2019-11-21   17:36:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for A6 Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  A6-Cup    Udskriftsdato  18 maj 2013   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangør  A6-Swim Team         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 maj 2013         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristina Thomsen  1991    656          28.06   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Marianne Duijm  1993    548          29.80   
  A6                   
Ida Agerbak Trandum  1996    527          30.18   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Emma F. Nystrøm  1996    520          30.31   
  Kalundborg SK                   
Elina Lynge Wagner  1996    500          30.71   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Julie Lunau  1995    490          30.92   
  A6                   
Clara Lindecrona  1993    464          31.50   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Sarah Sannung  1996    463          31.51   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Iben Helstrup Jensen  1996    454          31.73   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
10  Trine Meier  1995    346          34.72   
  Hvidovre Svømme Klub                   
11  Helena Holm Iversen  1995    315          35.83   
  Gentofte Svømme Klub                   
Amalie Hansen  1995              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Caroline Øhrstrøm  1995              DSQ  Tyvstart 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lise Norgil Damgaard  1997    536          30.01   
  Gentofte Svømme Klub                   
Cecilie Christensen  1997    509          30.54   
  Svømmeklubben MK 31                   
Helene Vistisen  1997    503          30.65   
  Lyngby Svømmeklub                   
Emma Gaardsted Andersen  1998    484          31.05   
  A6                   
Louise Lynæs Larsen  1997    483          31.07   
  Holbæk Svømme Klub                   
Cecilie Christensen  1997    474          31.26   
  Gentofte Svømme Klub                   
Maja Østergaard  1998    474          31.26   
  A6                   
Frederikke Dons  1998    469          31.37   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Marie Skov Andersen  1998    433          32.22   
  Lyngby Svømmeklub                   
10  Laura Rimmer Hansen  1998    417          32.63   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
11  Josefine Palmø  1997    416          32.67   
  Holbæk Svømme Klub                   
12  Laura Holm Junge  1998    407          32.91   
  Kalundborg SK                   
13  Thea Hovmand Larsen  1997    398          33.14   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
14  Alma Lundin  1998    392          33.30   
  Gentofte Svømme Klub                   
15  Laura Dahl  1998    386          33.48   
  Roskilde Svømning                   
16  Veronika Storm  1998    385          33.51   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
17  Karoline Bødker  1997    376          33.77   
  Holbæk Svømme Klub                   
18  Julie Bak  1997    367          34.04   
  Hvidovre Svømme Klub                   
19  Mathilde Olsen  1998    360          34.26   
  Hvidovre Svømme Klub                   
20  Catharina Skov Andersen  1997    340          34.92   
  Roskilde Svømning                   
21  Laura Buchwald  1998    290          36.83   
  Holbæk Svømme Klub                   
22  Cecilie N. Petersen  1998    238          39.33   
  Kalundborg SK                   
Vibe Raaby Laursen  1998              DSQ  1 hånd i vend 
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Kepp Jensen  2000    572          29.37   
  A6                   
Emilie Buurgaard Westh  1999    435          32.17   
  Farum Svømmeklub                   
Mia Ishøj Nielsen  2000    392          33.31   
  Farum Svømmeklub                   
Kristine Mikkelsen  2000    374          33.85   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Thea Lund  1999    369          34.00   
  Frederikssund Svømmeklub                   
Ida Maria Nielsen  2000    360          34.26   
  Holbæk Svømme Klub                   
Simone Bukholt  1999    350          34.61   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Cassandra Thimmer  1999    342          34.86   
  Lyngby Svømmeklub                   
Malene Bang  1999    334          35.13   
  A6                   
10  Nadia Hansen  1999    321          35.59   
  Dragsholm Svømmeklub                   
11  Annika Møller-Kristensen  2000    320          35.63   
  Kalundborg SK                   
12  Freja B. Hansen  1999    306          36.18   
  A6                   
13  Katrine Høyer Tindbæk  1999    285          37.06   
  Værløse Svømmeklub                   
14  Bolette Mandrup Jensen  2000    256          38.41   
  Roskilde Svømning                   
15  Katrine Johannessen  1999    244          39.00   
  Hvidovre Svømme Klub                   
16  Nicole Kristensen  1999    216          40.66   
  Kalundborg SK                   
17  Lærke Holm Junge  2000    201          41.62   
  Kalundborg SK                   
18  Sofie Hong Yu Grøndal  1999    195          42.05   
  A6                   
19  Caroline Bonde  2000    137          47.26   
  Holbæk Svømme Klub                   
20  Maja Lundberg  2000    120          49.48   
  Holbæk Svømme Klub                   
Anitta Lyngstrøm  2000              DNS   
  A6                   
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Josefine Brosbøl Olsen  2001    363          34.19   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    312          35.94   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Mikkeline Mentz  2001    298          36.48   
  Holbæk Svømme Klub                   
Rebecca Hauerberg Terp  2001    297          36.56   
  A6                   
Nikoline Nielsen  2001    282          37.18   
  Holbæk Svømme Klub                   
Jamilla Bistrup  2001    263          38.05   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Stine Saaby Schmidt  2002    243          39.09   
  Farum Svømmeklub                   
Cecilie Elkjær  2001    236          39.44   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Kamille Auerbach-Lind  2001    225          40.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
10  Julie Bojesen  2001    208          41.18   
  A6                   
11  Laura Nybo  2001    197          41.91   
  A6                   
12  Ida Buxbom Andersen  2002    191          42.35   
  Roskilde Svømning                   
13  Christina Christensen  2001    178          43.30   
  Roskilde Svømning                   
14  Johanne B. Hansen  2002    177          43.39   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
15  Maja Emilie Nielsen  2002    164          44.50   
  Hvidovre Svømme Klub                   
16  Alberte Mammen  2001    161          44.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
17  Alberte Andersen  2001    160          44.87   
  Holbæk Svømme Klub                   
18  Rebekka Windahl  2001    155          45.41   
  Hvidovre Svømme Klub                   
19  Liva Buchholt Johansen  2003    146          46.34   
  A6                   
20  Ulrikke Veje  2002    126          48.67   
  A6                   
21  Julie Nybo  2004    121          49.30   
  A6                   
22  Emilie Fischer  2001    117          49.81   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
23  Caroline Hyldebrandt-Lars  2002    103          52.06   
  Hvidovre Svømme Klub                   
24  Lærke Winkleman  2001    100          52.48   
  Holbæk Svømme Klub                   
25  Marie Johnbeck  2002    98          52.90   
  Roskilde Svømning                   
26  Anna Seebach Buchwald  2002    84          55.67   
  Holbæk Svømme Klub                   
27  Pernille Elm Jensen  2003    73          58.36   
  A6                   
28  Celina Mehr  2003    67          1:00.13   
  Roskilde Svømning                   
29  Liva Stjernholm  2004    65          1:00.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
30  Ida Rishøj  2002    62          1:01.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Edith Davis  2001              DSQ  1 hånd v afsl 
  Roskilde Svømning                   
Emma Bille Engell  2002              DSQ  1 hånd v afsl 
  Hvidovre Svømme Klub                   
Silke Larsen  2003              DSQ  Tyvstart 
  Roskilde Svømning                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  18 maj 2013 
Licens til Slangerup Svømmeklub A6  Udskriftstidspunkt  11:22 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  A6-Cup    Udskriftsdato  18 maj 2013   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangør  A6-Swim Team         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 maj 2013         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 19 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Dall-Nielsen  1984    664          24.99   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Patrick Hesselberg  1991    566          26.36   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Anders Svendsen  1993    532          26.91   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Karim Møller  1994    471          28.02   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
William Hagemann  1994    426          28.97   
  Gentofte Svømme Klub                   
Simon Westh  1990              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Asbjørn Garne  1995    499          27.48   
  Gentofte Svømme Klub                   
Rasmus Svendsen  1996    465          28.14   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Mads Norking  1995    430          28.88   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Rysgaard  1998    509          27.30   
  Kalundborg SK                   
Daniel Christian  1998    503          27.41   
  Farum Svømmeklub                   
Sebastian Langhorn  1998    464          28.15   
  Svømmeklubben Laksen                   
Andreas Mårtensson  1997    456          28.33   
  A6                   
Christian Sejr Aagaard  1998    435          28.77   
  Farum Svømmeklub                   
Sebastian H. Andersen  1997    434          28.79   
  Kalundborg SK                   
Danny Corell  1997    420          29.11   
  Kalundborg SK                   
Emil Zachariassen  1997    398          29.63   
  Kalundborg SK                   
Mads Ottosen  1997    392          29.79   
  Holbæk Svømme Klub                   
10  Mikkel Samsøe Borch  1997    379          30.12   
  Hvidovre Svømme Klub                   
11  Patrick Rasmussen  1997    377          30.17   
  Roskilde Svømning                   
12  Oliver Jacobsen  1997    368          30.41   
  Hvidovre Svømme Klub                   
13  Emil Toft  1998    360          30.65   
  Holbæk Svømme Klub                   
14  Jonas Uglebjerg  1997    335          31.39   
  Kalundborg SK                   
15  Jacob Cheng Milsgaard  1998    301          32.53   
  Værløse Svømmeklub                   
16  Mathias Munch Thomassen  1998    268          33.80   
  Dragsholm Svømmeklub                   
17  Nicolai Ringhøj  1998    243          34.93   
  Kalundborg SK                   
Emil Brohus Nielsen  1997              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Mads Peter Hansen  1998              DNS   
  Kalundborg SK                   
Magnus Grundesen  1998              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marcus Kjærsgaard  1999    367          30.45   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Markus Bøjsen  1999    354          30.83   
  Holbæk Svømme Klub                   
Mads Tornow Rasmussen  2000    297          32.69   
  A6                   
Rasmus F. Jørgensen  1999    295          32.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Magnus Vinjebo  1999    285          33.14   
  Roskilde Svømning                   
Mads Haugård Hansen  2000    277          33.43   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Magnus Loose  1999    275          33.51   
  Kalundborg SK                   
Mads Møller  2000    272          33.63   
  Kalundborg SK                   
Mikkel Halby  1999    255          34.40   
  Holbæk Svømme Klub                   
10  Simon Brixner  2000    247          34.73   
  Holbæk Svømme Klub                   
11  Jakob Petersen  1999    244          34.89   
  Hvidovre Svømme Klub                   
12  Mark Pavon Olesen  1999    242          34.98   
  Værløse Svømmeklub                   
13  Owais Hamid  2000    242          35.00   
  Hvidovre Svømme Klub                   
14  Kasper Bonnichsen  2002    237          35.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
14  Martin Stengelshøj  1999    237          35.23   
  Holbæk Svømme Klub                   
16  Mads Rishøj  1999    222          36.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
17  Frederik Bojesen  2002    212          36.57   
  A6                   
18  Mads Witthøft  2000    204          37.06   
  Kalundborg SK                   
19  Andreas Foverskov  1999    202          37.14   
  Holbæk Svømme Klub                   
20  Tobias Hufeldt  2001    196          37.55   
  Hvidovre Svømme Klub                   
21  Victor Kjærsgaard  2001    187          38.10   
  Hvidovre Svømme Klub                   
22  Anton Asmind Andersen  2000    185          38.28   
  Frederikssund Svømmeklub                   
23  Mads Toft  2001    170          39.33   
  Holbæk Svømme Klub                   
24  Jakob Baktoft  2000    169          39.42   
  Roskilde Svømning                   
25  Emil Kvistbo  1999    167          39.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
26  Gustav Haugård Hansen  2002    157          40.42   
  Hvidovre Svømme Klub                   
27  Rasmus Thilleman  2001    148          41.19   
  A6                   
28  Gorm Topp Tholle  2001    148          41.22   
  Holbæk Svømme Klub                   
29  Theodor Palmø  2002    147          41.35   
  Holbæk Svømme Klub                   
30  Morten Østergaard  2002    140          42.03   
  A6                   
31  Alexander Skarby Madsen  2001    133          42.70   
  A6                   
32  Sebastian Nordly  2001    131          42.96   
  Roskilde Svømning                   
33  Jonathan Svarre  2001    109          45.62   
  A6                   
34  Nikolai Løsekrug  2000    109          45.63   
  Hvidovre Svømme Klub                   
35  Oliver Breuner  2002    109          45.65   
  Roskilde Svømning                   
36  Oliver Lindgren  2001    105          46.19   
  A6                   
37  Tobias Fuglsang  2001    102          46.71   
  A6                   
38  Alexander Ravn Borch  2001    100          47.01   
  Værløse Svømmeklub                   
39  Viktor Nysøe Rehling  2001    98          47.26   
  Farum Svømmeklub                   
40  Silas Bøjsen  2002    91          48.46   
  Holbæk Svømme Klub                   
41  Kasper Francke Johannesen  2003    80          50.58   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
42  Tor Ejrnæs  2002    78          50.92   
  Hvidovre Svømme Klub                   
43  Mikkel Hjelm  2003    76          51.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
44  Aske Rasmussen  2003    73          52.26   
  A6                   
45  Affou Adlouni  2002    55          57.49   
  Roskilde Svømning                   
46  Rasmus Skarby Madsen  2003    30          1:10.39   
  A6                   
47  Lukas Damm Pries  2004    26          1:13.35   
  A6                   
Gustav Stjernholm  2002              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Markus Julian Lange  2000              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
Mikkel Steffensen  1999              DNS   
  Frederikssund Svømmeklub                   
William W. Kofoed  2001              DNS   
  Roskilde Svømning                   
Magnus Dreistrup Baunkjær  2003              DSQ  En hånd i vend 
  Roskilde Svømning                   
William K.k. Hansen  2003              DSQ  arme frem u vand 
  A6                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  18 maj 2013 
Licens til Slangerup Svømmeklub A6  Udskriftstidspunkt  11:22 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  A6-Cup    Udskriftsdato  18 maj 2013   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangør  A6-Swim Team         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 maj 2013         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristina Thomsen  1991    632  30.87        1:04.35   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Line Kjær  1996    510  34.01        1:09.15   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Trine Meier  1995    401  36.04        1:14.91   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Thea Jensen  1996    386  36.80        1:15.83   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Anna Okkels  1996    320  39.89        1:20.73   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Isabel Mass  1998    550  33.03        1:07.42   
  A6                   
                     
Sofie Witthøft  1997    537  32.85        1:07.95   
  Kalundborg SK                   
                     
Caroline Amalie Duus  1998    527  33.50        1:08.39   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emma Lyngby Larsen  1998    491  34.44        1:10.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Rebecca Grønlund  1998    455  35.87        1:11.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Marie Skov Andersen  1998    452  34.98        1:11.97   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Sif Vange  1997    447  35.31        1:12.23   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Frederikke Holm Iversen  1998    447  34.93        1:12.26   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Signe Bjerre  1998    437  35.10        1:12.76   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
10  Lærke Viereck  1997    424  35.59        1:13.52   
  Roskilde Svømning                   
                     
11  Isabella Wolsted  1998    408  36.42        1:14.48   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
12  Laura Weinreich  1998    398  36.37        1:15.07   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
13  Julie Rath  1998    388  36.45        1:15.72   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
14  Anna Sofie Gammelgaard  1998    375  37.65        1:16.56   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
15  Cecilie Kristiansen  1997    352  37.80        1:18.25   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
16  Amalie Lange  1998    336  39.41        1:19.48   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
17  Elisabeth Halkjær Kotmark  1997    334  38.00        1:19.58   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
18  Emilie Elmeros Jersild  1998    331  38.99        1:19.81   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
19  Kamma Bruun Fejfer  1998    306  40.47        1:21.96   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
20  Pernille Jensen  1998    300  41.23        1:22.51   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
21  Cecilie N. Petersen  1998    251  44.29        1:27.58   
  Kalundborg SK                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lærke Toft Ruby  1999    498  33.94        1:09.69   
  A6                   
                     
Anne Sofie Gadfelt  1999    450  35.11        1:12.08   
  Farum Svømmeklub                   
                     
My Weitling  2000    422  36.23        1:13.64   
  A6                   
                     
Nicole Kristensen  1999    416  35.96        1:13.98   
  Kalundborg SK                   
                     
Christina F. Eriksen  1999    407  36.79        1:14.51   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Line Aunstrup  2000    386  37.13        1:15.86   
  A6                   
                     
Signe Skousen  1999    381  36.60        1:16.21   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Frederikke Mertins  2000    378  36.99        1:16.41   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Katrine Nielsson  2000    323  38.98        1:20.50   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
10  Mai Andersen  2000    320          1:20.76   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
11  Victoria Ringgaard  2000    315  39.35        1:21.18   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
12  Sarah Sejr Aagaard  2000    312  39.42        1:21.44   
  Farum Svømmeklub                   
                     
13  Emilie Trolle Pedersen  1999    306  40.01        1:21.92   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
14  Helena Brandt Jensen  2000    287  39.07        1:23.75   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
15  Annika Møller-Kristensen  2000    278  41.13        1:24.59   
  Kalundborg SK                   
                     
16  Emma Rose Jacobsen  2000    271  41.88        1:25.35   
  Roskilde Svømning                   
                     
17  Natasha Worm Magnus  2000    271  42.01        1:25.36   
  A6                   
                     
18  Anna Aavang Brendstrup  2000    270  42.25        1:25.45   
  Roskilde Svømning                   
                     
19  Ingrid Jørgensen  1999    267  41.92        1:25.78   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
20  Sofie Hong Yu Grøndal  1999    236  43.49        1:29.35   
  A6                   
                     
21  Lavanya Michaelsen  2000    203  45.22        1:33.96   
  Farum Svømmeklub                   
                     
22  Pil Nicolajsen  2000    184  45.58        1:37.06   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
23  Tine Østergaard  2000    122  53.95        1:51.35   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Anitta Lyngstrøm  2000              DNS   
  A6                   
                     
Esther Øksnebjerg  2000              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Katrine Jensen  2000              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Simone Jørgensen  1999              DSQ  ej fortsat bev v 50m 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Josefine Brosbøl Olsen  2001    366  36.98        1:17.23   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Cæcilie Buchholt Johansen  2001    330  39.10        1:19.94   
  A6                   
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    300  40.59        1:22.47   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Julie Bojesen  2001    290  40.39        1:23.44   
  A6                   
                     
Katja Petersson  2001    285  40.98        1:23.94   
  A6                   
                     
Cecilie Elkjær  2001    262  42.02        1:26.27   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Signe Salto Deleuran  2001    256  42.60        1:27.02   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Julie Laugesen  2003    242  42.31        1:28.62   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Kristhine Andersen  2002    238  42.59        1:29.13   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
10  Lærke Schelde-Mollerup  2003    224  44.07        1:30.88   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
11  Emilie Nyegaard  2001    217  46.72        1:31.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Ida Buxbom Andersen  2002    203  45.00        1:34.00   
  Roskilde Svømning                   
                     
13  Mia Krüger  2002    195  45.91        1:35.17   
  Farum Svømmeklub                   
                     
14  Rebekka Windahl  2001    195  46.59        1:35.19   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
15  Olivia Mammen  2003    190  47.10        1:36.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
16  Carolina Sahl Rasmussen  2001    187  46.26        1:36.62   
  Farum Svømmeklub                   
                     
17  Emilia Akissi Nielsen  2002    173  48.22        1:39.05   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
18  Caroline Hyldebrandt-Lars  2002    170  48.80        1:39.69   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
19  Johanne Brown Marloth  2003    162  48.40        1:41.30   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
20  Anna Adelholm  2001    155  49.78        1:42.92   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
21  Camilla Husegaard  2002    150  50.44        1:43.87   
  Farum Svømmeklub                   
                     
22  Ida Young Iversen  2002    146  1:44.86        1:44.86   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
23  Victoria F. Mikkelsen  2001    146  50.91        1:44.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
24  Sofie Lund-Scherbeck  2003    143  50.90        1:45.56   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
25  Emma Bille Engell  2002    143  1:45.65        1:45.65   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
26  Ulrikke Veje  2002    142  51.88        1:45.96   
  A6                   
                     
27  Sille Mundt  2002    138  52.52        1:46.83   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
28  Signe Lindgren  2003    134  52.28        1:47.91   
  A6                   
                     
29  Julia Gieseler  2002    114  56.40        1:53.77   
  Roskilde Svømning                   
                     
30  Caroline Bischoff  2003    105  57.93        1:57.14   
  A6                   
                     
31  Emma Petersen  2002    101  54.14        1:58.76   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
32  Filippa Heiberg Sandau  2003    100  55.54        1:59.06   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
33  Mie Bidsted Hansen  2003    92  59.22        2:02.31   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
34  Sofie Bak  2003    58  1:09.98        2:22.51   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Christine Henriksen  2003              DNS   
  A6                   
                     
Ida Krogh Mortensen  2003              DNS   
  A6                   
                     
Julie Larsen  2005              DNS   
  A6                   
                     
Matilda Colley  2003              DNS   
  A6                   
                     
Sanne Vinther Andersen  2003              DNS   
  A6                   
                     
Sofie Nording-Grooss  2001              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Camille Svarre  2003              DSQ  afsl på mv 
  Roskilde Svømning                   
                     
Clara Sass Husum  2004              DSQ  ej berør v 75m 
  A6                   
                     
Freja Møller  2004              DSQ  sv. på mv 
  A6                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  18 maj 2013 
Licens til Slangerup Svømmeklub A6  Udskriftstidspunkt  11:22 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  A6-Cup    Udskriftsdato  18 maj 2013   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangør  A6-Swim Team         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 maj 2013         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ditlev Balle  1996    501  30.75        1:01.61   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Sebastian Merrildgaard  1995    498  29.95        1:01.74   
  A6                   
                     
Magnus Andersen  1995    480  30.36        1:02.49   
  Roskilde Svømning                   
                     
Daniel Lund Bækkegård  1996    457  30.80        1:03.55   
  A6                   
                     
Nicolai Møbius Pedersen  1996    383  33.50        1:07.41   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Andreas Ingvordsen  1996    335  34.31        1:10.47   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Rysgaard  1998    564  29.18        59.24   
  Kalundborg SK                   
                     
Johan Müller  1998    439  31.30        1:04.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mads Jørner  1998    411  31.84        1:05.80   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Thomas Bech  1998    380  33.00        1:07.55   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Danny Corell  1997    329  34.21        1:10.90   
  Kalundborg SK                   
                     
Niels Ottosen  1998    317  34.87        1:11.76   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Mads Johnbeck  1997    301  35.08        1:13.05   
  Roskilde Svømning                   
                     
Sofus Brandt Andersen  1998    273  36.23        1:15.42   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Jeppe Hygum  1998    235  38.83        1:19.30   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Henriksen  1999    324  1:11.27        1:11.27   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Mads Witthøft  2000    313  35.35        1:12.08   
  Kalundborg SK                   
                     
Malthe Letting  2001    312  35.11        1:12.16   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Joakim Palmqvist  1999    257  37.61        1:16.94   
  Roskilde Svømning                   
                     
Magnus Loose  1999    255  38.52        1:17.22   
  Kalundborg SK                   
                     
Mads Møller  2000    252  37.63        1:17.47   
  Kalundborg SK                   
                     
Mads Haugård Hansen  2000    249  37.50        1:17.83   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Jakob Hjalgrim  1999    247  38.03        1:18.00   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Anton Haugaard Nielsen  2000    245  1:18.20        1:18.20   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
10  Frederik Palmø  2000    231  39.42        1:19.73   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
11  Luccas Dam Brenner  2001    229  38.93        1:20.04   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
12  Viktor Kielstrup  2000    222  40.27        1:20.77   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
13  Philip Bruhn  2000    219  39.11        1:21.16   
  A6                   
                     
14  Jakob Petersen  1999    210  40.31        1:22.32   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
15  Owais Hamid  2000    204  41.06        1:23.15   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
16  Daniel Johansen  2000    195  40.96        1:24.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
17  Jens Gustav Nielson  1999    188  41.69        1:25.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
18  Anders Skousen  2002    171  41.45        1:28.24   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
19  Asbjørn Hammershøj  2000    147  1:32.66        1:32.66   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
20  Mikkel Hjelm  2003    138  46.70        1:34.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
21  Emil Kruse  2000    136  47.23        1:35.13   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
22  Andreas Cheng Milsgaard  2000    134  47.12        1:35.72   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
23  William Kristiansen  2001    133  47.37        1:35.90   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
24  Magnus Windahl  2000    128  49.46        1:37.04   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
25  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    126  46.06        1:37.72   
  Roskilde Svømning                   
                     
26  Gustav Caleb  2001    125  47.28        1:37.75   
  Farum Svømmeklub                   
                     
27  Magnus Vejgaard  2000    125  1:37.99        1:37.99   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
28  Aske Rasmussen  2003    120  48.06        1:39.25   
  A6                   
                     
29  William Ye  2001    117  47.70        1:39.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
30  Sebastian Nordly  2001    116  49.14        1:40.30   
  Roskilde Svømning                   
                     
31  Mathias Persson  2001    113  49.88        1:41.24   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
32  Malte Pavon Olesen  2000    108  48.94        1:42.83   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
33  Alexander Ravn Borch  2001    103  52.06        1:44.27   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
34  Alens Daugelis  2002    97  50.69        1:46.55   
  Farum Svømmeklub                   
                     
35  Mathias B. Jensen  2002    87  53.36        1:50.50   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
36  Xander Pontoppidan  2003    77  57.66        1:55.12   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
37  Emil Witzner Hansen  2004    72  55.98        1:57.83   
  A6                   
                     
38  Frederik Lund Hirsbak  2004    70  55.32        1:58.87   
  A6                   
                     
39  Victor Toftehøj  2003    51  1:03.93        2:11.79   
  A6                   
                     
Christian Ong Hansen  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Johannes K. Larsen  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Marc Gieseler  2003              DNS   
  Roskilde Svømning                   
                     
Oliver H. Andersen  1999              DNS   
  Kalundborg SK                   
                     
Scott Steenberg  2000              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
William S. Michaelsen  2001              DNS   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Emil Stenholt Røpke  2004              DSQ  svøm på mv eft 75m 
  A6                   
                     
Mads Selvig Wenger  2001              DSQ  ingen berør v 75m 
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Mathias Bonvang Madsen  2002              DSQ  sv på mv v 75m 
  A6                   
                     
Nicolai Therkelsen  2003              DSQ  sv på mv v 50m 
  A6                   
                     
Tor Ejrnæs  2002              DSQ  sv på mv v 75m 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  18 maj 2013 
Licens til Slangerup Svømmeklub A6  Udskriftstidspunkt  11:22 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  A6-Cup    Udskriftsdato  18 maj 2013   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangør  A6-Swim Team         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 maj 2013         
 
 
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma F. Nystrøm  1996    548  1:08.96  2:31.20  4:01.59    5:18.92   
  Kalundborg SK                   
                     
 
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Holm Junge  1998    503  1:13.28  2:39.24  4:14.21    5:28.33   
  Kalundborg SK                   
                     
Sofie Schmidt  1998    493  1:20.82  2:43.18  4:13.90    5:30.49   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Veronika Storm  1998    470  1:20.38  2:43.67  4:17.98    5:35.68   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Adriana Natalia Bankowska  1997    444  1:15.88  2:40.00  4:16.90    5:42.11   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Rebecca Lind-Ellefsen  1998    434  1:18.62  2:46.68  4:24.26    5:44.66   
  Kalundborg SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  18 maj 2013 
Licens til Slangerup Svømmeklub A6  Udskriftstidspunkt  11:22 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  A6-Cup    Udskriftsdato  18 maj 2013   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangør  A6-Swim Team         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 maj 2013         
 
 
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ditlev Balle  1996    558  1:06.88  2:18.35  3:41.02    4:46.02   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Jonas Vibsig Berding  1996    511  1:07.69  2:23.88  3:44.46    4:54.53   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  18 maj 2013 
Licens til Slangerup Svømmeklub A6  Udskriftstidspunkt  11:23 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  A6-Cup    Udskriftsdato  18 maj 2013   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  13:29   
  Arrangør  A6-Swim Team         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 maj 2013         
 
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marianne Duijm  1993    500  37.43        1:18.99   
  A6                   
                     
Kamilla Larsen  1996    492  37.65        1:19.44   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Elina Lynge Wagner  1996    487  37.59        1:19.68   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Clara Lindecrona  1993    481  37.42        1:20.04   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Anna Okkels  1996    323  43.77        1:31.41   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lise Norgil Damgaard  1997    604  34.42        1:14.17   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Alma Lundin  1998    547  36.40        1:16.68   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Rebecca Grønlund  1998    493  37.88        1:19.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Julie Bak  1997    465  38.06        1:20.95   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Louise Lynæs Larsen  1997    432  38.58        1:22.94   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Sofie Schmidt  1998    412  39.08        1:24.23   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Cecilie Kristiansen  1997    390  40.90        1:25.80   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Frederikke Holm Iversen  1998    389  40.08        1:25.89   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Karoline Bødker  1997    335  42.11        1:30.29   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
10  Laura Buchwald  1998    324  43.64        1:31.33   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
11  Josefine Palmø  1997    321  43.35        1:31.56   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
12  Pernille Jensen  1998    319  43.66        1:31.75   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
13  Anna Sofie Gammelgaard  1998    317  43.33        1:31.99   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederikke Mertins  2000    534  37.09        1:17.27   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Malene Bang  1999    528  37.00        1:17.59   
  A6                   
                     
Kristine Mikkelsen  2000    438  38.94        1:22.57   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Emilie Buurgaard Westh  1999    434  38.72        1:22.84   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Astrid Dyrmose Kestner  2000    404  40.24        1:24.82   
  A6                   
                     
Mira Mass  2000    404  40.42        1:24.85   
  A6                   
                     
Thea Lund  1999    374  41.07        1:27.01   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Laura Rosenørn Sandell  2000    327  43.76        1:31.05   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Katrine Nielsson  2000    322  43.69        1:31.44   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
10  Emma Walbjørn  2000    318  43.45        1:31.88   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
11  Bolette Mandrup Jensen  2000    314  44.15        1:32.21   
  Roskilde Svømning                   
                     
12  Emilie Hermann Schimming  1999    312  43.23        1:32.40   
  Roskilde Svømning                   
                     
13  Ida Maria Nielsen  2000    267  46.73        1:37.43   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
14  Victoria Ringgaard  2000    264  47.32        1:37.74   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
15  Ingrid Jørgensen  1999    259  46.52        1:38.36   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
16  Lærke Holm Junge  2000    248  47.23        1:39.84   
  Kalundborg SK                   
                     
17  Helene Christensen  1999    195  50.80        1:48.21   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
18  Natasha Worm Magnus  2000    194  51.42        1:48.26   
  A6                   
                     
19  Tine Østergaard  2000    185  51.29        1:50.03   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
20  Maja Lundberg  2000    164  53.83        1:54.54   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
21  Ida Bruun Rasmussen  1999    141  54.70        2:00.40   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
Julie Kepp Jensen  2000              DNS   
  A6                   
                     
Katrine Jensen  2000              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alberte Mammen  2001    312  43.96        1:32.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Ida-Marie Andersen  2001    279  46.64        1:35.99   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Katja Petersson  2001    274  45.73        1:36.55   
  A6                   
                     
Carolina Sahl Rasmussen  2001    268  46.44        1:37.27   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Kamille Auerbach-Lind  2001    265  46.91        1:37.67   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Jamilla Bistrup  2001    253  46.90        1:39.14   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Alberte Andersen  2001    244  47.79        1:40.33   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Lærke Schelde-Mollerup  2003    240  48.85        1:40.93   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Emilie Nyegaard  2001    239  48.52        1:40.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Christina Christensen  2001    232  48.29        1:41.99   
  Roskilde Svømning                   
                     
11  Cecilie Berg Jensen  2001    213  50.73        1:45.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Johanne B. Hansen  2002    209  49.96        1:45.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Camilla Husegaard  2002    209  50.44        1:45.62   
  Farum Svømmeklub                   
                     
14  Anna Adelholm  2001    209  50.62        1:45.72   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
15  Olivia Mammen  2003    202  51.32        1:46.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
16  Johanne Brown Marloth  2003    194  51.22        1:48.34   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
17  Laura Nybo  2001    189  50.38        1:49.32   
  A6                   
                     
18  Marie Johnbeck  2002    185  52.23        1:49.94   
  Roskilde Svømning                   
                     
19  Ida Buxbom Andersen  2002    183  52.60        1:50.39   
  Roskilde Svømning                   
                     
20  Silke Larsen  2003    176  52.66        1:51.79   
  Roskilde Svømning                   
                     
21  Emilie Fischer  2001    168  54.55        1:53.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
22  Edith Davis  2001    166  52.65        1:53.98   
  Roskilde Svømning                   
                     
23  Caroline Bischoff  2003    156  57.47        1:56.53   
  A6                   
                     
24  Rebekka Windahl  2001    152  55.56        1:57.60   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
25  Victoria F. Mikkelsen  2001    150  55.99        1:58.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
26  Sofie Lund-Scherbeck  2003    148  56.28        1:58.64   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
27  Lærke Winkleman  2001    141  55.83        2:00.38   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
28  Liva Stjernholm  2004    139  58.81        2:01.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
29  Julia Gieseler  2002    128  58.21        2:04.43   
  Roskilde Svømning                   
                     
30  Camille Svarre  2003    122  1:00.31        2:06.49   
  Roskilde Svømning                   
                     
31  Sille Mundt  2002    115  1:00.39        2:08.89   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
32  Celina Mehr  2003    106  1:03.13        2:12.41   
  Roskilde Svømning                   
                     
33  Signe Lindgren  2003    90  1:05.25        2:19.78   
  A6                   
                     
34  Louise Dahl  2003    76  1:08.96        2:28.20   
  A6                   
                     
35  Ida Rishøj  2002    75  1:10.45        2:28.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
36  Freja Møller  2004    71  1:09.67        2:31.30   
  A6                   
                     
Josefine Larsen  2003              DNS   
  A6                   
                     
Sanne Vinther Andersen  2003              DNS   
  A6                   
                     
Sofie Nording-Grooss  2001              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Clara Sass Husum  2004              DSQ  1 hånd i vend v 25m 
  A6                   
                     
Mathilde Løkkegaard  2003              DSQ  1 hånd i vend v 25m 
  A6                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  18 maj 2013 
Licens til Slangerup Svømmeklub A6  Udskriftstidspunkt  13:29 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  A6-Cup    Udskriftsdato  18 maj 2013   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  13:30   
  Arrangør  A6-Swim Team         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 maj 2013         
 
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Patrick Hesselberg  1991    544  31.84        1:08.13   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Emil Andersen  1992    441  34.32        1:13.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Pittioni  1995    583  30.83        1:06.56   
  A6                   
                     
Yannick Rasmussen  1995    531  31.89        1:08.66   
  Roskilde Svømning                   
                     
Mads Norking  1995    423  35.14        1:14.11   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Andy Petersen  1996    308  38.03        1:22.35   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Christian  1998    541  32.49        1:08.26   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Philip Greve  1998    521  32.70        1:09.12   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Sebastian H. Andersen  1997    469  33.34        1:11.57   
  Kalundborg SK                   
                     
Andreas Mårtensson  1997    468  33.95        1:11.61   
  A6                   
                     
Mathias Rysgaard  1998    462  34.29        1:11.91   
  Kalundborg SK                   
                     
Carl Lykkebo Larsen  1998    390  36.03        1:16.10   
  Kalundborg SK                   
                     
Mads Ottosen  1997    374  36.54        1:17.17   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Emil Toft  1998    367  35.91        1:17.69   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Jonas Uglebjerg  1997    365  37.02        1:17.81   
  Kalundborg SK                   
                     
10  Emil Zachariassen  1997    364  36.84        1:17.85   
  Kalundborg SK                   
                     
11  Jacob Cheng Milsgaard  1998    306  37.97        1:22.53   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
12  Jeppe Hygum  1998    265  40.01        1:26.59   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
13  Patrik Engman  1997    263  39.83        1:26.75   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
14  Nicolai Ringhøj  1998    260  40.98        1:27.09   
  Kalundborg SK                   
                     
15  Mikkel Ulrich  1998    258  40.50        1:27.35   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Magnus Grundesen  1998              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Loose  1999    332  38.46        1:20.28   
  Kalundborg SK                   
                     
Rasmus F. Jørgensen  1999    282  40.64        1:24.77   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Viktor Kielstrup  2000    276  40.57        1:25.42   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Anders Engtorp Olesen  1999    256  41.49        1:27.62   
  Roskilde Svømning                   
                     
Anton Haugaard Nielsen  2000    247  42.51        1:28.60   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Mikkel Halby  1999    241  41.96        1:29.32   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
August Bugge  2000    233  43.65        1:30.41   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Joakim Palmqvist  1999    231  43.01        1:30.59   
  Roskilde Svømning                   
                     
Anders Christian Damgaard  2000    231  42.92        1:30.62   
  Farum Svømmeklub                   
                     
10  Emil Kvistbo  1999    215  44.65        1:32.85   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
11  Mads Rishøj  1999    196  45.45        1:35.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Andreas Cheng Milsgaard  2000    191  46.73        1:36.57   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
13  Daniel Johansen  2000    189  45.65        1:36.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Magnus Sørensen  1999    187  45.70        1:37.31   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
15  Philip Bruhn  2000    166  48.24        1:41.11   
  A6                   
                     
16  Oliver Lindgren  2001    160  48.09        1:42.54   
  A6                   
                     
17  Elias Øksnebjerg  2002    159  49.86        1:42.65   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
18  Filip Kjerulff  1999    159  49.21        1:42.68   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
19  Daniel Schwartzbach  1999    156  49.26        1:43.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Mads Toft  2001    154  48.49        1:43.67   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
21  Jakob Baktoft  2000    154  48.95        1:43.71   
  Roskilde Svømning                   
                     
22  William W. Kofoed  2001    151  50.41        1:44.33   
  Roskilde Svømning                   
                     
23  Malte Pavon Olesen  2000    145  50.37        1:45.80   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
24  Asbjørn Hammershøj  2000    142  51.08        1:46.52   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
25  Theodor Palmø  2002    135  51.13        1:48.47   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
26  Oliver Breuner  2002    129  51.66        1:50.09   
  Roskilde Svømning                   
                     
27  Nikolai Løsekrug  2000    125  52.25        1:51.23   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
28  Gorm Topp Tholle  2001    123  51.48        1:51.69   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
29  Jonathan Larsen  2002    114  54.82        1:54.76   
  A6                   
                     
30  William K.k. Hansen  2003    108  53.47        1:56.71   
  A6                   
                     
31  Christian Lund Bie  2002    100  57.94        1:59.68   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
32  Mikkel Hjelm  2003    98  57.27        2:00.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
33  Mathias Persson  2001    88  58.27        2:05.13   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
34  Magnus Dreistrup Baunkjær  2003    64  1:05.45        2:19.10   
  Roskilde Svømning                   
                     
35  Nicolai Therkelsen  2003    52  1:08.53        2:28.62   
  A6                   
                     
36  Victor Toftehøj  2003    43  2:39.15        2:39.15   
  A6                   
                     
37  Mathias Larsen  2002    38  1:16.63        2:45.79   
  Roskilde Svømning                   
                     
Gustav Stjernholm  2002              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Marc Gieseler  2003              DNS   
  Roskilde Svømning                   
                     
William S. Michaelsen  2001              DNS   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Affou Adlouni  2002              DSQ  2 flyben v start 
  Roskilde Svømning                   
                     
August Overgaard  2002              DSQ  Tyvstart 
  A6                   
                     
Lasse Darlem Brandt  2003              DSQ  1 hånd i vend v 25m 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Lucas Holst Rasmussen  2003              DSQ  Bentag ej i sm plan 
  A6                   
                     
Rasmus Skarby Madsen  2003              DSQ  ej samt berør v 50m 
  A6                   
                     
Tobias Fuglsang  2001              DSQ  Tyvstart 
  A6                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  18 maj 2013 
Licens til Slangerup Svømmeklub A6  Udskriftstidspunkt  13:30 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  A6-Cup    Udskriftsdato  18 maj 2013   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  14:37   
  Arrangør  A6-Swim Team         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 maj 2013         
 
 
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Brøndum Petersen  1994    632  31.79  1:07.49  1:44.17    2:20.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Caroline Øhrstrøm  1995    539  33.80  1:11.34  1:49.69    2:28.38   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Lærke Wilhelmsen  1996    502  35.23  1:13.46  1:52.21    2:31.93   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Østergaard  1998    485  34.96  1:14.71  1:54.72    2:33.77   
  A6                   
                     
Laura Holm Junge  1998    477  34.25  1:14.26  1:54.21    2:34.62   
  Kalundborg SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  18 maj 2013 
Licens til Slangerup Svømmeklub A6  Udskriftstidspunkt  14:37 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  A6-Cup    Udskriftsdato  18 maj 2013   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  14:37   
  Arrangør  A6-Swim Team         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 maj 2013         
 
 
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Morten Bak Hansen  1995    690  28.92  1:01.16  1:32.02    2:03.50   
  A6                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  18 maj 2013 
Licens til Slangerup Svømmeklub A6  Udskriftstidspunkt  14:37 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  A6-Cup    Udskriftsdato  18 maj 2013   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  14:37   
  Arrangør  A6-Swim Team         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 maj 2013         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Brøndum Petersen  1994    678          26.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Kristina Thomsen  1991    666          26.62   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Elina Lynge Wagner  1996    584          27.82   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Trine Meier  1995    528          28.77   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Helena Holm Iversen  1995    437          30.64   
  Gentofte Svømme Klub                   
Amalie Hansen  1995              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helene Vistisen  1997    553          28.32   
  Lyngby Svømmeklub                   
Adriana Natalia Bankowska  1997    547          28.43   
  Frederikssund Svømmeklub                   
Cecilie Christensen  1997    524          28.83   
  Gentofte Svømme Klub                   
Isabel Mass  1998    515          29.00   
  A6                   
Sif Vange  1997    502          29.25   
  Lyngby Svømmeklub                   
Julie Rath  1998    500          29.30   
  Gentofte Svømme Klub                   
Rebecca Lind-Ellefsen  1998    495          29.40   
  Kalundborg SK                   
Lærke Viereck  1997    464          30.04   
  Roskilde Svømning                   
Veronika Storm  1998    463          30.05   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
10  Signe Bjerre  1998    460          30.11   
  Frederikssund Svømmeklub                   
11  Laura Dahl  1998    434          30.71   
  Roskilde Svømning                   
12  Laura Weinreich  1998    434          30.72   
  Holbæk Svømme Klub                   
13  Mathilde Olsen  1998    427          30.87   
  Hvidovre Svømme Klub                   
14  Emilie Elmeros Jersild  1998    425          30.92   
  Lyngby Svømmeklub                   
15  Laura Buchwald  1998    417          31.13   
  Holbæk Svømme Klub                   
16  Pernille Jensen  1998    386          31.92   
  Holbæk Svømme Klub                   
17  Cecilie N. Petersen  1998    382          32.05   
  Kalundborg SK                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nina Corydon-Petersen  1999    514          29.02   
  Roskilde Svømning                   
Lærke Toft Ruby  1999    513          29.04   
  A6                   
Christina F. Eriksen  1999    501          29.28   
  Frederikssund Svømmeklub                   
Mia Ishøj Nielsen  2000    466          29.98   
  Farum Svømmeklub                   
Simone Bukholt  1999    463          30.05   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Nicole Kristensen  1999    411          31.27   
  Kalundborg SK                   
Astrid Dyrmose Kestner  2000    410          31.30   
  A6                   
Line Aunstrup  2000    407          31.38   
  A6                   
Nadia Hansen  1999    402          31.50   
  Dragsholm Svømmeklub                   
10  Mai Andersen  2000    395          31.68   
  Holbæk Svømme Klub                   
11  Simone Jørgensen  1999    381          32.08   
  Farum Svømmeklub                   
12  Fie Hansen  1999    373          32.29   
  A6                   
13  Esther Øksnebjerg  2000    363          32.60   
  Værløse Svømmeklub                   
14  Emilie Hermann Schimming  1999    360          32.69   
  Roskilde Svømning                   
15  Annika Møller-Kristensen  2000    358          32.73   
  Kalundborg SK                   
16  Emilie Trolle Pedersen  1999    357          32.76   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
17  Sofie Hong Yu Grøndal  1999    328          33.71   
  A6                   
18  Freja B. Hansen  1999    327          33.74   
  A6                   
19  Katrine Høyer Tindbæk  1999    324          33.84   
  Værløse Svømmeklub                   
20  Emma Walbjørn  2000    323          33.90   
  Værløse Svømmeklub                   
21  Emma Rose Jacobsen  2000    322          33.91   
  Roskilde Svømning                   
22  Lærke Holm Junge  2000    313          34.24   
  Kalundborg SK                   
23  Helene Christensen  1999    277          35.68   
  Dragsholm Svømmeklub                   
24  Caroline Bonde  2000    266          36.17   
  Holbæk Svømme Klub                   
25  Silke Mehr  2000    265          36.18   
  Roskilde Svømning                   
26  Pil Nicolajsen  2000    247          37.04   
  Holbæk Svømme Klub                   
27  Ida Bruun Rasmussen  1999    152          43.61   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Anitta Lyngstrøm  2000              DNS   
  A6                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stine Saaby Schmidt  2002    370          32.40   
  Farum Svømmeklub                   
Mikkeline Mentz  2001    362          32.63   
  Holbæk Svømme Klub                   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001    337          33.42   
  A6                   
Laura Lange  2001    319          34.02   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Signe Salto Deleuran  2001    314          34.21   
  Værløse Svømmeklub                   
Nikoline Nielsen  2001    313          34.25   
  Holbæk Svømme Klub                   
Jamilla Bistrup  2001    310          34.35   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Carolina Sahl Rasmussen  2001    296          34.89   
  Farum Svømmeklub                   
Lærke Schelde-Mollerup  2003    294          34.98   
  Frederikssund Svømmeklub                   
10  Kristhine Andersen  2002    249          36.94   
  Holbæk Svømme Klub                   
11  Emilie Fischer  2001    230          37.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
12  Emilia Akissi Nielsen  2002    230          37.97   
  Holbæk Svømme Klub                   
13  Maja Emilie Nielsen  2002    224          38.30   
  Hvidovre Svømme Klub                   
14  Olivia Mammen  2003    199          39.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
15  Emma Petersen  2002    192          40.31   
  Hvidovre Svømme Klub                   
16  Ida Young Iversen  2002    189          40.52   
  Hvidovre Svømme Klub                   
17  Emma Bille Engell  2002    181          41.10   
  Hvidovre Svømme Klub                   
18  Sofie Lund-Scherbeck  2003    173          41.73   
  Værløse Svømmeklub                   
19  Anna Seebach Buchwald  2002    170          41.96   
  Holbæk Svømme Klub                   
20  Victoria F. Mikkelsen  2001    158          43.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
21  Johanne Brown Marloth  2003    152          43.55   
  Værløse Svømmeklub                   
22  Camille Svarre  2003    144          44.34   
  Roskilde Svømning                   
23  Julie Nybo  2004    125          46.51   
  A6                   
24  Julia Gieseler  2002    114          47.98   
  Roskilde Svømning                   
25  Signe Lindgren  2003    113          48.06   
  A6                   
26  Mie Bidsted Hansen  2003    107          48.91   
  Hvidovre Svømme Klub                   
27  Clara Sass Husum  2004    100          50.04   
  A6                   
28  Mathilde Løkkegaard  2003    91          51.72   
  A6                   
29  Louise Dahl  2003    86          52.71   
  A6                   
30  Filippa Heiberg Sandau  2003    85          52.98   
  Hvidovre Svømme Klub                   
31  Freja Møller  2004    79          54.12   
  A6                   
32  Sofie Bak  2003    60          59.50   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Alberte Fie Petersen  2002              DNS   
  Roskilde Svømning                   
Cecilie Angermann  2002              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Christine Henriksen  2003              DNS   
  A6                   
Ida Krogh Mortensen  2003              DNS   
  A6                   
Josefine Larsen  2003              DNS   
  A6                   
Sanne Vinther Andersen  2003              DNS   
  A6                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  18 maj 2013 
Licens til Slangerup Svømmeklub A6  Udskriftstidspunkt  14:37 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  A6-Cup    Udskriftsdato  18 maj 2013   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  17:03   
  Arrangør  A6-Swim Team         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 maj 2013         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Svendsen  1993    482          25.89   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Karim Møller  1994    446          26.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Morten Bak Hansen  1995    662          23.29   
  A6                   
Asbjørn Garne  1995    524          25.18   
  Gentofte Svømme Klub                   
Rasmus Svendsen  1996    524          25.18   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Yannick Rasmussen  1995    517          25.30   
  Roskilde Svømning                   
Ditlev Balle  1996    496          25.65   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Nikolai Skelsager  1996    451          26.48   
  A6                   
Andy Petersen  1996    399          27.58   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Andreas Ingvordsen  1996    358          28.58   
  Dragsholm Svømmeklub                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Rysgaard  1998    513          25.36   
  Kalundborg SK                   
Mads Johnbeck  1997    439          26.71   
  Roskilde Svømning                   
Mikkel Samsøe Borch  1997    433          26.83   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Mads Jørner  1998    426          26.98   
  Farum Svømmeklub                   
Oliver Jacobsen  1997    422          27.07   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Emil Zachariassen  1997    400          27.54   
  Kalundborg SK                   
Christian Sejr Aagaard  1998    398          27.59   
  Farum Svømmeklub                   
Danny Corell  1997    396          27.65   
  Kalundborg SK                   
Niels Ottosen  1998    393          27.72   
  Holbæk Svømme Klub                   
10  Mathias Munch Thomassen  1998    337          29.17   
  Dragsholm Svømmeklub                   
10  Patrik Engman  1997    337          29.17   
  Dragsholm Svømmeklub                   
12  Sofus Brandt Andersen  1998    297          30.42   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Emil Brohus Nielsen  1997              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Mads Peter Hansen  1998              DNS   
  Kalundborg SK                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marcus Kjærsgaard  1999    414          27.24   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Markus Bøjsen  1999    394          27.68   
  Holbæk Svømme Klub                   
Mikkel Henriksen  1999    329          29.42   
  Holbæk Svømme Klub                   
Simon Brixner  2000    324          29.57   
  Holbæk Svømme Klub                   
Yukia Hansen  2000    308          30.07   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Magnus Vinjebo  1999    307          30.10   
  Roskilde Svømning                   
Mads Skøde Hansen  1999    305          30.16   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Anton Haugaard Nielsen  2000    302          30.25   
  Frederikssund Svømmeklub                   
Mark Pavon Olesen  1999    289          30.72   
  Værløse Svømmeklub                   
10  Mads Tornow Rasmussen  2000    288          30.74   
  A6                   
11  Philip Bruhn  2000    287          30.79   
  A6                   
12  Martin Stengelshøj  1999    283          30.93   
  Holbæk Svømme Klub                   
13  Andreas Foverskov  1999    276          31.17   
  Holbæk Svømme Klub                   
14  Malthe Letting  2001    260          31.80   
  Farum Svømmeklub                   
15  Filip Kjerulff  1999    253          32.11   
  Dragsholm Svømmeklub                   
16  Frederik Bojesen  2002    241          32.60   
  A6                   
17  Kasper Bonnichsen  2002    231          33.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
18  Magnus Sørensen  1999    218          33.73   
  Dragsholm Svømmeklub                   
19  Jens Gustav Nielson  1999    217          33.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
20  Anton Asmind Andersen  2000    216          33.83   
  Frederikssund Svømmeklub                   
21  Luccas Dam Brenner  2001    216          33.85   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
22  Emil Kruse  2000    215          33.87   
  Værløse Svømmeklub                   
23  Asbjørn Hammershøj  2000    205          34.44   
  Værløse Svømmeklub                   
24  Alexander Skarby Madsen  2001    205          34.45   
  A6                   
25  Morten Østergaard  2002    196          34.97   
  A6                   
26  Jonathan Svarre  2001    194          35.09   
  A6                   
27  Viktor Nysøe Rehling  2001    187          35.51   
  Farum Svømmeklub                   
28  Mads Selvig Wenger  2001    185          35.62   
  Holbæk Svømme Klub                   
29  Elias Øksnebjerg  2002    184          35.68   
  Værløse Svømmeklub                   
30  Daniel Schwartzbach  1999    176          36.21   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
31  Magnus Windahl  2000    170          36.63   
  Hvidovre Svømme Klub                   
32  Gustav Caleb  2001    158          37.58   
  Farum Svømmeklub                   
33  Magnus Vejgaard  2000    153          37.99   
  Værløse Svømmeklub                   
34  Silas Bøjsen  2002    150          38.18   
  Holbæk Svømme Klub                   
35  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    146          38.59   
  Roskilde Svømning                   
36  Aske Rasmussen  2003    141          39.03   
  A6                   
37  Alexander Ravn Borch  2001    130          40.06   
  Værløse Svømmeklub                   
38  Rasmus Østergaard  2001    127          40.42   
  A6                   
39  Tor Ejrnæs  2002    105          43.09   
  Hvidovre Svømme Klub                   
40  Nicolai Therkelsen  2003    100          43.70   
  A6                   
41  Frederik Lund Hirsbak  2004    100          43.75   
  A6                   
42  Xander Pontoppidan  2003    94          44.65   
  Hvidovre Svømme Klub                   
43  Rasmus Skarby Madsen  2003    93          44.75   
  A6                   
44  William K.k. Hansen  2003    87          45.88   
  A6                   
45  Lasse Darlem Brandt  2003    85          46.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
46  Lucas Holst Rasmussen  2003    84          46.36   
  A6                   
47  Lukas Damm Pries  2004    75          48.17   
  A6                   
48  Emil Witzner Hansen  2004    67          49.96   
  A6                   
49  Mathias Bonvang Madsen  2002    64          50.87   
  A6                   
50  Emil Stenholt Røpke  2004    63          50.97   
  A6                   
51  Victor Toftehøj  2003    46          56.72   
  A6                   
Christian Ong Hansen  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Johannes K. Larsen  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Marc Gieseler  2003              DNS   
  Roskilde Svømning                   
Markus Julian Lange  2000              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
Mikkel Steffensen  1999              DNS   
  Frederikssund Svømmeklub                   
Oliver H. Andersen  1999              DNS   
  Kalundborg SK                   
Scott Steenberg  2000              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Mathias B. Jensen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Hvidovre Svømme Klub                   
Rasmus Nickelsen  2003              DSQ  tyvstart 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  18 maj 2013 
Licens til Slangerup Svømmeklub A6  Udskriftstidspunkt  17:03 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  A6-Cup    Udskriftsdato  18 maj 2013   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  17:03   
  Arrangør  A6-Swim Team         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 maj 2013         
 
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Brøndum Petersen  1994    730  29.42  1:00.85  1:32.37    2:03.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Julie Lunau  1995    699  30.12  1:01.88  1:33.78    2:05.26   
  A6                   
                     
Sarah Sannung  1996    618  31.51  1:04.31  1:37.14    2:10.49   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Emma F. Nystrøm  1996    603  31.11  1:04.32  1:38.22    2:11.62   
  Kalundborg SK                   
                     
Iben Helstrup Jensen  1996    571  31.87  1:05.57  1:39.49    2:14.02   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Lærke Wilhelmsen  1996    547  31.41  1:05.35  1:40.21    2:15.93   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Ida Agerbak Trandum  1996    538  33.59  1:09.84  1:43.59    2:16.72   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Kamilla Larsen  1996    536  33.17  1:08.31  1:43.18    2:16.82   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Thea Jensen  1996    521  32.62  1:07.98  1:43.61    2:18.19   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Amalie Duus  1998    572  31.47  1:05.64  1:39.32    2:13.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sif Vange  1997    565  31.40  1:05.58  1:40.08    2:14.50   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Thea Hovmand Larsen  1997    548  33.62  1:07.32  1:41.25    2:15.88   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Sofie Witthøft  1997    542  32.41  1:07.15  1:42.29    2:16.32   
  Kalundborg SK                   
                     
Laura Holm Junge  1998    536  32.50  1:07.38  1:42.75    2:16.82   
  Kalundborg SK                   
                     
Isabella Wolsted  1998    535  31.68  1:06.46  1:42.06    2:16.91   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Frederikke Holm Iversen  1998    525  31.93  1:07.28  1:42.81    2:17.79   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Frederikke Dons  1998    518  32.83  1:08.12  1:43.69    2:18.39   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Helene Vistisen </