2019-08-25   11:08:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag 10 maj kl. 18.00 (insim 17.00-17.45)

Document
Heatlista
Jöns Svanbergsimmet 50m 2019
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 maj 2019 till den 12 maj 2019
Gren 3, 800m Frisim Damer
Final 1 (4)
Sponsor: Intersport Bolandcity
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:03
263 0 Emma Alfredeen 2003 UPSALA S 50m
262 1 Linnea Bergqvist 2003 UPSALA S 50m
338 2 Annahita Kamkar 2008 UPSALA S 50m
169 3 Lisa Nystrand 2006 SALA SS 50m
341 4 Signe Grundemar 2006 UPSALA S 50m
195 5 Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE 50m
273 6 Sofia  Wennerberg 2005 UPSALA S 50m
7 50m
Gren 3, 800m Frisim Damer Final 2 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:15
61 0 Emilia Torgén 2005 BÅLSTA SK 12:41.30 25m
289 1 Alice Törnkvist 2004 UPSALA S 12:06.77 25m
56 2 Olivia Budden 2007 BÅLSTA SK 11:39.51 25m
388 3 Mira Myllylä 2002 VÄSTERÅS 11:19.13 25m
60 4 Elin Finne 2007 BÅLSTA SK 11:32.42 25m
287 5 Edith Lindhagen 2004 UPSALA S 11:47.42 25m
269 6 Ella Andersson 2007 UPSALA S 12:11.57 25m
347 7 Zuzanna Androsiuk 2005 UPSALA S 12:44.30 50m
Gren 3, 800m Frisim Damer Final 3 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:28
307 0 Ida Svensson 2006 UPSALA S 11:03.16 25m
142 1 Moa Zetterström 2005 NORRTÄLJE 10:32.41 25m
186 2 Moa Kvarnlöf 2004 SANDVIKEN 10:31.18 25m
266 3 Vera Hermansson 2003 UPSALA S 10:25.35 25m
261 4 Alma Bergqvist 2005 UPSALA S 10:30.31 25m
129 5 Miranda Wahlstedt 2006 KARLSTAD 10:31.83 50m
278 6 Hilma Wahlström 2006 UPSALA S 10:37.87 25m
10 7 Hanna Blomqvist 2005 ÅSF 11:08.27 25m
Gren 3, 800m Frisim Damer Final 4 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
19:40
Anm tid
Start ca:
277 0 Joanna Sundqvist 2005 UPSALA S 10:22.87 25m
44 1 Emma Larsson 2002 BORLÄNGE 10:13.39 25m
233 2 Zeline Bengtson 2003 SÖDERTÖRN 9:55.78 50m
185 3 Saga Boråker 2004 SANDVIKEN 9:38.83 25m
257 4 Matilda Lantz 2002 UPSALA S 9:52.19 25m
271 5 Matilda Holmström 2005 UPSALA S 10:08.64 25m
184 6 Anna Jönsson 2003 SANDVIKEN 10:22.45 25m
94 7 Maja  Nilsson 2003 GÄVLE SS 10:24.58 25m
2019-05-10 17:12:30 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Upsala Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner