2019-11-14   13:08:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Jöns Svanbergsimmet 50m 2019
Arrangör:
Plats: Upsala Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 maj 2019 till den 12 maj 2019
26 200m Ryggsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 194 Emilia Christiansen Södertälje Simsällskap 1999 AL8499 25m 2:22.82
2 70 Sara Junevik Falu Simsällskap 2000 AL3400 25m 2:26.65
3 212 Isabel Teglöf Södertälje Simsällskap 2003 AZ3203 25m 2:27.66
4 73 Julia Lindgren Falu Simsällskap 2004 AN0604 25m 2:29.51
5 84 Frida Florén Gävle Simsällskap 2004 AB1404 25m 2:29.95
6 389 Sarah von der Burg Västerås Simsällskap 2004 AP6604 25m 2:32.07
7 148 Linnea Sjöström Norrtälje Simklubb 2005 BO9805 25m 2:32.81
8 291 Clara Frykberg Upsala Simsällskap 2005 AV6405 25m 2:33.45
9 417 Nicole Papachristou Stockholmspolisens IF SF 2003 AW4203 25m 2:34.34
10 266 Vera Hermansson Upsala Simsällskap 2003 AY1603 25m 2:34.44
11 75 Tuva Hjemli Falu Simsällskap 2005 AN8805 25m 2:35.41
12 1 Fanny Ek Ålands Simförening 1999 99A442 25m 2:36.01
13 92 Lisa Löf Gävle Simsällskap 2004 AP3404 25m 2:39.96
14 268 Lisen Myrelid Upsala Simsällskap 2005 AD0805 25m 2:40.79
15 184 Anna Jönsson Sandvikens Sim o Hoppklubb 2003 BC5203 25m 2:41.57
16 262 Linnea Bergqvist Upsala Simsällskap 2003 AT0203 25m 2:42.37
17 393 Cecilia Brunzell Västerås Simsällskap 2006 AF7806 25m 2:44.41
18 401 Wilda Furberg Västerås Simsällskap 2003 BW0403 25m 2:44.94
19 258 Malla Myrelid Upsala Simsällskap 2002 AQ0202 25m 2:45.09
20 132 Filippa Karlsson Katrineholms Simsällskap 2004 AF8804 25m 2:45.55
21 100 Agnes Edvinsson Gävle Simsällskap 2006 AP5606 25m 2:47.25
22 179 Cassandra Sjösten Sala Simsällskap 2003 BR8803 50m 2:47.53
23 300 Nora Högström Upsala Simsällskap 2007 AG1807 50m 2:47.57
24 273 Sofia  Wennerberg Upsala Simsällskap 2005 AH6405 25m 2:47.65
25 97 Hanna  Stolt Gävle Simsällskap 2004 BB8804 25m 2:47.66
26 37 Edith Wallberg Bollnäs Simsällskap 2007 AA3807 25m 2:51.11
27 7 Céline Flöjt Ålands Simförening 2005 05A453 25m 2:51.48
28 278 Hilma Wahlström Upsala Simsällskap 2006 AB8806 50m 2:52.78
29 256 Kajsa Franzén Upsala Simsällskap 2004 AC7204 50m 2:52.99
30 221 Marit Seeliger Södertälje Simsällskap 2005 AP7205 25m 2:53.73
31 45 Emilia Lövstrand Borlänge Simsällskap 2002 AY8602 25m 2:58.58
32 284 Lovis Lång Upsala Simsällskap 2005 AM4205 25m 3:00.09
33 307 Ida Svensson Upsala Simsällskap 2006 AU7806 25m 3:00.36
34 365 Mimmi Krekula Väsby Simsällskap 2003 AZ3403 50m 3:00.44
35 373 Frida Steen Väsby Simsällskap 2005 AY1805 25m 3:00.65
36 122 Isabelle Nilsson Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AM4607 25m 3:02.38
37 127 Hillevi Östlund Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AX0807 25m 3:04.58
38 79 Hanna Frank Falu Simsällskap 2006 BB9406 25m 3:06.31
39 298 Alva Stadell Upsala Simsällskap 2006 AO7206 50m 3:06.50
40 336 Doris Larsson Upsala Simsällskap 2004 BY6804 25m 3:09.66
41 297 Olivia Punga Upsala Simsällskap 2005 BA9405 25m 3:13.36
42 50 Melina Abrishami Borlänge Simsällskap 2006 BF2806 50m 3:13.80
43 402 Terese Lundberg Västerås Simsällskap 2004 BN6604 25m 3:15.68
44 126 Elsa Harnesk Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AX4607 25m 3:16.61
45 105 Fanny Karlsson Gävle Simsällskap 2004 BW2204 25m 3:16.95
46 283 Ebba Lundqvist Upsala Simsällskap 2007 AA1807 50m 3:20.93
47 60 Elin Finne Bålsta Simklubb 2007 AG0807 50m 3:21.20
48 62 Tindra Bärgård Simklubben Ena 2006 AB8606 25m 3:22.96
49 321 Tea Wetterbom Upsala Simsällskap 2006 BF4406 50m 3:23.23
50 269 Ella Andersson Upsala Simsällskap 2007 AA6207 50m 3:33.75
51 64 Elna Zetterberg Simklubben Ena 2007 AB3807 25m 3:41.01
52 323 Sara Högdin Upsala Simsällskap 2007 AS1607 25m 3:42.77
53 328 Linnea Glantz Upsala Simsällskap 2007 AW3607 25m 3:47.37
54 349 Louise Pallas Upsala Simsällskap 2006 BQ9606 50m 4:12.77
55 20 Nova Larsson Ålands Simförening 2007 07A446 50m
56 316 Nora Pitic Upsala Simsällskap 2008 AD5808 50m
57 76 Sara Strömsöe Falu Simsällskap 2006 AV2406 50m
58 319 Lava Pelling Trautenberger Upsala Simsällskap 2008 AG3608 50m
59 59 Sofia Saranen Bålsta Simklubb 2006 AI1806 50m
60 341 Signe Grundemar Upsala Simsällskap 2006 BM8806 50m
61 322 Isabelle Vallgren Upsala Simsällskap 2006 BF3406 50m
62 400 Evelina Killiner Västerås Simsällskap 2004 BN7604 50m
63 110 Ebba Sundberg Gävle Simsällskap 2006 BQ5206 50m
64 324 Alvi Myrelid Upsala Simsällskap 2008 AH7608 50m
65 305 Anni Uljas Upsala Simsällskap 2007 AG4807 50m
2019-05-09 14:56:27 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Upsala Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner