2019-11-21   15:20:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Yards 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1 Klockan 10.00.

Document
Startlista
Speedo Yards 2019
Arrangör:
Plats: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: Yard SC Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
3 100y Bröstsim Damer
1:13.03 Tea Winblad 2004 Kalmar SS SWE Jönköping 2016-09-17
1:06.14 Edith Axelsson-Wiesel 2002 Ljungby SS SWE Jönköping 2016-09-17
1:05.54 Thea Ekström 2001 Västervik SS SWE Jönköping 2016-09-17
1:01.53 Vilma Ekström 2016 SWE Jönköping 2017-09-23
12 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 269 Hanna Melander Väsby Simsällskap 2007 AB9807 Yard
SC
1:17.67
2 332 My Persson Sjölander Nässjö SLS Yard
SC
1:19.15 EFT
2007 AD9407
3 134 Isabella Dinic Kalmar Simsällskap 2007 AV4207 Yard
SC
1:19.23
4 73 Emma Bergqvist Jönköpings Simsällskap 2007 AB9407 Yard
SC
1:21.97
5 216 Naima Eriksson Oskarshamns Simsällskap 2007 AU1207 Yard
SC
1:24.75
6 276 Ebba Björkén Väsby Simsällskap 2007 AH8607 Yard
SC
1:27.19
7 280 Saga Johansson Väsby Simsällskap 2008 AH7208 Yard
SC
1:27.52
8 247 Ida Henrysson Hvetlanda Simsällskap 2007 AB2807 Yard
SC
1:30.47
9 262 Siri Gustafsson Värnamo Simsällskap 2007 BE9607 Yard
SC
1:31.68
10 206 Ella Jansson Nässjö SLS 2007 AA5607 Yard
SC
1:31.74
11 290 Majken Hamstedt Västerviks Simsällskap 2007 AU7607 Yard
SC
1:32.41
12 82 Isabella Isomaa Jönköpings Simsällskap 2007 AG0207 Yard
SC
1:32.74
13 135 Elin Petersson Kalmar Simsällskap 2007 AV7207 Yard
SC
1:34.31
14 31 Isabella Westergren Hultsfreds Simsällskap 2007 AM5607 Yard
SC
1:34.75
15 256 Elsa Dahlberg Värnamo Simsällskap 2008 AL8608 Yard
SC
1:36.93
16 87 Ester Sainz Jönköpings Simsällskap 2008 AC8808 Yard
SC
1:37.90
17 Hultsfreds Simsällskap Yard
SC
1:37.98
29 Molly Ainemo 2007 AI4207
18 291 Selma Malminger Västerviks Simsällskap 2007 AU1807 Yard
SC
1:38.93
19 30 Alva Johansson Hultsfreds Simsällskap 2008 AC8608 Yard
SC
1:41.50
20 101 Lily Viberg Jönköpings Simsällskap 2008 AQ6608 Yard
SC
1:41.81
21 91 Hanna Sandberg Jönköpings Simsällskap Yard
SC
1:44.43
2007 AP2407
22 294 Mathilda Sieling Västerviks Simsällskap 2007 BH2407 Yard
SC
1:46.85
23 258 Daria Anghelescu Värnamo Simsällskap 2007 AZ5807 Yard
SC
1:47.94
24 295 Kaia Weidmert Västerviks Simsällskap 2008 AX9808 Yard
SC
1:48.20
25 4 Ellen Kemper Anderstorps Simsällskap 2007 AI6207 Yard
SC
1:48.64
26 259 Felicia Johansson Värnamo Simsällskap 2007 BA2207 Yard
SC
1:59.07
27 263 Vera Jarl Värnamo Simsällskap 2007 BH5207 Yard
SC
1:59.60
28 333 Mea Bovinder Västerviks Simsällskap 2007 BI3607 Yard
SC
EFT
13-14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 179 Boglarka Kovacs Ljungby Simsällskap Yard
SC
1:11.33
2006 AT4806
2 25 Ellen Havskog Hultsfreds Simsällskap 2005 AD3805 Yard
SC
1:11.78
3 305 Elin Cronqvist Växjö Simsällskap 2005 AI1405 Yard
SC
1:13.06
4 330 Jessika Watanabe Järfälla Simsällskap 2006 AW3606 Yard
SC
1:13.54
5 272 Frida Steen Väsby Simsällskap 2005 AY1805 Yard
SC
1:16.22
6 318 Nina Gustavsson Växjö Simsällskap 2006 AT2206 Yard
SC
1:16.87
7 153 Lovisa Nilsson Karlskrona Simsällskap 2006 AA0606 Yard
SC
1:18.19
8 68 Ida Jonsson Jönköpings Simsällskap 2005 AJ8405 Yard
SC
1:19.62
9 152 Myra Ramström-Andersson Karlskrona Simsällskap 2005 AC3605 Yard
SC
1:20.03
10 277 Elin Höök Väsby Simsällskap 2005 BF0405 Yard
SC
1:21.12
11 85 Alma Cosic Jönköpings Simsällskap 2006 AS1206 Yard
SC
1:21.74
12 308 Louise Strand Växjö Simsällskap 2005 AL3805 Yard
SC
1:22.36
13 70 Elin Engqvist Jönköpings Simsällskap 2005 AK8405 Yard
SC
1:22.85
14 313 Ella Harrysson Växjö Simsällskap 2005 AR4605 Yard
SC
1:23.34
15 211 Vera Stefanovic Oskarshamns Simsällskap 2006 AF4806 Yard
SC
1:23.87
16 Västerviks Simsällskap Yard
SC
1:24.40
285 Tilda Sundell 2005 AT8205
17 127 Tuva Jämtin Kalmar Simsällskap 2006 AP2606 Yard
SC
1:26.26
18 274 Isabelle Skytt Väsby Simsällskap 2005 BE4205 Yard
SC
1:27.21
19 99 Ajla Sistek Jönköpings Simsällskap 2006 BM7606 Yard
SC
1:28.00
20 268 Ida Johansson Väsby Simsällskap Yard
SC
1:29.86
2006 AF8806
21 80 Alva Johannesson Jönköpings Simsällskap 2005 BC2605 Yard
SC
1:31.49
22 248 Frida Blomqvist Hvetlanda Simsällskap 2006 BQ3806 Yard
SC
1:31.55
23 83 Wilma Ristl Jönköpings Simsällskap 2006 AP8806 Yard
SC
1:32.17
24 271 Elise Klingh Väsby Simsällskap 2005 AT7605 Yard
SC
1:32.52
25 104 Alva Beard Jönköpings Simsällskap 2006 BS8006 Yard
SC
1:33.91
26 102 Hana Sistek Jönköpings Simsällskap 2006 BO4806 Yard
SC
1:38.56
27 77 Lina Liljekvist Jönköpings Simsällskap 2006 AL8806 Yard
SC
1:43.10
15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 8 Elsa Bitzén Simklubben Hajen Yard
SC
1:04.56
2003 AD8203
2 233 Sara Arnö Turebergs Simklubb 2004 AA1208 Yard
SC
1:06.53
3 14 Thea Dahlqvist Simklubben Hajen 2003 AR4603 Yard
SC
1:06.66
4 219 Daniella Alström Trollhättans Simsällskap 2003 AM7203 Yard
SC
1:06.94
5 47 Cornelia Johansson Jönköpings Simsällskap 2003 AF1803 Yard
SC
1:07.13
6 309 Liv Elgaard Fonnesbech Växjö Simsällskap 2004 BC2604 Yard
SC
1:09.45
7 304 Tilda Arthursson Växjö Simsällskap 2003 BD7603 Yard
SC
1:09.88
8 195 Sara Nyqvist Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 BG4603 Yard
SC
1:10.33
9 67 Nora Rogö Jönköpings Simsällskap 2004 AW7604 Yard
SC
1:10.63
10 331 Nellie Myrlander Nässjö SLS 2003 AA9203 Yard
SC
1:11.29 EFT
11 66 Felicia Tubbin Jönköpings Simsällskap 2003 BK3203 Yard
SC
1:12.69
12 15 Olivia Pantzar Simklubben Hajen 2004 AG5404 Yard
SC
1:13.54
13 50 Wilma Carlheim Jönköpings Simsällskap 2003 AI6403 Yard
SC
1:13.60
14 311 Alva Wardrum Växjö Simsällskap 2003 AQ1805 Yard
SC
1:14.39
15 189 Melissa Nyberg Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AW7403 Yard
SC
1:15.01
16 Mölndals Allmänna
Simsällskap
Yard
SC
1:15.67
202 Wilma Christensen 2003 CA8203
17 312 Agnes Hildebrand Westerberg Växjö Simsällskap 2004 BF9404 Yard
SC
1:15.89
18 143 Sarah Petersson Karlskrona Simsällskap 2003 AC7803 Yard
SC
1:15.96
19 22 Emilia Möller Simklubben Hajen 2004 BG5204 Yard
SC
1:15.96
20 187 Tuva Gustavsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
Yard
SC
1:16.04
2004 AF5604
21 11 Alma Mårtensson Simklubben Hajen 2004 AD6604 Yard
SC
1:17.89
22 52 Matilda Nilsson Jönköpings Simsällskap 2004 AD0804 Yard
SC
1:19.08
23 116 Viktoria Loo Kalmar Simsällskap 2004 AH3604 Yard
SC
1:19.91
24 287 Maria Miñana Juan Västerviks Simsällskap 2004 BR2404 Yard
SC
1:20.21
25 1 Jennifer Jingmark Anderstorps Simsällskap 2003 AO0603 Yard
SC
1:22.03
26 289 Fia Wimmerström Västerviks Simsällskap 2003 CB1603 Yard
SC
1:23.67
27 145 Alva Evertsson Karlskrona Simsällskap 2003 AE7603 Yard
SC
1:27.02
28 329 Evelina Johnsson Eksjö Sim- o Livräddnings SS 2004 AO8404 Yard
SC
1:38.23
29 146 Saga Evertsson Karlskrona Simsällskap 2003 AE2803 Yard
SC
17 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 238 Cornelia Almqvist Varberg Sim 2002 AJ6602 Yard
SC
1:02.43
2 49 Jazmina Hedqvist Jönköpings Simsällskap 2002 AQ5402 Yard
SC
1:08.70
3 182 Saga Janzén Mölndals Allmänna
Simsällskap
2002 AB9802 Yard
SC
1:08.79
4 239 Matilda Bengtsson Varberg Sim 2002 AK7802 Yard
SC
1:09.92
5 139 Disa Gladher Karlskrona Simsällskap 2002 AA2202 Yard
SC
1:10.56
6 7 Ella Laurén Simklubben Hajen 2001 AO1201 Yard
SC
1:11.35
7 109 Tilde Wolfgang Kalmar Simsällskap 2001 AH7601 Yard
SC
1:11.97
8 150 Tufva Alexandersson Karlskrona Simsällskap 2002 AV9202 Yard
SC
1:16.18
9 110 Jenny Fröstberg Kalmar Simsällskap 2002 AD1602 Yard
SC
1:20.82
2019-09-16 20:45:58 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner