2019-11-13   16:40:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2018-2019, Jönköping

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 kl 09:30

Document
Heatlista
UGP 3 2019
Plats: Rosenlundsbadet Arrangör:
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 mar 2019
Gren 1, 200m Frisim Damer
Final 1 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:30
Anm tid
Start ca:
251 1 Ellen Lovinge 2004 NKK 2:33.41 25m
128 2 Jenny Fröstberg 2002 KALMAR SS 2:26.22 25m
325 3 Maja Ericsson 2007 TROLLHÄTTA 3:18.29 25m
305 4 Ida Thom 2007 SMÅLANDSST 3:03.67 25m
49 5 Edith Fredriksson 2007 ELFSBORG 3:07.56 25m
58 6 Alva Johansson 2008 HULTSFRED 3:19.35 25m
170 7 Aurora Nilsson 2002 KARLSKRONA 2:27.58 25m
316 8 Elsa Olofsson 2004 TROLLHÄTTA 2:34.40 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 2 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:31
270 1 Ella Hagström 2007 NKK 2:58.14 25m
103 2 Emma Bergqvist 2007 JÖNKÖPING 2:54.93 25m
287 3 Alfrida Lagström 2006 OSKARSHAMN 2:53.06 25m
274 4 Filippa  Andersson-Lundin 2007 NKK 2:52.42 25m
114 5 Wilma Ristl 2006 JÖNKÖPING 2:52.66 25m
116 6 Ester Sainz 2008 JÖNKÖPING 2:53.58 25m
324 7 Emma Wikberg 2007 TROLLHÄTTA 2:56.54 25m
59 8 Isabella Westergren 2007 HULTSFRED 3:03.52 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 3 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:32
290 1 Naima Eriksson 2007 OSKARSHAMN 2:48.97 25m
115 2 Alma Cosic 2006 JÖNKÖPING 2:47.05 25m
388 3 Ella Sjö 2006 VÄXJÖ SS 2:44.98 50m
288 4 Julia Almquist 2007 OSKARSHAMN 2:40.78 25m
149 5 Tuva Jämtin 2006 KALMAR SS 2:44.78 25m
294 6 Freja Malmgren 2007 S 71 2:46.18 25m
57 7 Tyra Andersson 2006 HULTSFRED 2:48.09 25m
52 8 Nellie Siversjö 2006 ELFSBORG 2:51.33 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 4 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:33
296 1 Veronika Ruzic 2006 S 71 2:36.72 25m
342 2 Emelie Jansson 2006 VÄRNAMO SS 2:36.02 25m
154 3 Elsa Skarpnord 2007 KALMAR SS 2:35.69 25m
35 4 Emmy Fjeld 2006 ELFSBORG 2:35.30 25m
264 5 Elin Nylander 2003 NKK 2:35.56 25m
189 6 Klara Torén 2006 LIDKÖPING 2:35.69 25m
246 7 Elsa Olsson 2003 MARIESTAD 2:36.46 25m
34 8 Sarah Nilsson 2003 ELFSBORG 2:39.75 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 5 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:34
Anm tid
Start ca:
233 1 Stella  Åqvist 2005 LASS 2:34.06 25m
339 2 Ella Stensson 2005 VÄRNAMO SS 2:32.95 25m
224 3 Sofia Wallin 2005 LASS 2:32.89 25m
138 4 Sofia Hansen 2004 KALMAR SS 2:32.40 25m
346 5 Mara Nichitelea 2006 VÄRNAMO SS 2:32.66 25m
1 6 Agnes Torén 2003 ANDERSTORP 2:32.93 25m
238 7 Frida Holmqvist 2005 LASS 2:33.38 25m
47 8 Ella Flyckt 2007 ELFSBORG 2:35.26 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 6 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:35
252 1 Stefanie Petrovic 2003 NKK 2:31.80 25m
239 2 Althaea Süsskind 2007 LASS 2:31.55 25m
384 3 Lily Provencher 2005 VÄXJÖ SS 2:31.06 25m
387 4 Nina Gustavsson 2006 VÄXJÖ SS 2:29.88 25m
321 5 Emma Jobe 2003 TROLLHÄTTA 2:30.01 50m
318 6 Wilma Andrée 2004 TROLLHÄTTA 2:31.45 25m
230 7 Elin Gustafsson 2005 LASS 2:31.65 25m
254 8 Hilma Broden 2003 NKK 2:31.85 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 7 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:36
350 1 Clara Kuggvik 2005 VÄSTERVIK 2:29.84 25m
261 2 Kasandra Svan 2004 NKK 2:29.18 25m
292 3 Michaela Ruzic 2003 S 71 2:28.57 25m
81 4 Wilma Carlheim 2003 JÖNKÖPING 2:27.35 25m
96 5 Felicia Tubbin 2003 JÖNKÖPING 2:27.41 25m
295 6 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 2:28.90 25m
179 7 Sigrid Argenius 2003 KARLSKRONA 2:29.61 25m
381 8 Alice Hässlebro 2004 VÄXJÖ SS 2:29.86 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 8 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:37
232 1 Emmy Ericson 2003 LASS 2:26.04 25m
174 2 Astrid Nyblom 2002 KARLSKRONA 2:25.55 25m
19 3 Elin Trollsfjord 2001 ELFSBORG 2:25.51 25m
371 4 Kajsa Månsson 2003 VÄXJÖ SS 2:24.90 25m
21 5 Signe Wahlberg 2005 ELFSBORG 2:25.44 25m
283 6 Ida Ekström 2005 OSKARSHAMN 2:25.52 50m
312 7 Izabella Thompson 2003 TROLLHÄTTA 2:25.99 25m
32 8 Alma Berge Kleber 2006 ELFSBORG 2:26.08 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 9 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:38
247 1 Ellen Persson 2004 MARIESTAD 2:24.32 25m
172 2 Tove Lindén 2002 KARLSKRONA 2:23.88 25m
284 3 Johanna Fransson 2004 OSKARSHAMN 2:23.60 25m
25 4 Agnes Holmblad 2006 ELFSBORG 2:23.12 25m
166 5 Thea Greco 2004 KARLSKRONA 2:23.50 25m
45 6 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 ELFSBORG 2:23.62 25m
367 7 Tilda Arthursson 2003 VÄXJÖ SS 2:24.11 25m
31 8 Ebba Skoog 2004 ELFSBORG 2:24.42 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 10 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:39
152 1 Nellie Skeppland 2006 KALMAR SS 2:22.59 25m
265 2 Ylva Andersson 2005 NKK 2:22.41 25m
177 3 Lovisa Nilsson 2006 KARLSKRONA 2:21.36 25m
54 4 Ellen Havskog 2005 HULTSFRED 2:20.55 25m
314 5 Tilda Hellström 2002 TROLLHÄTTA 2:20.64 25m
369 6 Elin Cronqvist 2005 VÄXJÖ SS 2:21.65 25m
378 7 Alva Wardrum 2003 VÄXJÖ SS 2:22.55 25m
351 8 Alva Claesén 2004 VÄSTERVIK 2:22.80 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 11 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:40
85 1 Mariam Istiphan 2001 JÖNKÖPING 2:19.90 25m
210 2 Sandra Mokhtari 2001 LASS 2:19.69 25m
363 3 Tove Gustafsson 2004 VÄXJÖ SS 2:19.61 25m
41 4 Amanda Böhrén 2005 ELFSBORG 2:19.03 25m
228 5 Märta Högfeldt 2005 LASS 2:19.03 25m
379 6 Agnes  Hildebrand Westerberg 2004 VÄXJÖ SS 2:19.65 25m
345 7 Hilma Ihreborn 2005 VÄRNAMO SS 2:19.85 25m
77 8 Emmie Davis 2002 JÖNKÖPING 2:20.50 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 12 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:41
223 1 Elsa  Linné 2003 LASS 2:18.57 25m
102 2 Victoria Danielsson 2002 JÖNKÖPING 2:18.14 25m
86 3 Natalie Stjärnås 2003 JÖNKÖPING 2:17.28 25m
67 4 Malin Jonsson 1998 JÖNKÖPING 2:17.18 25m
338 5 Siri Bälter 2004 VÄRNAMO SS 2:17.27 25m
78 6 Alba Arberg 2005 JÖNKÖPING 2:17.31 25m
259 7 Ebba Holgersson 2005 NKK 2:18.44 25m
20 8 Filippa Trollsfjord 2001 ELFSBORG 2:18.84 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 13 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:42
341 1 Nina Mirkhan 2006 VÄRNAMO SS 2:15.94 25m
97 2 Nora Rogö 2004 JÖNKÖPING 2:15.34 25m
335 3 Lovisa Svensson 2002 VÄRNAMO SS 2:14.91 25m
9 4 Emma Ragnarsson 2004 SS DELFIN 2:13.72 25m
214 5 Hilda Linné 2000 LASS 2:14.56 25m
90 6 Wilma Svensson 2004 JÖNKÖPING 2:15.08 25m
80 7 Jazmina Hedqvist 2002 JÖNKÖPING 2:15.65 25m
209 8 Felicia Järvikari 2002 LASS 2:15.95 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 14 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:43
27 1 Thilda Häll 2005 ELFSBORG 2:12.93 25m
208 2 Olivia Gustafsson 2004 LASS 2:12.39 25m
178 3 Siri Lindén 2005 KARLSKRONA 2:11.69 25m
88 4 Moa Holmquist 2004 JÖNKÖPING 2:10.29 25m
158 5 Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA 2:11.58 25m
213 6 Vera Karlsson 2003 LASS 2:12.08 25m
62 7 Emma Roos 1999 JÖNKÖPING 2:12.76 25m
68 8 Agnes Arberg 2001 JÖNKÖPING 2:13.29 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 15 (15)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:44
250 1 Ebba Bladh Hazard 2004 NKK 2:09.63 25m
216 2 Thilde Smedbäck 2004 LASS 2:09.00 25m
360 3 Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS 2:07.63 25m
63 4 Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING 1:56.61 25m
291 5 Emilia Rönningdal 2002 S 71 2:00.06 25m
245 6 Ebba Olsson 2001 MARIESTAD 2:07.96 25m
76 7 Alice Thörnros 2001 JÖNKÖPING 2:09.01 25m
211 8 Elin Gunnarsson 2002 LASS 2:10.10 25m
2019-03-08 19:18:34 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner