2019-11-12   22:24:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Yards 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1 Klockan 10.00.

Document
Heatlista
Speedo Yards 2019
Plats: Arrangör: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: Yard SC Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 5, 100y Medley Damer
Final 1 (15)
1:06.38 Tea Winblad 2004 Kalmar SS SWE Jönköping 2016-09-17
59.95 Annie  Hegmegi 2003 Jönköping SS SWE Jönköping 2017-09-23
58.91 Annie  Hegmegi 2003 Jönköping SS SWE Jönköping 2018-09-22
55.72 Magdalena Kuras 1988 SK Triton SWE Jönköping 2017-09-23
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:20
263 1 Vera Jarl 2007 VÄRNAMO SS 1:49.57
258 2 Daria Anghelescu 2007 VÄRNAMO SS 1:43.08
291 3 Selma Malminger 2007 VÄSTERVIK 1:39.62
100 4 Selma Cosic 2008 JÖNKÖPING 1:37.06
292 5 Tualie Hörnell 2006 VÄSTERVIK 1:38.44
4 6 Ellen Kemper 2007 ANDERSTORP 1:40.21
260 7 Lovisa Holm 2010 VÄRNAMO SS 1:44.10
329 8 Evelina Johnsson 2004 EKSJÖ SLS
Gren 5, 100y Medley Damer Final 2 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:22
257 1 Anna Cvitanovic 2008 VÄRNAMO SS 1:36.75
97 2 Gréta Soltész 2008 JÖNKÖPING 1:34.94
95 3 Ronja Johansson Magnusson 2007 JÖNKÖPING 1:34.46
262 4 Siri Gustafsson 2007 VÄRNAMO SS 1:31.67
224 5 Wilma Andrée 2004 TROLLHÄTTA 1:31.96
30 6 Alva Johansson 2008 HULTSFRED 1:34.93
29 7 Molly Ainemo 2007 HULTSFRED 1:35.82
88 8 Emma Leandersson 2007 JÖNKÖPING 1:37.03
Gren 5, 100y Medley Damer Final 3 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:24
Anm tid
Start ca:
87 1 Ester Sainz 2008 JÖNKÖPING 1:30.01
282 2 Lisa Grimvall 2004 VÄSTERVIK 1:28.45
247 3 Ida Henrysson 2007 HVETLANDA 1:26.97
215 4 Klara Blickfors 2006 OSKARSHAMN 1:26.76
136 5 Kajsa Andersson 2006 KALMAR SS 1:26.78
216 6 Naima Eriksson 2007 OSKARSHAMN 1:27.10
73 7 Emma Bergqvist 2007 JÖNKÖPING 1:29.54
274 8 Isabelle Skytt 2005 VÄSBY SS 1:30.87
Gren 5, 100y Medley Damer Final 4 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:26
323 1 Ella Veenhuis 2007 BLÅKULLA 1:25.91
3 2 Ebba Kemper 2004 ANDERSTORP 1:25.52
102 3 Hana Sistek 2006 JÖNKÖPING 1:24.85
99 4 Ajla Sistek 2006 JÖNKÖPING 1:24.22
275 5 Hanna Areblad 2007 VÄSBY SS 1:24.38
83 6 Wilma Ristl 2006 JÖNKÖPING 1:25.35
82 7 Isabella Isomaa 2007 JÖNKÖPING 1:25.72
31 8 Isabella Westergren 2007 HULTSFRED 1:26.45
Gren 5, 100y Medley Damer Final 5 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:28
129 1 Emilia Ljungberg 2006 KALMAR SS 1:23.03
324 2 Alwa Lundberg 2006 BLÅKULLA 1:21.72
134 3 Isabella Dinic 2007 KALMAR SS 1:20.05
23 4 Ellen Egard 2003 SK HAJEN 1:19.08
268 5 Ida Johansson 2006 VÄSBY SS 1:19.16
135 6 Elin Petersson 2007 KALMAR SS 1:20.10
130 7 Sara Hansen 2007 KALMAR SS 1:22.63
276 8 Ebba Björkén 2007 VÄSBY SS 1:23.89
Gren 5, 100y Medley Damer Final 6 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:30
210 1 Johanna Fransson 2004 OSKARSHAMN 1:18.40
280 2 Saga Johansson 2008 VÄSBY SS 1:17.18
313 3 Ella Harrysson 2005 VÄXJÖ SS 1:16.68
123 4 Sofia Marcusson 2005 KALMAR SS 1:16.02
211 5 Vera Stefanovic 2006 OSKARSHAMN 1:16.05
278 6 Cecilia Eklund 2005 VÄSBY SS 1:17.17
128 7 Nina Krim 2005 KALMAR SS 1:18.10
209 8 Ida Ekström 2005 OSKARSHAMN 1:18.72
Gren 5, 100y Medley Damer Final 7 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:32
272 1 Frida Steen 2005 VÄSBY SS 1:15.79
9 2 Isabell Tretinjak 2003 SK HAJEN 1:15.28
307 3 Kajsa Månsson 2003 VÄXJÖ SS 1:15.25
246 4 Linnea Haraldsson 2005 HVETLANDA 1:14.96
267 5 Hanna Sköld 2005 VÄSBY SS 1:15.10
221 6 Elsa Olofsson 2004 TROLLHÄTTA 1:15.27
80 7 Alva Johannesson 2005 JÖNKÖPING 1:15.29
225 8 Emma Jobe 2003 TROLLHÄTTA 1:15.93
Gren 5, 100y Medley Damer Final 8 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:34
124 1 Maja Strümpel 2005 KALMAR SS 1:13.70
316 2 Lily Provencher 2005 VÄXJÖ SS 1:12.34
318 3 Nina Gustavsson 2006 VÄXJÖ SS 1:12.24
133 4 Elsa Skarpnord 2007 KALMAR SS 1:11.88
314 5 Alice Hässlebro 2004 VÄXJÖ SS 1:12.11
177 6 Sahlina Lundgren 2004 LJUNGBY SS 1:12.25
68 7 Ida Jonsson 2005 JÖNKÖPING 1:13.05
319 8 Ella Sjö 2006 VÄXJÖ SS 1:14.46
Gren 5, 100y Medley Damer Final 9 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:36
285 1 Tilda Sundell 2005 VÄSTERVIK 1:11.38
11 2 Alma Mårtensson 2004 SK HAJEN 1:11.08
302 3 Towe Andersson 2005 VÄXJÖ SS 1:10.40
46 4 Alba Arberg 2005 JÖNKÖPING 1:10.34
20 5 Alice Bitzén 2006 SK HAJEN 1:10.34
165 6 Tina Hopmark 2002 KUNGSBACKA 1:10.73
243 7 Thea Lindman 2003 HVETLANDA 1:11.28
197 8 Astrid Virén 2004 MASS 1:11.48
Gren 5, 100y Medley Damer Final 10 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:37
284 1 Alva Claesén 2004 VÄSTERVIK 1:10.09
22 2 Emilia Möller 2004 SK HAJEN 1:09.58
299 3 Tove Gustafsson 2004 VÄXJÖ SS 1:09.56
189 4 Melissa Nyberg 2003 MASS 1:09.44
244 5 Ella Haraldsson 2003 HVETLANDA 1:09.54
179 6 Boglarka Kovacs 2006 LJUNGBY SS 1:09.56
273 7 Elsa Svahn 2007 VÄSBY SS 1:10.01
184 8 Linnea Reuterberg 2001 MASS 1:10.13
Gren 5, 100y Medley Damer Final 11 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:39
269 1 Hanna Melander 2007 VÄSBY SS 1:09.13
187 2 Tuva Gustavsson 2004 MASS 1:08.95
52 3 Matilda Nilsson 2004 JÖNKÖPING 1:08.48
147 4 Aurora Nilsson 2002 KARLSKRONA 1:08.28
6 5 Elin Lackegård 2000 SK HAJEN 1:08.31
50 6 Wilma Carlheim 2003 JÖNKÖPING 1:08.62
36 7 Malin Jonsson 1998 JÖNKÖPING 1:09.00
305 8 Elin Cronqvist 2005 VÄXJÖ SS 1:09.14
Gren 5, 100y Medley Damer Final 12 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:41
Anm tid
Start ca:
12 1 Lova Persson 2004 SK HAJEN 1:08.18
55 2 Natalie Stjärnås 2003 JÖNKÖPING 1:08.09
311 3 Alva Wardrum 2003 VÄXJÖ SS 1:07.93
283 4 Clara Kuggvik 2005 VÄSTERVIK 1:07.27
230 5 Julia Häglund 2003 TUREBERG 1:07.57
66 6 Felicia Tubbin 2003 JÖNKÖPING 1:08.01
109 7 Tilde Wolfgang 2001 KALMAR SS 1:08.18
304 8 Tilda Arthursson 2003 VÄXJÖ SS 1:08.26
Gren 5, 100y Medley Damer Final 13 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:42
203 1 Lisa Flaa 2002 NÄSSJÖ 1:06.56
234 2 Selma Holmer 2004 TUREBERG 1:06.39
196 3 Olivia Sandberg 2003 MASS 1:06.27
21 4 Julia Henriksson 2005 SK HAJEN 1:05.72
236 5 Clara Balslev 2001 VARBERG 1:05.90
194 6 Clara Sjöstedt 2003 MASS 1:06.35
10 7 Freja Werker 2003 SK HAJEN 1:06.47
139 8 Disa Gladher 2002 KARLSKRONA 1:06.94
Gren 5, 100y Medley Damer Final 14 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:44
296 1 Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS 1:05.18
34 2 Emma Roos 1999 JÖNKÖPING 1:05.00
25 3 Ellen Havskog 2005 HULTSFRED 1:04.89
49 4 Jazmina Hedqvist 2002 JÖNKÖPING 1:04.18
61 5 Ida Rudelius 2004 JÖNKÖPING 1:04.52
233 6 Sara Arnö 2004 TUREBERG 1:04.97
57 7 Moa Holmquist 2004 JÖNKÖPING 1:05.12
59 8 Wilma Svensson 2004 JÖNKÖPING 1:05.23
Gren 5, 100y Medley Damer Final 15 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:45
47 1 Cornelia Johansson 2003 JÖNKÖPING 1:04.01
309 2 Liv Elgaard Fonnesbech 2004 VÄXJÖ SS 1:02.86
140 3 Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA 1:00.72
38 4 Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING 58.91
24 5 Julia Stenhård 2000 HS 59.79
8 6 Elsa Bitzén 2003 SK HAJEN 1:01.76
14 7 Thea Dahlqvist 2003 SK HAJEN 1:03.93
182 8 Saga Janzén 2002 MASS 1:04.12
2019-09-21 09:16:27 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner