2020-02-22   16:29:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonttu-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tonttu-Uinnit 2013

Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:46   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
Laji 14, 50m RU M, P-14, 12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Tolvanen  1988    627          29.50   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Daniel Forslund  1995    568          30.48   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Priidik Laid  1996    524          31.30   
  Top Uimaseura                   
Sami Pakarinen  1992    508          31.63   
  Vantaan Vesikot                   
Eerikki Rutanen  1972    487          32.09   
  Tuusulan Uimaseura                   
Kert Saarma  1997    446          33.04   
  Top Uimaseura                   
Aki Inkilä  1977    431          33.41   
  Hydra Platypus                   
Valtteri Somero  1998    416          33.80   
  Poseidon                   
Aleksey Gromov  1998    387          34.64   
  St. Petersburg                   
10  Joonatan Saxberg  1997    356          35.62   
  Tuusulan Uimaseura                   
11  Roberto Honni  1998    351          35.78   
  HTU Stadi                   
12  Aarne Santamäki  1998    345          35.99   
  Gladius Kirkkonummi                   
13  Aleksi Salmi  1996    315          37.10   
  Keravan Uimarit                   
14  Jesse Viljanen  1996    288          38.22   
  Nurmijärven Kunto                   
 
Laji 14, 50m RU M, P-14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henry Gerhard Uriko  1999    527          31.26   
  Audentes/tallinn                   
Mark Kostin  1999    379          34.87   
  Top Uimaseura                   
Junter Suun  2000    376          34.98   
  Top Uimaseura                   
Juho Seppälä  1999    341          36.11   
  Simmis Wanda                   
Mika Arkkila  2000    241          40.55   
  Aurajoen Uinti                   
Aleksandr Matveychuk  1999    219          41.85   
  Poseidon                   
Valtteri Wikstedt  1999    216          42.02   
  Aurajoen Uinti                   
Nesja Seppälä  2000    206          42.70   
  Haminan Uimaseura                   
Roope Koski  1999    197          43.33   
  Octopus Lohja                   
10  Leevi Lipponen  1999    196          43.40   
  HTU Stadi                   
11  Ronald Õunamägi  2000    171          45.43   
  Ujumisklubi Briis                   
12  Sami Seppälä  2000    168          45.68   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
13  Rasmus Teder  2000    165          46.00   
  Ujumisklubi Briis                   
14  Jani Alanen  2000    164          46.05   
  HTU Stadi                   
15  Andreas Toivanen  1999    163          46.13   
  Octopus Lohja                   
16  Valtteri Virkki  1999    128          50.00   
  HTU Stadi                   
17  Samu Lindholm  2000    124          50.53   
  HTU Stadi                   
18  Joakim Strandström  2000    88          56.72   
  Helsingfors Simsällskap                   
19  Eetu Turkka  2000    67          1:01.90   
  Poseidon                   
Oskari Kaarila  2000              DSQ   
  Nurmijärven Kunto                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 14, 50m RU M, P-14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erik Nurmi  2001    317          37.03   
  HTU Stadi                   
Emil Arusalu  2002    215          42.12   
  Keila Swimclub                   
Matias Hjelm  2002    194          43.57   
  Poseidon                   
Uku Pärismaa  2001    194          43.61   
  Ujumisklubi Briis                   
Elmar Kaska  2002    174          45.19   
  Ujumisklubi Briis                   
Aleksander Konovalov  2002    173          45.29   
  Top Uimaseura                   
Erik Talts  2002    164          46.04   
  Top Uimaseura                   
Tarvi Suur  2002    163          46.16   
  Ram/tallinn                   
Teemu Ekblad  2001    153          47.17   
  Octopus Lohja                   
10  Reno Voivoda  2002    151          47.37   
  Ram/tallinn                   
11  Cristopher Palvadre  2003    150          47.49   
  Top Uimaseura                   
12  Arthur Tobler  2004    129          49.96   
  Top Uimaseura                   
13  Elias Filippovits  2002    122          50.89   
  Stadin Delfiinit                   
14  Juuso Korhonen  2002    120          51.07   
  Octopus Lohja                   
15  Gregori Zahharov  2003    119          51.24   
  Keila Swimclub                   
16  Nikita Batluk  2003    111          52.43   
  Stadin Delfiinit                   
17  Klaus Rekula  2003    109          52.71   
  Nurmijärven Kunto                   
18  Tuomas Jokilahti  2001    107          53.03   
  Nurmijärven Kunto                   
19  Matvey Sidorov  2002    103          53.73   
  Stadin Delfiinit                   
20  Riku Salminen  2003    103          53.84   
  Uimaseura Kaarina                   
21  Markku Khrishchenovich  2003    99          54.51   
  Stadin Delfiinit                   
22  Topias Hildén  2002    85          57.35   
  HTU Stadi                   
23  Kasper Holopainen  2003    81          58.31   
  Nummelan Kisaajat                   
24  Antti Malmberg  2003    80          58.38   
  Octopus Lohja                   
25  Henri Erlund  2003    48          1:09.24   
  HTU Stadi                   
26  Eerik Rantanen  2004    41          1:12.98   
  Uimaseura Kaarina                   
27  Markus Reiman  2004    36          1:15.95   
  Uimaseura Kaarina                   
Leo Saveliev  2002              DSQ   
  Stadin Delfiinit                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Muhammed Tantula  2002              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Sami Uusikumpu  2003              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
Thor Erik Tikand  2002              DSQ   
  Ujumisklubi Briis                   
  SW 7.2 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  18:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner