2019-11-12   09:37:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Yards 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1 Klockan 10.00.

Document
Startlista
Speedo Yards 2019
Arrangör:
Plats: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: Yard SC Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
6 50y Bröstsim Herrar
31.59 Anton Hegmegi 2005 Jönköping SS SWE Jönköping 2017-09-23
27.88 Erik Stensson 2002 Värnamo SS SWE Jönköping 2016-09-17
26.84 Edvin  Torlakovic 2001 Västervik SS SWE Jönköping 2017-09-23
25.47 Gulliver Koch 1992 Udevalla Sim SWE Jönköping 2018-09-22
12 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 270 Eddie Peng Väsby Simsällskap 2007 AA7707 Yard
SC
35.01
2 76 Felix Sandstedt Jönköpings Simsällskap Yard
SC
38.11
2007 AB7307
3 158 Erik Björk Kappsimningsklubben Karpen 2007 AF5107 Yard
SC
39.23
4 207 Markus Andelius Nässjö SLS 2007 AI8307 Yard
SC
41.93
5 93 Theodor Grinnemo Jönköpings Simsällskap 2008 AC6908 Yard
SC
43.51
6 5 Axel Hägg Anderstorps Simsällskap 2007 AM6107 Yard
SC
45.40
7 94 Bobo Leijon Jönköpings Simsällskap 2008 AE2508 Yard
SC
49.26
8 105 Anton Håkansson Jönköpings Simsällskap 2007 AS1507 Yard
SC
49.75
9 106 Edwin Håkansson Jönköpings Simsällskap 2007 AS1707 Yard
SC
50.67
10 96 Viktor Leo Jönköpings Simsällskap 2007 AJ0107 Yard
SC
50.96
11 328 Felix Falk Jönköpings Simsällskap 2007 AG5107 Yard
SC
51.48
12 92 Jakob Kramer Jönköpings Simsällskap 2007 AG2507 Yard
SC
51.87
13 86 Adis Nukovic Jönköpings Simsällskap 2007 AD9307 Yard
SC
52.60
14 327 Benjamin Nilsson Tranås Simsällskap 2007 AM2307 Yard
SC
54.12
15 103 Olle Lutgård Jönköpings Simsällskap 2007 AP1907 Yard
SC
55.18
16 255 Alexander Borghol Värnamo Simsällskap 2007 AE7107 Yard
SC
56.66
13-14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 56 David Bergqvist Jönköpings Simsällskap 2005 AA7505 Yard
SC
30.18
2 178 Levente Nagy Ljungby Simsällskap 2005 AD1105 Yard
SC
30.92
3 41 Anton Hegmegi Jönköpings Simsällskap 2005 AA2105 Yard
SC
31.59
4 148 Axel Gladher Karlskrona Simsällskap 2006 AA1106 Yard
SC
31.85
5 Jönköpings Simsällskap Yard
SC
32.68
75 Theo Nordholm 2006 AE0906
6 266 Casper Rengart Väsby Simsällskap 2006 AB1706 Yard
SC
32.88
7 69 Melker Åkesson Jönköpings Simsällskap 2006 AB8306 Yard
SC
34.03
8 321 Alwin Edqvist Växjö Simsällskap 2006 AM8906 Yard
SC
34.05
9 200 Arvid Höglund Mölndals Allmänna
Simsällskap
Yard
SC
35.48
2005 AI5505
10 317 Theo Ståhle Växjö Simsällskap 2006 AD0506 Yard
SC
35.94
11 78 Daniel Sainz Jönköpings Simsällskap 2006 AG5906 Yard
SC
36.62
12 320 Liam Nilsson Växjö Simsällskap 2006 AM0306 Yard
SC
37.45
13 208 Isac Uhre Oskarshamns Simsällskap Yard
SC
37.48
2005 AB8505
14 279 Junes Khattab Väsby Simsällskap 2006 AK0106 Yard
SC
37.95
15 71 Jacob Lindström Jönköpings Simsällskap 2005 AE6105 Yard
SC
38.27
16 89 Joel Johansson Jönköpings Simsällskap 2006 AM8306 Yard
SC
38.81
17 326 Alfred Enlund Tranås Simsällskap 2005 AS3905 Yard
SC
39.50
18 176 Aidan Sagadin Ljungby Simsällskap 2006 AA5106 Yard
SC
41.56
19 27 Adrian Rudén Hultsfreds Simsällskap 2006 AD1706 Yard
SC
42.95
20 84 Joel Hoflund Martinsson Jönköpings Simsällskap 2006 AH6506 Yard
SC
43.11
21 62 Viggo  Stjärnås Jönköpings Simsällskap 2006 AA9506 Yard
SC
45.09
22 90 Vilgot Westman Jönköpings Simsällskap 2006 AM2506 Yard
SC
45.69
23 137 Douglas Karlsson Kalmar Simsällskap 2005 AV9305 Yard
SC
45.71
24 261 Danis Jugo Värnamo Simsällskap 2006 AU8306 Yard
SC
53.68
25 26 Melwin Axelsson Hultsfreds Simsällskap 2005 AC2705 Yard
SC
56.86
15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 232 August Eriksson Turebergs Simklubb 2004 AC3104 Yard
SC
27.42
2 151 Hannes Wrenne Karlskrona Simsällskap 2004 AC4304 Yard
SC
28.63
3 191 Alvin Välkki Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AE3504 Yard
SC
28.80
4 45 Felix Wrakén Jönköpings Simsällskap 2003 AB8903 Yard
SC
29.20
5 63 Max Grubesic Jönköpings Simsällskap 2004 AH8104 Yard
SC
29.88
6 286 Stefanos Gavriliidis Västerviks Simsällskap 2003 AV6903 Yard
SC
30.48
7 Mölndals Allmänna
Simsällskap
Yard
SC
30.68
186 Marcus Sundblad 2003 AF4103
8 245 Sebastian Florez Hvetlanda Simsällskap 2004 AH8504 Yard
SC
30.93
9 306 Alvin Eriksson Växjö Simsällskap 2003 AQ3703 Yard
SC
31.55
10 16 Malte Laurén Simklubben Hajen 2004 AE1704 Yard
SC
31.69
11 190 Felix Jedbratt Mölndals Allmänna
Simsällskap
Yard
SC
31.80
2003 AJ7703
12 315 Hugo Hermansson Växjö Simsällskap 2004 AO6904 Yard
SC
31.93
13 64 Jakob Starkenberg Jönköpings Simsällskap 2004 AI8104 Yard
SC
33.13
14 298 Anton Strand Växjö Simsällskap 2003 AH8903 Yard
SC
33.19
15 223 Gustav Lokrantz Trollhättans Simsällskap Yard
SC
33.36
2004 AH6704
16 288 Mattias Nad Västerviks Simsällskap 2003 AZ2303 Yard
SC
33.86
17 17 Måns Burmester-Lysell Simklubben Hajen 2004 AE7704 Yard
SC
34.21
18 122 Ludvig Asplund Kalmar Simsällskap 2003 AR5703 Yard
SC
34.38
19 113 Albin Mägiste Kalmar Simsällskap 2003 AD4903 Yard
SC
34.54
20 310 Linus Kling Växjö Simsällskap 2004 AO2504 Yard
SC
35.58
21 222 Rasmus Kristiansson Trollhättans Simsällskap 2004 AH1704 Yard
SC
36.06
22 126 Gustav Franzén Kalmar Simsällskap 2004 AT1504 Yard
SC
36.62
23 98 David Liu Jönköpings Simsällskap 2004 AY4704 Yard
SC
37.41
24 65 Victor Ekblad Jönköpings Simsällskap 2004 AJ5304 Yard
SC
37.74
25 205 Daniel Kljajic Nässjö SLS 2003 AL6703 Yard
SC
38.97
17 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 174 Max Ackermann Simklubben Laxen 1995 AN8195 Yard
SC
25.70
2 172 Daniel Andersson Kungälvs Simsällskap 1997 AQ7197 Yard
SC
25.94
3 35 Joakim Holmquist Jönköpings Simsällskap 1969 AA1769 Yard
SC
26.48
4 180 Robin Andréasson Mölndals Allmänna
Simsällskap
1988 AN7788 Yard
SC
27.31
5 162 Anton Dahlgren Kungsbacka Simsällskap 1999 AM4999 Yard
SC
27.35
6 117 Anton Arvidsson Kalmar Simsällskap 2000 AV6500 Yard
SC
27.36
7 171 Ossian Arvidsson Kungälvs Simsällskap 1992 AK3592 Yard
SC
27.54
8 253 Erik Stensson Värnamo Simsällskap 2002 AC2902 Yard
SC
27.88
9 Varberg Sim Yard
SC
28.08
235 Erik Josefson 2000 AG2500
10 175 Gunnar Widerberg Simklubben Laxen 2000 AG3700 Yard
SC
28.19
11 115 Carl Lingström Kalmar Simsällskap 2002 AN7902 Yard
SC
28.27
12 114 Arvid Johansson Kalmar Simsällskap 2001 AQ8501 Yard
SC
28.39
13 163 Hampus Dahlgren Kungsbacka Simsällskap Yard
SC
28.48
2001 AG7501
14 237 Jonatan Carlsson Varberg Sim 2001 AJ6301 Yard
SC
28.53
15 39 Daniel Agestav Jönköpings Simsällskap 2002 AB7102 Yard
SC
29.12
16 281 Felix Öberg Västerviks Simsällskap 2001 AS9301 Yard
SC
29.74
17 159 Anton Johansson Kungsbacka Simsällskap Yard
SC
29.87
1996 AJ5996
18 111 Alexander Loo Kalmar Simsällskap 2001 AH7501 Yard
SC
29.92
19 181 Elias Eriksson Mölndals Allmänna
Simsällskap
1994 AL7794 Yard
SC
30.04
20 168 Hugo Hilmersson Kungsbacka Simsällskap 2002 AV7102 Yard
SC
30.06
21 188 Filiph Castillo Karlsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2002 AO4902 Yard
SC
30.11
22 297 Gustav Hammarstedt Växjö Simsällskap 2002 AL1302 Yard
SC
30.13
23 300 Oskar Axandersson Växjö Simsällskap 2002 AN7502 Yard
SC
30.48
24 242 Viking Josefson Varberg Sim 2002 AQ2702 Yard
SC
31.50
25 201 Torsten Bohlin Mölndals Allmänna
Simsällskap
1999 AX5999 Yard
SC
32.38
26 107 Frank Raunio Kalmar Simsällskap 2000 AA3700 Yard
SC
32.52
27 142 Elias Nilsson Karlskrona Simsällskap 2002 AD9502 Yard
SC
34.11
28 Simklubben Hajen Yard
SC
34.31
13 Jacob Hansson 2002 AM8902
29 303 Emanuel Tidåsen Växjö Simsällskap 2002 AQ3702 Yard
SC
34.91
30 164 Jonathan Einarsson Kungsbacka Simsällskap 2001 AQ4101 Yard
SC
35.45
2019-09-16 20:46:00 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner