2021-11-29   06:07:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Sigma Speed stævne 2021

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Start liste
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
25m Stævne dato: 9. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer
Finale 1 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
09:30
Anmtid
Start:
1
423 2 Rita Blinkenberg Federspiel 2012 BIRKERØD
433 3 Lærke Nygaard Henriksen 2011 BIRKERØD
415 4 Agnes Skjoldborg Nicolaisen 2012 BIRKERØD
416 5 Alberte Dalsgaard 2011 BIRKERØD
6
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Finale 2 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
09:32
417 1 Asta Clausen 2012 BIRKERØD
419 2 Frieda Louise Epp 2012 BIRKERØD
464 3 Ada Mortensen 2012 ALLERØD
304 4 Emma Larsson Milan 2009 FR.VÆRK
421 5 Mathilde Møllebro Uttrup 2012 BIRKERØD
166 6 Natasja Hornuff 2010 HVIDOVRE
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Finale 3 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
09:35
465 1 Arina Fomenko 2012 ALLERØD
418 2 Emily Novak Bro 2011 BIRKERØD
424 3 Svea Peters 2012 BIRKERØD
422 4 Molly Lassen 2012 BIRKERØD
24 5 Pia Mercado 2010 SOLRØD
466 6 Emma Morville 2013 ALLERØD
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Finale 4 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
09:37
467 1 Sine Kjeldahl Norsell 2012 ALLERØD
425 2 Teresa Novak Bro 2011 BIRKERØD 2:07.65
116 3 Vigga Lou Holte Hansen 2011 LYNGBY 2:00.00
134 4 Agnes Povlsen 2011 LYNGBY 2:00.00
123 5 Irma-Elvira Hempel 2011 LYNGBY 2:10.00
463 6 Bjørk Egholm Høgh 2013 ALLERØD
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Finale 5 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
09:41
257 1 Caroline Brøndum Poulsen 2010 GENTOFTE 1:59.65
302 2 Chili Bruun Larsen 2008 FR.VÆRK 1:56.19
201 3 Mathilde Drescher 2010 GENTOFTE 1:54.09
208 4 Holly W. Takla 2010 GENTOFTE 1:54.20
209 5 Emilie Lauritzen 2010 GENTOFTE 1:56.50
203 6 Norma Louise Lundgaard 2010 GENTOFTE 2:00.00
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Finale 6 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
09:44
420 1 Kaya Kjær 2012 BIRKERØD 1:52.85
205 2 Elin Ingemann Hansen 2010 GENTOFTE 1:51.46
20 3 Caroline Bøtcher 2011 SOLRØD 1:47.53
301 4 Lotus Lauritsen 2009 FR.VÆRK 1:51.12
303 5 Nicoline Boesgaard 2009 FR.VÆRK 1:51.89
9 6 Laura  Mahs 2011 SOLRØD 1:53.78
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Finale 7 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
09:46
Anmtid
Start:
374 1 Gine Juul Martins 2009 VORDINGB 1:45.00
178 2 Julie Preuss Nielsen 2009 GLADSAXE 1:39.27
197 3 Josephine Esther Glad 2010 GENTOFTE 1:36.89
132 4 Elvera Teilmann 2011 LYNGBY 1:38.23
262 5 Rose Orlich 2009 GENTOFTE 1:40.00
133 6 Clara Povlsen 2010 LYNGBY 1:46.76
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Finale 8 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
09:49
130 1 Sophia Arboe Marthedal 2010 LYNGBY 1:34.41
243 2 Elise Vedel 2009 GENTOFTE 1:32.35
14 3 Monique Haack 2009 SOLRØD 1:32.15
177 4 Frida Rasmussen Høegh 2009 GLADSAXE 1:32.31
153 5 Laura Sandgreen 2008 HVIDOVRE 1:33.00
164 6 Malea Rosa A Nunez 2010 HVIDOVRE 1:35.94
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Finale 9 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
09:52
121 1 Ella Lindum Andersen 2010 LYNGBY 1:32.00
299 2 Patricia Christensen 2007 FR.VÆRK 1:31.42
108 3 Sara Ljusheva 2009 LYNGBY 1:30.91
110 4 Sofie Ross 2008 LYNGBY 1:30.96
161 5 Liva Toldwoss Aunsholm 2009 HVIDOVRE 1:31.90
310 6 Maja F. E. Kamper 2008 STT 1:32.00
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Finale 10 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
09:54
150 1 Mathilde Søgaard 2008 HVIDOVRE 1:29.81
94 2 Caroline Madsen 2008 LYNGBY 1:29.09
93 3 Amilia Peick-Kristensen 2008 LYNGBY 1:26.36
119 4 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 LYNGBY 1:27.08
155 5 Zeline Maxine Helsengren Lintrup 2007 HVIDOVRE 1:29.31
247 6 Emma Lind Riisgaard 2009 GENTOFTE 1:30.74
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Finale 11 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
09:57
99 1 Emma Mollerup 2009 LYNGBY 1:25.74
103 2 Johanna F. H. Nedergaard 2008 LYNGBY 1:25.49
106 3 Olivia Barfoed 2007 LYNGBY 1:23.22
114 4 Xenia Fristrup 2008 LYNGBY 1:25.44
392 5 Anna Staal 2009 BIRKERØD 1:25.51
129 6 Rosa Marie Sandgaard 2010 LYNGBY 1:26.04
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Finale 12 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
09:59
97 1 Ellen Textor-Broch 2009 LYNGBY 1:22.91
440 2 Simone Stenberg 2008 ALLERØD 1:22.54
124 3 Maria Holstein Arnesen 2010 LYNGBY 1:21.50
2 4 Caroline Milling 2009 SOLRØD 1:21.75
289 5 Sofie Bierbaum-Pedersen 2006 FR.VÆRK 1:22.86
340 6 Mille Reimer 2008 KVIK 1:23.15
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Finale 13 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
10:02
Anmtid
Start:
332 1 Ida Fam 2008 KVIK 1:20.62
199 2 Smilla Stavnsbjerg Frederiksen 2010 GENTOFTE 1:20.00
444 3 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 ALLERØD 1:19.71
320 4 Nynne Bugge 2008 STT 1:19.98
328 5 Adia Brekling 2008 KVIK 1:20.15
438 6 Laura Bach Mindested 2008 ALLERØD 1:20.64
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Finale 14 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
10:04
104 1 Laura Emilie Hoegh 2008 LYNGBY 1:18.94
112 2 Wilma Adelhardt Madsen 2008 LYNGBY 1:18.50
397 3 Sofie Leidecker 2008 BIRKERØD 1:17.40
102 4 Ida Mathiesen 2008 LYNGBY 1:17.50
256 5 Ingrid Kaas Permin 2008 GENTOFTE 1:18.61
157 6 Rosa Viola My Raagefelt 2007 HVIDOVRE 1:19.60
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Finale 15 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
10:06
95 1 Caroline Toftelund Larsen 2008 LYNGBY 1:16.21
113 2 Wilma Berg 2008 LYNGBY 1:16.04
358 3 Carla Uhl 2008 MK31 1:15.64
219 4 Julie Heurlin Lunding 2006 GENTOFTE 1:15.99
152 5 Wilma E L Raagefelt 2008 HVIDOVRE 1:16.05
327 6 Leonora Wahl-Brink 2007 KVIK 1:17.32
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Finale 16 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
10:09
338 1 Vigga Skou 2008 KVIK 1:15.21
370 2 Silje Egeberg Nordhald 2007 VORDINGB 1:14.24
376 3 Mille-Mai Krog 2007 VORDINGB 1:14.07
111 4 Sophia Zøllner 2008 LYNGBY 1:14.24
290 5 Sofie Wettendorff Hasling 2007 FR.VÆRK 1:15.13
266 6 Caroline Victoria Reedtz 2007 GENTOFTE 1:15.57
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Finale 17 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
10:11
365 1 Amanda F. Christiansen 2005 VORDINGB 1:13.80
321 2 Olivia Møllgaard 2008 STT 1:13.00
391 3 Alberte Stub 2008 BIRKERØD 1:11.91
11 4 Mathilde P. Mathiesen 2004 SOLRØD 1:12.73
486 5 Laura Weng Lind-Christensen 2006 ALLERØD 1:13.66
220 6 Anna Hinsch Lauritzen 2006 GENTOFTE 1:13.85
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Finale 18 (18)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Anmtid
Start:
10:13
434 1 Anja Englert 2008 ALLERØD 1:11.33
218 2 Anna E.E. Balle 2006 GENTOFTE 1:10.23
296 3 Josefine Nielsen 2005 FR.VÆRK 1:08.01
318 4 Klara Rasmussen 2008 STT 1:08.43
396 5 Karla Rekling 2008 BIRKERØD 1:10.84
442 6 Marie Moesgaard 2008 ALLERØD 1:11.75
09-10-2021 08:42.12 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Allerød Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner