2019-10-21   22:24:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för BOCKSTENSDOPPET

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Bockstensdoppet 2013    Utskriftsdatum  28 juni 2013   
  Tävlingsort  Varberg    Utskriftstid  16:47   
  Arrangör  Varberg-Falkenberg SIM         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  28 juni 2013         
 
 
Gren 6, 4X200m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Ksls Damer [1998]  1998              10:06.10   
  Kristianstads SLS                   
  Hanna Olsson  1999      1:12.88  2:30.57      2:30.57   
  Josefine Bengtsson  2000      1:14.44  2:35.14      5:05.71   
  Linnéa Högberg  1999      1:13.24  2:36.01      7:41.72   
  Amanda Modig  1999      1:09.28  2:24.38      10:06.10   
                     
Sundsvall Damer Lag 1  1998              10:31.41   
  Sundsvalls Simsällskap                   
  Amelia Lundblom  1999      1:13.17  2:30.75      2:30.75   
  Hanna Ekengren  1998      1:15.86  2:36.80      5:07.55   
  Sofia Mannela  2001      1:17.56  2:38.86      7:46.41   
  Frida Kårén  1998      1:18.77  2:45.00      10:31.41   
                     
Eslövs SS Damer [1998]  1998              10:45.05   
  Eslövs Simsällskap                   
  Olivia Ülger  2000      1:10.03  2:24.38      2:24.38   
  Sara Wilhelmsson  2001      1:32.42  3:08.23      5:32.61   
  Josefin Nilsson  1999      1:14.50  2:34.87      8:07.48   
  Irene Savayidis  2000      1:14.23  2:37.57      10:45.05   
                     
Varberg 1 Damer [1998]  1998              10:58.90   
  Varberg Sim                   
  Ebba Hultgren  2000      1:19.20  2:46.66      2:46.66   
  Maja Engström  2000      1:19.60  2:42.47      5:29.13   
  Michaela Johansson  2000      1:16.42  2:37.58      8:06.71   
  Sofia Bekken  2001      1:22.92  2:52.19      10:58.90   
                     
Växjö SS Damer Lag 1  1998              11:04.01   
  Växjö Simsällskap                   
  Julia Landberg  1999      1:16.47  2:37.60      2:37.60   
  Liv Widqvist  1999      1:17.65  2:41.61      5:19.21   
  Ellen Ronnebring  1999      1:28.83  3:06.41      8:25.62   
  Ebba Petersson  1998      1:12.96  2:38.39      11:04.01   
                     
SK Götene Damer [2000]  2000              11:20.80   
  Simklubben Götene                   
  Olivia Holm  2000      1:20.29  2:47.59      2:47.59   
  Elin Andersson  1999      1:26.10  2:58.36      5:45.95   
  Cornelia Graje  2000      1:23.97  2:56.77      8:42.72   
  Matilda Larm  1999      1:15.99  2:38.08      11:20.80   
                     
Växjö SS Damer Lag 2  2000              11:54.81   
  Växjö Simsällskap                   
  Saga Bodsjö  2002      1:22.61  2:55.25      2:55.25   
  Thea Danielsson  2000      1:21.12  2:49.86      5:45.11   
  Vendela Augustsson  2000      1:24.99  3:06.01      8:51.12   
  Clara Örnhem  2002      1:28.69  3:03.69      11:54.81   
                     
Eslövs SS Damer 2 [1998]  1998              13:45.25   
  Eslövs Simsällskap                   
  Ellen Fridh  2001      1:28.33  3:06.18      3:06.18   
  Janine Jonasson  2001      3:29.45  7:16.47      10:22.65   
  Mathilda Ülger  2003      1:35.34           
  Emely Nilsson  2001        13:45.25      13:45.25   
                     
Falkenberg Damer  1999              DSQ   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
 
Gren 6, 4X200m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Lass Damer              9:55.22   
  Linköpings Allmänna SS                   
  Erika Rönnbäck  1998      1:09.20  2:26.77      2:26.77   
  Johanna Gunnarsson  1999      1:09.70  2:28.99      4:55.76   
  Andrea Palm  2000      1:11.06  2:29.52      7:25.28   
  Beatrice Andersson  1998      1:10.58  2:29.94      9:55.22   
                     
Skjetten Jenter              11:43.76   
  Skjetten Svöming                   
  Veronika Schauer  1998      1:25.28  3:01.95      3:01.95   
  Silje Kristengård  2000      1:30.40  3:09.67      6:11.62   
  Mali Eggen Furre  2000      1:26.99  3:02.43      9:14.05   
  Astrid Julie Halvorsen  2001      1:12.21  2:29.71      11:43.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  28 juni 2013 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  16:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner