2021-12-04   18:30:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Sigma Speed stævne 2021

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Start liste
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
25m Stævne dato: 9. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer
Finale 1 (7)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
12:05
Anmtid
Start:
1
159 2 Asger Bolvig Maarbjerg 2008 HVIDOVRE 2:10.10
206 3 Alexander Andersen 2009 GENTOFTE 2:00.00
213 4 Sebastian Harboe 2009 GENTOFTE 2:00.93
5
6
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer Finale 2 (7)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
12:08
167 1 Daniel Sabic 2009 HVIDOVRE 1:57.89
441 2 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 ALLERØD 1:56.63
204 3 Bertram Hjortshøj 2009 GENTOFTE 1:52.73
212 4 Daniel Raahauge Jensen 2010 GENTOFTE 1:52.91
17 5 Oliver Thøsing Skourup 2010 SOLRØD 1:57.01
214 6 Erik Gamborg-Nielsen 2009 GENTOFTE 2:00.00
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer Finale 3 (7)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
12:11
183 1 Laurits Bach Holm 2008 GLADSAXE 1:47.91
100 2 Frederik Salling 2009 LYNGBY 1:42.27
330 3 Christian V. F. Jakobsen 2008 KVIK 1:39.51
398 4 Lukas Højfeldt 2008 BIRKERØD 1:40.54
487 5 Louie L. Theuma 2011 LYNGBY 1:45.35
395 6 Julius Drachmann 2008 BIRKERØD 1:48.69
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer Finale 4 (7)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
12:14
186 1 Nicklas Hiort 2008 GLADSAXE 1:36.66
436 2 Frey Egholm Høgh 2008 ALLERØD 1:33.14
92 3 Conrad Buhl 2009 LYNGBY 1:32.50
175 4 Andreas Bartholin Bruhn 2008 GLADSAXE 1:32.99
252 5 Vitus Skovbjerg 2007 GENTOFTE 1:33.44
315 6 Gustav Jørgensen 2009 STT 1:38.60
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer Finale 5 (7)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
12:16
227 1 Oscar Robinson 2007 GENTOFTE 1:30.61
193 2 Villads Moefelt 2008 GLADSAXE 1:29.22
344 3 William R. Blaasvær 2008 KVIK 1:27.31
250 4 Valther B. Wadstrøm 2008 GENTOFTE 1:27.49
394 5 Joe Hargreaves 2008 BIRKERØD 1:29.32
109 6 Sebastian Niemann Madsen 2008 LYNGBY 1:32.32
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer Finale 6 (7)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
12:18
185 1 Magnus Gimsing Åhman 2007 GLADSAXE 1:22.34
272 2 William Diness Vindeløv 2007 GENTOFTE 1:21.44
339 3 Mathias Larsen 2007 KVIK 1:19.63
222 4 Oswald Lindquist 2006 GENTOFTE 1:20.29
19 5 Mark Dimon 2006 SOLRØD 1:21.46
439 6 Lucas Korger 2007 ALLERØD 1:23.07
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer Finale 7 (7)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
12:20
Anmtid
Start:
317 1 Karl-Emil Klinggård Niels 2007 STT 1:16.43
191 2 Victor Juhl Hansen 2007 GLADSAXE 1:14.10
371 3 William Larsen 2006 VORDINGB 1:12.59
445 4 Malthe Funk Larsen 2005 ALLERØD 1:14.03
443 5 Lucas Linderoth 2007 ALLERØD 1:15.95
268 6 Lucas Misander 2007 GENTOFTE 1:18.67
09-10-2021 08:42.14 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Allerød Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner