2019-10-15   20:37:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sala Sparbanks Silverdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sala Sparbanks Silverdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Lärkans Sportcenter Sala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 maj 2019 till den 30 maj 2019
3 50m Ryggsim Herrar
10 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 197 Lucas Bouchet Stockholms
Kappsimningsklubb
2009 AD6709 25m 39.59
2 185 Anton Hagspiel Stockholms
Kappsimningsklubb
2009 AA8309 25m 40.53
3 14 Melvin Bergman Borlänge Simsällskap 2009 AG3509 25m 49.48
4 258 Melker Darvå Västerås Simsällskap 2009 AG7709 25m 49.51
5 254 Olle Ulfvebrand Västerås Simsällskap 2010 AC3310 25m 49.77
6 146 Max Reuterwall Sala Simsällskap 2009 AE6909 25m 52.37
7 30 Mohammed Oulaywan Simklubben Ena 2009 AE8909 25m 55.29
8 145 Emil Reuterwall Sala Simsällskap 2009 AE5909 25m 59.85
9 169 Vilgot Johansson Sandvikens Sim o Hoppklubb 2009 AK2709 25m 1:03.25
10 28 Jino Atiwit Osman Simklubben Ena 2010 AB7310 25m 1:07.05
11 4 Abbe Neidenmark Avesta Simsällskap 2010 AB2110 25m
12 29 Anton Olsen Simklubben Ena 2010 AB2510 25m
13 206 Philip Panagiotidis Stockholms
Kappsimningsklubb
2009 AJ7909 25m
11-12 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 180 Samuel Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2008 AA8908 25m 35.57
2 Harnäs Skutskär Simsällskap 25m 37.26
70 Aston Horn 2007 AM4907
3 Upplands-Bro Simsällskap 25m 37.69
212 Filip Bjällås 2007 AA7107
4 Sala Simsällskap 25m 38.88
138 Eric Hörnstedt 2008 AH7508
5 Örebro Simallians 25m 39.59
278 Emil Jörstad 2008 AB7508
6 Hallsberg Kumla Simklubb 25m 39.66
314 Adam Straubhaar 2008 AH4308
7 Harnäs Skutskär Simsällskap 25m 42.17
65 Elliot Ekman 2007 AG6907
8 Harnäs Skutskär Simsällskap 25m 42.47
69 Ata Östlund Keklik 2008 AI2108
9 Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 42.81
194 Alexander Bouchet 2007 AO8707
10 26 Pontus Asp Almström Simklubben Ena 2008 AD1908 25m 43.74
11 110 Oscar Glad Simsällskapet Mora 2007 AC8107 25m 44.98
12 72 Nils Edberg Harnäs Skutskär Simsällskap 2008 AI0508 25m 45.00
13 74 Filip Jaworski Lindström Harnäs Skutskär Simsällskap 2008 AK8508 25m 45.51
14 50 Peter Flamborg Gävle Simsällskap 2007 AM4107 25m 45.78
15 11 Eduards Drozdovs Borlänge Simsällskap 2007 AL9507 25m 47.57
16 163 Calle Herthelius Sandvikens Sim o Hoppklubb 2007 AK2507 25m 48.49
17 252 Max Nordanberg Västerås Simsällskap 2008 AM7108 25m 48.50
18 243 Emil Överstam Västerås Simsällskap 2008 AI0308 25m 48.53
19 192 Ludvig Axegård Stockholms
Kappsimningsklubb
2008 AI1108 25m 48.80
20 184 Neil Daimay Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AF9107 25m 49.05
21 204 Viggo Scholz Stockholms
Kappsimningsklubb
2008 AO5908 25m 49.29
22 31 Dennis Johdet Simklubben Ena 25m 57.60
2007 AR2107
23 157 Elias Eriksson Sandvikens Sim o Hoppklubb 25m 58.83
2008
24 318 Eldin Sakambet Hallsberg Kumla Simklubb 25m 1:00.96
2007 AR5307
25 263 Filip Nygren Västerås Simsällskap 25m 1:06.23
2008 AO9308
26 202 Nicolás Garcia Stockholms
Kappsimningsklubb
25m
2008 AO5708
13-14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 182 William Hamilton Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AM2706 25m 32.56
2 313 Leo Karlsson Hallsberg Kumla Simklubb 2006 AH6706 50m 33.22
3 122 Botvid Wiell Sala Simsällskap 2005 AB3305 25m 33.56
4 226 Melvin Norlén Västerås Simsällskap 2005 AM2305 50m 35.66
5 230 Viam Assadi Västerås Simsällskap 2005 AM4305 25m 37.15
6 233 Olle Halvarsson Västerås Simsällskap 2006 AH7106 25m 37.42
7 176 Casper Drozdz Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AG2306 25m 37.54
8 175 Jonas Harju Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH8905 25m 38.05
9 173 Gustav Åsbrink Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 38.73
2005 AE3505
10 330 Elias Arvidsson Strängnäs Simklubb 2005 AN7705 25m 40.02
11 172 Oscar Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE5305 25m 40.78
12 183 Elliot Sundström Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AM7506 25m 40.96
13 62 Axel Pagard Harnäs Skutskär Simsällskap 2006 AM1506 25m 41.12
14 47 Sebastian  Stolt Gävle Simsällskap 2006 AO3306 25m 41.60
15 188 Felix Norlin Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6705 25m 41.65
16 337 Thure Essén Strängnäs Simklubb 2005 AY1505 25m 41.84
17 181 Hugo Patrikson Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AJ6506 25m 42.03
18 128 William Struwe Sala Simsällskap 2006 AE1306 50m 42.85
19 143 Isak Samuelsson Sala Simsällskap 2006 AU3306 25m 43.30
20 312 Erik Norén Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AM8705 25m 43.63
21 131 Noel Larsson Sala Simsällskap 2006 AK8106 25m 43.79
22 216 Axel Svensson Upplands-Bro Simsällskap 2006 AG1306 25m 44.63
23 280 Folke Eriksson Örebro Simallians 2006 AL3306 25m 46.08
24 344 Benny Scott Upplands-Bro Simsällskap 2005 AS7905 25m 46.16
25 229 Emil Cosini Västerås Simsällskap 2006 AH9106 25m 46.71
26 113 Leo Fjellborg Simsällskapet Mora 2006 AW1106 25m 49.18
27 132 Axel Eriksson Sala Simsällskap 2006 AP4906 25m 49.20
28 174 Simon Alveskär Lundfeldt Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG4505 25m 53.38
15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 222 Gustav Ulfvebrand Västerås Simsällskap 2003 AT4103 25m 32.51
2 123 Max Antonsson Sala Simsällskap 2004 AG6304 25m 32.76
3 86 Tobias Flykt Hedemora Simsällskap 2004 AI6104 25m 33.39
4 126 Felix Mårvad Sala Simsällskap 2003 AS2303 25m 34.76
5 326 Artur Romin Strängnäs Simklubb 2003 AJ0303 25m 35.15
17-99 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 117 Edwin Nystrand Sala Simsällskap 2002 AE8902 25m 29.40
2 83 Nicklas Evaldsson Hedemora Simsällskap 2001 AE4301 25m 32.91
3 38 Johan Werkmästar Falu Simsällskap 2002 AI4502 25m 35.65
2019-05-29 16:01:21 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner