2021-03-02   03:28:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öviksracet 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 7/12 tävlingsstart 16.00 Insim 14.30

Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öviksracet 2013    Utskriftsdatum  07 december 2013   
  Tävlingsort  Örnsköldsvik    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör  Örnsköldsviks Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2013         
 
 
Gren 18, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Ödlings Värme & Sanitet 
A4-papper sponsras av Kontorsvaruhuset 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Mattsson  2004  Väsby Simsällskap            19.41   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap            19.76   
Linus Hallgren  2003  Umeå Simsällskap            20.82   
Albin Pettersson  2003  Simklubben Ägir            20.83   
Felix Luthman  2004  Umeå Simsällskap            21.10   
Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsällskap            21.49   
Theo Ylipää  2004  Luleå Simsällskap            21.70   
Edvin Jonsson  2004  Simklubben Ägir            21.84   
Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap            22.33   
10  Adam Lagerqvist  2003  Sandviks Idrottsklubb            23.01   
11  Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare            23.17   
12  Oscar Edin  2003  Härnösands Simsällskap            23.47   
13  Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34            24.11   
14  Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare            24.27   
15  Nils Sahlin  2003  Umeå Simsällskap            24.34   
16  Petter Lidén  2003  Njurunda Simsällskap            24.50   
17  Vide Lundblad  2003  Njurunda Simsällskap            25.19   
18  William Lundmark  2004  Skellefte Simsällskap 34            25.20   
19  Hubert Eriksson  2004  Skellefte Simsällskap 34            25.56   
20  William Granberg  2005  Burträsk Simpolare            27.48   
21  Henrik Lidström  2003  Umeå Simsällskap            33.56   
Ludwig Svedin  2004  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Ödlings Värme & Sanitet 
A4-papper sponsras av Kontorsvaruhuset 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Love Starrin  2001  Sundsvalls Simsällskap            16.57   
David Eby  2001  Simklubben Ägir            17.56   
Marios Johansson  2001  Piteå Sim            17.87   
Isak Olsson  2002  Bureå Simsällskap            18.21   
Anton Boström  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.47   
Gustav Jonsson  2002  Simklubben Ägir            19.13   
David Näslund  2001  Njurunda Simsällskap            19.43   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap            19.69   
Alfred Vikström  2001  Bureå Simsällskap            20.01   
Lucas Forslund  2002  Nordmalings Simsällskap            20.01   
11  Simon Widmark  2002  Kramfors-Alliansen            20.12   
12  Anton Söderholm  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS            20.31   
13  Isak Nyberg  2001  Sollefteå Allmänna Simsällskap            20.66   
14  Anton Krogh-Vennemo  2002  Bureå Simsällskap            22.15   
15  Oscar Rosén  2001  Härnösands Simsällskap            22.17   
16  Lucas Devismes  2002  Bureå Simsällskap            22.22   
17  John Lindblom  2002  Härnösands Simsällskap            22.86   
18  Johan Matzen  2002  Simklubben Ägir            23.45   
19  Samuel Norlin  2002  Umeå Simsällskap            23.66   
20  Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            24.29   
21  Alexander Israelsson  2001  Umeå Simsällskap            27.47   
22  Nima Nikaein  2001  Sollefteå Allmänna Simsällskap            28.87   
                     
 
Gren 18, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Ödlings Värme & Sanitet 
A4-papper sponsras av Kontorsvaruhuset 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim            14.86   
Edvin Käck  2000  Nordmalings Simsällskap            15.88   
Pontus Pettersson  2000  Simklubben Ägir            16.13   
Alexander Sandin  2000  Simklubben Ägir            17.69   
Klas Törmä  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS            21.25   
Sakarias Lingesten  2000  Umeå Simsällskap            26.04   
                     
 
Gren 18, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Ödlings Värme & Sanitet 
A4-papper sponsras av Kontorsvaruhuset 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Edlund  1989  Örnsköldsviks Allmänna SS            13.45   
Emil Gilliusson  1993  Karlstads Simsällskap            13.50   
Niklas Block  1995  Simklubben Ägir            14.12   
Benjamin Lindberg  1995  Skellefte Simsällskap 34            14.64   
Marcus Åsberg  1996  Simklubben Ägir            14.93   
Daniel Ekberg  1984  Simklubben Ägir            15.01   
Emil Nilsson  1992  Simklubben Ägir            15.31   
Patrik Axenbo  1984  Simklubben Ägir            15.45   
Isak Viklund  1998  Burträsk Simpolare            15.60   
10  Johan Bonnedahl  1997  Umeå Simsällskap            16.01   
11  Elias Bystedt  1995  Bureå Simsällskap            16.07   
12  Peter Lundberg  1991  Umeå Simsällskap            16.56   
13  Pontus Wiklund  1997  Umeå Simsällskap            19.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  07 december 2013 
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS  Utskriftstid  16:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner