2020-01-19   07:16:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öviksracet 2012

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öviksracet 2012    Utskriftsdatum  01 december 2012   
  Tävlingsort  Örnsköldsvik    Utskriftstid  12:06   
  Arrangör  Örnsköldsviks Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2012         
 
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Ö-viks Eltjänst AB 
Utskrifter sponsrade av Atea och Canon Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elise Öberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap    46.95        1:40.83   
Lisa Sandberg  2002  Sandviks Idrottsklubb    49.92        1:46.12   
Ingrid Sälg  2002  Umeå Simsällskap    51.11        1:47.10   
Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap    52.04        1:50.77   
Ella Wilson  2002  Njurunda Simsällskap    52.27        1:53.43   
Ebba Vedman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS    54.94        1:56.05   
Hilda Larsson  2002  Sandviks Idrottsklubb    55.77        1:56.22   
Karin Hallén  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS    55.32        1:57.68   
Hedda Ferm  2002  Umeå Simsällskap    55.44        1:57.86   
10  Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap    56.91        2:01.93   
11  Alice Moberg  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS    57.20        2:02.89   
12  Freja Vestberg  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS    59.39        2:03.70   
13  Alicia Boman  2002  Simklubben Ägir    59.57        2:10.36   
14  Agnes Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap    1:04.06        2:12.75   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Ö-viks Eltjänst AB 
Utskrifter sponsrade av Atea och Canon Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannalouise Eriksson  2000  Umeå Simsällskap    43.71        1:33.54   
Ella Pettersson  2001  Härnösands Simsällskap    46.57        1:38.20   
Emelia Boström  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS    47.48        1:39.65   
Alice Hägg  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS    46.66        1:40.10   
Amanda Arnqvist  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS    49.89        1:44.72   
Sara Bonnedahl  2001  Umeå Simsällskap    51.72        1:47.19   
Ebba Westberg  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS    51.35        1:47.57   
Johanna Milz  2000  Kramfors-Alliansen    51.69        1:49.71   
Olivia Ahlm  2001  Umeå Simsällskap    52.83        1:52.07   
10  Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsällskap    53.24        1:53.84   
11  Tilde Gulliksson  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS    54.18        1:54.36   
12  Wilma Henriksson  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS    54.29        1:55.89   
13  Lilly Olsson  2000  Sundsvalls Simsällskap    53.22        1:55.90   
14  Amanda Viklander  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS    54.42        1:56.98   
15  Emma Olli  2000  Kramfors-Alliansen    55.17        1:57.74   
16  Frida Svensson  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS    56.30        1:58.38   
17  Wiktoria Poznanska  2001  Simklubben Ägir            1:58.81   
18  Nora Westerlund  2001  Sollefteå Allmänna Simsällskap    58.05        2:04.78   
19  Isabelle Jonsson  2001  Umeå Simsällskap    59.14        2:06.30   
20  Femke Kranenbarg  2000  Härnösands Simsällskap    1:00.16        2:07.00   
21  Dilara Ziyadinova  2000  Kramfors-Alliansen    1:03.06        2:15.36   
Cassandra Olofsdotter  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS            DSQ   
Emelie Jonsson  2000  Härnösands Simsällskap            DSQ   
Karoline Lundgren  2001  Sandviks Idrottsklubb            DSQ   
Smilla Lidén  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Ö-viks Eltjänst AB 
Utskrifter sponsrade av Atea och Canon Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Ekengren  1998  Sundsvalls Simsällskap    39.86        1:23.53   
Emmy Gulliksson  1998  Örnsköldsviks Allmänna SS    39.46        1:23.90   
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb    41.12        1:25.29   
Alva Häggblad  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS    40.33        1:26.14   
Victoria Öberg  1999  Sollefteå Allmänna Simsällskap    40.76        1:27.08   
Agnes Westerlund  1998  Sollefteå Allmänna Simsällskap    41.36        1:29.26   
Matilda Viksten  1999  Kramfors-Alliansen    43.52        1:31.27   
Linda Jonsson  1998  Örnsköldsviks Allmänna SS    44.52        1:36.44   
Anna Norberg  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS    49.06        1:43.53   
10  Frida Olofsson  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS    50.98        1:45.95   
11  Frida Hörnsten  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS    48.77        1:49.58   
12  Johanna Nilsson  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS    53.27        1:51.08   
13  Sanna Wiklund  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS    53.75        1:54.61   
14  Elvira Nyman  1998  Örnsköldsviks Allmänna SS    55.25        1:59.72   
Cassandra Eriksson  1999  Nordmalings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Ö-viks Eltjänst AB 
Utskrifter sponsrade av Atea och Canon Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miriam Erixon  1993  Umeå Simsällskap    40.75        1:25.40   
Kelly Hultgren  1997  Umeå Simsällskap    40.51        1:27.21   
Martina Lindgren  1996  Burträsk Simpolare    41.90        1:30.62   
Elvira Magnusson  1996  Umeå Simsällskap    42.66        1:30.98   
Julia Åhlen  1997  Simklubben Ägir    44.55        1:34.97   
Therese Lundqvist  1996  Simklubben Ägir    47.31        1:41.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  01 december 2012 
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS  Utskriftstid  12:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner