2021-03-02   03:23:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öviksracet 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 7/12 tävlingsstart 16.00 Insim 14.30

Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öviksracet 2013    Utskriftsdatum  07 december 2013   
  Tävlingsort  Örnsköldsvik    Utskriftstid  19:40   
  Arrangör  Örnsköldsviks Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2013         
 
 
Gren 26, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Eurocon SiteBase AB 
A4-papper sponsras av Kontorsvaruhuset 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Mattsson  2004  Väsby Simsällskap            16.07   
Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsällskap            17.15   
Ludwig Svedin  2004  Sundsvalls Simsällskap            17.21   
Hannes Wikström  2003  Härnösands Simsällskap            17.46   
Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap            17.57   
Albin Pettersson  2003  Simklubben Ägir            17.64   
Edvin Jonsson  2004  Simklubben Ägir            17.73   
Felix Luthman  2004  Umeå Simsällskap            18.53   
Linus Hallgren  2003  Umeå Simsällskap            18.91   
10  Oscar Edin  2003  Härnösands Simsällskap            19.14   
11  Theo Ylipää  2004  Luleå Simsällskap            19.19   
12  Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare            19.67   
13  Vide Lundblad  2003  Njurunda Simsällskap            20.22   
14  Nils Sahlin  2003  Umeå Simsällskap            20.76   
15  William Lundmark  2004  Skellefte Simsällskap 34            22.11   
16  Sam Lundgren  2003  Skellefte Simsällskap 34            22.23   
17  Elias Johansson  2003  Skellefte Simsällskap 34            22.59   
18  Hubert Eriksson  2004  Skellefte Simsällskap 34            22.65   
19  Petter Lidén  2003  Njurunda Simsällskap            22.90   
20  Emil Evander  2004  Umeå Simsällskap            23.18   
21  Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare            25.09   
22  Henrik Lidström  2003  Umeå Simsällskap            25.82   
23  Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            27.96   
24  Simon Engström  2004  Kramfors-Alliansen            35.34   
Oliver Cobian  2003  Umeå Simsällskap            DSQ   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare            DSQ   
                     
 
Gren 26, 25m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Eurocon SiteBase AB 
A4-papper sponsras av Kontorsvaruhuset 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Näslund  2001  Sundsvalls Simsällskap            14.36   
Love Starrin  2001  Sundsvalls Simsällskap            14.45   
Isak Olsson  2002  Bureå Simsällskap            14.71   
Anton Boström  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.85   
David Eby  2001  Simklubben Ägir            14.85   
Gustav Jonsson  2002  Simklubben Ägir            15.09   
Marios Johansson  2001  Piteå Sim            15.38   
David Näslund  2001  Njurunda Simsällskap            16.01   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap            16.18   
10  Lucas Forslund  2002  Nordmalings Simsällskap            16.22   
11  Alfred Vikström  2001  Bureå Simsällskap            17.14   
12  Simon Widmark  2002  Kramfors-Alliansen            17.25   
13  Johan Matzen  2002  Simklubben Ägir            17.55   
14  Isak Nyberg  2001  Sollefteå Allmänna Simsällskap            18.21   
15  Anton Krogh-Vennemo  2002  Bureå Simsällskap            18.36   
16  Samuel Norlin  2002  Umeå Simsällskap            18.84   
17  Kristoffer Eneroth  2002  Sandviks Idrottsklubb            18.98   
18  John Lindblom  2002  Härnösands Simsällskap            19.16   
19  Lucas Devismes  2002  Bureå Simsällskap            19.24   
20  Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            21.27   
21  Nima Nikaein  2001  Sollefteå Allmänna Simsällskap            22.30   
22  Alexander Israelsson  2001  Umeå Simsällskap            23.42   
23  Anton Brännström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.25   
                     
 
Gren 26, 25m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Eurocon SiteBase AB 
A4-papper sponsras av Kontorsvaruhuset 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim            12.93   
Tor Nicolaisen  1999  Sundsvalls Simsällskap            13.58   
Pontus Pettersson  2000  Simklubben Ägir            13.73   
Emil Westin  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.04   
Alexander Sandin  2000  Simklubben Ägir            14.12   
Edvin Käck  2000  Nordmalings Simsällskap            14.30   
Joel Lindgren  1999  Burträsk Simpolare            14.57   
Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsällskap            14.67   
Edvin Lind  2000  Umeå Simsällskap            15.61   
10  Klas Törmä  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.53   
11  Bartosz Michno  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.47   
12  Sakarias Lingesten  2000  Umeå Simsällskap            20.29   
John Wallin  1999  Bureå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 25m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Eurocon SiteBase AB 
A4-papper sponsras av Kontorsvaruhuset 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Gilliusson  1993  Karlstads Simsällskap            11.66   
Andreas Edlund  1989  Örnsköldsviks Allmänna SS            11.76   
Emil Nilsson  1992  Simklubben Ägir            11.86   
Marcus Åsberg  1996  Simklubben Ägir            12.01   
Niklas Block  1995  Simklubben Ägir            12.14   
Benjamin Lindberg  1995  Skellefte Simsällskap 34            12.27   
Andreas Lindmark  1995  Skellefte Simsällskap 34            12.71   
Erik Viklund  1998  Burträsk Simpolare            12.72   
Johan Bonnedahl  1997  Umeå Simsällskap            12.93   
10  Patrik Axenbo  1984  Simklubben Ägir            13.11   
11  Daniel Ekberg  1984  Simklubben Ägir            13.15   
12  Elias Bystedt  1995  Bureå Simsällskap            13.37   
13  Isak Viklund  1998  Burträsk Simpolare            13.48   
14  Örjan Olsson  1972  IKSU Simning            13.52   
15  Fredrik Hellberg  1973  IKSU Simning            13.53   
16  Konstantinos Johansson  1998  Piteå Sim            13.68   
17  Anton Lindgren  1996  Burträsk Simpolare            13.71   
18  Peter Lundberg  1991  Umeå Simsällskap            13.76   
19  William Säfström  1998  Umeå Simsällskap            14.15   
20  Peder Larsson  1972  IKSU Simning            14.45   
21  Pontus Wiklund  1997  Umeå Simsällskap            14.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  07 december 2013 
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS  Utskriftstid  19:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner