2021-12-04   17:19:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Sigma Speed stævne 2021

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Start liste
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
25m Stævne dato: 9. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 3, 50m Butterfly Damer
Finale 1 (14)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
10:45
Anmtid
Start:
1
422 2 Molly Lassen 2012 BIRKERØD
420 3 Kaya Kjær 2012 BIRKERØD
467 4 Sine Kjeldahl Norsell 2012 ALLERØD
418 5 Emily Novak Bro 2011 BIRKERØD
6
Løb 3, 50m Butterfly Damer Finale 2 (14)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
10:46
4 1 Emma Mahs 2009 SOLRØD 1:07.71
373 2 Freja Schou Rybka 2008 VORDINGB 1:00.00
450 3 Clara Weng Lind-Christensen 2011 ALLERØD 59.01
404 4 Caroline Møllebro 2011 BIRKERØD 59.02
329 5 Alma Pedersen 2009 KVIK 1:03.18
433 6 Lærke Nygaard Henriksen 2011 BIRKERØD
Løb 3, 50m Butterfly Damer Finale 3 (14)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
10:48
459 1 Selma Langkjær 2010 ALLERØD 59.00
425 2 Teresa Novak Bro 2011 BIRKERØD 57.53
209 3 Emilie Lauritzen 2010 GENTOFTE 54.85
451 4 Dagmar Mulipola 2011 ALLERØD 56.72
401 5 Annika Højfeldt 2010 BIRKERØD 57.57
400 6 Alma Maaslet 2010 BIRKERØD 59.00
Løb 3, 50m Butterfly Damer Finale 4 (14)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
10:50
198 1 Sophia Scheel Orloff 2010 GENTOFTE 53.01
205 2 Elin Ingemann Hansen 2010 GENTOFTE 50.94
408 3 Liva Dugbæk 2009 BIRKERØD 49.69
455 4 Kaya Wismar 2011 ALLERØD 49.69
202 5 Josefine Færg Bork 2010 GENTOFTE 51.03
165 6 Vigga Harmens 2010 HVIDOVRE 53.81
Løb 3, 50m Butterfly Damer Finale 5 (14)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
10:51
197 1 Josephine Esther Glad 2010 GENTOFTE 45.06
308 2 Mia H Schnabelrauch 2009 STT 44.56
410 3 Maria Hou 2010 BIRKERØD 44.02
295 4 Viktoria Illemann 2007 FR.VÆRK 44.20
461 5 Silke Holtz 2010 ALLERØD 44.73
409 6 Mai Ellen Frederiksen 2010 BIRKERØD 45.58
Løb 3, 50m Butterfly Damer Finale 6 (14)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
10:53
110 1 Sofie Ross 2008 LYNGBY 43.18
94 2 Caroline Madsen 2008 LYNGBY 41.97
226 3 Rosa Toft 2009 GENTOFTE 41.85
122 4 Emilia Hartvigsen 2010 LYNGBY 41.90
462 5 Siri Egholm Høgh 2010 ALLERØD 42.93
90 6 Frederikke Vesth 2007 ORIENT 43.48
Løb 3, 50m Butterfly Damer Finale 7 (14)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
10:54
Anmtid
Start:
397 1 Sofie Leidecker 2008 BIRKERØD 41.34
306 2 Jasmin Freja Hansen Ünal 2007 STT 41.20
177 3 Frida Rasmussen Høegh 2009 GLADSAXE 40.88
356 4 Mie Bysand 2007 MK31 41.13
335 5 Lina Louardi 2009 KVIK 41.21
403 6 Camilla Vastrup 2011 BIRKERØD 41.81
Løb 3, 50m Butterfly Damer Finale 8 (14)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
10:56
254 1 Karoline Drescher 2008 GENTOFTE 40.53
246 2 Emilie Franck Fæste 2008 GENTOFTE 40.37
454 3 Ida Langseth 2010 ALLERØD 39.42
460 4 Silja Sofia Linderoth 2011 ALLERØD 40.23
277 5 Marie Louise Avnsø 2009 GENTOFTE 40.49
399 6 Alberte K. Jacobsen 2010 BIRKERØD 40.62
Løb 3, 50m Butterfly Damer Finale 9 (14)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
10:57
192 1 Victoria Brammer Kærgaard 2008 GLADSAXE 39.36
333 2 Ida Larsen 2009 KVIK 39.05
114 3 Xenia Fristrup 2008 LYNGBY 38.96
294 4 Helena Lendal 2006 FR.VÆRK 39.02
228 5 Liva Dorff 2009 GENTOFTE 39.13
438 6 Laura Bach Mindested 2008 ALLERØD 39.39
Løb 3, 50m Butterfly Damer Finale 10 (14)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
10:59
149 1 Ella Strange 2009 HVIDOVRE 38.43
106 2 Olivia Barfoed 2007 LYNGBY 38.27
93 3 Amilia Peick-Kristensen 2008 LYNGBY 37.89
108 4 Sara Ljusheva 2009 LYNGBY 37.93
98 5 Ellen-Mai Teilmann 2009 LYNGBY 38.40
456 6 Madicken Markussen 2010 ALLERØD 38.43
Løb 3, 50m Butterfly Damer Finale 11 (14)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
11:00
111 1 Sophia Zøllner 2008 LYNGBY 37.17
104 2 Laura Emilie Hoegh 2008 LYNGBY 36.94
357 3 Sally Emilie Bill 2007 MK31 36.72
288 4 Frida Karoline Ikkala 2005 FR.VÆRK 36.93
95 5 Caroline Toftelund Larsen 2008 LYNGBY 37.04
248 6 Flora Rybak-Andersen 2009 GENTOFTE 37.58
Løb 3, 50m Butterfly Damer Finale 12 (14)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
11:01
360 1 Frida Fly Haastrup 2008 MK31 36.36
3 2 Clara Vestergaard 2008 SOLRØD 35.95
270 3 Laura Raahauge 2008 GENTOFTE 34.33
370 4 Silje Egeberg Nordhald 2007 VORDINGB 35.33
151 5 Anna Sofie Skov 2008 HVIDOVRE 36.00
5 6 Emma Spang 2006 SOLRØD 36.42
Løb 3, 50m Butterfly Damer Finale 13 (14)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
11:03
Anmtid
Start:
146 1 Asta Hänel Christensen 2008 HVIDOVRE 34.05
449 2 Caroline Leander Søltoft 2010 ALLERØD 33.90
105 3 Mathilde V. Høyer 2007 LYNGBY 33.51
113 4 Wilma Berg 2008 LYNGBY 33.54
275 5 Josefine Agnete Lenskjold 2008 GENTOFTE 33.91
176 6 Ella Boisen Tvermoes 2008 GLADSAXE 34.17
Løb 3, 50m Butterfly Damer Finale 14 (14)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
11:04
154 1 Angela Bang Svendsen 2008 HVIDOVRE 32.51
269 2 Tess van der Laan 2008 GENTOFTE 32.08
490 3 Ane Hanh Basberg 2005 Asker 31.92
442 4 Marie Moesgaard 2008 ALLERØD 31.96
318 5 Klara Rasmussen 2008 STT 32.33
102 6 Ida Mathiesen 2008 LYNGBY 33.22
09-10-2021 08:42.13 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Allerød Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner