2020-01-19   07:11:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öviksracet 2012

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öviksracet 2012    Utskriftsdatum  02 december 2012   
  Tävlingsort  Örnsköldsvik    Utskriftstid  10:59   
  Arrangör  Örnsköldsviks Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2012         
 
 
Gren 35, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Sogeti 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elise Öberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap            41.46   
Lisa Sandberg  2002  Sandviks Idrottsklubb            45.94   
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap            47.19   
Emilia Konradsson  2002  Umeå Simsällskap            47.69   
Agnes Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap            49.03   
Hilda Larsson  2002  Sandviks Idrottsklubb            50.45   
Ingrid Sälg  2002  Umeå Simsällskap            50.54   
Thyra Wallner  2002  Sundsvalls Simsällskap            50.58   
Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap            52.75   
10  Emma Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap            53.80   
11  Ebba Vedman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            54.69   
12  Alice Moberg  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            56.83   
13  Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap            57.66   
14  Hedda Ferm  2002  Umeå Simsällskap            1:00.85   
15  Sanja Lind  2002  Sandviks Idrottsklubb            1:01.31   
Alicia Boman  2002  Simklubben Ägir            DSQ   
Hanna Fackel  2004  Sandviks Idrottsklubb            DSQ   
Karin Hallén  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 35, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Sogeti 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannalouise Eriksson  2000  Umeå Simsällskap            36.11   
Hanna Öberg  2000  Sundsvalls Simsällskap            37.78   
Linn Arnlund  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS            39.22   
Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsällskap            39.93   
Tuva Orre Sandström  2001  Umeå Simsällskap            40.81   
Thea Granström  2000  Umeå Simsällskap            41.19   
Ellen Strandberg  2001  Sundsvalls Simsällskap            41.70   
Julia Danielsson  2000  Sundsvalls Simsällskap            42.05   
Anna Lundström  2000  Sundsvalls Simsällskap            42.06   
10  Stella Svedberg  2000  Umeå Simsällskap            42.66   
11  Anna Ebadian  2000  Sundsvalls Simsällskap            43.08   
12  Saga Abrahamsson  2000  Simklubben Ägir            44.88   
13  Anna Fröjd  2001  Sundsvalls Simsällskap            46.81   
14  Smilla Lidén  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS            47.06   
15  Amanda Arnqvist  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS            47.17   
16  Sara Bonnedahl  2001  Umeå Simsällskap            47.22   
17  Wiktoria Poznanska  2001  Simklubben Ägir            47.25   
18  Linnea Sjöström  2001  Umeå Simsällskap            47.72   
19  Klara Marntell  2001  Sundsvalls Simsällskap            48.08   
20  Tilde Gulliksson  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS            48.66   
21  Ebba Westberg  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS            48.99   
22  My Widmark  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS            49.00   
23  Emelie Jonsson  2000  Härnösands Simsällskap            49.37   
24  Tilde Carlsson  2001  Sollefteå Allmänna Simsällskap            49.64   
25  Olivia Ahlm  2001  Umeå Simsällskap            50.67   
26  Femke Kranenbarg  2000  Härnösands Simsällskap            51.10   
27  Nora Westerlund  2001  Sollefteå Allmänna Simsällskap            53.01   
28  Frida Svensson  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS            53.28   
29  Lina Nordström  2000  Sandviks Idrottsklubb            53.85   
30  Amanda Viklander  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS            54.00   
31  Karoline Lundgren  2001  Sandviks Idrottsklubb            54.95   
32  Alexandra Engstedt  2001  Sundsvalls Simsällskap            55.32   
33  Emelie Arvidsson  2000  Nordmalings Simsällskap            59.84   
34  Wilma Henriksson  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:00.81   
35  Ida Söderström  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:02.85   
Damona Taleb Zohouri  2000  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Sogeti 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Sehlin  1999  Sollefteå Allmänna Simsällskap            34.82   
Emmy Gulliksson  1998  Örnsköldsviks Allmänna SS            35.80   
Leila Khasjimdsjanov  1998  Umeå Simsällskap            36.15   
Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsällskap            37.02   
Alva Häggblad  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS            37.65   
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb            38.15   
Agnes Westerlund  1998  Sollefteå Allmänna Simsällskap            38.58   
Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsällskap            39.88   
Hanna Ekengren  1998  Sundsvalls Simsällskap            40.14   
10  Frida Kårén  1998  Sundsvalls Simsällskap            40.33   
11  Victoria Öberg  1999  Sollefteå Allmänna Simsällskap            40.35   
12  Anna Norberg  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS            41.81   
13  Malin Krohn  1998  Sundsvalls Simsällskap            42.47   
14  Linda Jonsson  1998  Örnsköldsviks Allmänna SS            42.82   
15  Emma Mattsson  1998  Sundsvalls Simsällskap            43.23   
16  Frida Olofsson  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS            44.89   
17  Sanna Wiklund  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS            45.02   
18  Elvira Nyman  1998  Örnsköldsviks Allmänna SS            45.36   
19  Sofia Persson  1998  Vindelns Simsällskap            46.05   
20  Frida Hörnsten  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS            47.14   
21  Mathilda Sjöbom  1999  Sundsvalls Simsällskap            47.28   
22  Johanna Nilsson  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS            54.67   
23  Cassandra Eriksson  1999  Nordmalings Simsällskap            59.72   
24  Lovisa Eriksson  1999  Sundsvalls Simsällskap            1:04.18   
                     
 
Gren 35, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Sogeti 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ronja Nilsson  1993  Umeå Simsällskap            33.07   
Elin Sandberg  1997  Umeå Simsällskap            35.04   
Elvira Magnusson  1996  Umeå Simsällskap            35.10   
Linnea Gilliusson  1995  Örnsköldsviks Allmänna SS            35.76   
Elsa Larsson  1997  Sandviks Idrottsklubb            36.44   
Kelly Hultgren  1997  Umeå Simsällskap            36.78   
Julia Åhlen  1997  Simklubben Ägir            38.30   
Martina Lindgren  1996  Burträsk Simpolare            38.74   
Maja Gustavsson  1994  Örnsköldsviks Allmänna SS            39.36   
10  Therese Högberg  1996  Örnsköldsviks Allmänna SS            40.14   
11  Erica Boman  1997  Simklubben Ägir            42.23   
12  Ronja Bäckman  1995  Umeå Simsällskap            45.33   
Emilia Lindmark  1997  Sollefteå Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  02 december 2012 
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS  Utskriftstid  10:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner