2020-01-22   08:20:15
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonttu-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tonttu-Uinnit 2013

Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:28   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
Laji 16, 100m SU M, P-14, 12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Pakarinen  1992    559  28.83        59.41   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Kristjan Laid  1998    481  30.22        1:02.44   
  Top Uimaseura                   
                     
Jasper Järvelä  1996    471  30.21        1:02.89   
  Cetus Espoo                   
                     
Aleksey Kirzhemanov  1998    428  30.50        1:04.91   
  St. Petersburg                   
                     
Sakari Levola  1996    416  31.77        1:05.55   
  Porin Pyrintö                   
                     
Arttu Hirsi  1985    407  32.03        1:06.02   
  HTU Stadi                   
                     
Daniel Forslund  1995    383  32.38        1:07.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Nestori Koskinen  1996    355  32.23        1:09.09   
  Porin Pyrintö                   
                     
Mikael Koponen  1986    339  32.68        1:10.15   
  Helsingin Uimarit                   
                     
10  Mika Vänskä  1998    317  34.55        1:11.75   
  HTU Stadi                   
                     
11  Jere Vänskä  1996    266  36.78        1:16.05   
  HTU Stadi                   
                     
12  Arthur Visulainen  1998    264  36.82        1:16.27   
  HTU Stadi                   
                     
13  Juuso Huppunen  1997    227  39.84        1:20.12   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Tomas Saariketo  1996              DNF   
  Porin Pyrintö                   
                     
 
Laji 16, 100m SU M, P-14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andreas Luhala  2000    298  35.20        1:13.19   
  Top Uimaseura                   
                     
Vinski Pyykönen  2000    290  36.35        1:13.93   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Teemu Laaksonen  2000    202  40.91        1:23.38   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Robin Aloe  2000    184  41.59        1:25.91   
  Keila Swimclub                   
                     
Jon Byskov  2000    182  41.52        1:26.28   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Kasper Uusitalo  2000    147  46.21        1:32.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Jani-Kristian Rantala  2000    118  48.59        1:39.58   
  Simmis Wanda                   
                     
Roope Koski  1999    95  49.94        1:46.90   
  Octopus Lohja                   
                     
 
Laji 16, 100m SU M, P-14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hermes Heikkilä  2001    280  36.16        1:14.72   
  Simmis Grani                   
                     
Kalle Mäkinen  2002    246  38.17        1:18.06   
  Poseidon                   
                     
Anders Arge  2001    226  38.77        1:20.31   
  Top Uimaseura                   
                     
Eevert Leppänen  2001    218  38.88        1:21.22   
  Simmis Grani                   
                     
Jan Markus Kaabel  2002    196  41.15        1:24.19   
  Top Uimaseura                   
                     
Joona Mikkola  2001    188  41.85        1:25.41   
  Simmis Wanda                   
                     
Juho Laukkanen  2001    179  42.06        1:26.76   
  Simmis Wanda                   
                     
Samuli Hartikainen  2001    178  43.45        1:26.90   
  Cetus Espoo                   
                     
Olli Malmberg  2001    170  43.62        1:28.19   
  Octopus Lohja                   
                     
10  Teemu Salminen  2001    156  44.88        1:30.83   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
11  Ville Lauslahti  2001    146  44.88        1:32.75   
  Simmis Grani                   
                     
12  Atte Alila  2001    140  45.95        1:34.22   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
13  Benjamin Kangas  2002    137  46.40        1:34.73   
  Haminan Uimaseura                   
                     
14  Akseli Lehtonen  2002    130  46.11        1:36.43   
  Octopus Lohja                   
                     
15  Mikael Hirsiniemi  2004    126  47.52        1:37.56   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Aleksi Seger  2001    123  47.74        1:38.39   
  Octopus Lohja                   
                     
17  Leevi Rouhiainen  2002    114  49.93        1:40.71   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Touko Luukkonen  2002    99  50.15        1:45.59   
  Helsingin Uimarit                   
                     
19  Veeti Vainionpää  2001    98  51.43        1:45.89   
  Simmis Wanda                   
                     
20  Mio Heinola  2005    86  54.39        1:50.63   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
21  Ilari Silventoinen  2002    85  54.19        1:51.14   
  Simmis Wanda                   
                     
22  Joel Korhonen  2002    84  53.16        1:51.45   
  Helsingin Uimarit                   
                     
23  Teemu Ekblad  2001    81  55.48        1:53.11   
  Octopus Lohja                   
                     
24  Oscar Taht  2003    76  57.31        1:55.10   
  Simmis Wanda                   
                     
25  Sampo Leppänen  2004    59  1:02.33        2:05.61   
  Simmis Wanda                   
                     
Jüri Kozlik  2001              DSQ   
  Top Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Samuel Leppänen  2002              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  19:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner