2020-02-25   11:06:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öviksracet 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 7/12 tävlingsstart 09.30 Insim 08.00

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öviksracet 2013    Utskriftsdatum  07 december 2013   
  Tävlingsort  Örnsköldsvik    Utskriftstid  11:05   
  Arrangör  Örnsköldsviks Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2013         
 
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: T3 
A4-papper sponsras av Kontorsvaruhuset 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Mattsson  2004  Väsby Simsällskap    37.65  1:20.37  2:03.59    2:44.17   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap    40.34  1:25.69  2:12.37    2:57.12   
Theo Ylipää  2004  Luleå Simsällskap    43.87  1:35.52  2:31.95    3:26.88   
Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34    47.44  1:43.19  2:38.67    3:31.19   
Albin Pettersson  2003  Simklubben Ägir    45.88  1:41.40  2:38.60    3:35.30   
Edvin Jonsson  2004  Simklubben Ägir    43.12  1:41.92  2:41.62    3:42.36   
Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34    50.23  1:48.92  2:49.37    3:44.76   
Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: T3 
A4-papper sponsras av Kontorsvaruhuset 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Näslund  2001  Sundsvalls Simsällskap    32.85  1:09.66  1:47.85    2:25.11   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap    35.95  1:16.95  1:59.54    2:38.61   
Marios Johansson  2001  Piteå Sim    36.12  1:18.87  2:03.21    2:41.53   
David Näslund  2001  Njurunda Simsällskap    38.13  1:20.33  2:04.65    2:43.78   
David Eby  2001  Simklubben Ägir    37.57  1:20.87  2:05.78    2:43.85   
Robin Ulander  2001  Skellefte Simsällskap 34    37.90  1:22.00  2:07.27    2:49.95   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap    41.86  1:28.35  2:16.35    2:56.95   
Johan Matzen  2002  Simklubben Ägir    40.76  1:27.46  2:14.85    2:59.14   
Anton Krogh-Vennemo  2002  Bureå Simsällskap    45.46  1:39.61  2:36.58    3:31.05   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: T3 
A4-papper sponsras av Kontorsvaruhuset 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim    29.95  1:03.31  1:38.88    2:13.53   
Mathias Kristensen  1999  Kolbotn IL    31.84  1:06.30  1:41.09    2:15.90   
Tor Nicolaisen  1999  Sundsvalls Simsällskap    31.09  1:05.83  1:41.88    2:19.65   
Pontus Pettersson  2000  Simklubben Ägir    32.46  1:08.21  1:44.85    2:20.10   
Alexander Sandin  2000  Simklubben Ägir    34.05  1:12.86  1:52.02    2:30.12   
Emil Westin  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS    33.67  1:12.72  1:56.61    2:37.58   
Viktor Norberg  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS    34.77  1:14.59  1:57.65    2:39.63   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: T3 
A4-papper sponsras av Kontorsvaruhuset 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Benjamin Lindberg  1995  Skellefte Simsällskap 34    28.44  1:01.20  1:35.24    2:07.98   
Andreas Lindmark  1995  Skellefte Simsällskap 34    29.33  1:02.59  1:37.95    2:12.99   
Erik Viklund  1998  Burträsk Simpolare    29.16  1:04.04  1:40.13    2:13.73   
Emil Nilsson  1992  Simklubben Ägir    29.53  1:03.51  1:39.50    2:14.10   
Jelle Kranenbarg  1996  Härnösands Simsällskap    30.56  1:04.31  1:39.13    2:14.89   
Pontus Lindh  1996  Härnösands Simsällskap    30.58  1:03.81  1:38.40    2:15.20   
Gustav Norén-Vosveldt  1996  Härnösands Simsällskap    30.72  1:05.34  1:41.06    2:18.37   
Fredrik Hellberg  1973  IKSU Simning    32.30  1:06.64  1:43.12    2:20.43   
Daniel Ekberg  1984  Simklubben Ägir    31.65  1:06.14  1:40.78    2:20.45   
10  Konstantinos Johansson  1998  Piteå Sim    32.27  1:07.60  1:44.64    2:20.50   
11  William Säfström  1998  Umeå Simsällskap    32.27  1:08.07  1:45.39    2:23.00   
12  Peder Larsson  1972  IKSU Simning    33.01  1:09.90  1:50.75    2:32.16   
13  Peter Lundberg  1991  Umeå Simsällskap    33.98  1:13.51  1:54.41    2:38.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  07 december 2013 
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS  Utskriftstid  11:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner