2021-11-29   07:36:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Sigma Speed stævne 2021

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Start liste
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
25m Stævne dato: 9. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer
Finale 1 (15)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
13:05
Anmtid
Start:
1
88 2 Christian Swartz 2007 ORIENT 48.91
26 3 Victor Nielsen 2011 SOLRØD 45.08
18 4 William Petersen 2011 SOLRØD 47.29
5
6
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Finale 2 (15)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
13:07
21 1 Levin Nielsen 2012 SOLRØD 43.43
261 2 Joshua Michael Barchard 2009 GENTOFTE 41.98
413 3 Storm Federspiel 2010 BIRKERØD 40.48
406 4 Daniel Harboe Dalhoff 2010 BIRKERØD 41.36
22 5 Mads Bøtcher 2013 SOLRØD 42.90
453 6 Frederik Lollike 2010 ALLERØD 44.96
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Finale 3 (15)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
13:08
200 1 Theodor Lindhardt Delbing 2009 GENTOFTE 38.80
375 2 Lucas Madsen 2009 VORDINGB 38.52
17 3 Oliver Thøsing Skourup 2010 SOLRØD 37.50
183 4 Laurits Bach Holm 2008 GLADSAXE 37.78
407 5 Elliot Leifelt 2010 BIRKERØD 38.57
258 6 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 GENTOFTE 40.44
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Finale 4 (15)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
13:10
412 1 Sebastian Rønnoe 2009 BIRKERØD 36.93
244 2 Federico Chiappini 2008 GENTOFTE 36.71
249 3 Gustav Hørlykke 2008 GENTOFTE 36.34
128 4 Rares Enache 2010 LYNGBY 36.54
446 5 Aksel Danielsen 2009 ALLERØD 36.85
414 6 Theo Schmidt 2010 BIRKERØD 37.41
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Finale 5 (15)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
13:11
241 1 Anton Kasten 2008 GENTOFTE 36.01
131 2 Victor Ploug Mattson 2010 LYNGBY 35.73
109 3 Sebastian Niemann Madsen 2008 LYNGBY 34.95
411 4 Peter Klitvang 2010 BIRKERØD 35.66
127 5 Mikkel Skou Elgaard 2010 LYNGBY 35.94
159 6 Asger Bolvig Maarbjerg 2008 HVIDOVRE 36.07
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Finale 6 (15)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
13:12
315 1 Gustav Jørgensen 2009 STT 34.27
117 2 Axel Bundgaard Lorentzen 2010 LYNGBY 34.24
394 3 Joe Hargreaves 2008 BIRKERØD 33.55
336 4 Lucas Lund Warner 2008 KVIK 33.74
125 5 Mathias Hald 2009 LYNGBY 34.25
118 6 Bastian Johnsen 2010 LYNGBY 34.56
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Finale 7 (15)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
13:14
Anmtid
Start:
96 1 Bertram Wagner 2008 LYNGBY 33.36
448 2 Axel Bonke Jensen 2009 ALLERØD 33.19
251 3 Vincent W. Takla 2008 GENTOFTE 33.10
92 4 Conrad Buhl 2009 LYNGBY 33.19
316 5 Jakob Hansen 2009 STT 33.24
344 6 William R. Blaasvær 2008 KVIK 33.39
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Finale 8 (15)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
13:15
402 1 Axel Skov Andersson 2010 BIRKERØD 32.96
313 2 Asger Gregersen 2008 STT 32.51
144 3 Sebastian K Olesen 2008 HVIDOVRE 32.03
292 4 Rasmus Quvang 2006 FR.VÆRK 32.03
334 5 Kasper Egerod 2008 KVIK 32.64
447 6 Andreas Moesgaard 2010 ALLERØD 33.03
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Finale 9 (15)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
13:16
162 1 Vitus Ketscher 2009 HVIDOVRE 31.59
352 2 August Juel Bragge 2005 MK31 31.52
343 3 Stefan Birkhøj Kjærstad 2007 KVIK 31.44
395 4 Julius Drachmann 2008 BIRKERØD 31.51
126 5 Matti Lundin Brockdorff 2010 LYNGBY 31.52
252 6 Vitus Skovbjerg 2007 GENTOFTE 32.02
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Finale 10 (15)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
13:17
312 1 Toke Hjalholt 2007 STT 31.26
345 2 Marcus Bilberg Lund 2008 KVIK 30.88
245 3 Aksel Møllenbach 2008 GENTOFTE 30.37
158 4 Nikolaj Bandsholm 2007 HVIDOVRE 30.58
377 5 Thor Hoffgaard 2006 VORDINGB 30.93
368 6 Lukas Hansen 2008 VORDINGB 31.43
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Finale 11 (15)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
13:19
255 1 August Due 2007 GENTOFTE 30.17
331 2 Herman Plehn Prehn 2007 KVIK 30.08
242 3 August Bülow Sandersen 2007 GENTOFTE 29.98
193 4 Villads Moefelt 2008 GLADSAXE 30.07
339 5 Mathias Larsen 2007 KVIK 30.12
271 6 Frederik Mindegaard 2007 GENTOFTE 30.18
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Finale 12 (15)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
13:20
372 1 Asger Friis Justesen 2008 VORDINGB 29.89
443 2 Lucas Linderoth 2007 ALLERØD 29.85
19 3 Mark Dimon 2006 SOLRØD 29.30
276 4 Theodor Nytoft Bergmann 2007 GENTOFTE 29.54
160 5 Jakob Sanderhoff 2007 HVIDOVRE 29.87
436 6 Frey Egholm Høgh 2008 ALLERØD 29.95
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Finale 13 (15)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
13:21
Anmtid
Start:
353 1 Asbjørn Brandt-Lassen 2006 MK31 29.04
191 2 Victor Juhl Hansen 2007 GLADSAXE 28.33
439 3 Lucas Korger 2007 ALLERØD 28.11
319 4 Lukas Hitlev 2007 STT 28.19
286 5 Alexander Asmussen 2004 FR.VÆRK 28.94
15 6 Nick Nielsen 2008 SOLRØD 29.10
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Finale 14 (15)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
13:22
185 1 Magnus Gimsing Åhman 2007 GLADSAXE 27.91
107 2 Sander F. Høyrup Johnsen 2007 LYNGBY 27.74
274 3 Mark Nielsen 2007 GENTOFTE 27.65
445 4 Malthe Funk Larsen 2005 ALLERØD 27.67
272 5 William Diness Vindeløv 2007 GENTOFTE 27.75
325 6 Frederik Knakkergaard 2005 KVIK 27.97
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Finale 15 (15)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
13:24
188 1 Damjan Kruc 2008 GLADSAXE 27.33
369 2 Rasmus Capion 2005 VORDINGB 26.44
194 3 Walter N Falborg Pedersen 2007 GLADSAXE 25.40
287 4 Thorbjørn Jari Ikkala 2002 FR.VÆRK 26.33
342 5 Otto Cairo 2007 KVIK 27.11
366 6 Frederik Miland 2005 VORDINGB 27.41
09-10-2021 08:42.15 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Allerød Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner