  38.74        1:25.30   
  Top Uimaseura                   
                     
13  Mette Hyvärinen  2002    309  40.23        1:25.34   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
14  Sofia Hinkka  2001    308  38.96        1:25.42   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
15  Iiris Himanto  2001    307  39.50        1:25.52   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
16  Julia Rönkä  2001    302  39.65        1:26.04   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
17  Janna Appelberg  2001    299  39.82        1:26.32   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
18  Janita Brunila  2002    297  42.40        1:26.48   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
19  Mette Ylikarjula  2001    295  40.29        1:26.71   
  HTU Stadi                   
                     
20  Ida Grundström  2002    292  41.76        1:26.96   
  Poseidon                   
                     
21  Hanna Grete Vutt  2003    288  38.94        1:27.35   
  Top Uimaseura                   
                     
22  Anna-Maria Peltola  2001    283  42.09        1:27.89   
  Haminan Uimaseura                   
                     
23  Taru Jokipii  2002    278  42.83        1:28.38   
  Poseidon                   
                     
24  Roosa Lehtola  2001    276  42.32        1:28.60   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
25  Millariina Bruce  2001    275  41.83        1:28.77   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
26  Ada Malm  2002    270  41.28        1:29.29   
  Swim Club Raseborg                   
                     
27  Siiri Välimaa  2002    264  40.83        1:29.99   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
28  Katariina Kivi  2001    255  42.75        1:30.96   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
29  Matilda Saario  2003    251  41.68        1:31.48   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
30  Ronja Vallenius  2001    249  44.40        1:31.68   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
31  Anna Ketola  2001    245  43.01        1:32.24   
  HTU Stadi                   
                     
32  Karoline Poska  2001    240  44.83        1:32.85   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
33  Mariel Mylly  2001    240  43.40        1:32.89   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
34  Ella Haravuori  2002    239  44.65        1:33.00   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
35  Vanja Snabb  2001    239  46.06        1:33.02   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
36  Olivia Koski  2002    234  43.74        1:33.62   
  Aurajoen Uinti                   
                     
37  Hanne Grete Henvere  2003    228  46.03        1:34.47   
  Ujumisklubi Briis                   
                     
38  Arlene Baikov  2003    226  44.08        1:34.77   
  Top Uimaseura                   
                     
39  Anni Manninen  2001    224  45.61        1:34.98   
  Simmis Wanda                   
                     
40  Liinu Louhikoski  2004    224  43.73        1:35.03   
  Poseidon                   
                     
41  Jenna Kilpeläinen  2001    224  43.05        1:35.05   
  Poseidon                   
                     
42  Anna-Maria Helena Lebedeva  2001    212  42.89        1:36.79   
  Poseidon                   
                     
43  Mette Hämeenaho  2002    202  44.13        1:38.39   
  Aurajoen Uinti                   
                     
44  Lotta Pälsi  2004    197  44.06        1:39.13   
  HTU Stadi                   
                     
45  Fanny Talonpoika  2001    191  46.13        1:40.22   
  Simmis Wanda                   
                     
46  Julie Nikkilä  2003    184  43.91        1:41.51   
  Poseidon                   
                     
47  Anna-Liisa Virro  2002    177  44.60        1:42.74   
  Ram/tallinn                   
                     
48  Milla Rintanen  2004    159  47.93        1:46.57   
  Aurajoen Uinti                   
                     
49  Linnea Ström  2003    156  49.39        1:47.22   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
50  Olivia Sorvari  2003    155  51.93        1:47.38   
  HTU Stadi                   
                     
51  Nicole Yisrael  2004    155  52.42        1:47.42   
  Simmis Wanda                   
                     
52  Ada Mikonaho  2001    145  51.89        1:49.71   
  HTU Stadi                   
                     
53  Greta Kandolin  2003    129  53.34        1:54.20   
  Aurajoen Uinti                   
                     
54  Daniela Degenhardt  2003    126  57.42        1:55.09   
  Aurajoen Uinti                   
                     
55  Iida Herrala  2004    117  58.47        1:57.89   
  Simmis Wanda                   
                     
56  Ella Alanko  2003    114  55.24        1:59.01   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Elisa Tamm  2003              DSQ   
  Top Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Gizela Gunin  2004              DSQ   
  Top Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Sandra Maanurm  2001              DSQ   
  Top Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Tinja Turunen  2002              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Tinka Rokka  2003              DSQ   
  Kotkan Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  13:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner