2020-01-23   10:29:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim Regionfinal 5, Västsvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 09 november 2019 kl. 09:00

Document
Heatlista
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Västsvenska
Plats: Valhallabadet Arrangör: Västsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 10, 100m ryggsim flickor 15-16
Direktfinal 1 (5)
Rekord 1:02.14 Trine Forss 2003 Skövde SS SWE Göteborg 2018-11-10
Sum-Sim region VSSF
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:24
35 1 Nirvana Cavka 2004 ELFSBORG 1:19.63 25m
428 2 Elsa Olofsson 2004 TROLLHÄTTA 1:19.24 25m
491 3 Kasandra Svan 2004 UDDEVALLA 1:18.82 25m
11 4 Hannah Lilja 2004 ELFSBORG 1:18.12 25m
64 5 Ida Norlander 2003 GÖTEBORG 1:18.48 25m
251 6 Melissa Nyberg 2003 MASS 1:19.10 25m
370 7 Thea Runnestad 2003 S02 1:19.56 25m
262 8 Elsa Höstner 2003 MASS 1:20.16 25m
Gren 10, 100m ryggsim flickor 15-16 Direktfinal 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:25
Anm tid
Start ca:
52 1 Filippa Lind 2004 FALKÖPING 1:17.36 25m
127 2 Klara Martinez Jonsson 2004 KUNGSBACKA 1:16.30 25m
275 3 Anya Chen 2004 MASS 1:16.09 25m
184 4 Erica Ivansson 2003 SK LAXEN 1:14.87 25m
123 5 Izabella Svensson 2003 KUNGSBACKA 1:14.99 25m
534 6 Hanna Andrén 2004 SK ALINGSÅ 1:16.13 25m
261 7 Alva Ström 2003 MASS 1:16.67 25m
544 8 Kristin Johannesson 2004 FALKENBERG 1:17.67 25m
Gren 10, 100m ryggsim flickor 15-16 Direktfinal 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:26
124 1 Moa Simonsson 2003 KUNGSBACKA 1:13.96 25m
255 2 Boiana Gradinarska 2004 MASS 1:13.68 25m
400 3 Ida Kristiansson 2004 SKÖVDE SS 1:12.82 25m
378 4 Linnea Andersson 2003 SK 1970 1:12.49 25m
403 5 Isabella Wahlström 2003 SKÖVDE SS 1:12.64 25m
264 6 Olivia Sandberg 2003 MASS 1:12.98 25m
464 7 Emmie Dahlgren 2004 VARBERG 1:13.92 25m
4 8 Nelly Askengren Stråhle 2003 ELFSBORG 1:14.60 25m
Gren 10, 100m ryggsim flickor 15-16 Direktfinal 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:27
384 1 Matilda Hallman 2003 SK 1970 1:11.63 25m
446 2 Ronja Berggren 2003 VARBERG 1:10.36 25m
352 3 Lia Bromander 2004 S02 1:09.63 25m
519 4 Hilda Eriksson 2004 UDDEVALLA 1:08.95 25m
8 5 Sofie Persson 2004 ELFSBORG 1:09.27 25m
250 6 Tuva Gustavsson 2004 MASS 1:09.97 25m
265 7 Elina Wang 2004 MASS 1:11.01 25m
357 8 Klara Sillerström 2003 S02 1:12.27 25m
Gren 10, 100m ryggsim flickor 15-16 Direktfinal 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:28
167 1 Thura Snorradottir 2003 KUNGSBACKA 1:07.45 25m
15 2 Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG 1:06.90 25m
259 3 Clara Sjöstedt 2003 MASS 1:06.52 25m
395 4 Trine Forss 2003 SKÖVDE SS 1:00.10 25m
394 5 Linn Suchomel 2003 SKÖVDE SS 1:06.41 25m
187 6 Hannah Fritz 2003 SK LAXEN 1:06.85 25m
447 7 Linnéa Englund 2003 VARBERG 1:07.31 25m
73 8 Linnea Högstedt 2004 GÖTEBORG 1:08.89 25m
2019-11-08 18:06:38 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västsvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner