2020-01-18   22:33:13
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonttu-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tonttu-Uinnit 2013

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:52   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  07 joulukuu 2013         
 
 
Laji 10, 50m SU M, P-14, 12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Pakarinen  1992    609          26.67   
  Vantaan Vesikot                   
Tuomas Ikonen  1996    576          27.17   
  Tuusulan Uimaseura                   
Jasper Järvelä  1996    503          28.42   
  Cetus Espoo                   
Miko Lilleorg  1998    475          28.96   
  Top Uimaseura                   
Aleksey Kirzhemanov  1998    441          29.70   
  St. Petersburg                   
Kristjan Laid  1998    439          29.73   
  Top Uimaseura                   
Otto Kuittinen  1995    397          30.75   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Daniel Forslund  1995    377          31.28   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Jan-Henrik Haapiainen  1998    344          32.26   
  Järvenpään Uintiklubi                   
10  Lauri Tolvanen  1988    333          32.60   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
11  Heikki Lyytinen  1998    302          33.68   
  Octopus Lohja                   
12  Aleksi Pyrhönen  1997    300          33.76   
  Poseidon                   
13  Jesse Pöllänen  1995    296          33.92   
  Tuusulan Uimaseura                   
14  Aleksi Salmi  1996    284          34.38   
  Keravan Uimarit                   
15  Jesse Viljanen  1996    266          35.15   
  Nurmijärven Kunto                   
16  Antti Nieminen  1997    234          36.67   
  Cetus Espoo                   
17  Juuso Huppunen  1997    220          37.42   
  Nurmijärven Kunto                   
 
Laji 10, 50m SU M, P-14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Seppälä  1999    387          31.00   
  Simmis Wanda                   
Venni Rastas  1999    335          32.53   
  Tuusulan Uimaseura                   
Lauri Jämsén  2000    311          33.36   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Oskar Kleinson  2000    302          33.68   
  Keila Swimclub                   
Mark Kostin  1999    291          34.11   
  Top Uimaseura                   
Martti Tervanen  2000    279          34.60   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Konstantin Dzyuba  2000    232          36.76   
  Ujumisklubi Briis                   
Teemu Laaksonen  2000    228          36.99   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Ensio Rislakki  2000    223          37.26   
  Aurajoen Uinti                   
10  Kristifer Ojaste  1999    196          38.88   
  Ujumisklubi Briis                   
11  Nesja Seppälä  2000    189          39.33   
  Haminan Uimaseura                   
12  Leevi Lipponen  1999    185          39.61   
  HTU Stadi                   
13  Kasper Uusitalo  2000    152          42.32   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
14  Frans Meltovaara  2000    148          42.72   
  Aurajoen Uinti                   
15  Joakim Strandström  2000    122          45.57   
  Helsingfors Simsällskap                   
16  Werneri Grundström  2000    111          46.97   
  Poseidon                   
 
Laji 10, 50m SU M, P-14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Risto Laisi  2001    291          34.11   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Firas El-Idi  2001    274          34.79   
  Lahden Kaleva                   
Jüri Kozlik  2001    247          36.03   
  Top Uimaseura                   
Oskari Rantamäki  2001    244          36.18   
  Octopus Lohja                   
Kaspar Helde  2002    172          40.65   
  Top Uimaseura                   
Tuukka Inkilä  2003    146          42.86   
  Nummelan Kisaajat                   
Danila Shishinin  2002    143          43.17   
  Stadin Delfiinit                   
Pauli Rantamäki  2003    137          43.76   
  Octopus Lohja                   
Lukas Vahtera  2001    133          44.23   
  Simmis Wanda                   
10  Gert Herodes  2002    128          44.85   
  Keila Swimclub                   
11  Roman Valt  2004    124          45.29   
  Top Uimaseura                   
12  Tapio Uzal  2001    116          46.27   
  Poseidon                   
13  Repe Kupila  2001    116          46.31   
  Gladius Kirkkonummi                   
14  Georg Köss  2002    113          46.73   
  Keila Swimclub                   
15  Tristan Tsopp  2004    111          46.93   
  Ram/tallinn                   
16  Klaus Rekula  2003    111          46.95   
  Nurmijärven Kunto                   
17  Fedor Podlipski  2003    110          47.10   
  Top Uimaseura                   
18  Santeri Kinnunen  2002    106          47.67   
  Uimaseura Kaarina                   
19  Hans-Mikk Kuulpak  2004    105          47.89   
  Top Uimaseura                   
20  Freddy Gunin  2002    99          48.84   
  Top Uimaseura                   
21  Ali Gardberg  2001    94          49.72   
  Simmis Wanda                   
22  Tatu Kunttila  2003    88          50.80   
  Aurajoen Uinti                   
23  Eemil Kankare  2003    86          51.03   
  Aurajoen Uinti                   
24  Oscar Taht  2003    85          51.34   
  Simmis Wanda                   
25  Johan Krister Fredriksson  2003    83          51.68   
  HTU Stadi                   
26  Ander Ojala  2003    72          54.20   
  Keila Swimclub                   
27  Kaius Lehtinen  2003    71          54.53   
  Simmis Grani                   
28  Tino Kaukonen  2004    65          56.09   
  HTU Stadi                   
29  Otto Lindroos  2001    61          57.33   
  Aurajoen Uinti                   
30  Henri Erlund  2003    49          1:01.64   
  HTU Stadi                   
31  Joona Kuitu  2004    46          1:02.82   
  Simmis Wanda                   
32  Patrik Reiman  2005    29          1:12.77   
  Uimaseura Kaarina                   
Andre Orav  2003              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
Elmeri Eronen  2002              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Hugo Kallaste  2002              DSQ   
  Keila Swimclub                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
Ott Orro  2001              DSQ   
  Ram/tallinn                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Teodor Juko Hiiemaa  2001              DSQ   
  Ujumisklubi Briis                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Tuomas Jokilahti  2001              DSQ   
  Nurmijärven Kunto                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  07 joulukuu 2013 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  16:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner