2019-08-21   22:14:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2013 Oskarshamn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    42.20  1:27.06  2:19.32    3:02.11   
Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Simsällskap    42.61  1:27.36  2:22.09    3:02.19   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    42.00  1:27.28  2:22.23    3:02.74   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    42.79  1:31.99  2:25.14    3:10.40   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    44.72  1:41.08  2:36.37    3:22.74   
Vendela Elfving  2001  Kalmar Simsällskap    46.35  1:38.70  2:39.06    3:26.62   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    46.31  1:40.99  2:38.95    3:30.51   
Linnéa Skärkarl  2001  Oskarshamns Simsällskap    50.12  1:48.58  2:47.28    3:35.03   
Katja Strandberg  2001  Västerviks Simsällskap    47.48  1:44.10  2:45.39    3:39.32   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:48   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    36.86  1:21.21  2:07.39    2:46.46   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    37.16  1:22.57  2:17.51    2:56.61   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    40.81  1:28.53  2:17.46    2:56.88   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    51.65  1:52.91  2:55.87    3:48.15   
Edvin Strandberg  2001  Kalmar Simsällskap    58.21  1:58.83  3:03.30    3:58.13   
Isak Eriksson  2001  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:48 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:50   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 3, 100m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Steindl  2002  Hvetlanda Simsällskap    41.07        1:26.57   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    42.94        1:30.79   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    42.72        1:31.47   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    45.34        1:35.32   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    46.39        1:35.53   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    45.75        1:38.45   
Alice Oskarsson  2002  Västerviks Simsällskap    49.38        1:40.92   
Märta Ring  2002  Kalmar Simsällskap    49.13        1:42.55   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    52.12        1:48.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:50 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:55   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: ABB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    47.60        1:40.60   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    50.83        1:44.61   
Sten Quack  2002  Hvetlanda Simsällskap    54.86        1:46.52   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap    51.01        1:49.19   
Jens Dreves  2002  Hvetlanda Simsällskap    53.40        1:51.71   
Casper Zhou  2002  Kalmar Simsällskap    1:03.13        2:04.38   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:55 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:57   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            19.40   
Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap            19.62   
Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap            20.17   
Thindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap            21.34   
Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap            22.84   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            24.22   
Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            24.26   
Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap            28.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:57 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:00   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            19.19   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            19.41   
Pontus Fransson  2003  Hvetlanda Simsällskap            23.26   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap            23.58   
Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap            23.90   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap            25.15   
Oscar Kullberg  2003  Nässjö SLS            28.29   
Andy Nguyen  2003  Oskarshamns Simsällskap            29.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:00 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 7, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap            25.07   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            26.19   
Annabelle Lim  2004  Kalmar Simsällskap            26.71   
Vilma Fransson  2004  Hvetlanda Simsällskap            28.46   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            28.52   
Maja Bonaparte  2004  Oskarshamns Simsällskap            28.63   
Jonna Pilåsen  2004  Hvetlanda Simsällskap            29.30   
Tilde Eriksen  2004  Oskarshamns Simsällskap            29.34   
Maja Hellman  2004  Hvetlanda Simsällskap            29.54   
10  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap            30.25   
11  Stina Gunnarsson  2006  Hultsfreds Simsällskap            33.23   
12  Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            33.71   
13  Alice Björnåker  2004  Hvetlanda Simsällskap            37.42   
14  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap            39.17   
Maya Håkansson  2005  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Smilla Westerholm  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 8, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Kontorscity 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS            26.79   
Algot Redborn  2004  Oskarshamns Simsällskap            27.42   
Oscar Helander  2004  Hultsfreds Simsällskap            32.31   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap            32.77   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap            35.56   
Linus Engren  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:35   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Oskarshamn Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            48.94   
Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            51.15   
Maria Sjölund  2004  Kalmar Simsällskap            53.10   
Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap            1:00.24   
Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap            DNS   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:35 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:35   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap            58.58   
Sebastian Flores  2004  Hvetlanda Simsällskap            1:09.49   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:35 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:44   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    34.80        1:13.70   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    36.53        1:17.04   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    37.35        1:18.33   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    37.67        1:19.17   
Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsällskap    38.16        1:19.65   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    38.77        1:23.95   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap    42.93        1:24.70   
Katja Strandberg  2001  Västerviks Simsällskap    39.25        1:26.57   
Annie Bennesved  2001  Hvetlanda Simsällskap    40.90        1:26.77   
10  Vendela Elfving  2001  Kalmar Simsällskap    44.84        1:28.99   
11  Linnéa Skärkarl  2001  Oskarshamns Simsällskap    42.85        1:29.78   
12  Elin Brannestam  2001  Kalmar Simsällskap    45.17        1:39.60   
13  Felicia Nordqvist  2001  Kalmar Simsällskap    47.42        1:40.04   
14  Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    47.13        1:42.50   
Ida Granqvist  2001  Hultsfreds Simsällskap            DNS   
Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:44 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:44   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: XL-Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    35.99        1:14.18   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    37.12        1:16.35   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    41.97        1:30.56   
Isak Eriksson  2001  Nässjö SLS    43.27        1:31.17   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    44.86        1:36.23   
Edvin Strandberg  2001  Kalmar Simsällskap    44.24        1:37.91   
Ammar Saran  2001  Nässjö SLS    44.56        1:41.07   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:44 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:52   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Steindl  2002  Hvetlanda Simsällskap    45.82        1:36.21   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    47.71        1:40.13   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    47.94        1:40.75   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    51.14        1:47.33   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    51.82        1:48.67   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    53.02        1:51.25   
Märta Ring  2002  Kalmar Simsällskap    53.77        1:52.70   
Alice Oskarsson  2002  Västerviks Simsällskap    53.51        1:53.34   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    56.54        1:57.85   
Stina Karlsson Wiberg  2002  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Tova Karlsson Wiberg  2002  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Wilma Karlsson  2002  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:52 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:55   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: ABB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sten Quack  2002  Hvetlanda Simsällskap    50.61        1:47.11   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    50.65        1:47.68   
Casper Zhou  2002  Kalmar Simsällskap    56.35        2:01.22   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    57.89        2:04.70   
Christoffer Torkelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap    1:01.93        2:14.66   
Jens Dreves  2002  Hvetlanda Simsällskap            DSQ   
Kacper Uminski  2002  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:55 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  12:21   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 15, 4X25m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Hvetlanda SS Lag 1  2003  Hvetlanda Simsällskap            1:21.06   
  Thea Lindman  2003                 
  Vilma Fransson  2004      42.22        42.22   
  Tyra Schramme  2003                 
  Thindra Åkerblom  2003      1:21.06        1:21.06   
                     
Oskarshamn Damer [2003]  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:29.68   
  Ebba Håkansson  2003                 
  Saga Hjelm  2004      46.52        46.52   
  Maja Bonaparte  2004                 
  Tilde Eriksen  2004      1:29.68        1:29.68   
                     
Kalmar S Damer [2003]  2003  Kalmar Simsällskap            1:35.77   
  Linnea Westerlund  2003                 
  Annabelle Lim  2004      44.74        44.74   
  Hedda Strandberg  2004                 
  Nicole Sandebäck  2003      1:35.77        1:35.77   
                     
Oskarshamn Damer Lag 2  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:54.55   
  Nora Björklund  2003                 
  Ida Ekström  2005      59.90        59.90   
  Melisa Bahtagic  2005                 
  Maya Håkansson  2005      1:54.55        1:54.55   
                     
Nässjölag 2 Damer [2003]  2003  Nässjö SLS            DNS   
  Matilda Rångeby  2007                 
  Malin Flaa  2004                 
  Judith Rehn  2003                 
  Julia Dijkerman  2006              DNS   
                     
Hvetlanda Damer  2003  Hvetlanda Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  12:21 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  12:22   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 16, 4X25m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Oskarshamn Herrar Lag 1  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:12.36   
  Carl Löfgren  2003                 
  Viktor Henrysson  2003      36.16        36.16   
  Henrik Duong  2003                 
  Ossian Lagström  2003      1:12.36        1:12.36   
                     
Nässjö Herrar Lag 1[2003]  2003  Nässjö SLS            1:26.15   
  Jakob Ribe  2004                 
  Karl Friman  2005      42.47        42.47   
  Philip Rångeby  2006                 
  Oscar Kullberg  2003      1:26.15        1:26.15   
                     
Oskarshamn Herrar Lag 2  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:51.37   
  Isac Uhre  2005                 
  Robin Vukovic  2005      1:00.20        1:00.20   
  Andy Nguyen  2003                 
  Linus Engren  2004      1:51.37        1:51.37   
                     
Nässjö Herrar Lag 2[2003]  2003  Nässjö SLS            DNS   
  Filip Johansson  2003                 
  Hannes Nyström Abrahamsson  2003                 
  Adrian Jädernäs  2004                 
  Victor Holgersson  2004              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  12:22 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  12:27   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 17, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nässjö Damer Lag 1 [2003]  2003  Nässjö SLS            2:52.35   
  Nellie Myrlander  2003      38.22        38.22   
  Nathalie Rahm  2004      45.45        1:23.67   
  Thea Jansson  2003      44.62        2:08.29   
  Lowa Appelberg  2003      44.06        2:52.35   
                     
Kalmar S Damer [2003]  2003  Kalmar Simsällskap            3:01.59   
  Tea Winblad  2004      51.05        51.05   
  Viktoria Loo  2004      43.53        1:34.58   
  Maria Sjölund  2004      43.25        2:17.83   
  Isabell Lindvall  2003      43.76        3:01.59   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  12:27 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  12:28   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 19, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
Sponsor: Oskarhamn Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västervik Mix [2001]  2001  Västerviks Simsällskap            2:15.37   
  Edvin Torlakovic  2001      30.89        30.89   
  Katja Strandberg  2001      36.99        1:07.88   
  Thea Ekström  2001      34.64        1:42.52   
  Felix Öberg  2001      32.85        2:15.37   
                     
Kalmar S Mix Lag 1 [2001]  2001  Kalmar Simsällskap            2:23.05   
  Alexander Loo  2001      34.16        34.16   
  Ella Wranå  2001      33.20        1:07.36   
  Edvin Strandberg  2001      41.47        1:48.83   
  Caroline Nilsdotter  2001      34.22        2:23.05   
                     
Oskarshamn Mix Lag 1  2001  Oskarshamns Simsällskap            2:34.98   
  Petter Eriksen  2002      40.45        40.45   
  Filip Vukovic  2001      41.16        1:21.61   
  Stina Pernius  2002      36.84        1:58.45   
  Maria Duong  2001      36.53        2:34.98   
                     
Kalmar S Mix Lag 2 [2001]  2001  Kalmar Simsällskap            2:36.12   
  Tilde Wolfgang  2001      36.49        36.49   
  Carl Lingström  2002      41.56        1:18.05   
  Gusten Helgesson  2002      40.68        1:58.73   
  Leia Karlsson  2002      37.39        2:36.12   
                     
Hvetlanda Lag 1  2002  Hvetlanda Simsällskap            2:43.22   
  Alva Steindl  2002      36.14        36.14   
  Sten Quack  2002      42.32        1:18.46   
  Jens Dreves  2002      45.41        2:03.87   
  Annie Bennesved  2001      39.35        2:43.22   
                     
Kalmar S Mix Lag 3 [2001]  2001  Kalmar Simsällskap            2:52.28   
  Jenny Fröstberg  2002      40.61        40.61   
  David Marcusson  2001      42.01        1:22.62   
  Casper Zhou  2002      52.02        2:14.64   
  Vendela Elfving  2001      37.64        2:52.28   
                     
Nässjö Mix Lag 1  2001  Nässjö SLS            3:03.89   
  Isak Eriksson  2001      40.72        40.72   
  Lisa Flaa  2002      39.21        1:19.93   
  Ammar Saran  2001      44.12        2:04.05   
  Matilda Rångeby  2007      59.84        3:03.89   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  12:28 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  15:49   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 20, 4X25m Medley Mixed, Finaler 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Nässjö Mix Lag 1 [2003]  2003  Nässjö SLS            1:25.21   
  Jakob Ribe  2004                 
  Nathalie Rahm  2004      45.77        45.77   
  Nellie Myrlander  2003                 
  Oscar Kullberg  2003      1:25.21        1:25.21   
                     
Hvetlanda SS Lag 1  2003  Hvetlanda Simsällskap            1:25.82   
  Linus Gildert  2003                 
  Thea Lindman  2003      45.20        45.20   
  Thindra Åkerblom  2003                 
  Pontus Fransson  2003      1:25.82        1:25.82   
                     
Lag Kalmar  2003  Kalmar Simsällskap            1:30.46   
  Maria Sjölund  2004                 
  Albin Mägiste  2003      45.27        45.27   
  Tea Winblad  2004                 
  Jesper Gunnarsson  2004      1:30.46        1:30.46   
                     
Oskarshamn Mix Lag 3  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:41.55   
  Ida Ekström  2005                 
  Algot Redborn  2004      55.11        55.11   
  Carl Löfgren  2003                 
  Melisa Bahtagic  2005      1:41.55        1:41.55   
                     
Oskarshamn Mix Lag 2  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:45.08   
  Tilde Eriksen  2004                 
  Isac Uhre  2005      56.73        56.73   
  Viktor Henrysson  2003                 
  Nora Björklund  2003      1:45.08        1:45.08   
                     
Oskarshamn Mix Lag 4  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:51.95   
  Linus Engren  2004                 
  Saga Hjelm  2004      57.15        57.15   
  Ossian Lagström  2003                 
  Maya Håkansson  2005      1:51.95        1:51.95   
                     
Oskarshamn Mix Lag 1  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:58.04   
  Smilla Westerholm  2004                 
  Ebba Håkansson  2003      1:08.07        1:08.07   
  Henrik Duong  2003                 
  Robin Vukovic  2005      1:58.04        1:58.04   
                     
Nässjö Lag 3 Mix [2003]  2003  Nässjö SLS            2:09.63   
  Filip Johansson  2003                 
  Malin Flaa  2004      1:14.74        1:14.74   
  Lowa Appelberg  2003                 
  Hannes Nyström Abrahamsson  2003      2:09.63        2:09.63   
                     
Nässjölag 2 Mix [2003]  2003  Nässjö SLS            2:12.45   
  Karl Friman  2005                 
  Judith Rehn  2003      1:51.09        1:51.09   
  Thea Jansson  2003                 
  Philip Rångeby  2006      2:12.45        2:12.45   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  15:49 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  15:49   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap            39.84   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap            43.50   
Alva Steindl  2002  Hvetlanda Simsällskap            43.57   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            45.39   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap            45.73   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            48.65   
Alice Oskarsson  2002  Västerviks Simsällskap            53.97   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  15:49 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  15:53   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: XL-Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap            50.80   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            50.81   
Jens Dreves  2002  Hvetlanda Simsällskap            58.87   
Casper Zhou  2002  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Sten Quack  2002  Hvetlanda Simsällskap            DSQ   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  15:53 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  15:55   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            47.74   
Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap            48.49   
Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap            50.07   
Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap            52.60   
Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap            54.10   
Thindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap            58.16   
Tyra Schramme  2003  Hvetlanda Simsällskap            59.36   
Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            59.88   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            1:02.99   
10  Nicole Sandebäck  2003  Kalmar Simsällskap            1:05.06   
11  Linnea Westerlund  2003  Kalmar Simsällskap            1:05.19   
Agnes Elg  2003  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  15:55 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  16:02   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 24, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            49.77   
Joakim Jönsson  2003  Västerviks Simsällskap            50.81   
Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap            52.83   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap            54.25   
Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap            54.82   
Pontus Fransson  2003  Hvetlanda Simsällskap            55.81   
Andy Nguyen  2003  Oskarshamns Simsällskap            56.52   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            58.93   
Oscar Kullberg  2003  Nässjö SLS            1:01.85   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  16:02 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  16:06   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 25, 25m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            19.96   
Vilma Fransson  2004  Hvetlanda Simsällskap            20.58   
Tilde Eriksen  2004  Oskarshamns Simsällskap            21.00   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            21.74   
Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap            22.03   
Maja Hellman  2004  Hvetlanda Simsällskap            22.45   
Annabelle Lim  2004  Kalmar Simsällskap            23.28   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            23.62   
Maja Bonaparte  2004  Oskarshamns Simsällskap            23.93   
10  Stina Gunnarsson  2006  Hultsfreds Simsällskap            24.53   
11  Matilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            24.91   
12  Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            25.36   
13  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap            26.44   
14  Alice Björnåker  2004  Hvetlanda Simsällskap            27.88   
15  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap            30.74   
16  Maya Håkansson  2005  Oskarshamns Simsällskap            34.59   
17  Jonna Pilåsen  2004  Hvetlanda Simsällskap            36.18   
18  Smilla Westerholm  2004  Oskarshamns Simsällskap            36.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  16:06 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  16:09   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 26, 25m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: ABB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS            17.61   
Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap            22.39   
Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS            23.08   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap            27.84   
Karl Friman  2005  Nässjö SLS            28.30   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap            31.02   
Oscar Helander  2004  Hultsfreds Simsällskap            31.28   
Linus Engren  2004  Oskarshamns Simsällskap            33.35   
Victor Holgersson  2004  Nässjö SLS            48.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  16:09 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  16:13   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            42.96   
Maria Sjölund  2004  Kalmar Simsällskap            43.69   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            47.15   
Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap            1:02.05   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  16:13 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  16:13   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Flores  2004  Hvetlanda Simsällskap            47.04   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            48.27   
Algot Redborn  2004  Oskarshamns Simsällskap            48.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  16:13 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  16:42   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    40.86        1:24.08   
Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Simsällskap    41.43        1:24.17   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    41.42        1:24.93   
Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsällskap    43.25        1:31.89   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    47.11        1:32.42   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    46.39        1:34.93   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap    48.59        1:36.98   
Katja Strandberg  2001  Västerviks Simsällskap    47.22        1:37.58   
Annie Bennesved  2001  Hvetlanda Simsällskap    50.22        1:39.85   
10  Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    47.68        1:41.72   
11  Ida Granqvist  2001  Hultsfreds Simsällskap    1:42.32        1:42.32   
12  Vendela Elfving  2001  Kalmar Simsällskap    53.40        1:44.67   
13  Linnéa Skärkarl  2001  Oskarshamns Simsällskap    54.40        1:51.66   
14  Felicia Nordqvist  2001  Kalmar Simsällskap    1:59.59        1:59.59   
Elin Brannestam  2001  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  16:42 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  16:46   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 30, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Kontorscity 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    39.89        1:18.49   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    39.92        1:19.42   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    44.42        1:30.39   
Isak Eriksson  2001  Nässjö SLS    48.50        1:40.40   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    50.19        1:43.14   
Ammar Saran  2001  Nässjö SLS            DSQ   
Edvin Strandberg  2001  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  16:46 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  16:51   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 31, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Oskarshamn Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Steindl  2002  Hvetlanda Simsällskap    37.68        1:17.86   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    37.68        1:20.39   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    41.94        1:26.21   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    41.61        1:27.43   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    42.61        1:30.15   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    43.96        1:32.46   
Märta Ring  2002  Kalmar Simsällskap    43.88        1:33.81   
Alice Oskarsson  2002  Västerviks Simsällskap    45.59        1:34.15   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    47.76        1:40.66   
10  Tova Karlsson Wiberg  2002  Oskarshamns Simsällskap    47.86        1:41.43   
11  Wilma Karlsson  2002  Oskarshamns Simsällskap    55.16        1:58.50   
Stina Karlsson Wiberg  2002  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  16:51 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  16:57   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    43.34        1:31.83   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    44.08        1:32.02   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    45.26        1:35.49   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap    46.21        1:38.30   
Sten Quack  2002  Hvetlanda Simsällskap    49.00        1:39.27   
Christoffer Torkelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap    47.89        1:39.42   
Jens Dreves  2002  Hvetlanda Simsällskap    49.72        1:46.29   
Casper Zhou  2002  Kalmar Simsällskap    56.30        1:59.85   
Kacper Uminski  2002  Oskarshamns Simsällskap    59.17        2:10.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  16:57 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  17:01   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 33, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            38.78   
Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap            39.47   
Tyra Schramme  2003  Hvetlanda Simsällskap            41.58   
Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap            41.75   
Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap            43.18   
Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap            44.03   
Thindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap            45.36   
Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            46.42   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            48.42   
10  Linnea Westerlund  2003  Kalmar Simsällskap            53.45   
10  Nicole Sandebäck  2003  Kalmar Simsällskap            53.45   
12  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap            57.93   
13  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:00.38   
14  Judith Rehn  2003  Nässjö SLS            1:09.46   
15  Agnes Elg  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:20.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  17:01 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  17:05   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 34, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: XL-Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            38.52   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap            39.68   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            39.77   
Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap            41.09   
Pontus Fransson  2003  Hvetlanda Simsällskap            42.03   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap            42.21   
Joakim Jönsson  2003  Västerviks Simsällskap            43.76   
Andy Nguyen  2003  Oskarshamns Simsällskap            48.56   
Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap            51.19   
10  Hannes Nyström Abrahamsson  2003  Nässjö SLS            1:11.88   
11  Filip Johansson  2003  Nässjö SLS            2:00.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  17:05 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  17:30   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 35, 4X50m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kalmar S Damer Lag [2001]  2001  Kalmar Simsällskap            2:37.76   
  Leia Karlsson  2002      40.00        40.00   
  Tilde Wolfgang  2001      42.36        1:22.36   
  Caroline Nilsdotter  2001      41.05        2:03.41   
  Ella Wranå  2001      34.35        2:37.76   
                     
Västervik Damer [2000]  2001  Västerviks Simsällskap            2:47.83   
  Katja Strandberg  2001      45.83        45.83   
  Thea Ekström  2001      43.58        1:29.41   
  Felicia Claesén  2001      40.13        2:09.54   
  Mira Grimvall  2002      38.29        2:47.83   
                     
Kalmar S Lag 2 Dam [2001]  2001  Kalmar Simsällskap            3:04.61   
  Vendela Elfving  2001      46.23        46.23   
  Märta Ring  2002      49.68        1:35.91   
  Jenny Fröstberg  2002      45.52        2:21.43   
  Felicia Nordqvist  2001      43.18        3:04.61   
                     
Oskarshamn Damer [2001]  2001  Oskarshamns Simsällskap            3:44.68   
  Tova Karlsson Wiberg  2002      52.38        52.38   
  Wilma Karlsson  2002      1:04.09        1:56.47   
  Maria Duong  2001      43.83        2:40.30   
  Stina Karlsson Wiberg  2002      1:04.38        3:44.68   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  17:30 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  17:32   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 36, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: ABB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kalmar S Herrar [2001]  2001  Kalmar Simsällskap            3:03.85   
  David Marcusson  2001      42.79        42.79   
  Carl Lingström  2002      40.88        1:23.67   
  Alexander Loo  2001      57.39        2:21.06   
  Edvin Strandberg  2001      42.79        3:03.85   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  17:32 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  09:43   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 37, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    42.87        1:30.00   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    43.94        1:31.21   
Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsällskap    44.81        1:33.87   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    45.94        1:35.56   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    45.20        1:35.89   
Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Simsällskap    46.81        1:39.05   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap    48.41        1:42.91   
Ida Granqvist  2001  Hultsfreds Simsällskap    48.53        1:43.65   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    49.47        1:44.86   
10  Linnéa Skärkarl  2001  Oskarshamns Simsällskap    50.93        1:49.10   
11  Katja Strandberg  2001  Västerviks Simsällskap    52.29        1:49.40   
12  Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    58.55        2:00.09   
13  Elin Brannestam  2001  Kalmar Simsällskap    1:02.07        2:10.40   
14  Felicia Nordqvist  2001  Kalmar Simsällskap    59.64        2:10.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  09:43 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  09:43   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 38, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    38.73        1:22.31   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    42.58        1:29.97   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    48.48        1:44.76   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    49.73        1:46.42   
Edvin Strandberg  2001  Kalmar Simsällskap    53.12        1:52.73   
Isak Eriksson  2001  Nässjö SLS    53.90        1:55.70   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    58.58        2:04.39   
Ammar Saran  2001  Nässjö SLS    1:01.46        2:15.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  09:43 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  09:59   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 39, 200m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alva Steindl  2002  Hvetlanda Simsällskap    39.48  1:23.38  2:08.30    2:51.74   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    38.87  1:24.73  2:13.38    2:59.75   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    41.73  1:28.64  2:16.74    3:02.20   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    41.90  1:29.85  2:18.18    3:02.36   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    44.54  1:35.47  2:25.30    3:12.16   
Alice Oskarsson  2002  Västerviks Simsällskap    44.62  1:35.88  2:27.45    3:15.56   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    44.61  1:35.61  2:27.62    3:17.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  09:59 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  09:59   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 40, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Kontorscity 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    43.28  1:33.22  2:25.23    3:15.83   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    44.76  1:38.03  2:32.34    3:23.00   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap    49.28  1:46.11  2:42.21    3:30.59   
Christoffer Torkelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap    47.59  1:43.41  2:39.37    3:30.67   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    46.95  1:42.93  2:41.35    3:33.59   
Casper Zhou  2002  Kalmar Simsällskap    54.02  1:57.08  3:02.69    4:02.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  09:59 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:05   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 41, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Oskarshamn Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            42.42   
Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap            42.65   
Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap            45.03   
Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap            50.37   
Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            51.51   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            52.34   
Linnea Westerlund  2003  Kalmar Simsällskap            55.51   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap            57.97   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:02.86   
10  Agnes Elg  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:20.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:05 
 
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:07   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 42, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            44.11   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            44.39   
Oscar Kullberg  2003  Nässjö SLS            49.13   
Joakim Jönsson  2003  Västerviks Simsällskap            50.07   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap            51.47   
Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap            53.31   
Andy Nguyen  2003  Oskarshamns Simsällskap            53.55   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap            54.09   
Hannes Nyström Abrahamsson  2003  Nässjö SLS            1:16.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:07 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:23   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 43, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            21.33   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            22.15   
Maria Sjölund  2004  Kalmar Simsällskap            22.94   
Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap            32.01   
Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap            32.88   
Maja Hellman  2004  Hvetlanda Simsällskap            33.66   
Alice Björnåker  2004  Hvetlanda Simsällskap            42.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:23 
 
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:23   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 44, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: XL-Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS            26.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:23 
 
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:50   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 45, 400m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    1:20.46  2:48.69  4:17.94    5:47.08   
Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Simsällskap    1:20.65  2:52.69  4:23.51    5:54.68   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    1:26.17  3:00.92  4:35.61    6:07.30   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    1:29.06  3:05.91  4:45.49    6:18.85   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    1:37.86  3:22.85  5:03.78    6:38.58   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap    1:31.64  3:14.12  5:00.69    6:42.53   
Vendela Elfving  2001  Kalmar Simsällskap    1:41.30  4:17.97  6:47.41    6:47.41   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    1:37.21  3:24.89  5:13.85    6:56.19   
Linnéa Skärkarl  2001  Oskarshamns Simsällskap    1:39.85  3:29.39  5:20.06    6:59.75   
10  Katja Strandberg  2001  Västerviks Simsällskap    1:41.50  3:30.58  5:21.82    7:19.33   
11  Felicia Nordqvist  2001  Kalmar Simsällskap    2:10.59  4:33.80  9:01.39    9:01.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:50 
 
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:51   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 46, 400m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    1:19.36  2:45.06  4:09.45    5:30.50   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    1:22.31  2:53.63  4:24.60    5:48.37   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    1:24.91  2:58.13  4:32.63    6:03.61   
Isak Eriksson  2001  Nässjö SLS    1:41.20  3:28.77  5:18.92    7:00.35   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    1:38.26  3:30.09  5:20.96    7:04.13   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    1:44.54  3:39.41  5:35.80    7:25.32   
Edvin Strandberg  2001  Kalmar Simsällskap    1:41.79  3:44.89  5:47.16    7:42.00   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:51 
 
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:09   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 47, 4X25m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Nässjö Damer Lag 1 [2003]  2003  Nässjö SLS            1:27.01   
  Thea Jansson  2003                 
  Nathalie Rahm  2004      48.18        48.18   
  Nellie Myrlander  2003                 
  Lowa Appelberg  2003      1:27.01        1:27.01   
                     
Oskarshamn Damer Lag 2  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:48.51   
  Smilla Westerholm  2004                 
  Saga Hjelm  2004      58.16        58.16   
  Tilde Eriksen  2004                 
  Melisa Bahtagic  2005      1:48.51        1:48.51   
                     
Oskarshamn Damer [2003]  2003  Oskarshamns Simsällskap            2:03.89   
  Nora Björklund  2003                 
  Maja Bonaparte  2004      53.42        53.42   
  Ebba Håkansson  2003                 
  Agnes Elg  2003      2:03.89        2:03.89   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:09 
 
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:09   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 48, 4X25m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: ABB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Oskarshamn Herrar Lag 1  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:24.02   
  Viktor Henrysson  2003                 
  Andy Nguyen  2003      46.51        46.51   
  Henrik Duong  2003                 
  Carl Löfgren  2003      1:24.02        1:24.02   
                     
Nässjö Herrar Lag 1[2003]  2003  Nässjö SLS            1:46.67   
  Karl Friman  2005                 
  Hannes Nyström Abrahamsson  2003      1:01.32        1:01.32   
  Jakob Ribe  2004                 
  Oscar Kullberg  2003      1:46.67        1:46.67   
                     
Oskarshamn Herrar Lag 2  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:56.36   
  Algot Redborn  2004                 
  Isac Uhre  2005      1:00.50        1:00.50   
  Ossian Lagström  2003                 
  Linus Engren  2004      1:56.36        1:56.36   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:09 
 
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 49, 4X50m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kalmar S Damer [2003]  2003  Kalmar Simsällskap            3:23.54   
  Maria Sjölund  2004      47.28        47.28   
  Viktoria Loo  2004      57.17        1:44.45   
  Tea Winblad  2004      55.48        2:39.93   
  Isabell Lindvall  2003      43.61        3:23.54   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:17   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 51, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västervik Mix [2001]  2001  Västerviks Simsällskap            2:28.97   
  Felix Öberg  2001      37.45        37.45   
  Edvin Torlakovic  2001      37.03        1:14.48   
  Felicia Claesén  2001      39.42        1:53.90   
  Thea Ekström  2001      35.07        2:28.97   
                     
Kalmar S Mix Lag 1 [2001]  2001  Kalmar Simsällskap            2:39.85   
  Caroline Nilsdotter  2001      1:21.43        1:21.43   
  Tilde Wolfgang  2001      39.47        2:00.90   
  Alexander Loo  2001      38.95        2:39.85   
  Gusten Helgesson  2002              2:39.85   
                     
Kalmar S Mix Lag 2 [2001]  2001  Kalmar Simsällskap            2:55.12   
  David Marcusson  2001      45.12        45.12   
  Leia Karlsson  2002      48.29        1:33.41   
  Ella Wranå  2001      41.02        2:14.43   
  Carl Lingström  2002      40.69        2:55.12   
                     
Oskarshamn Mix Lag 1  2001  Oskarshamns Simsällskap            3:20.59   
  Filip Vukovic  2001      47.42        47.42   
  Matilda Johansson  2001      47.68        1:35.10   
  Linnéa Skärkarl  2001      50.28        2:25.38   
  Kacper Uminski  2002      55.21        3:20.59   
                     
Kalmar S Mix Lag 3 [2001]  2001  Kalmar Simsällskap            3:39.77   
  Casper Zhou  2002      1:00.12        1:00.12   
  Elin Brannestam  2001      56.73        1:56.85   
  Edvin Strandberg  2001      1:00.83        2:57.68   
  Tilda Nordén  2001      42.09        3:39.77   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  14:39   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 52, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Kontorscity 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    40.81        1:24.34   
Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap    41.82        1:26.13   
Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    41.86        1:27.36   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS    45.99        1:39.18   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    57.50        2:00.12   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:02.31        2:11.46   
Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  14:39 
 
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  14:39   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 53, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Oskarshamn Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    39.32        1:22.64   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    40.64        1:24.87   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    40.33        1:25.52   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    43.33        1:31.97   
Oscar Kullberg  2003  Nässjö SLS    51.02        1:46.97   
Andy Nguyen  2003  Oskarshamns Simsällskap    49.87        1:49.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  14:39 
 
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  14:53   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 54, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            23.15   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            24.60   
Maja Bonaparte  2004  Oskarshamns Simsällskap            25.18   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap            25.28   
Tilde Eriksen  2004  Oskarshamns Simsällskap            25.73   
Stina Gunnarsson  2006  Hultsfreds Simsällskap            26.33   
Annabelle Lim  2004  Kalmar Simsällskap            26.72   
Maja Hellman  2004  Hvetlanda Simsällskap            26.99   
Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap            28.10   
10  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            29.04   
11  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap            29.17   
12  Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            29.23   
13  Smilla Westerholm  2004  Oskarshamns Simsällskap            30.15   
14  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap            30.30   
15  Alice Björnåker  2004  Hvetlanda Simsällskap            31.39   
16  Jonna Pilåsen  2004  Hvetlanda Simsällskap            32.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  14:53 
 
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  14:53   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 55, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS            20.47   
Algot Redborn  2004  Oskarshamns Simsällskap            28.46   
Karl Friman  2005  Nässjö SLS            28.47   
Einar Fransson  2006  Hvetlanda Simsällskap            28.98   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap            28.99   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap            30.97   
Linus Engren  2004  Oskarshamns Simsällskap            32.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  14:53 
 
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  14:54   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 56, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: XL-Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            48.65   
Maria Sjölund  2004  Kalmar Simsällskap            48.82   
Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap            1:03.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  14:54 
 
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  14:54   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 57, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            57.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  14:54 
 
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  14:54   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 58, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: ABB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Simsällskap    41.55        1:30.86   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    44.69        1:36.54   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    44.78        1:37.50   
Katja Strandberg  2001  Västerviks Simsällskap    50.01        1:49.02   
Vendela Elfving  2001  Kalmar Simsällskap    51.59        1:51.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  14:54 
 
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  14:54   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 59, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    38.18        1:23.91   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    42.23        1:29.88   
Isak Eriksson  2001  Nässjö SLS    52.71        1:56.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  14:54 
 
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  15:21   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 60, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    41.75        1:25.09   
Alva Steindl  2002  Hvetlanda Simsällskap    43.19        1:29.98   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    47.13        1:35.02   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    47.83        1:37.31   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    47.75        1:39.41   
Alice Oskarsson  2002  Västerviks Simsällskap    50.75        1:42.33   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    49.54        1:43.18   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    54.24        1:51.59   
Wilma Karlsson  2002  Oskarshamns Simsällskap    58.00        2:03.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  15:21 
 
Resultat Gren 61 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 61 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  15:21   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 61, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    47.27        1:38.27   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    49.78        1:42.28   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap    51.61        1:44.95   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    51.67        1:47.59   
Kacper Uminski  2002  Oskarshamns Simsällskap    56.47        2:03.72   
Christoffer Torkelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  15:21 
 
Resultat Gren 62 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 62 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  15:25   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 62, 100m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Kontorscity 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    45.36        1:35.57   
Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap    46.00        1:36.77   
Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    47.23        1:40.02   
Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap    56.81        1:50.20   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS    56.82        1:56.74   
Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 63 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 63 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  15:30   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 63, 100m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Oskarshamn Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    45.65        1:36.26   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    43.92        1:38.15   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    53.18        1:45.13   
Andy Nguyen  2003  Oskarshamns Simsällskap    57.81        1:56.41   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:01.77        1:58.86   
Oscar Kullberg  2003  Nässjö SLS    57.68        2:02.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  15:30 
 
Resultat Gren 64 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 64 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  15:30   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 64, 100m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    53.66        1:44.50   
Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS    50.74        1:47.06   
Maria Sjölund  2004  Kalmar Simsällskap    51.78        1:50.36   
Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  15:30 
 
Resultat Gren 65 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 65 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  15:30   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 65, 100m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS    52.36        1:57.65   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  15:30 
 
Resultat Gren 66 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 66 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 66, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: XL-Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kalmar S Damer Lag [2001]  2001  Kalmar Simsällskap            2:22.17   
  Caroline Nilsdotter  2001      1:12.45        1:12.45   
  Tilde Wolfgang  2001      36.40        1:48.85   
  Leia Karlsson  2002      33.32        2:22.17   
  Ella Wranå  2001              2:22.17   
                     
Västervik Damer [2000]  2001  Västerviks Simsällskap            2:25.55   
  Thea Ekström  2001      34.58        34.58   
  Katja Strandberg  2001      36.98        1:11.56   
  Felicia Claesén  2001      33.68        1:45.24   
  Alice Oskarsson  2002      40.31        2:25.55   
                     
Oskarshamn Damer [2001]  2001  Oskarshamns Simsällskap            2:27.47   
  Stina Pernius  2002      35.73        35.73   
  Maria Duong  2001      36.13        1:11.86   
  Linnéa Skärkarl  2001      38.77        1:50.63   
  Matilda Johansson  2001      36.84        2:27.47   
                     
Kalmar S Lag 2 Dam [2001]  2001  Kalmar Simsällskap            2:41.86   
  Jenny Fröstberg  2002      38.32        38.32   
  Vendela Elfving  2001      37.94        1:16.26   
  Felicia Nordqvist  2001      42.75        1:59.01   
  Tilda Nordén  2001      42.85        2:41.86   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 67 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 67 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 67, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kalmar S Herrar [2001]  2001  Kalmar Simsällskap            2:45.22   
  David Marcusson  2001      42.69        42.69   
  Carl Lingström  2002      45.37        1:28.06   
  Gusten Helgesson  2002      43.83        2:11.89   
  Alexander Loo  2001      33.33        2:45.22   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 68 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 68 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2013         
 
 
Gren 68, 4X25m Frisim Mixed, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Nässjö Mix Lag 1 [2003]  2003  Nässjö SLS            1:18.83   
  Jakob Ribe  2004                 
  Nellie Myrlander  2003      36.01        36.01   
  Oscar Kullberg  2003                 
  Thea Jansson  2003      1:18.83        1:18.83   
                     
Oskarshamn Mix Lag 1  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:32.12   
  Viktor Henrysson  2003                 
  Algot Redborn  2004      38.49        38.49   
  Johanna Fransson  2004                 
  Maja Bonaparte  2004      1:32.12        1:32.12   
                     
Oskarshamn Mix Lag 3  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:33.63   
  Andy Nguyen  2003                 
  Isac Uhre  2005      47.46        47.46   
  Tilde Eriksen  2004                 
  Ebba Håkansson  2003      1:33.63        1:33.63   
                     
Nässjölag 2 Mix [2003]  2003  Nässjö SLS            1:36.95   
  Karl Friman  2005                 
  Nathalie Rahm  2004      47.80        47.80   
  Lowa Appelberg  2003                 
  Hannes Nyström Abrahamsson  2003      1:36.95        1:36.95   
                     
Oskarshamn Mix Lag 4  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:39.07   
  Ossian Lagström  2003                 
  Linus Engren  2004      52.06        52.06   
  Saga Hjelm  2004                 
  Melisa Bahtagic  2005      1:39.07        1:39.07   
                     
Oskarshamn Mix Lag 2  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:46.09   
  Carl Löfgren  2003                 
  Robin Vukovic  2005      49.71        49.71   
  Ida Ekström  2005                 
  Nora Björklund  2003      1:46.09        1:46.09   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  15:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner