2019-11-21   16:27:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for A6 Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  A6-Cup    Udskriftsdato  18 maj 2013   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  13:29   
  Arrangør  A6-Swim Team         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 maj 2013         
 
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marianne Duijm  1993    500  37.43        1:18.99   
  A6                   
                     
Kamilla Larsen  1996    492  37.65        1:19.44   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Elina Lynge Wagner  1996    487  37.59        1:19.68   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Clara Lindecrona  1993    481  37.42        1:20.04   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Anna Okkels  1996    323  43.77        1:31.41   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lise Norgil Damgaard  1997    604  34.42        1:14.17   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Alma Lundin  1998    547  36.40        1:16.68   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Rebecca Grønlund  1998    493  37.88        1:19.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Julie Bak  1997    465  38.06        1:20.95   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Louise Lynæs Larsen  1997    432  38.58        1:22.94   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Sofie Schmidt  1998    412  39.08        1:24.23   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Cecilie Kristiansen  1997    390  40.90        1:25.80   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Frederikke Holm Iversen  1998    389  40.08        1:25.89   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Karoline Bødker  1997    335  42.11        1:30.29   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
10  Laura Buchwald  1998    324  43.64        1:31.33   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
11  Josefine Palmø  1997    321  43.35        1:31.56   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
12  Pernille Jensen  1998    319  43.66        1:31.75   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
13  Anna Sofie Gammelgaard  1998    317  43.33        1:31.99   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederikke Mertins  2000    534  37.09        1:17.27   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Malene Bang  1999    528  37.00        1:17.59   
  A6                   
                     
Kristine Mikkelsen  2000    438  38.94        1:22.57   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Emilie Buurgaard Westh  1999    434  38.72        1:22.84   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Astrid Dyrmose Kestner  2000    404  40.24        1:24.82   
  A6                   
                     
Mira Mass  2000    404  40.42        1:24.85   
  A6                   
                     
Thea Lund  1999    374  41.07        1:27.01   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Laura Rosenørn Sandell  2000    327  43.76        1:31.05   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Katrine Nielsson  2000    322  43.69        1:31.44   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
10  Emma Walbjørn  2000    318  43.45        1:31.88   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
11  Bolette Mandrup Jensen  2000    314  44.15        1:32.21   
  Roskilde Svømning                   
                     
12  Emilie Hermann Schimming  1999    312  43.23        1:32.40   
  Roskilde Svømning                   
                     
13  Ida Maria Nielsen  2000    267  46.73        1:37.43   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
14  Victoria Ringgaard  2000    264  47.32        1:37.74   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
15  Ingrid Jørgensen  1999    259  46.52        1:38.36   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
16  Lærke Holm Junge  2000    248  47.23        1:39.84   
  Kalundborg SK                   
                     
17  Helene Christensen  1999    195  50.80        1:48.21   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
18  Natasha Worm Magnus  2000    194  51.42        1:48.26   
  A6                   
                     
19  Tine Østergaard  2000    185  51.29        1:50.03   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
20  Maja Lundberg  2000    164  53.83        1:54.54   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
21  Ida Bruun Rasmussen  1999    141  54.70        2:00.40   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
Julie Kepp Jensen  2000              DNS   
  A6                   
                     
Katrine Jensen  2000              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alberte Mammen  2001    312  43.96        1:32.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Ida-Marie Andersen  2001    279  46.64        1:35.99   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Katja Petersson  2001    274  45.73        1:36.55   
  A6                   
                     
Carolina Sahl Rasmussen  2001    268  46.44        1:37.27   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Kamille Auerbach-Lind  2001    265  46.91        1:37.67   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Jamilla Bistrup  2001    253  46.90        1:39.14   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Alberte Andersen  2001    244  47.79        1:40.33   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Lærke Schelde-Mollerup  2003    240  48.85        1:40.93   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Emilie Nyegaard  2001    239  48.52        1:40.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Christina Christensen  2001    232  48.29        1:41.99   
  Roskilde Svømning                   
                     
11  Cecilie Berg Jensen  2001    213  50.73        1:45.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Johanne B. Hansen  2002    209  49.96        1:45.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Camilla Husegaard  2002    209  50.44        1:45.62   
  Farum Svømmeklub                   
                     
14  Anna Adelholm  2001    209  50.62        1:45.72   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
15  Olivia Mammen  2003    202  51.32        1:46.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
16  Johanne Brown Marloth  2003    194  51.22        1:48.34   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
17  Laura Nybo  2001    189  50.38        1:49.32   
  A6                   
                     
18  Marie Johnbeck  2002    185  52.23        1:49.94   
  Roskilde Svømning                   
                     
19  Ida Buxbom Andersen  2002    183  52.60        1:50.39   
  Roskilde Svømning                   
                     
20  Silke Larsen  2003    176  52.66        1:51.79   
  Roskilde Svømning                   
                     
21  Emilie Fischer  2001    168  54.55        1:53.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
22  Edith Davis  2001    166  52.65        1:53.98   
  Roskilde Svømning                   
                     
23  Caroline Bischoff  2003    156  57.47        1:56.53   
  A6                   
                     
24  Rebekka Windahl  2001    152  55.56        1:57.60   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
25  Victoria F. Mikkelsen  2001    150  55.99        1:58.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
26  Sofie Lund-Scherbeck  2003    148  56.28        1:58.64   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
27  Lærke Winkleman  2001    141  55.83        2:00.38   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
28  Liva Stjernholm  2004    139  58.81        2:01.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
29  Julia Gieseler  2002    128  58.21        2:04.43   
  Roskilde Svømning                   
                     
30  Camille Svarre  2003    122  1:00.31        2:06.49   
  Roskilde Svømning                   
                     
31  Sille Mundt  2002    115  1:00.39        2:08.89   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
32  Celina Mehr  2003    106  1:03.13        2:12.41   
  Roskilde Svømning                   
                     
33  Signe Lindgren  2003    90  1:05.25        2:19.78   
  A6                   
                     
34  Louise Dahl  2003    76  1:08.96        2:28.20   
  A6                   
                     
35  Ida Rishøj  2002    75  1:10.45        2:28.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
36  Freja Møller  2004    71  1:09.67        2:31.30   
  A6                   
                     
Josefine Larsen  2003              DNS   
  A6                   
                     
Sanne Vinther Andersen  2003              DNS   
  A6                   
                     
Sofie Nording-Grooss  2001              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Clara Sass Husum  2004              DSQ  1 hånd i vend v 25m 
  A6                   
                     
Mathilde Løkkegaard  2003              DSQ  1 hånd i vend v 25m 
  A6                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  18 maj 2013 
Licens til Slangerup Svømmeklub A6  Udskriftstidspunkt  13:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark